לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2005, 21:26
צלמית המשתמש של קאחל
  קאחל קאחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
את העדפותך המניות הסוטות תשמור לעצמך ! מדובר בפורום סקופם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קופדנוטס שמתחילה ב "(במיוחד לקאחל'ה) אות מפעל חיים למנחם שיזף"

וחדשות ולעצם ההודעה עוסוקך בתועבה תגרור עליך
מיתה

האיסור על שני זכרים לקיים יחסי מין זה עם זה הוא איסור תורה ברור המופיע בספר ויקרא בפרשת "אחרי מות" כאזהרה: "ואת זכר לא תשכב משכבי אשה תועבה היא" (יח/כב). ובפרשת "קדושים" מצוין עונשו של העובר על האיסור, כאשר התורה אומרת: "ואיש אשר ישכב את זכר משכבי אשה, תועבה עשו שניהם, מות יומתו דמיהם בם" (כ/יג).
חז"ל דנו באיסור זה בכמה מקומות, והם מבהירים, בין השאר, שהוא חל במידה שווה על מי שהיה אקטיבי בפעולת העבירה כעל מי שהיה פסיבי בביצועה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2005, 00:26
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
סליחה על ההקפצה, אבל רק עכשיו ראיתי את האשכול
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קאחל שמתחילה ב "את העדפותך המניות הסוטות תשמור לעצמך ! מדובר בפורום סקופם"

דין תורה. אז מה? גם אם אתה חי לפי דין תורה (כן, ממש) זה לא מחייב אותי לחיות כך. אני לא מאמין באלוהים, אני לא מאמין בשיעבוד שלכם לכל מני חוקים, חלקם מטופשים, מלפני 1000 שנה ויותר. ועם זאת אני מכבד את האמונה שלך, ולא חשוב עד כמה היא טיפשית בעיני (ושלא יהיה ספק, היא טיפשית בעיני), משום שאני יודע שנולדת לתוך זה. אין לי ספק שהאמונה הזו לא הופכת אותך לאימבציל והיא לא הופכת אותך לאויב שלי או לאדם נתעב. מן הראוי שגם אתה תלמד לכבד אמונות של אחרים גם אם הן נראות לך מתועבות או טיפשיות.
אורח חיים הומוסקסואלי הוא לא דבר רצוי או חיובי לדעתי, אבל אני בהחלט מקבל את זה שיש אנשים שנולדו כך או בחרו לחיות בצורה הזו. לדעתי, מגיעות להם בדיוק אותן הזכויות, למעט אפשרות להתחתן, שמקבלים זוגות "רגילים".
הגישה הזו שלך משקפת את כל מה שרע ביהדות. אתם הפכתם לכת קנאית ונחשלת ששוקעת בבורות ובבלדנות.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 16-06-2005 בשעה 00:32.
ישן 16-06-2005, 00:47
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
את התורה אפשר לפרש באינסוף דרכים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קאחל שמתחילה ב "כל מה שאמרתי מקובל על כל יהודי החי לפי התורה הקדושה"

כל דבר שהוא סטייה מהנורמה נחשב סטייה. גבר שאוהב גבר סוטה מהנורמה ולכן הוא סוטה. אבל למילה "סוטה" יש קונוטציה מאוד שלילית. זו הסיבה שכיום מגדירים את זה כנטייה מינית.
התורה הקדושה אוסרת המון דברים ובצדק. יש בה הרבה חוכמה והרבה הגיון. אבל חלק ממנה כבר לא רלוונטי. ככל שאנחנו חוקרים תופעה ומבינים אותה יותר, מפלס הפחד שלנו מפניה יורד. הוא הדבר גם באשר להומוסקסואליות.
ראיתי תמונה של שני נערים צעירים במצעד הגאווה כשהם מדגימים תנוחה מינית. זה ממש הגעיל אותי, משום שאני לא חושב שילדים בני 14 צריכים להיות מעורבים בדברים כאלה. אבל הגועל שלי לא נבע משום שהם היו (?) הומואים, אלא משום שעסקו במין ולו מרומז. אז, כן, גם אני אולי קצת שמרן, ואני חושב שיש נורמות מוסר בסיסיות. שנאה יוקדת להומוסקסואליות אינה אחת מהן.

ישן 16-06-2005, 00:55
צלמית המשתמש של קאחל
  קאחל קאחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
לעקרונות הקיום וההמשכיות, שהתורה רואה בהם חובה אישית ואחריות המוטלות על כל יחיד
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "את התורה אפשר לפרש באינסוף דרכים"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.toravoda.org.il/lubich3.jpg]
משכב זכר מזוהה במדרשי חז"ל, יותר מכל חטא אחר, עם המושג "תועבה". ביטוי זה הוא, על כן, מילת מפתח להבנת יחסם של חכמים כלפיו. כפי שרגילים להבינו הוא קובע יחס של מיאוס ותיעוב קיצוניים, אך בדיקה יסודית יותר תגלה שהבנה זו אינה נכונה. המושג "תועבה" מופיע בתורה פעמים רבות ובהקשרים שונים. בספר ויקרא הוא מופיע בזה אחר זה בהתייחס לאיסורי העריות כולם, ואילו בחומש דברים קורא הכתוב "תועבה" למספר רב של עבירות שונות זו מזו, כשהבולטת שבהן היא דווקא עבודת אלילים. הגמרא במסכת נדרים (נא, א) שואלת: "מאי תועבה?" ובתשובתה היא דורשת את המילה כמורכבת משלוש מילים: "תועה אתה בה". פרשנות זו של חז"ל מוציאה מן הביטוי את האסוציאציה העמוקה של מיאוס טוטלי ומכניסה אותו לקטגוריות של הבנה. כביכול קובעת התורה: "יש לך טעות", "אתה תועה בדרכך". תעייה זו מתפרשת על ידי הראשונים כמעילה בערכי המשפחה (4).

בדברי חז"ל על משכב זכר חוזר ומודגש הרעיון שחטא זה היה אופייני לעמי קדם שלקו בעונשי השמדה. דור המבול, אנשי סדום, תושבי ארץ כנען ואנשי ארץ מצרים - כולם מתוארים כעוסקים במשכב זכר (5). ההדגשה של חז"ל שחטא משכב זכר הוא שהביא פעם אחר פעם לקטיעת קיומה של חברה באה להצביע על הקשר בין מהות החטא ובין העונש, תוצאתו. קיום משכב זכר באופן שיטתי משקף מעילה מצד האנשים בחברה, באחריותם להמשך קיומה. יחסים חד-מיניים הם שימוש ביצר המין לצורכי הנאה אגוצנטרית, בעוד שעל פי התורה מטרתו של היצר המיני היא יישוב העולם והבטחת המשכיותו של המין האנושי. זכות הקיום ויכולת ההמשכיות נשללים מחברה שחבריה עצמם מועלים בה ונמנעים מלמלא את חובתם כראוי. הענישה הקשה, אפוא, אינה באה בהכרח בשל חומרת החטא החורגת באופן מהותי מחטאים אחרים, אלא מאופיו של חטא זה, ובהתאם לחוקיות של מידה כנגד מידה, שבה העונש הוא תוצאה הקשורה קשר מהותי בקלקול שבחטא. עיון זה בדברי חז"ל מחזק את הסברה שהועלתה לעיל, כי חכמים ראו את עיקר הפסול ביחסים הומוסקסואליים, בנזק שהם גורמים לעקרונות הקיום וההמשכיות, שהתורה רואה בהם חובה אישית ואחריות המוטלות על כל יחיד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר