לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2005, 20:51
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי 1qaz2wsx7 שמתחילה ב "אז למה תמיד מקשרים יפנים-סינים לאומנויות לחימה ?"

הקישור מתבצע בד"כ משום שרוב אומניות הלחימה אשר נחשפו באופן נרחב למערב הינן סיניות / יפניות.

הן נחשפו דרך סרטי קולנוע (ברוס לי כמוביל הדרך) וסדרות טלווזיה.

בנוסף לכך בסין / יפן ישנו מקבץ רב במיוחד של אומניות לחימה שונות בעקבות פיצולים שונים ותתי סגננות.

בגדול הגונג פו (נקרא קונג פו בטעות הגייה במערב) הוא שם כולל לרוב אומנויות הלחימה הסניות (שמות כל סגנון הרבה יותר גרנדיוזים בתרגומם כגון : העגור הלבן, גמל שלמה הדרומי, השימפנזה המקפצת (סתם) וכו').

מרבית הסגנונות היפנים מאוגדים קיום תחת שמות העל - קראטה, ג'ו-ג'יטסו ג'ודו ואייקידו (אלו שמות העל עם הרבה סגנונות פנימיים וישנן סגנונות נוספים ואסכולות רבות ואחרות).

בגדול שיטות הקראטה מקורן באיי אוקינאווה (בארכיפלג ריוקיו) ואילו הג'ו-ג'יטסו מקורו באיי יפן.

[כתוספת : סינים ויפנים אמנם דומים אך לחלוטין לא נראים אותו הדבר - הנשים הסניות לדוגמא, הרבה הרבה יותר יפות מהיפניות ].

זה היה על קצה המזלג - באם יש נושא שמעניין אותך יותר או שהנך רוצה הרחבה אתה יותר ממוזמן לשאול.
חזרה לפורום
ישן 20-06-2005, 21:50
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי 1qaz2wsx7 שמתחילה ב "אוקיי"

בגדול נותרו/שרדו מעט מאד אומנויות לחימה מערביות טהורות (שלא הושפעו ע"י אומנויות לחימה חוץ מערביות)

כמו כן רוב השיטות המערביות הפכו בסופו של דבר לספורט :

כגון : איגרוף ספורטיבי וכו'.

האומנות היחידה המערבית שאני מצליח לחשוב עליה כרגע (אולי יבוא לי עוד בהמשך) ששרדה ונשארה פחות או יותר זהה לעברה ההיסטורי (למרות שהפכה לספורט) היא ההאבקות היוונית--רומית.

[משום מה, בשלב כלשהו בהסטוריה החלטנו במערב להתחיל לירות באנשים במקום להרביץ להם]

[ושוב לגביי המראה רק כקוריוז : הסינים בהתיחסותם בעבר ליפנים (אזור המאה 17-19) קוראים להם (ליפנים) : הפיראטים, הגמדים המכוערים - ובהשוואה לסינים הם אכן גמדים מכוערים - אין על הסיניות].

מקווה שעזרתי במשהו - רק אמת.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 20-06-2005 בשעה 21:55.
חזרה לפורום
ישן 23-06-2005, 00:13
צלמית המשתמש של yoni1212
  yoni1212 yoni1212 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל yoni1212 שלח הודעה דרך MSN אל yoni1212 שלח הודעה דרך Yahoo אל yoni1212
OK
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 1qaz2wsx7 שמתחילה ב "שאלה שמטרידה אותי שנים..."

טוב טוב אני אסביר ממש ממש בקצרה!
יום אחד נזיר אחד מדת הבודהיזם רצה לפרסם את דתו,הוא הגיע למקדש השאולין ישב במערה 7 שנים בגלל כאבי גב הוא עשתה מדיטציות ותרגילים לחיזוק הגוף בלה בלה אחרי 7 שנים הוא ירד ממהר ששם הייתה המערה ראה שהנזירים הסינים חולים וחלשים לימד אותם את התנועות שהוא עשה במערה הם התחזקו הוא עזב את המקום אבל הנזירים הסינים המשיכו לעסוק בתנועות האלה ולאט לאט בגלל מתקפות על המקדש מכל מיני אויבים הם פיתחו את התנועות האלו לתנועות לחימה וככה בעצם נולדה אומנות הלחימה המורקבת ביותר בעולם שנקראת קונג פו!!!!!
אבל זה היה סיפור בקצרה עם פרטים חסרים מי שרוצה פרטים מלאים שיחפש!

חזרה לפורום
ישן 23-06-2005, 08:08
  full metal full metal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
על פי המקורות..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 1qaz2wsx7 שמתחילה ב "שאלה שמטרידה אותי שנים..."

ממציא אומנויות הלחימה במזרח, היה בכלל נזיר בודהיזם הודי, (לא זוכר את שמו) שהביא את תורתו ואומנותו לסין, ומשם זה התפתח.
אם אני לא טועה זה היה לפני ההתיישבות הסינית ביפאן, ובהתיישבות עצמה עברו אומנויות ואמונות אלו ליפאן. (ואם אני טועה, וזה היה אחרי ההתיישבות, זה לא ממש משנה, בכל מקרה אומנויות הלחימה היפאניות מקורן בסין לפני שנים רבות מאוד.)

לאט לאט התפתחו הדברים, כמו קונג פו בסין, שבטי נינג'ות ומעמד ואומנויות הסמוראים ביפאן, הקראטה באוקינווה ועוד ועוד.

מקווה שעזרתי, אשמח לקבל תיקונים אם ישנם.

וד"א, למשתמש רק אמת, מוביל הדרך של סרטי אומנויות הלחימה במזרח הוא ממש לא ברוס לי... היו המון לפניו. ברוס לי פשוט נהיה אגדה, אך היו הרבה לפניו.

חזרה לפורום
ישן 23-06-2005, 09:04
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

תמיד שמח לקבל תיקונים, אבל...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי full metal שמתחילה ב "על פי המקורות.."

כפי שכתב ידידי FUFUXU (רק בקצת יותר עצבים) : אין ממציא אחד ויחיד לאומנויות הלחימה, זאת טעות ליחס אותם לאדם שכזה ובנוסף אותו האיש שהתכוונת איליו (בודויהדרמה) נחשב על ידי חוקרים רבים כמיתוס בלבד.

בנוסף אם היית שם לב למה שכתבתי, היית מבחין בכך שכתוב למעשה :ברוס לי כמוביל הדרך בחשיפתם של אומנויות הלחימה לקהל הרחב (במערב - מתוך הקונטקסט הכללי) ע"י טלווזיה וקולנוע.

נכון שעוד לפני ברוס לי הייתה תעשיית קולנוע משגשגת בנושא סרטי לחימה בהונג קונג (שהייתה טרטוריה בריטית בזמנו), אבל... הסרטים נועדו לקהל המקומי בלבד.

לאחר שמפיק סרטים הוליוודי צפה בברוס לי הוא נתן לו תפקיד של שחקן משנה בסדרה "הצרעה הירוקה" ומשם לאחר מספר שנים קיבל ברוס את התפקיד הראשי בסרט "הדרקון" (שלמרבה הצער ברוס נפטר בשלבי ההפקה הסופיים שלו). אט אט נחשפו ייתר סרטיו מהונג קונג למערב ואז החל השגעון הגדול של אומנויות הלחימה (כמובן שאנשים שביקרו במזרח נחשפו ולמדו לעיתים אומנויות לחימה, אבל החשיפה הגדולה לקהל הרחב הייתה כפי שכתבתי) - הסיפור הנ"ל על ברוס מוצג בצורה יפה מאד בסרט "סיפורו של דרקון".

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 23-06-2005 בשעה 09:24.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר