לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2005, 19:18
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
זה מאוד הגיוני ..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רותי תותי שמתחילה ב "ההערה על הסקסיזם היתה שולית. העיקר הוא שלא ענית"

כדי לחזור לקהל המצביעים הטבעי והימני שלו (שנמצא כרגע במגמת גדילה) הוא צריך לשבור חזק ימינה , זה יהיה מרתק לראות כיצד יסביר לנו השמאל את חוקיותה והלגימיות של מלחמה מטורפת ואת חובת ציות הפקודה . אמרתי מרתק , אבל אני מקווה שלא נזכה לחזות במחזה המרתק הזה , יש רק דבר אחד יותר גרוע ממדינה שמצהירה שגוש קטיף היה מיועד לפינוי עוד כשהיישובים בו הוקמו בתחילת שנות ה 70 , זה אומר שהקורבנות בהגנתו היו קורבנות שווא. מה שיותר גרוע הוא שבשביל להסית את תשומת הלב מקורבנות הגרוש שרון עלול להקריב עוד חיילים על מזבח פולחן אישיותו . כולנו כלי שחמט מסוג פיון במשחק שלו , את שרון מעניין רק שרון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2005, 10:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ג'ו, השקר מביך אפילו ביחס לסטנדרטים הנמוכים של שקריך מהשבוע...:)
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "עליבות הנפש שלך מדהימה. אינך מסוגל להגיב בלי ליחס לי שקרים"

אני עסקתי בהתחמקות הפתטית שלך-עצמך מלנמק את תשובתך האווילית לרותי, וציינתי שחבריך
למחנה טוענים שהבחור מאוד מסוגל לכל מה שטענה. לגביך לא טענתי כלום (להיפך, טענתי במפורש
שאין לי מושג מה היו עמדותיך התורניות ב1982, למרות שאחרי ששיקרת לגבי בחירות 92, כשטענת
שהצבעת בהן לשינוי, אני יכול לנחש איפה עמדת אז...), אלא שלך זה הספיק כדי לנסות שוב להסיט
את הדיון - אבל הצורה מביכה להחריד, שכן הטיעון החמקני שלך, גרוע להחריד: כדי לטעון שלאתרוג
אין אינטרס לשבור ימינה ע"י הסלמה בטחונית, צריך להוכיח שהוא יכול לשרוד גם בלי זה. אתה,
כמובן, יודע שזה לא נכון, ועל כן אתה נמנע מלנמק, ורק מקלל (אותי, על רקע אישי, ואת רותי, על
רקע היותה אישה, ר"ל...).
ישן 11-08-2005, 11:51
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אתה מעורר בחילה.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ג'ו, השקר מביך אפילו ביחס לסטנדרטים הנמוכים של שקריך מהשבוע...:)"

אין לי חברים. אני זאב בודד. אז אםן אינך מסוגל להגיב על דברי - תשתוק פעם. אתה היצור הכי מתוסבך שנתקלתי בו. לשלוף כל פעם שאתה נשאר בלי תשובה, איזה סיפור בדים מהתכתבויות שנערכו פה לפני שנים זה חולני. אתה באמת מאמין שמישהו חושב שאתה שווה שקר על מה הצבעתי אי פעם. על הזין שלי מה שאתה חושב שהצבעתי. אבל צורת ה"דיון" הזה, שבו אתה פותח בכל הודעה את הארון עם השלדים הדמיוניים שהמצאת עבורי (ועבור כל אחד אחר שאתה מתקשה להתמודד איתו) היא שהפכה אותך ל"מוקצה". תראה מה קורה לכל אשכול שאתה נתקע לתוכו. או שמישהו שמתחשק לו קצת לתזז אותך מנהל אתך דיון אינסופי, או שהאשכול מת. (עשיתי "נסיון" להוכיח זאת. באשכול הזה http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=88321 לא עניתי לך - הוא נשאר ללא תגובה נוספת...) אתה הפכת למטרד בפורום הזה. לא רוצים להתווכח אתך בגלל שאתה לא ענייני, אתה לא "מקלל" אבל מעליב בלי הכרה אתה מנסה להוכיח שכולם שקרנים ובורים, ושזכותך להביע את דעתם גדולה משלהם עצמם.

זאת הייתה הסיבה שהפסקתי להגיב לרוב הודעותיך (למעט כאשר היה מידע שהיה צריך לתקן). לפני כחודשיים עשית נסיון אמיתי להגיב לעניין. חזרנו להתדיין. עכשיו יצרך וה"אני" האמיתי שלך שוב התגבר עליך, ואתה חוזר להיות בלתי נסבל. אז שיבושם לך, אבל הרבה פרטנרים לדיון לא תמצא.

ישן 11-08-2005, 12:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ג'ו, אתה ממש נסער...:)
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה מעורר בחילה."

לולא הייתי מסוגל להגיב על דבריך, ודאי שהייתי נמנע מכך, אלא שקל מאוד להגיב לדבריך, מחמת
פשטותם המחרידה, והעובדה שהם צפויים עד לזרא (ראשית, נסיון לטעון משהו, תוך נבחיות לצורך הפחדת מי שיעז לסתור דבריך - ואז השתוללות היסטרית במידה ומישהו אכן העז להגיב...).
אני מצטער על כך שאני תופס אותך בשקרים בכל פעם, ושהזכרון שלי טוב מספיק כדי לדעת מתי
אירעו השקרים הללו (תתנחם בכך שאצלך אולי הזכרון לא איי-איי-אי, אבל ההארד דיסק עושה בדיוק
את אותה פעולה, רק שלך אין כ"כ על מה "לתפוס אותי"...), אבל אם לא תשקר, הרי שלא יהיה על
מה לתפוס אותך...
השטות החדשה ש"עשית ניסוי" באמצעות אותה ידיעה מביכה של רוזנבלום, היא נלעגת: הסיבה
היחידה שלא הגיבה לה, היא עליבות האשכול. אני עצמי הגבתי לו, רק בגלל שהוא היה שיא של של
גל היסטרי של השפרצת שנאה למתיישבים מצידך, ע"י ציטוט כל שונא שלהם שהצלחת למצוא...
הנסיון המשעשע שלך להיות "דובר" של הגולשים, הוא פתטי עוד יותר מזעקותיך ש"על הזין שלך מה
אני חושב" (לו כתבת אמת, לא היית טורח לשמור אשכולות שלי מלפני שנתיים וחצי...), שכן אין
בפורום הזה גולש בעל לשון משתלחת כמוך, וזה שאתה מצליח להעלב ממני, בזמן שאתה מגדף
אותי ב80 אחוז מהודעותיך, זה באמת לא הבעייה שלי...

לפני חודשיים ניסיתי לבדוק האם אתה מסוגל לדיונים נורמליים, ועשיתי ג'סטה של הורדת טון
מצידי, ללא כל קשר להתנהגות שלך, אלא שאתה לא יכולת להפגין את אותה התנהגות. אדרבא,
רמת הגידופים שלך גדלה והלכה, והפכת עצמך נעלג יותר ויותר. חשבתי שיעבור לך, אבל כנראה
שטעיתי. כעת אתה שוב מכריז על חרמות ונידויים, וכרגיל תגיב לי עוד יותר מאשר קודם.

אני לא מתכוון להחרים אותך, ואמשיך לתקן אותך כאשר תחליט עבור פרופ' איקס מהו מקצועו,
כאשר תטען שהצבעת לשינוי בשנה שלא רצה, כאשר תבשר לנו שארה"ב לא יכלה לפלוש לצרפת
ללא בסיס בבריטניה, ועוד כהנה וכהנה שטויות...
ישן 11-08-2005, 07:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בלבול קל - "תיאוריית הקונספירציה" היא ששרון שינה עמדתו בנסיבות "טבעיות"...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "איך זה מתיישב עם תיאוריית הקונספירציה הראשונה ?"

האמת השבלונית היא שהחקירה גרמה לו לחפש דרך לרצות אץ היכולים לשלחו למשפט, ולכן באה
ההתקפלות לעולם.
הניסיון לחפש סתירה בין זה, לבין אפשרות שבירה ימינה, לצורך אי-התרסקות פוליטית - הוא מועד
לכשלון (כמו הניסיון לכנות אמת בשום "קונספירציה", וקנוספירציה בשם "אמת"...). הסיבה לכך
שאין סתירה, היא פשוטה להחריד: לאנ"ש יש אינטרס מובהק בהשארות שרון בשלטון בתוקף היותו נשלט לחולטין על ידיהם, ועל כן אין שום פליאה באפשרות שיאפשרו לו לשבור ימינה לצורך הטקטי של
הבטחת קדנציה נוספת (שבה יוכל להמשיך לסגת, כפי שרוצים אנ"ש). רואה כמה זה פשוט, כשלא
נופלים לתוך קלישאות נוסח קונספירציה ראשונה, שנייה ושלישית?...
ישן 11-08-2005, 10:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

רותי, אין כאן תזה. הלוואי וזו הייתה רק תזה.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רותי תותי שמתחילה ב "תיזה מענינת."

האתרוג לא נסחט ע"י אנ"ש, אלא נדחף למהלכים בהנחה הסבירה שכל זמן שהוא מבצע אותם, אנ"ש
לא יעמידו אותו לדין.
אחרי ההתקפלות, הוא חייב למצוא (מבחינתו) קלף מיקוח אחר כדי להמנע מהעמדה לדין, והקלף הוא
ההתקפלות הבאה. לשם כך עליו להשאר בשלטון, ומבחינת רובם של אנ"ש, שבירה ימינה אד-הוק
(לצורך השרדות בשלטון), היא דבר נסבל בהחלט.

רוצה הוכחה שאנ"ש מוכנים לחיות עם שחיתויותיו של האתרוג, כל זמן שהוא מבצע את "המדיניות
הנכונה"? ראי את תגובותיו ההיסטריות של ביג ג'ו, בכל פעם שהאתרוג מותקף. ג'ו אינו מבאי
החווה, אלא דווקא מסוגדי אנ"ש, ובכ"ז האתרוג כרגע מבצע מדיניות נכונה, ועל כן נמחלו לו חטאיו...
ישן 11-08-2005, 20:11
  רותי תותי רותי תותי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
אוקיי, הבנתי את עמדתך. עכשיו -
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רותי, אין כאן תזה. הלוואי וזו הייתה רק תזה."

אנסה לסכם את כל הנקודות שהועלו כאן ואולי משהו יתבהר.
1) שרון הוא אופורטוניסט הפועל לקדם את עצמו. זאת האיסטרטגיה היחידה שלו. לא העם והמדינה.
2) שרון נקלע לצרות (מעלליו נחשפו) ובצר לו עשה תפנית נגד מפלגתו כדי לפייס דעת אנ"ש.
3) התפנית הזו (ההתנתקות) גם היא מאיימת עכשיו על המשך שלטונו. מה עושים?
4) עוצרים את ההתנתקות ברגע האחרון כדי לחזור אל החיק החם ולנצח את נתניהו.
5) ממשיכים לבצע את ההתנתקות, וסומכים על אנ"ש הן במישור התביעה האישית, והן כגיבוי פוליטי.
6) איך שרון מעריך את סכוייו? האם הוא הולך על מס' 4 או על מס' 5 .
אין ספק שבשלב זה אנשי השמאל (במובן הרחב) מוכנים לספק את הסחורה (שמירה על האתרוג).
אבל מה קורה לאחר ההתנתקות? אתה צודק שאנ"ש ידרשו עוד. כמה רחוק יכול שרון ללכת, ועדיין להישאר מנהיג הליכוד?
אתה מניח (בהחלט הגיוני) שאנ"ש יעלימו עין מ"שבירה ימינה" של שרון כמס שפתיים לאנשיו. אבל האם אפשר לרמות את כל האנשים כל הזמן? האם בכלל יאמינו לשרון בליכוד אחרי שהוא יבצע את ההתנתקות?
ואולי אנ"ש רוצים את שרון רק כ- one night's stand וגם הם לא יסמכו עליו יותר לאחר ההתנתקות?
הרי ההנחה של כולם היא שעזה היא "אתחלתא" (דגאולה בשביל אנ"ש, דחורבן בשביל המתנחלים ואוהדיהם). אולי מספיק לאנ"ש אתחלתא זו, ואחרי זה "הכושי עשה את שלו"...???
אני פשוט מנסה לחשוב מתוך הראש של שרון (ממש מנסה...)
אז מה כדאי לשרון יותר??
ישן 12-08-2005, 08:48
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
העלת תהיות נכונות
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי רותי תותי שמתחילה ב "אוקיי, הבנתי את עמדתך. עכשיו -"

נצא מתוך נקודת הנחה שבפרקליטות יש מי ששומר על שרון בגלל שהוא מבצע מדיניות "נכונה". אז או שמדובר בקונספירציה (כלומר - אנשים נפגשים בחדרים חשוכים ומתאמים עניינים - אתה מבצע את המדיניות שלי - אני משחרר אותך מכתב אישום), או שמדובר בסוג של הבנה שבשתיקה, כפי שנטען בספר "בומרנג" - שרון ידע שהפרקליטות לא תעצור אותו כשהוא מבצע מדיניות נכונה.

עכשיו שרון רוצה לרכוש בחזרה את אהדת הליכוד והוא שובר ימינה - וזה די ברור שהוא יפזר הבטחות שווא "זו העקירה האחרונה" וכו'. וזה גם די ברור שאנ"ש יבינו שזה מהלך טקטי בלבד. אבל אני מתקשה להאמין שהם יבליגו על מה שאת מכנה "חימום גבולות", כי כפי שאמרת לא ניתן לרמות את כולם כל הזמן, ושרון לא יכול להיות בטוח שלא יתקעו לו בחזרה סכין בגב.

אבל גם אם נקח את האפשרות שהפרקליטות תתן לשרון יד חופשית לעשות פרובוקציות צבאיות ולחמם גזרות - איך זה מחזק את כוחו בקרב הציבור ? אם יומיים אחרי ההתנתקות יהרגו חיילים הרי שרון לא יוכל לטעון כבעבר - "מי בעד חיסול הטרור ?", ולא יוכל להגיד - "המדיניות ההרסנית של השמאל הביאה עלינו את הטרור". לנדאו וביבי, לעומת זאת, לא יחסכו שבטם ממנו ויגידו - "אנחנו התרענו כל הזמן שההתנתקות תהיה רוח גבית לטרור, אבל שרון התעלם". שרון יאבד את המנדטים השמאלניים שלו, ולא יצליח לסחוב מנדטים מהמורדים.

נערך לאחרונה ע"י Jarvis בתאריך 12-08-2005 בשעה 08:50.
ישן 12-08-2005, 15:09

שאלתך נכונה. לא הסברתי עצמי טוב.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "העלת תהיות נכונות"

בתשובתי הקודמת ציינתי שתי אפשרויות: 4 ו-5 .
4: עוצרים את ההתנתקות, וחוזרים לליכוד הקודם.
5: ממשיכים אם ההתנתקות ו....
אני המשכתי את הספקולציות שלי על בסיס 5 , ומכאן חוסר הבהירות.
צריך להפריד:
או שהוא מתנתק, או שלא.
התרחישים בשני המקרים שונים לגמרי.
חימום הגבולות רלוונטי רק למס' 4, לעצירת תהליך ההתנתקות, וחזרה טוטאלית לליכוד.
כאן לא תהיה לשרון התנגדות, שכן ידוע שהימין אף פעם לא התנגד למלחמה (והשמאל אף
פעם לא התנגד לצעדי פיוס וויתורים), והימין יקבל בברכה את עצירת ההתנתקות.
מאידך, בבלגן שייווצר קשה להאמין שאנ"ש יעסקו בהעמדת ראש הממשלה לדין כשהאוייב בפתח.
מאידך, לאפשרות הזו יש רק עוד כמה ימים. יש עוד אופציות כאן:
אולי שרון בונה על מעשה נואש מצד קיצוניים ימניים (הר הבית וכ')
אולי הוא בונה על דחיה בגלל מסה של אנשים מוחים, או בעיות לוגיסטיות אחרות.
מן הסתם שרון מהמר על שני הסוסים: גם משהו שיעצור את ההתנתקות, וגם איך הוא יפעל
לאחריה. על כל פנים אופציית הבלגן (מלחמה או משהו דומה) רלוונטית רק להפניית עורף לאנ"ש, ולכן לא כל כך חשוב מה תהיה תגובתם לכך.
ישן 12-08-2005, 16:31
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
הבנתי אותך
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי רותי תותי שמתחילה ב "שאלתך נכונה. לא הסברתי עצמי טוב."

נשמע לי כמו Wishfull Thinking, אבל קשה לי להאמין ששרון באמת מחכה שהתכנית תפול בדרך זו או אחרת, או עושה מאמצים להפיל אותה. חשבתי שזה אפשרי כשהוא רק הציע אותה, שהוא עושה את זה רק כדי לדרבן את הפלסטינאים לחתור להסכם, או שימצא סיבה בטחונית/חברתית לרדת מהעץ בשלב מאוחר יותר. כבר היו לו הזדמנויות והוא הוכיח שהוא לא מעוניין בשום עיכוב. הרי אם הוא עושה את זה רק כדי למשוך זמן בתפקיד זה היה אמור להיות האינטרס שלו לדחות את ההתנתקות בעוד כמה חודשים.

אני גם לא חושב ש"הכושי עשה את שלו" - הפרקליטות עוד לא אמרה את המלה האחרונה בעניין שרון ובעניין בניו, ויש עדיין סיכוי ש"יפלו" עליו.

אבל בכל הנוגע לשרון - אפשר לצפות לכל דבר ואי אפשר לצפות לדבר.

ישן 12-08-2005, 17:48

אין כאן הבעת משאלת לב, רק ניתוח או ספקולציה.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "הבנתי אותך"

אני מאד נזהרת לא ליפול לפח שאפילו מדענים נופלים בו: הטיית עובדות כדי שיתאימו לתיאוריה.
כל מה שאמרתי לגבי שרון הנן השערות על מה הוא עלול לחשוב או לעשות.
העובדות הן הרקורד שלו לאורך השנים, ומה שקורה במציאות היום.
אולי אתה צודק שהוא יכול היה לרדת מהעץ אילו רצה. מצד שני, מי יודע מה היו החישובים שלו?
אולי הוא התחיל עם תרגיל הסחה ואחרי זה הדינמיקה עשתה את שלה והוא זרם, או אולי הוא "הולך על הקצה" ולא עצר מחשש שזה מוקדם מדי והבלוף שלו ייחשף?
לדעתי החשיבה שלו היא מאד גמישה, ומשתנה בהתאם לנסיבות, הכל בהתאם למה שהכי טוב בשבילו.
התקוה היחידה שלנו היא שאיך שהוא האינטרס האישי שלו יחפוף את האינטרס הלאומי, כל עוד הוא בעמדת כוח.
אסור היה לשים אדם כזה בעמדת כוח מלכתחילה, שכן כל אימת שעמדו לרשותו משאבי מדינה, הוא השתמש בהם לטובתו האישית (צבירת כוח פוליטי וכמובן ממון אישי). עכשיו הוא נמצא בקדקד, כשכל המשאבים בידיו. זה מצב מאד מסוכן לעם ולמדינה.
ישן 12-08-2005, 15:31

בצילום סטטי של המצב אתה צודק-
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לשרון כדאי להמר, שכן מצבו רע בכל אופן שלא תבחני זאת..."

אבל נראה לי שדרכו של שרון אינה תגובה למציאות אלא יצירת מציאות חדשה. כל', הוא לא נרתע מצילום סטטי פסימי מבחינתו. הוא הרי היה כבר שם (אחרי סברא ושתילא, אחרי נצחון ביבי, אחרי האיום בהגשת כתב תביעה, וכ') הוא פשוט פועל לשנות את המצב הקיים.
אם פרוייקט ההתנתקות מבחינתו היה רק כושי (שכבר עשה את שלו - עובדה שהוא נשאר בשלטון) הרי מן הסתם אין לו אינטרס לממש את זה ולאבד את מצביעיו המסורתיים.
זה דבר שנוכל להיווכח בו תוך כמה ימים.
אתה צודק שאחרי ההתנתקות תהיינה לו בעיות קשות בהמשך, אבל הוא יעבור את הגשר כשיגיע אליו. לדעתי ישנם שני עקרונות המנחים את פעילותו (ואת מחשבתו) של האיש הזה:
1) שינוי המציאות בכל דרך.
2) חשיבה לטווח קצר, כל' כבוי שרפות ולא הגשמת חזון.
צודקים אלה שאומרים שאין לשרון איסטרטגיה (מלבד הגשמה עצמית כוחנית).
לאסוננו יכולתו הטקטית היא רבה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:03

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר