לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2004, 22:03
  bigdarman bigdarman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bigdarman שמתחילה ב "צו ראשון-חזרתי"

אז ככה:
את הצו הראשון מקבלים משהו כמו חודשיים-שלושה לפני גיל 17, את הצו קיבלתי ליום ה22/11/04, בשעה 9:30.
קמתי בשעה 7 והצלחתי לתפוס טרמפ עם אבא לתל השומר, בבוקר היה קר מאד וירד גשם ככה שממש לא היה לי עצבים להתעסק עם כמה אוטובוסים.
בשעה 8 ורבע לערך נחתי בתל השומר, בכניסה אתה צריך להראות את הצו + תעודת זהות, היום היה גם גיוס (כלל צהלי אם אני לא טועה) אז היה די הרבה אנשים בכניסה, קיבלה את פניי חיילת חביבה שהראתי לה את התעודת זהות ואת הטופס ואישרה לי להיכנס פנימה.
שאלתי שמה חייל לאן אני צריך ללכת והוא אמר לי להכנס לתוך הלשכה ומשם בעצם מתחיל הצו.
בכניסה אתה מגיש לאחת החיילות את הצו ואת התעודת זהות, ומקבל כרטיס מגנטי אשר ילווה אותך במהלך כל היום.
התחנה הראשונה זוהי תחנה צהובה, שמה אתה מאמת את הנתונים האישיים שלך ועוד מבחן עברית קצר.
כשאתה מגיע לאזור (קומת קרקע) צריך לחפש מחשב צהוב ולהעביר בו את הכרטיס, כל כמה דקות יוצאת חיילת ואוספת את התעודות זהות, לאחר המתנה קצרה של 10 דקות בערך קראה לי אחת החיילות. החיילות שמה דווקא נחמדות ומדברות איתך חופשי...
מתיישבים מול החיילת והיא מתחילה להקיא מידע על עצמך ואתה צריך לאשר את זה, שואלים גם איפה נולדו ההורים והסבים וכד', אני אישית חשבתי שצריך להביא גם תעודות זהות של ההורים הבאתי אך לא ביקשו. ממשיכים לשאול אותך איפה אתה לומד ובאיזה מגמה וכד' אני אישית אמרתי שאני עושה 10 יחד' אלק' והייתי צריך לפרט להם מזה כולל אבל לך תזכור שאלון שמחולק ל3 מקצועות...
אחרי זה החיילת מביאה לך טופס שכל הפרטים שמסרתי הם נכונים ושאין לי עבר פלילי וכד', אחרי זה אתה מקבל שאלון רפואי קצר ששואל אם יש לך סחרחורות, כאבי ראש ושאר המחלות, גם אותו אתה ממלא ומוסר לחיילת. לאחר מכן החיילת נותנת לך לקרוא שני משפטים בעברית ברמה די גבוהה (אני בלי להשתחצן יש לי עברית ברמה די גבוהה וקצת הסתבכתי), וצריך להסביר לה מה הבנתי, היא שואלת גם לפירוש של מילים מסויימות. אח"כ אתה צריך לכתוב שני משפטים שהיא מקריאה לך ולהגיש לה ומביאה לך טופס רפואי שצריך להביא למעבדה בהמשך.
לאחר מכן היא משחררת אותך ואתה עובר לתחנה הכחולה, שמה עושים את הבדיקות הרפואיות, המעבדות שמה נמצאות קומה אחת למעלה ממש מול המדרגות יש את השירותים והקולר המפורסם שמשם אתה שותה ויש מוציא הכל לתוך כוסית. ליד השירותים יש שמה את חלון מעבדה כזה שמה חיילת אחת (די מנייקית אפשר לאמר) מביאה לך כוס ולך תשתין, אתה ממלא את הכוס מחזיר לה עם הטופס הרפואי שקיבלת בהתחלה. לאחר מכן אתה צריך לחפש מחשב כחול (צד ימין של הפרוזדור) להעביר את הכרטיס המגנטי שלך ולחכות. אני חיכיתי משהו כמו 20-30 דקות עד שנכנסתי. בנתיים אתה מתיידד שמה עם כמה מלשבים כמוך שלא יודעים מה הם עושים פה, אני אישית הכרתי בחור אחד די נחמד מגבעתיים (שיסלח לי שאני לא זוכר את שמו) שאמר שהוא הולך להקיא או לחרבן על הרופא (-:.
לאחר המתנה לא קצרה אתה נכנס לחדר עם עוד אחד ושמה יש כבר עוד 4 כמוך שמחכים לבדיקות.
נכנסתי לתאי ההלבשה מתפשטים ונשארים עם תחתונים (אנחנו היינו עם חולצות כי היה קר), בחדר הזה ממתינים לכם שני רופאים ועוד חייל וחיילת. אתה נגש לאחד החיילים והם בעצם אומרים לך מה לעשות, צריך לעבור שמה בדיקת ראיה (אני אישית לא עברתי בגלל משקפיים אסביר בהמשך).
בתחילה אתה נגש לרופא הראשון (סוס של רופא) ששואל אותך אם אתה חולה ומקריא לך כל מיני מחלות ואתה צריך לענות בהתאם. אחרי זה אתה עובר מאחורי פרגות שמה אתה צריך להתכופף לבדיקה אם יש לך עקמת, אחרי זה אתה צריך להראות לו את כפות הרגליים (לא ממש הבנתי למה).
הרופא הזה קצת מוזר היה, הוא גם אמור לבדוק את האשכים אבל הוא פשוט משך את הגומי של התחתון הביט פנימה וסגר חחח עשה ככה לכולם הבנתי.
אחרי זה אתה חוזר לחדר הלבשה ומחכה לתור שלך לרופא השני, הרופא השני היה על מדים היה סרן נראה לי ושמה הוא מקריא לך שאלון בדומה לשאלון של הרופא הראשון ואתה צריך לענות בהתאם.
הרופא מודד לך דופק ונשימה, לאחר מכן אתה צריך גם להתכופף לבדיקת עקמת ואותו סיפור עם הרגליים, בשלב הבא גם התחתונים יורדים והוא ממשש את האזור לראות שהכל תקין (-;.
אח"כ אתה נכנס לחדר הלבשה מתלבש וניגש שוב לחיילים (הם גם היו די מנייקים), נותנים לך איזה טופס לבדיקת עיניים ואתה עוזב את המקום.
הרופאת עיניים נמצאת בצד השני של המבנה מחשב סגול, שמה חיכיתי משהו כמו 40 דקות לרופאת הכלבה שתזכר לצאת, נכנסו כמה אנשים, יצאו והרופאה נעלמה מהחדר, אנחנו מחכים מחכים והיא לא באה, אחד שאל שמה חיילות שהיו בחדר איפה הרופאה ואמרו לא יודעות (שהתברר בסוף שאחת מהן היו הרופאה), היא נזכרה לצאת ונכנסים לבדיקה. מה שמוזר שאת בדיקה עשיתי בלי משקפיים, אתה פשוט מכניס את הראש לתוך מכונה כזאת אמור להקריא מספרים אם רואה ואם לא ואז היא מדפיסה לך משהו ואתה לוקח את זה לחיילים בחדר הקודם (איפה שהרופאים), הרופאת עיניים הזאת זה שכונה אחת שמה שמקלידה דברים במחשב הייתה עם רגלים על השולחן חופשי הכל...
עכשיו חוזרים לחדר של הרופא, לא צריך להמתין בתור נכנסים מוסרים את מה שהרופאת עיניים הביאה ומשוחררים.
עכשיו הולכים לעשות את המבחנים הפסיכוטכניים, אתה יורד קומה (הקומת קרקע) והולך לחפש מחשב ירוק, חשוב! להשתין ולשתות לפני המבחנים כי במשך שעתיים לא יוצאים משמה!
אתה מעביר את הכרטיס, כל כמה דקות יוצאת חיילת ואוספות תעודות זהות ושמגיע תורך קוראת לך להיכנס, אחרי המתנה קצרה של 10 דקות אתה נכנס לכיתה, זאת כיתה די גדולה עם עשרות מחשבים ששמה תעשה את המבחנים.
החיילת אומרת לך איפה לשבת, מביאה לך עפרון דף ושמה אתה צריך לעשות את כל החישובים למינהם שקשורים למבחנים (את הדף מוסרים בסוף המבחן), מבקשים ממך להפריד את הבטריה של הפלאפון מהפלאפון ויאללה למבחנים!
המבחנים עצמם הם קצת קשים ודורשים יותר זמן משכל.
המבחנים מחולקים לכמה סוגים, מבחן אחד עברית שאתה צריך להשלים משפטים כמו "מחלקה-פלוגה", עגלה-כלי רכב. וכאלה דברים, לאחר מכן יש גם מבחן חשבון שצריך רק זמן לעשות אותו, הרמה של החשבון היא די בסיסית, כפל ארוך, חילוק ארוך, שברים ואחוזים ומוקצב לזה זמן של 30 דקות למשהו כמו 25 שאלות. אני אישית לא הספקתי לעשות את הכל היה חסרים לי איזה 3 שאלות בערך לסיים אבל לא נורא, המבחן הבא זה צורות שאתה צריך להתאים צורות, לאחר מכן יש מבחן של הבנה, המבחן הוא די ארוך מכיוון שההוראות שמה ארוכות וצריך להבין את מה שאתה קורא, השאלות הם די מוזרות כי נתונים אתה צריך להסיק לבד מתוך האותיות של השאלה וסדר של מספרים, דווקא פה הלך לי לא רע בכלל וסיימתי הכל והספקתי לבדוק (גם בצורות ככה), המבחן הבא זה פיזיקה, המבחן קצת קשה מכיוון שצריך לשים לב לפרטים קטנים במיוחד, כמו איפה ממוקם המסמר ובאיזה זווית וכד', יש במבחן הזה שאלות איך יותר קל להרים משא מסווים או איך לחבר דברים שונים. היה עוד מבחן אחד של חיבור צורות שונות, מסמנים לך כל מיני צורות ע"י אותיות ואתה צריך לחבר את זה בראש ולסמן את התשובה שנראת לך נכונה, המבחן הזה דורש חוש טכני זה ממש עוזר שמה.
לאחר המבחנים האלה יש סקר קצר של הצבא ששואל אם אתה רוצה להיות קצין, קל"ב, לוחם, טכני ועל כל מיני תפקידים שונים בצה"ל.
משך הבחינות הוא בערך שעתיים +- והם די מטישות אותך, בבחינות של ההוראות מצאתי את עצמי מסתיר חלק מהמסך כדי לחשב דברים ולספור את האותיות של השאלה חחחחח.
אחרי שאתה מסיים את המבחנים אתה קורא לאחת החיילות, היא לוקחת את הדף ומשחררת אותך, שאלתי אותה גם אם אני צריך לעבור ראיון אישי והיא אמרה שבי"א לא עוברים עדיין.
מכאן הדרך החוצה מהירה מאד. אתה יורד לקומת קרקע שמה איזה חיילת חמודה בקשה שאמלא סקר פנימי (בלי זיהוי) על התפקוד בלשכה ואם אני מרוצה ושאר הירקות, אתה מחזיר למקום שממנו לקחת את הכרטיס והחיילת משחררת אותך הביתה, האמת שהיה די קר בחוץ והיה רוח עזה מאד ככה שלא היה ממש כיף לטייל באוטובוסים, הרמתי טלפון לאבא ואיזה יופי התאפשר לו לבוא לקחת אותי, בנתיים קניתי בורקס לאכול וממתין עד שהוא יבוא...
נכנסתי בשעה 8 ורבע בערך ללשכה, ב13:05 יצאתי משמה ושלום על ישראל!
אם יש למישהו עוד שאלות אנסה לענות ממה שידוע לי.
עד כאן לילה טוב!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר