לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2005, 22:59
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע סיכום - מפגש הפורום - טיול בדרכי לוחמים ברמת הגולן 20.10

בהמשך לאשכול הזה, אני אסכם את הדברים כפי שהם כרגע:
אנחנו מתכוונים לטייל ברמת הגולן בעקבות לוחמים. הטיול ייתקיים ב20.10.05 יום חמישי חול-המועד סוכות. מכיוון שזה הטיול הגדול הראשון שלנו, אנחנו קצת ננסה לתפוס את המרובה. הטיולים הבאים כבר יהיו יותר "נושאיים".

בטיול נערוך הכרות כללית עם רמת הגולן והקרבות שהתחוללו בה בדגש על קרבות מלחמת יו"כ. ניגע גם בימי הקרב שלפני מלחמת ששת-הימים ובקרב על המים.

האם יש מישהו שמתכוון להגיע ועוד לא הודיע?

אם כן אז נא לשלוח במיידית הודעה לי או ליסעור.
אנא הקפידו לתת את הפרטים הבאים:

• מהיכן אתם באים
  • האם אתם זקוקים להסעה/יש לכם רכב ותוכלו לסייע
  • כמה מגיעים
  • מספר פלאפון שבו ניתן להשיג אתכם
לטיול עצמו יש לנו רק כשבע שעות אור (10:00-17:30). לכן חשוב לבנות תוכנית מסודרת.

בחלק מהאתרים שבהם נבקר לא נקבל הדרכה. לכן, אתם מתבקשים להערך להדריך. אנא הודיעו לי מי רוצה להדריך והיכן.
באופן כללי כדאי להתחיל לקרוא, לקראת הטיול, ספרים רלוונטיים על מור"ק באזור (החל מהקרב על המים וההפגזות של הסורים וכלה במלחמת יו"כ). ספרים כמו עז 77, תאום כוונות, ועוד.

מתווה כללי של הטיול (פרטי הפרטים ייסגרו רק יום לפני) :
מפה מסודרת יותר ע"י צחי בימים הקרובים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ליחצו על המפות להגדלה. המפות באדיבות עמותת התיירות גולן.

9:30 מפגש במצפה גדות. במקום בצומת מחניים, חבל שנמתין חצי שעה או יותר ולא נעשה כלום בזמן הזה. אנחנו לא מתרחקים אך חוסכים בזמן. מי שיאחר יגיע למצפה בזמן שהאחרים כבר נהנים מהדרכה ומתצפית.

10:00 ביקור באנדרטת חטיבה 7 בצומת קצביה. באנדרטה נוכל לקבל הדרכה ולצפות בסרטים/מצגות על חשיבות הרמה, קרבות ברמה, מלחמת ששת הימים או מלחמת יו"כ (נבחר סרט אחד בתיאום עם הק' חינוך חטיבה. כנראה שייסגר רק ביום ראשון).

הנסיעה מצומת קצביה לחרמונית תהיה דרך צומת קשת (הכביש השחור הקרוב לגבול) בהתאם לעמידה בזמנים יכול להיות שנעצור בדרך לתצפית או מור"ק באחת האנדרטאות/נקודות מור"ק באזור).

11:15 חרמונית - טכס זיכרון, גדוד עז 77 באנדרטת הגדוד. הטכס בנוכחות סגל הגדוד הנוכחי, המשפחות השכולות וותיקי הגדוד.
לאחר הטכס נקבל הדרכה קצרה ע"י אביגדור קהלני ואחריו הדרכה רצינית יותר ע"י נח טימיינקר שפיקד על צוות הטנק שמופיע במצגת על הקרב בעמק הבכא (למי שלא צפה כדאי לעשות זאת עכשיו). נח השתחרר מצה"ל בשנת 1996 בדרגת אל"ם אחרי שהספיק למלא תפקידים שונים, ובינהם: מג"ד 53 וקצין אג"ם של חטיבה 7.

^ נח בתמונה מהמלחמה, מתוך הספר עז 77
אחרי או לפני ההדרכות נצפה בסרט מרגש על הקרב בעמק הבכא בקיבוץ אלרום (עוד לא סגור).

בצהרים אתר מור"ק נוסף בקשר לחטיבת גולני . שתי אפשרויות:
  1. מחנה נפח - הדרכה ע"י מיכי רצון או אפי איתם (פרטים על רצון ואיתם בהמשך) וביקור בתצוגת הרק"ם (ואולי גם בשו"ח).
  2. קצת יותר רחוק, תל-עזיזיאת, ותל פאחר, הדרכה ע"י ORI
אחר הצהרים - ביקור בגדוד שיריון פעיל. אנחנו נבקר בגדוד 71 של חטיבה 188 באחת הפלוגות. נשוחח עם המ"פ והחיילים ונבקר במשטח הטנקים הפרטים כבר סגורים ולא אוכל לפרטם כאן.

לקראת ערב- ירידה מהרמה לאתר עם מים - כנראה עין תינה. האמיצים יוכלו להיכנס לשחות. הדרכת רקע על הקרב על המים, ארוחת ערב חגיגית ופרידה.

המסלול:
  1. עליה לרמה מצומת מחניים - על הכביש מזרחה דרך גשר בנות יעקב ועד למצפה גדות, נקודת הכינוס שלנו. ממצפה גדות מזרחה - על הכביש דרך צומת בית המכס- צומת נשוט ימינה (דרום מזרח) ועד צומת קצרין.
  2. צומת קצביה (מופיעה במפה כצומת קצרין) הכביש מזרחה וצפונה דרך צומת קשת, צפונה בצומת הבשן, צפונה (ימינה) בצומת זיוון, ישר בצומת בראון ופניה ימינה (מזרחה) מול מושב אל-רום לכניסה ללאנדרטת עז 77.
  3. אנדרטת עז 77-עמק הבכא. טכס גדוד 77 והדרכות של קהלני ונח טימיאנקר. לאחר ההדרכות סרט בקיבוץ אלרום.

4. מכאן יתכנו שתי אפשרויות:
  5. מכאן נמשיך לכביש היורד מצומת ווסט (האמיר) דרך מחנות רוויה אל גדוד 71 (מחנה יונתן) ברוויה ב. אם מגיעים מנפח נוסעים צפונה בצומת נפח ופונים שמאלה (מערבה) בכיכר של ווסט. אם מגיעים מתל פאחר נוסעים דרומה בציר הנפט, חוויה בפני עצמה, עד למחנה רוויה.
  6. אחרי הביקור בגדוד 74 נרד מהרמה עד צומת גונן, שם נפנה דרומה עד לעין תינה. בעין תינה תתקיים ארוחת הערב.
ציוד מומלץ:

• ספרים בנושא מור"ק ברמת הגולן.
  • מזון למשך היום שאין צורך להתעסק בהכנתו (כריכים).
  • כובע
  • מים
  • נעלי הליכה נוחות (למרות שלא מתוכננות הליכות רציניות)
  • מצלמה
  • משקפת

• מפה
    • מפה מודפסת של מסלול הטיול המתוכנן (שתעלה באשכול הזה בימים הקרובים).
    • לא להסתפק במפה הזאת ולהביא מפה רגילה ומסודרת של האזור.
  • פנס
  • קרם הגנה מהשמש
  • ביגוד חם לערב (ואולי גם ליום).
  • לגבי מזון:

• במשך היום - כל אחד לעצמו
    • בערב, לפני הארוחה הכללית - נקנה ביחד את כל המצרכים. אין צורך ביותר מידי הכנות (לצורך חיתוך ירקות והכנת הבשר אני יכול להביא כלים כשרים. מנגל כשר אחד באחריותי, שני באחריות צחי).
    • אחריות על איסוף הכסף לטובת הקניה של ארוחת הערב על ידי ביטיס. עוד לא ברור מה יהיה הסכום, סביר שהוא לא יגיע ל50 ש"ח לאדם.
אנחנו זקוקים לאנשים שמוכנים לקחת אחריות :

1. תגיות שם - מאחר וחלק מהמגיעים לא מכירים זה את זה אנחנו רוצים לארגן תגיות שם. התגיות צריכות להיות מדבקה שעליה הלוגו של הפורום ומקום לכתוב את השם ושם המשתמש בפורום. האחריות היא על עיצוב המדבקה, הדפסה, הבאת המדבקות וטושים לטיול וחלוקת המדבקות לכולם.
  2. דיגלונים למכוניות - מאחר ונהיה יותר מעשר מכוניות, אנחנו רוצים לסמן את הרכבים. לכן אנחנו רוצים לארגן דיגלון/סרט לקשירה על האנטנה. סרט כתום או כחול לא יכולו לעזור. אנחנו צריכים עזרה בעניין. מישהו יכול להפיק חמישה-עשר דיגלונים/סירטונים בצבע בולט שניתן יהיה לחבר לאנטנות
  3. הדרכה - אנחנו זקוקים למישהו שיוכל להדריך במצפה גדות.
  4. אחראי עזרה ראשונה. יש לי אפשרות להביא תיק ע"ר לא מושלם ואני מע"ר. אם יש מישהו מוסמך יותר או תיק מסודר יותר זה עדיף.
  5. ערכת הגברה ניידת או מגאפון - אם למישהו יש אפשרות להביא משהו כזה זה יהיה מצויין. בחלק מהמקומות שאנחנו רוצים לבקר בהם יש רוחות חזקות שיפריעו לדבר לקבוצה גדולה כזו.
כרגע רשומים 31 איש יש כאלו שלא בטוחים לגבי ההגעה ויחליטו רק בערב שלפני הטיול (את האנשים הללו אני לא לוקח כרגע בחשבון).
שימו לב, כשאתם מודיעים לי על הגעה פרטו בבקשה: את נקודת היציאה שלכם, אם יש לכם איך להגיע או שאתם צריכים עזרה בהסעה. את מספר הטלפון שבו ניתן לתפוס אתכם וכתובת דוא"ל פעילה.

המפגש פתוח לכל מי שמעוניין להגיע , ללמוד ולהנות מהתחום. נשמח מאד אם תגיעו בהרכב משפחתי מלא (כלומר, לפחות, עם ילדיכם) כרגע רשומים אצלי שישה ילדים שמגיעים בגילאי 3-8 ושלוש אימהות.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 16-10-2005 בשעה 00:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2005, 00:11
צלמית המשתמש של יוסיפון

מיכי רצון ואפי פיין (איתם) במלחמת יו"כ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סיכום - מפגש הפורום - טיול בדרכי לוחמים ברמת הגולן 20.10"

רצון היה סגן מפקד פלוגה ג' של גדוד 12, ברק, מחטיבת גולני. פיין היה מ"מ בפלוגה (מפקד הפלוגה היה אביחי בקר, כתב הארץ). אגב, המג"ד היה יעקב שחר והסמג"ד אהוד סבר.
בבוקר 7 באוקטובר 1973 כבר היו טנקים סוריים בקרבת מחנה נפח. חטיבה 188 כבר הייתה בשלבי התפוררות. לא נותר מי שיבלום את הסורים.
מיכי רצון, אפי פיין וחמישה חיילים נוספים נשארו לבדם מכל הפלוגה (שברחה לעליקה?) כדי לעצור את הטנקים הסוריים. הם היו חמושים בבזוקה אחת, נשק אישי ומקלע מא"ג אחד. על מה שקרה בדיוק חלוקות הדעות (ונקווה שנשמע מהם בשטח). יש הטוענים שפיין ירה מהבזוקה על הסורים עד שברחו, אך יש גם שטוענים כי חיילי גולני חברו לטנקים בודדים מ188 ויחד איתם בלמו את הסורים.

ישן 15-10-2005, 18:25
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. תלוי איזה מנגל. אם יש מנגל..."

צחי - שים לב שמספר 17 מציין את האנדרטה אחליה אנו עתידים להגיע.
ביטיס - אני לא סגור על המור"ק ברמות. חשבתי על משהו כללי, על רמה"ג וחשיבותה האסטרטגית בגלל התצפית והמוצב שהיה שם (עם שירה בציבור של "ילדה מגדות"), ועל חשיבות המים של הרמה וקצת על הקרב על המים (אם נגיע לתל-פאחר ניגע שוב בקרב על המים כולל תצפית על עמדות הטנקים הישראלים בתל דן).
אם מישהו יודיע שהוא לוקח על עצמו את המור"ק בגדות זה יהיה מצויין.

מסעדה זה בעייתי לכמות כזו של אנשים (אנחנו 30 וכנראה שיהיו עוד), חוץ מזה מסעדה יקרה בהרבה מאשר לעשות לבד על האש (מסכעדה - עלות מינימום 60 ש"ח, על האש עלות מקסימום 50 ש"ח). וחוץ מזה הטבע...

ליתר ביטחון - רשימת המסעדות הבשריות הכשרות בצפון (אני משער שאין כוונה לאכול חלבי אחרי יום כזה ושאם אוכלים, אז ביחד וזה אומר מסעדה כשרה). הבאות בחשבון מבחינת מרחק הן: אחוזת דוברובין, הביקתה -מושב רמות, דקס - בחוף לידו, אל רנצ'ו בטבריה, אש-בש - קריית שמונה, המסעדה הלבנונית במעיין ברוך, לגונה בטבריה, מקום טוב ברמה בקצרין (אם אני זוכר נכון, אז זו לא ממש מסעדה), סוזנה ביסטרו באניעם, ופינת אוכל בראש פינה (היחיד שבאמת קרוב ונשאר על הדרך גם למי שרוצה להישאר בצפון וגם למי שנוטסע דרומה ואפילו, לטענתם, המחיר עד 50 ש"ח!).

ישן 16-10-2005, 01:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

אנחנו נוסעים על כבישים סלולים בלבד
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "כמה נקודות"

וכולם אמורים להיות טובים ורגילים.
הכביש שאולי יכול להיות בעייתי הוא ציר הנפט בין תל-פאחר לרוויה. אבל מאחר וגוברים הסיכויים שנפגוש את אפי איתם בנפאח אז קטנים הסיכויים שניסע על הכביש הזה.
יכול להיות שגם אנדרטת חטיבה 7 תרד מהמסלול עקב קשיים של חינוך חטיבה להתייחס גם אלינו. אם זה יקרה ייתכן שבצומת נשוט נמשיך ישר לאל-רום ולחרמונית דרך עליקה ונפח (תלוי בסגירות סביב הסרט באל-רום וההדרכה של איתם).

ישן 15-10-2005, 22:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

אהממ...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי bigdarman שמתחילה ב "יוסי, שים לב שלא לקחתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
לגבי מזון:
  • במשך היום - כל אחד לעצמו

הכוונה היא שלא נעצור לארוחות אלא שכל אחד יכין לעצמו סנדוויצים וחטיפים ויאכל בנסיעות.
הקטע המבאס של הטיול הזה אלו הנסיעות הארוכות ואנחנו נצל אותן לאכילה. כל עצירה לצורך כך תעקב אותנו מאד, גם כך הטיול דחוס.

אגב, אתה מזכיר לי עניין חשוב: כשנבקר בגדוד 71 נפגוש שם חיילים. יהיה נחמד אם כל אחד יביא איתו עוד כמה חטיפים ובקבוק שתיה קלה כדי שנפתח איתם שולחנון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר