לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2010, 17:50
  אדום הזקן אדום הזקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.07
רונן ברגמן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maorbachar שמתחילה ב "כתבה בידיעות על חיסול מבחוח-רונן ברגמן"

סיפרה לי מישהי בשעתו על כך שרונן ברגמן הוא פשוט פירצה בטחונית שלא יודעת לצנזר את עצמה.
היה את מקרה הטלפון של חזבאללה שהתפוצץ בלב יחידה סודית (מי שמעוניין בפרטי היחידה יכול לחפש בגוגל, אני לא מעוניין לעזור...).
רונן ברגמן, לדבריה של אותה מישהי שהייתה בתפקיד רגיש מספיק אי שם פה בסביבה, בכתבה שפרסם פשוט חשף את כל שרשרת העבודה של היחידה ועד לאן זה הגיע.
לא רק זה, היא ספרה לי שאותו פצוע מהפיצוץ סתם את הפה שלו לגבי הפציעה, גם כאשר פינו אותו פראמדיקים ולא מסר להם איך וכיצד ומיותר לציין שגם לא לאף אחד אחר שאינו קשור בנושא.
ברגמן בהינף מקלדת חשף אותו, את העבודה שלו (כמובן שלא "אותו" בשם אבל, מי שמכיר אותו ידע לעשות חשבון פשוט ומשם...) ואת צורת העבודה של היחידה...
הכל בשם הסקופ ותהילת הפרסום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2011, 18:21
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "נחמד שאתה סומך על הצנזורה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
נחמד שאתה סומך על הצנזורה, אבל הצנזורים לאו דוקא יודעים כל מה שצריך לדעת, ולאו דווקא מוחקים כל מה שצריך למחוק. מה שקיבל סיווג מעל בלמ"ס הוא מה שיכול לפגוע בביטחון המדינה. זה שהצנזורה בדיעבד מתירה פרסום של מידע שלא היה אמור להגיד לעיתונאי מלכתחילה אינה משנה משום בחינה את זה שפרסום המידע עשוי בהחלט לפגוע בביטחון המדינה, אזרחיה ותושביה.

זה באמת מעייף - דיוני סרק של צנזורים מטעם עצמם שלא מבינים את מהותה של הצנזורה במדינת ישראל.

הצנזורה אינה פוסלת מידע - גם אם הושג שלא כדין - אלא אם נראה, אובייקטיבית, כי יש בפרסום משום ודאות קרובה לפגיעה ממשית בביטחון המדינה, שלום הציבור או הסדר ציבורי. קריטריון זה נקבע ב"בג"ץ שניצר" משנת 1989.

לכן בין היתר הפורום זרוע בביקורת על הצנזורה, שלא מקיימת את ההלכה הנ"ל - ומצנזרת זוטי דברים. ההבדל בין גולשים רבים בפורום לעיתונאים, הוא היכולת של עיתון להתדיין עם הצנזורה מתוך עמדה של כוח, ולאיין בכינוס ועדת שלושה. לרוב זה מספיק על מנת להתיר פרסום - ואם לא, יש פניות לבג"ץ.

בהערת אגב, שוב, נידונו בעבר ארועים אבסורדיים לפיהם כלל קוראי עיתונים יודעים על פרשיות שקוראי העברית בלבד לא יודעים. על פי רוב הצנזורה התיישרה די מהר עם המציאות של חיים בעולם המודרני בו קיימים האינטרנט, בלוגים, פורומים ושאר מרעין בישין.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 08-01-2011 בשעה 18:23.
ישן 08-01-2011, 22:00
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "חבל שאינך מסוגל לנהל דיון כמו..."

חבל שאינך מסוגל לנהל דיון כמו בן-אדם
ירידה לפסים אישיים והעלבת גולשים אחרים לא מקובלת אצלנו ואתה יודע את זה (אולי יותר מכולם).

בחודש שעבר גם עידו וגם סירפד העירו לך ונתנו לך עוד הזדמנויות אבל אתה בשלך ממשיך להתלהם ולהתנגח עם כל מי שניקרה בדרכך.
אזהרה לפני חסימה של עידו כאן
אזהרה של סירפד כאן (קיבלת ממנו גם בפרטי)

צא לחודש הפסקה, אני מציע שבזמן הזה תחשוב טוב על זה שאף אחד לא רוצה ולא חייב לסבול את ההתנהגות שלך.
אני מקווה שתחזור יותר קשוב ויותר מנומס.

ישן 01-01-2011, 09:54
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
חוכמה גדולה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "ואני בטוח"

1. מדוע שמנהל בפורום מפרסם כתבה שלמה (למשל כאן http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...7&postcount=111) אינכם פוצים פה ולעומת זאת כאשר "גולש מן המניין" מבקש לעשות זאת (ועוד לא עושה כן עצמו, אלא רק מבקש לעשות זאת), אתם מתקוממים עליו? האם זו "חוכמה גדולה" להתגולל על הגולש ולעצום עין מול המנהל?

2. מדוע בכלל אתם כגולשים מן המניין (אמנם עתירי זכויות אך בה בעת חסרי מעמד רשמי) מעירים לגולשים אחרים על בקשותיהם או מעשיהם? האם לא לשם כך יש מנהלים בפורום, שכאמור לא רק שלא מצאו צורך להתערב במאות פוסטים כאלו אלא אף מביאים בעצמם כתבות שלמות?

3. גם לא ברור מתוך איזה ידיעה משפטית אתם כותבים מה שאתם כותבים. חוק זכויות היוצרים החריג במפורש "חדשות היום" והעיתונות היומית (הכתובה והאינטרנטית) כולה נופלת תחת קטגוריה זו ובכך היא נבדלת מיצירה ספרות למשל (ויתר עבודות האומנות). זאת כל עוד מצוין המקור, הידיעה מובאת במלואה (ללא מניפולציות ושינויים) והדבר נעשה שלא למטרות רווח/מסחר אלא למטרות לימוד וביקורת (כפי שנעשה כאן). אינני מכיר נוהג או פסיקה אחרים. חבל סתם לכתוב דברים לא מבוססים.
ישן 01-01-2011, 11:16
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "חוכמה גדולה"

כתשובה לטיעונים 1 ו-2 שלך, שים לב להבהרה הנ"ל של המנהל Fireball:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...389#post3548506
שים לב לתאריך שלה - כנראה שההבהרה הזו נכתבה כי בנקודת הזמן המסויימת הזו הנהלת הפורום התבקשה שלא להעתיק כתבות לאתר יותר ללא אישור מפורש, מה שגם מסביר מדוע לפני כן העתיקו כתבות לפורום ללא חשש.
אין לי מושג לגבי חוקיות העיניין, אבל ככל הנראה בעיתונות הכתובה (מעריב/ידיעות/הארץ וכו') לא ממש מתים על העיניין הזה של להעתיק כתבות שלמות ממנה - גם אם ניתן קרדיט כראוי.

לגבי 2 - מה זה משנה מי מעיר? האם אתה מודע לעובדה שהמנהלים לא רואים כל אשכול שנפתח וכל תגובה שנכתבת מיד כאשר היא נשלחת לפורום? לפעמים יש להם גם חיים...

דבר אחרון - אני בכלל לא מבין מדוע אתם מנהלים את הדיון הזה ע"ג הפורום, כאשר אתם בכלל אמורים לנהל אותו בהודעות פרטיות בינכם...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-01-2011, 18:21
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "גרסא מורחבת אונליין במגזין GQ"

איכשהו המילה כידון לא מוזכרת בכתבה בGQ

נראה לי מתאים להזכיר דווקא כאן שברגמן כתב בידיעות שהתפרסם ביום שישי האחרון את המילים הבאות:
"אלי כהן, לוחם יחידת קיסריה שהוצא להורג בדמשק"
(עמודי החדשות, עמוד 3, בשורה אחת לפני אחרונה של הפסקה השניה מהסוף)

כל מי שמשרת במוסד הוא לוחם קיסריה?
אין עוד יחידות ואגפים במוסד?
כל מי שמופעל ע"י קיסריה הוא לוחם באגף?
ונגיד שהוא היה שייך לאגף שמכונה היום קיסריה, אלי כהן היה לוחם?
האם הוא השתייך לקיסריה או למצדה (בהתאם לתפקיד בכלל ולתקופה בפרט)?

ישן 08-01-2011, 20:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]כל מי שמשרת..."

כל מי ששיחק פעם בטקטיקו (Stratego) יודע שמרגל הוא לא לוחם...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.edcollins.com/stratego/stratego-instruct-2aa.gif]

המרגל יכול לבצע פעולה מלחמתית אחת ויחידה.
אחריה הוא כבר לא, לא לוחם ולא בכלל.

ישן 10-01-2011, 23:34
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ביקורת על הכתבה של ברגמן - בהיבטי מחשוב:"

מבלי להתייחס לכל שאר הידיעה - הפסקה הבאה היא פשוט קשקוש:
אם אכן היה כאן שימוש בסוס טרויאני, הרי שזו הפעם השניה בתוך שנה שישראל מואשמת בריגול "באמצעות מחשבים, דבר שממצב אותה מהמתקדמות בעולם בתחום".
מכך שישראל עשתה (או לא) שימוש באמצעי ריגול ממוחשבים פעמיים בשנה האחרונה אין בכדי ללמד שישראל היא המתקדמת בעולם בתחום (עובדה שעשויה כמובן להיות נכונה בלי קשר).

מפתיע לראות מי שאמור להיות איש מחשבים (אשר יש להניח שלמד קורס כלשהו בלוגיקה) מוציא מדל שפתיו משפט שכזה (אלא אם מדובר בציטוט/עיוות של הכתב/עורך).

עידו
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 10-01-2011, 23:57
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני לא מבין מה רע במה שהוא..."

גם אתה צריך שיעור לוגיקה כנראה.
האמת שזה אפילו לא לוגיקה סתם היגיון פשוט.
מן העובדה שנטען על ישראל כי עשתה שימוש פעמיים בלוחמת מידע/מחשבים בשנה האחרונה לא עולה המסקנה כי היא מהמובילות בתחום. האם נכתב כמה פעמים מדינות אחרות עושות שימוש מודיעיני דומה? האם נכתב משהו על רמת המתקפה ביחס למתקפות דומות? האם יש כאן סטטיסטיקה של המדינות העושות שימוש כזה והיכן ישראל נמצאת בה?

שוב - אין לי בעיה עם הקביעה כי ישראל היא מדינה מתקדמת בתחום לוחמת המידע/מחשבים הבעיה שלי היא עם המשפט והלוגיקה הפנימית פה ("...דבר שממצב אותה כ....") - זה מסוג הדברים שמפריעים מאד לפילוסופים (ולדעתי צריך להפריע לכל מי שיודע לקרוא).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:41

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר