לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2006, 21:13
צלמית המשתמש של האור מציון
  האור מציון האור מציון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.04
המלצה אחרי 3 שנים, חזרתי הבייתה !!!

וווואוווו, אני עדיין בהלם, בשוק, וגם המום מהנחיתה הזו לארצנו הקטנטונת.

האמת שאת הפורום הזה ואת האתר של פרש בכלל היכרתי לאחר שיצאתי לחו"ל, וזה היה כשחיפשתי לעצמי מפלט ובית חם שיזכיר לי ויתן לי ממה שקורה ונעשה בארץ, ופה מצאתי את מה שחיפשתי גם כשהייתי במקומות הנידחים ביותר בעולם.

זכיתי להכיר כאן המון חברה נחמדים, שחלקם כבר הספיקו להעלם מהאופק, ואין אפס שרכשתי המון יידע משאר הפורומים שבפרש, וכל זה בשהייה בחו"ל.

לפני כארבע שנים, עזבתי את הארץ בכדי ללמוד במונטריאול שבקנדה, וזאת בשל כך שלא מצאתי את מקומי בארץ. אחרי שהייתי שם שבעה חודשים, חזרתי הבייתה לביקור בפסח. זהו היה ביקורי האחרון בארץ למשך 3 שנים.
משם טסתי לאמסטרדאם, שם הייתי חודש בשליחות, וחזרתי לקנדה, בכדי לסיים את שנת הלימודים. לאחר שסיימתי הלכתי לפלורידה בכדי לנהל קעמפ לילדים ישראלים, ומשם זזתי לברזיל בכדי ללמוד.
בברזיל הכרתי את האתר 'פרש'. ומאז התחלתי לעקוב ולהיות חלק פעיל ממנו. הגלרייה הראשונה של תמונות שפירסמתי דווקא הייתה מתאילנד, וזאת בשל כך שעד אז פחדתי לעלות תמונות, והיית רק צופה מהצד. לתאילנד נסעתי לאחר חמישה חודשים של לימוד רציף בברזיל, כשבחזור עוד הספקתי לעבור דרך צרפת. וגם להנות מתערוכת מכוניות חבלזית ביותר.עוד סט נחמד מהתערוכה.
לאחר מכן חזרתי לברזיל, והמשכתי בלימודים כשבן לבין אני יוצא לטיולים במדינה המהממת הזו, כגון העיר ריו דה ז'נרו, ועוד מספר מקומות. עד שלאחר 10 חודשי לימוד קיבלתי את התואר הנכסף, שבשלו הגעתי לברזיל.
יום אחרי קבלת התואר, החלטתי שאני חייב לראות פעם אחת ולתמיד מה זה כדורגל ברזילאי, ואכן יצאתי למשחק כדורגל שלא ישכח מליבי, ברזיל נגד בוליביה. יום אחרי זה נקלעתי למופע קפוארה מהמם.
לחודש החגים יצאתי לשליחות למדינת אקוודור שבדרום אמריקה. שם הספקתי להגיע להר געש הפעיל הגבוה ביותר בעולם: 'קוטופאקסי'. וגם להיות באמצע העולם.

לאחר מכן חזרתי שוב פעם לברזיל, אני בהתחלה תיכננתי להתקמבן שם, אבל בסוף רק טיילתי, יצאתי למפלים המפורסמים ביותר בדרום אמריקה ואולי גם בעולם כולו, מפלי 'פוז די גוואסו', המשתרעים על גבולותיהם של שלוש מדינות: ברזיל, ארגנטינה ואורוגוואי.

לאחר הטיול המגניב הזה, חזרתי לכוון העיר ס.פאולו והתחלתי לעשות סבב חופים באיזור הזה, שם פגשתי את המפלצת הזו, ולאחר מכן הגיע הזמן לעזוב את החופים ואת ברזיל בכלל ולהמשיך הלאה.
הייעד הבא היה איזה חור באירופה. והחור הזה הוא לא פחות מאשר בלגיה.

חודשיים לאחר מכן יצאתי לשליחות בנפאל, בכדי לעזור בסדר הגדול ביותר בעולם. לאחר הסדר יצאתי לטיול נחמד, וכן לקחתי טיסה מיוחדת להר הגבוה בעולם - האוורסט.

לאחר חודש זזתי חזרה לבלגיה, רק שבדרך עברתי חויה מיוחדת במינה, וזה קרה במדינת דובאי, שנמצאת באיחוד האימריות הערביות.
בבלגיה נשארתי עוד כמה חודשים, ואז זזתי לניו יורק ולעוד כמה מקומות, גם משם קיבלתם דיווחים נחמדים, כגון הסט של המכוניות, וכן תמונות מיום החופש של הכושים. ותמונה מהממת מיום הזכרון לבינייני התאומים. וכך אחרי שנה פוריה קיבלתי את ההצעה המפתה ביותר, חודש החגים בניו זילנד.

משם טסתי לביקור בברזיל - חתונה של חבר, ואחרי זה הכל היה בתוך ארה"ב, קליפורניה, ופלורידה.

כך עברו וחלפו להם 3 שנים בחיי, שלוש שנים שעשיתי, למדתי וקלטתי המון.

אני חייב לציין שכל מה שעשיתי כאן, בפירוט הנרחב הזה, היה רק בכדי לשתף את אלה שמעוניינים בכל הנעשה איתי בשלוש שנים. ואני אומר את זה בכוונה כי יש כאן כאלה שחושבים שאני נהנה להסתלבט ולגרום לאחרים לקנאת.

בכל מקרה, כרגע שאני בארץ אני מת להשתתף במפגש של הפורום ולראות את הפרצופים והאנשים שעומדים אחרי כל הניקים כאן בפורום.

להתראות לבנתיים, ואני מקווה לשמוע ממכם.

להיות בארץ להרגיש חו"ל:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2006, 14:05

התשובות לכל השאלות.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Shpitzen1 שמתחילה ב "הבאת מזכרות?"

אני מצטער על ההקפצה, ועל האיחור, אבל פשוט לא הייתי ליד המחשב.

ווואווווו, אני רואה הפגזתם כמו תמיד, אני ישתדל לענות לכם על כל השאלות שלכם כפי יכולתי, ואני מקווה ש......

דבר ראשון תודה רבה לכל המברכים והמגיבים.

ועכשיו לפירוט:

White Lion, שאותו הספקתי כבר להכיר מברזיל, אמר משהו מאוד נכון לגבי הקטע של ההגעה לארץ אחרי תקופה כזו ארוכה, וכמו תמיד הוא צודק. קשה זה לא מילה, ופתאום להיכנס לכזאת מסגרת,צולמנטליות שונה כל כך מחו"ל זה מאוד קשה, אבל מה לעשות אני ישראלי וזה המדינה שלי. (תאמינו לי אני יכול לתת לכם מגילה על מה שעברתי עם הקטע הזה של 'ישראלים' מאז שעליתי למטוס בניו יורק, ועד עכשיו, כל יום דבר אחר, שלפעמים חיוך ולפעמים מעלה את הכריזה.

bensnof - המסלול שאני עשיתי לא קשור בכלום בכדי לקבל את אותו תואר שקיבלתי. אחרי שנת לימודים לכל דבר בקנדה, נסעתי לברזיל, שם עשיתי את התואר לרב, וכל זה בגלל שזה חשוב לי לעתיד, ובמיוחד שקיבלתי עם זה גם תואר של מדינת ברזיל.
בדרך כלל, לקבל תואר לרבנות, צריך לשבת במקום אחד להקשיע והרבה. אני פשוט חגגתי, לפני, אחרי וגם בין לבין.
כרגע אין לי תפקיד מסויים, כי בארץ אני לא עושה משהו מיוחד חוץ מביקור, נראה מה יהיה הלאה.

הולי - אם היית אומרת את מה שרצית לומר, לא היית מבאסת, כי גם בהודו הייתי, זה היה לפני 4 שנים בחודש החגים. ממש לפני שיצאתי ללימודים בקנדה.

Gomp - לגבי הנמר, נמאס לו ממני, הוא עזב אותי. אני מצטער שלא יצא לי בסוף מה שתכננו.

maorhag - האמת שהכתיבה הייתה מהירה, כי הכל בראש, הבעיה הייתה דווקא עם הסידור של הלינקים וכל זה.

m_j - תראה, את השאלה הזו, שאלו אותי כל פעם שפתחתי אשכול. בגדול, אני סידרתי את עצמי, ז"א הכרתי אנשים כבדים, ששמחים לעזור בפעילות לישראלים ברחבי העולם, והם בכיף נתנו לי כרטיסים. לפעמים אני קצת נתתי מכיסי כי סה"כ אני גם נהנה, ולפעמים מי שהביא אותי שילם.
בגדול, הם מחפשים אחרי בחורים כריזמתים, חברה שיודעים להריץ עינינים, ועם ראש על הכתפיים. אני לא יגיד לך שקיבלתי את כל השליחויות הללו כל כך בקלות, השקעתי הרצתי עיניינים, וב"ה זה הלך.

bboyoren - את כל השאלות שלך עניתי בתשובות שלפני כן, לגבי שאלתך האחרונה, אם אני מרוויח כסף מהשליחות. אז שממש לא, אבל מה שבטוח שאני לא מפסיד מזה, אני נהנה הן מהשליחות ובמיוחד מהשהייה והטיול במדינה זרה.

NikoNation - הופתעתי לראות אותך מגיב, ועוד בצורה שכזו. יפה מצידך.
אתה שאלת שאלות, שהתשובות שלהם יכולות שלא להסתיים, והם מסובכות מהם. אבל אני ינסה לעשות איזה תקציר להכל.
תראה, בגדול, אין מה להשוות בין המדינות שהייתי לבין ישראל, כי בכל מדינה בעולם יש את המעלות ואת החסרונות, למשל בברזיל האנשים מאוד נחמדים ואוהבים לעזור, בנפאל גם כן אותו דבר, בניו זילנד, זה פשוט לא ייאמן עד כמה שאנשים אדיבים.
לפני שעזבתי את הארץ פחדתי מפיגועים, בברזיל הפחד שלי היה משוד, חטיפה, או בכלל גניבה, או הסתובבות גם אם זה במקומות הומי תיירים.
אני חושב שהארץ שלנו מפותחת המון, לחזור לארץ ולראות את כל מערכת הכבישים, את ההתפתחות של הכל, את כל המודרניות שנכנסה לארץ בצעדי ענק, זה מגניב. אבל יש גם הרבה דברים שחסרים לי בארץ, וזו רשימה ארוכה וחבל לפרט.
אני כרגע לא כל כך מתחבר לכאן, ואני גם לא חושב לגור כאן בעתיד, אבל אני עדיין חושב שלאחרים מדינה זו יכולה לשמש כבית חם ואוהב.
לגבי לימודים, תלוי מה, באיזה גיל ? וגם איפה. וגם מבחינת רווח. בקיצור למרות הכל, ישראל תמיד תהיה מעניינת ומיוחדת. ואת זה גם שמעתי מהרבה תיירים שפגשתי בעולם ושהיו אצלנו בארץ.

ולאחרון חביב, Shpitzen1 - לך במקום לכתוב, החלטתי לתת לך תמונה שתתן לך תמונות מצב על שאלתך.

1. תמונה של חלק מהדברים שהבאתי עימי עכשיו, יש הרבה שהגיעו לפני כן ומפארים את קירות ביתי, ויש כאלה שעדיין נמצאים בחו"ל, נקווה שהם יגיעו בקרוב.

https://2006-uploaded.fresh.co.il/2...06/10600168.jpg

2. התמונה הזו, צולמה לפני כמעט שנה בנפאל באחד מהטראקים, זה תיק הטיולים שלי שאני פשוט חולה עליו, וכך גם כל מי שרואה אותו, כל דגלי המדינות שבהם הייתי מתנוססים עליו לתפארה, עכשיו שנה אחרי יש עוד כמה להוסיף.

https://2006-uploaded.fresh.co.il/2...06/54336042.jpg

להתראות לכולם, והמשך יום נעים.
ישן 06-03-2006, 18:08
צלמית המשתמש של NikoNation
  NikoNation NikoNation אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי האור מציון שמתחילה ב "התשובות לכל השאלות."

אהלן , מקווה שהתאקלמתָ כמו שצריך בבית ,
ובקשר למה ששאלתי אני אמקד את השאלות שלי ,
לפי מה שאני יודע הלימודים בגרמניה לדוגמא ( לא נראה לי שאני זוכר שהייתה שם אבל עדיין ) הם בחינם ( אני מדבר על לימודים אקדמאיים ) ובקנדה המון ישראלים הולכים ללמוד רפואה כי קל להתקבל
עכשיו לא משתלם לעבור לגרמניה כי הלימודים באנגלית וללמוד בחינם ? מה הקאץ' ?או ללכת לעבוד בניו יורק לדוגמא ששמעתי שאוהבים שם להעסיק יהודים \ ישראלים כי שומעים שהם אוהבים לעבוד ?

והנה בדיוק למה שהתכוונתי אתה ענית במשפט שכתבת שאתה לא הולך לגור פה ! למה ? תסביר ! אני מאוד הייתי רוצה לשמוע , איפה אתה בתור אחד שראה יותר דברים מהישראלי הממוצע הייתה מעוניין להשתקע , גם מבחינך דת ( כי אתה רב מזל טוב ) וגם מבחינת חינוך לילדים מקום איכותי לגור בו אקלים נוח אולי עבודה טובה וגם ציביליזציה זה גם לא מזיק אף פעם

אני יודע שמה ששאלתי פה זה דבר דיי גדול שהתשובה לו היא דיי ארוכה אבל זה דבר שאני חושב עליו כבר כמה שנים והוא מאוד מעניין אותי כי המון אנשים חושבים כמוך ( חו''לניקים שיצא לי לפגוש )

ואגב צדקה מאוד ההיא שאמרה לך שהגעתָ לארץ באחלה של מזג אוויר !
ישן 08-03-2006, 10:37

..............
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי yourule שמתחילה ב "לבד או עם עוד מישהו?"

ושוב פעם אני מקפיץ, וזה בשל כך שלא הייתי ליד המחשב בימים האחרונים. אבל בכדי לא להשאיר את אלה ששאלו שאלות בלי תשובות, אז .....

bboyoren - אתה צודק ההשערה שלך נכונה, ואם היית עובר על הלינקים שצירפתי בתחילת האשכול הזה, היית רואה שגם עברתי תואר מסויים למשהו שקשור לקטע הזה של דת. ואם זה יעזור לך אז אני ח ב ד נ י " ק.

NikoNation - תראה, לגבי לימודים בגרמניה וכל זה, אז אין לי שמץ של מושג. לגבי קנדה אני למדתי שם שנה, ומה שכתבת זה נכון מאוד והגיוני, כי איך שידוע לי, זו אחת מהדינות בעולם כולו שמחפשות אחרי מהגרים על רמה, כגון עו"ד, רופאים, וכל הקטגוריות הדומות לזה.
לגבי ניו יורק, אני לא יודע אם להגיד לך שאוהבים להעסיק ישראלים בגלל שהם יודעים לעבוד למרות שיש בזה משהו, כי הישראלים מגיעים לשם, ומסכימים לעשות הכל העיקר בשביל להוציא כסף. אבל הרבה מהחברות ובעיקר 'מובינג', אלו חברות ישראליות מצליחות, חלקם הם בין הגדולים ביותר בארה"ב, והם מאוד אוהבים להעסיק ישראלים, כמובן עם אישורים נכונים, (ויש חברות שלא.) וזה בגלל שהם רוצים חברה משלהם שהם יכולים לתקשר איתם ולהריץ איתם עיניינים כמו שצריך.

לגבי מגורים והשתקעות בארץ, יש בזה כל כך הרבה פרטים ומחשבות, וגם מניעים אישיים לגבי כל הרעיון הזה, אני ייתן לך את הפרטים שעולים לי כרגע בראש, בכדי לסבר במקצת את אוזניך.
אני חושב שבגדול כל ישראלי רוצה ומעוניין לגור בארץ, כי זו המדינה שלו, פה הוא נולד, כאן זה האורח חיים שאליו הוא הורגל כל חייו, וכל מה שיש לו בראש זה ישראל. ואני גם חושב שישראל היא באמת ארץ מיוחדת לגבי שאר מדינות העולם, וזאת בשל הרבה סיבות. אבל אני שהייתי הרבה בחו"ל, חושב למשל, שאת הכסף שאתה מבזבז בו, אתה יכול לחיות ברמה אחרת בחו"ל, יש פה הרבה שירותים שבמדינות אחרות הטיפול בהם הוא שונה מוצלח, ולפעמים גם חינם.
יכול להיות שאני פשוט מרגיש את זה, כי חייתי ברווח בחו"ל, וכן זה לא כך, פה כל דבר נראה קשה ובעייתי להשגה, אני אל יודע במה לתלות את זה, אבל זה לא זה.
הקטע הוא שאני מתכונן לגור בחו"ל וזה בשל כך שאני מתכוון ללכת לאיזשהוא מקום בעולם ולהיות עזר במקום לקהילה יהודית מקומית או משהו כזה כמו שעשיתי עד היום, ויכול להיות שגם אני יפול על מדינה שהיא יותר גרועה מישראל, כך שאני לא יכול להגיד לך איפה אני רוצה.
תראה אני הגעתי הבייתה חטפתי חום, כל מקום שהסתובבתי היה נראה לי צפוף, ולא כמו שאני אוהב. ואז הגעתי להרצליה פיתוח לאיזה סידור קצר והמקום פשוט קנה אותי, אהבתי את האיזור את הים, את הבתים השקטים. בקיצור, אני מבולבל מה יהיה הלאה אני לא יודע, אבל משום מה המדינה הזו לא קורצת לי.

אני אשמח לפרט לך עוד בהזדמנות אחרת.

Light_it - אל דאגה, אני הגעתי לביקור, עוד פחות מחודש ממשיכים הלאה, ואני ידאג לא להזניח אותכם.

yourule - כל הנסיעות שלי, רובם ככולם היו לבד. יש מקרים בהם הגעתי למקומות ושם נפגשתי עם אחרים, אבל בגדול את הכל עשיתי לבד.

להתראות לבנתיים לכולם והמשך יום נעים.
ישן 08-03-2006, 13:27
צלמית המשתמש של NikoNation
  NikoNation NikoNation אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי האור מציון שמתחילה ב ".............."

מבין אותך במיליון האחוזים .. אני הייתי רגיל לגור בבאר שבע לא יודע אם אתה מכיר אבל הייתי גר על יד כביש ראשי שזה דוחק רעש לחץ של רכבים בלאגן רציני ,
ומכל הרעש הזה עברנו לישוב ליד באר שבע שבהתחלה היה לי מוזר לצאת החוצה מהבית ולא לשמוע את חצי מהרכבים שבישראל נותנים גז אבל לאט לאט מאוד התרגלתי לשקט ולשלווה שאתה יכול להוציא ממקום כזה ,שלווה בנפש כזה שאתה חוזר מיום עמוס אתה יוצא החוצה אתה לא שומע שומדבר חוץ מהצרצרים לא מכוניות כלום !

אבל שוב הקטע הזה של האיכות חיים מאוד חשוב לי .. ואני לא מתכוון לנטוש את הארץ הזאת לגמרי אני מתכוון לעשות פה צבא ולתת את כל מה שאני יכול ואחרי זה לדאוג לעצמי איפה שתהיה איכות חיים הכי טובה שם אני מתכנן להיות ( וגם כסף כמובן ) ויצא לי לדבר בבריכה שאני עובד בה עם איזה אדון מבריטניה שקוראים לו ג'וש והוא אמר לי שיש מלא הבדל בחיים בין ישראל לאהר''ב והוא התחיל לספר לי כל מיני דברים על המשכורת שם שלפי מה שאני הבנתי מלנקות בניינים ומשרדים אתה יכול לחיות בכבוד ולפרנס גם משפחה מה שאי אפשר לעשות פה בארץ ואתה גם יכול לאגור לך סכום נכבד של כסף בשביל לימודים ! אבל לא יודע אני דיי מפחד ללמוד שם כי .. שתבין האנגלית שלי היא לא מצויינת היא טובה אבל לא יודע מפחיד אותי גם לימודים קישם וגם בשפה שאני לא מכיר הכי טוב בעולם אז לא יודע נראה כבר מה נעשה ..

ואני מאוד ישמח לשמוע ממך עוד !
נשתמע
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:51

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר