לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2006, 13:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "והרי מה שידוע בינתיים... ורמז נוסף"

קצת יותר ביעילות

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim
. זה אשר ניתן לו הנוצץ מכולם,

קיבל פרס.
נוצץ כמו כוכב? מדליה?
הכוכב הנוצץ מכולם - כוכב נגה.

ציטוט:
כלל גם את הדגים,

מזל דגים?
ציטוט:
והקים את המקביל לאינשטיין.
???
[QUOTE=chatulim]
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

גלגל המזלות, זודיאק?
ציטוט:

מצפן? כוכב הצפון?

ציטוט:

לא מכיר אבל אני לא אתפלא אם למטוס הזה יהיה שם של כוכב או של גרם שמיים כלשהו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2006, 14:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "נקדם קצת את העניינים. פרס. כמו שזוכים."

זכיה בארוויזיון (בקדם)?
זודיאק
גיא שרפי
לחן: יוני רועה
על השור על הקשת, על הגדי מהומה
על אריה על מוזניים, על הדלי מלחמה
על דגים קרב בשניים, לבנה בחמה
בתולה מסתערת על טלה וסרטן
תאומים במחתרת עם עקרב מסוכן

אש בשמיים שלהבת מעל
נוגה וצדק טובעים בחלל
זודיאק סובב מסתובב הגלגל, מהומה

כך אומנם בן-אדם, מסתובב בעולם
בלי כוכב בלי מזל, מאיפה לאי שם

אש בשמיים שלהבת מעל
נוגה וצדק טובעים בחלל
זודאיק סובב מסתובב הגלגל, מהומה

מי אני שם בלילה שאצא אל הקרב
לא אני שם בלילה שאפול כמו כוכב

אש אש
אש בשמיים שלהבת מעל
נוגה וצדק טובעים בחלל
אש בשמיים שלהבת מעל
נוגה וצדק טובעים בחלל

אש בשמיים, אש בשמיים, אש בשמיים, אש בשמיים, אש.

(השיר הנ"ל לא זכה, אבל הפך ללהיט גדול, הרבה יותר מהשיר שזכה באותו הקדם, "דרך המלך" בביצוע הצמד הצפצפני: "גילי וגלית")

אם כבר שירים על גגלגל המזלות:
מילים: יענקל'ה רוטבליט, לחן - שלום חנוך:

הנגה שלחה אל הצדק חיוך
היי יופיטר בוא ונצאה.
בשביל החלב כוס קפה הפוך
נראה מה שלום קסיופיאה
נתפוס עגלה קטנה או גדולה
הלילה הזה משגע

פזמון

זה לא מעט שצדק וונוס לבד
יוצאים לבלות יד ביד יד ביד בשמיים

בית 2

נקפוץ לשעה אל כוכב הצפון
עם רוח קלילה מנשבת
אז אל תתנהג לי כמו אפלטון
כאלה אינני אוהבת
על זנב השביט כשהוא לא יביט
נתפוס לנו רגע לשבת

פזמון

פתיחה / מנגינה

בית 3

הצדק וונוס הרקיעו שחקים
קרצו כוכבים בשמיים
הכסיל לבדו שח ללא פקפוקים
הביטו זה זוג משמיים
ורק מאדים בצד האדים
גם לו היא תצמיח קרניים

זה לא מעט שצדק וונוס לבד
יוצאים לבלות יד ביד יד ביד בשמיים

וגם:

אגדת השמש והירח /אתניקס וריטה

מילים: אהוד מנור
לחן: זאב נחמהותמיר קליסקי

הם סובבים אותה
שבעת כוכביהלכת
אך היא בוערת אל
חיוורון פניו
והוא רחוק כל כך
בשמי כדורהארץ
אבל נכסף אליה
לאש זהב

צל הירח
אל הפני השמש נמשך
תמידביום ובין לילה
נוגעים שם למעלה
וזה לא די לו, לא די לה
רק לרגעוהלאה
וכך כל יום, שנים איו ספור
הוא מת באורה
היא באורו
שקיעת זריחהורודה
אהבה אבודה

לא פעם ביאושם
הם מחשיכים לרגע
ליקויירח
ליקוי חמה
אך במרדף הזה
הם מאירי שמיים
שבויים במסלולם
בלינחמה

צל הירח
אל פני השמש נמשך
תמיד בין יום ובין לילה
נוגעים שללמעלה
וזה לא די לו, לא די לה
רק לרגע והלאה
וכך כל יום, שנים איןספור
הוא מת באורה
היא באורו
שקיעת זריחה ורודה
אהבהאבודה

ישן 22-03-2006, 15:56
  משתמש זכר Flying-Wing Flying-Wing אינו מחובר  
עמוס דור,מומחה ומתעד של חיל האוויר הישראלי

חבר מתאריך: 20.07.05
Facebook profile
או קיי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "והפעם- הגיון!"

עמק השלום בנחל השופט?

עמק השלום - חוות עמק השלום נוסדה על ידי ד"ר אוסקר אדר, טייס ממוצא גרמני בשנת 1960. הוא החליט לקבוע כאן את משכנו לאחר חיפוש עצמי ורוחני. בשנת 1964 הצטרף לחווה נוצרי אוסטרי בשם הרמן בצנר, שהיה חוקר תנ"ך גרמני. אוסקר עזב את החווה מאוחר יותר, לאחר חילוקי דעות בינו לבין הרמן. הוא התגייר ועבר לגור בירושלים. בשנות ה- 70 הגיע לכאן יוסף אלישע מצ'כיה. השניים, נוצרים אדוקים, היו חברים בתנועת "ידידי אנוש" – נוצרים חוקרי תנ"ך, אוהבי ישראל. הם הפכו את החווה למקום פורח והקפידו לשמור על אורח חיים אקולוגי ואף גידלו בחווה פירות, ירקות ודגניים. משנת 1995 מפעילה עמותת לט"ם (לימודי טבע משולבים) מרכז להדרכת טיולים בנושאי טבע וידיעת הארץ בעמק השלום. חלק עיקרי מהעשייה בעמותה מוקדש לשילוב אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים בפעילויות השונות.

בסוף שנת 1997 שלח יוסף יד בנפשו ובתחילת 2000 נפטר הרמן והוא בן 99 שנה. הם הורישו את המקום למועצה האזורית מגידו וציוו את המקום לפעילות אשר תתרום לעם ישראל, לזקוקים לעזרה ותשמור על הצביון האקולוגי של המקום. סדנאות וטיולים באזור, בתשלום ובתיאום מראש. טל' מרכז לטם (עמק השלום), 04-9591808.

ישן 22-03-2006, 21:40
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
הסיפור המלא על עמק השלום ואוסקר אדר, וכן הסבר לפתרון...
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Flying-Wing שמתחילה ב "או קיי"

לפני הכל- הסבר לפתרון:

1. זה אשר ניתן לו הנוצץ מכולם, כלל גם את הדגים, והקים את המקביל לאינשטיין- הנוצץ מכולם הלא הוא פרס האוסקר. כלל גם את הדגים- חודש אדר הוא מזל דגים, והקים את המקביל לאינשטיין (הלא הוא שלום- חנוך ואריק אינשטיין)

2. זודיאק- גלגל המזלות הכולל את מזל דגים שחל באדר.

3. מצפן- חיילים רבים נוהגים לנווט בעמק השלום כחלק מניווטים בתרגילים (בעיקר ניווטי לילה)

4. פרס- אוסקר

5. מטוס גרמני- אוסקר אדר היה טייס גרמני.

6. המפה- מציינת את האיזור של עמק השלום

7. "צעדת יקנעם מגיעה!!!"- צעדת יקנעם עוברת בעמק השלום ובחווה.

8. נגישות ולטם- לטם היא העמותה היושבת בחווה כיום, ומארגנת פעילות בטבע לאנשים עם צרכים מיוחדים

(סיפור זה מובא הישר מה"מקור")
אוסקר אדר שירת כטייס בחיל האוויר תחת שלטון היטלר. הוא היה טייס מבצעי, וגרם לאנשים רבים צער, כלשונו.
לאחר המלחמה החל אוסקר להתעניין במוטיבים מזרחיים כמו בודהה ותורתו. הוא עבר לזמן מה למזרח, שם "התמקצע" בתחום זה. בתקופה זו עבר אוסקר שינוי מהותי, למד להכיר את עצמו ונפתח לרגשות שלא היה מודע להם בזמן המלחמה.
בעקבות תחושות אלו, ראה אוסקר בהגעה לישראל שליחות ו"כפרה" על תרומתו לזוועות שחולל היטלר.
בשנת 1960 הגיע אוסקר אדר וחברו אדריאן לישראל, והקים את "חוות עמק השלום". חווה זו היתה מושתת על עקרון האהבה לזולת ולטבע. החווה קוימה בעיקר מגידולים עצמאיים, ולא היה במקום חשמל או מים זורמים.
בשנת 1964 הגיע למקום אוסטרי בשם הרמן בצנר. עם הזמן התגלעו בין השניים מריבות על רקע תיאולוגי, מה שגרם לאוסקר להתגייר ולעזוב את החווה לירושלים. בשנות השבעים הגיע לחווה יוסף אלישע מצ'כיה. שניהם, מכת 'אוהבי ישראל', האמינו כי ביום הגאולה יובילו היהודים את התרבות העולמית. שני הגרמנים נאחזו בקרקע בקשיים רבים ולאט לאט בנו את המקום. שתלו, זרעו, נטעו את שבעת המינים וחייו מפרי עמלם הצנוע. הרמן שהיה הזקן יותר (מת בגיל הקרוב למאה) היה פרשן תורה והאמונה שלהם גרסה שבשנת 2000 תתרחש מלחמת גוג ומגוג של האור נגד החושך והשלום יצא מעמק השלום ויגיע לכל העולם כשהחזון כמובן היה של גר אריה עם כבש. הייתה להם במרפסת של הבית תמונה ענקית של המרפסת והנוף שנראה ממנה כאשר בשדה יושבים אריות עם כבשים והם האמינו שהם יחייו לראות את החזון. בדצמבר 99 יוסף שהיה הצעיר מביניהם לקח את האוטו (הגרוטאה) שהיה להם עצר על פסי הרכבת לפני מעגן מיכאל וחיכה למותו. אומרים שכל חייו הרגיש כמשנה וסגן להרמן שהיה הכריזמטי ובעל הדעה ויוסף בנאמנות שאין לה קץ האמין בו בכל ליבו ומילא אחרי כל בקשותיו עד שהוא לא יכל יותר. ע"פ הידוע, הקרבה לשנת 2000 שהוכיחה למעשה שכל התאוריה שלהם וכל צורת החיים שהם דגלו בה מתחילת דרכם בארץ כנראה לא תתממש והכל היה שקר, יוסף שלא יכל לעמוד בכך שם קץ לחייו. שנה לאחר מכן הרמן מת מזקנה.

השניים הורישו את המקום למועצה המקומית מגידו, שדאגה לטפח את המקום ולשמרו. משנת 1995 קיבלה עמותת 'לטם' את השטח. העמותה מאפשרת לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים לקחת חלק בחוויה הרגשית של היציאה לטבע. עמותת לטם פועלת ללא מטרות רווח והמחירים הנגבים עבור הפעילויות סבירים בהחלט.

ושתי אנקדוטות מעניינות-

מישהו סיפר פעם (פורסם גם בYNET) שניווט באזור עמק השלום בשנת 1981 ונקלע לסערה, והגיע למקום ב-3 לפנות בוקר. יוסף פתח את הדלת ואירח אותו למופת, כולל שתיה חמה ושמיכה. בדצמבר 99 הוא היה הפרמדיק שהוזעק לטפל בו בהתאבדות על פסי הרכבת. סגירת מעגל.

ובנימה יותר אופטימית- סיפור אישי- בהיותי ילדה בגילאי 15-16, נהגתי לרכב על אופניים מדי שבוע בעמק השלום. נהגנו למלא את בקבוקי השתיה בחווה בעמק, ותמיד קיבלו אותנו בסבר פנים יפות, בפירות ושתיה ובמלוא סיפורים כרימון. האנשים היו מקסימים, ואני מאושרת לראות שהחווה נשמרת (בשבת האחרונה הייתי בצעדת יקנעם שעוברת במקום, והוא מרהיב, מומלץ!!)

הוראות הגעה:

היום כבר יש כאן כביש, שנסיעה בו מזכירה נסיעה ברכבת הרים, מיער הזורע עד כמעט לעמק. דרך אחרת: טיול רגלי לאורך נחל השופט עד לעמק השלום. העמק נמצא במרכז משולש הכבישים שמקיפים את יוקנעם - כביש 66 מצומת משמר העמק ועד מחלף התשבי, כביש 70 עד צומת אליקים והדרך היפה היורדת מרמת השופט למשמר העמק (כביש 6953)

תמונות מהמקום:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 22-03-2006 בשעה 22:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:30

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר