לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2006, 23:52
  moshe_m_ moshe_m_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
חשבתי שזה ידוע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GERRY שמתחילה ב "אומניות לחימה יהודית יש דבר כזה ?"

טוב לפחות בירושלים, הוא מאמן בשיטת "האביר" שהיא מאוד דומה לשיטות של הקונג פו רוב התרגילים והטכניקות אותו הדבר גם פה יש את אנרגית הצ'י רק שפה זה הרוחניות

השיטה הזאת זה בעצם הדרך שנלחמו בני ישראל בתקופת התנ"ך וכך נצחו במלחמות שלהם (כשה' רצה) או לפחות הרעיון שלה

(מה בא קודם קונג פו או אביר זאת שאלה קשה כי אומרים שהרבה לפני שהנזירים הבודהיסתים העבירו למנזרים של הסינים את תורת אומנויות הלחימה הם ידעו אותה מה גם שבזמנו אנשים לא רצו להכשיב להם והם היו צריכים לשכנע אותם אבל יכולה להיות עוד אפשרות שמישראל זה עבר לנזירים הבודהיסתים והלאה או תאוריה אחרת... )

חזרה לפורום
ישן 30-11-2006, 11:20
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
דעתי על שיטת אביר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אני"

תחילה לninpo - אם התכוונת אלי בקטע של ההעלבות, אז בתור חבר ותיק לפורום, אתה בוודאי יודע שאני לא מהנעלבים, אלא אך ורק מנסה לתרום ממעט הידע שיש לי.

בכל מקרה (גם אם הפניה הייתה אלי וגם אם לא), חבל לשמור דברים בבטן, לדעתי דווקא חברי הפורום הותיקים יכולים וצריכים להעניק דוגמא אישית בדרך ניהול חילופי דברים בצורה נאותה, ולא בקללות ואיומים.
ולכן אסור לשתוק מפחד מבלאגן אלא יש לכתוב את כל מה שאתה חושב (כמובן בשמירה על כבוד הדדי).

להת' בנתיים

לגביי אביר :

אני מצרף שני לינקים שכתבתי בהם בעבר לגביי השיטה הנ"ל.

אני מתעכב על כך למרות שבד"כ אינני אוהב לפגוע או לצאת כנגד שיטות מסוימות - אך כפי שכתבתי באשכולות המצורפים, אני בהחלט חושב שניג'ל ווינסטון (קרי, יהושוע סופר בגלגולו החדש) הוא לוחם ומורה משכמו ומעלה, מה שעצוב לי זה כל ההמצאה של הסיפור מסביב לשיטת אביר.

הלינקים לאשכולות (ההתייחסות לאביר מופיעה בערך באמצע האשכול) :

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...7070#post568473

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...0366#post824486

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 30-11-2006 בשעה 11:23.
חזרה לפורום
ישן 30-11-2006, 16:16
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

לא נכנס לוויכוח
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "בלי להיכנס לוויכוח הלא יעיל"

פשוט סותר טענות רבות בדבר ההסיטוריה המפוארת שהוא מעלה, ומדגיש כי חבל חבל חבל, שכל עניין אביר הורס את דמותו והיחס איליו.

חבל שבשל החזרה בתשובה / ההתחזקות וההתקרבות לדת והסיפור בדבר אביר, יהושוע סופר הפך בעיני אחדים לסתם תמהוני ומוזר, ובעיני אחרים כאדם שהאמת רחוקה ממנו במקצת.

אולי כל העניין נראה מגניב לצעירים שבינינו אך לאמני הלחימה הותיקים בארץ ובעולם ואף להיסטוריונים, חוקרי המקרא וחוקרי ערב הדבר נראה תמוהה עד מופרח לחלוטין.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 30-11-2006 בשעה 16:20.
חזרה לפורום
ישן 01-12-2006, 00:02
  y.s. y.s. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "יש סתירה מאוד פשוטה-"

לק"י [!!!]

לא. זה לא סתירה.

בתחילה- אני לא מתיימר להיות דובר של השיטה או משהו כזה. על-אף היותי תלמיד של 'מורי' יהושע הי"ו. זה קצת ממה שאני יודע, ואני משתדל להגיש את האמת על בוריה- א"כ, זה לא בדיוק על בוריה, מפאת קוצר הזמן. זה ממש בתמצות - ונגיעה בנקודות מסויימות שהועלו כאן. גם לא לגבי כל הנקודות.

אדם שיורה באקדח. בהכרח שהוא סותר את הלחימה בקשת? לא!

יש את כתב ה"לבונאי" - הכתב העברי הקדום [שיש חוקרים שמייחסים כתב דומה לו ל"פניקים"] ויש את כתב "דעץ" - כתב אשורי. הכתב שאנחנו כותבים בו היום. יש איזה אטלס אחד לתולדות א"י משהו מעניין, שיש שם תרשים של גלגולים - איך עברו האותיות... מתחילת הופעתן ממה שידוע, עד עכשיו.
ולעניין: אביר, זה לא אומנות שהיתה לאבותינו. ז"א, לפי מה שאני הבנתי. היא בשמה, ובתבנית שלה, לא היתה ככה במשך כל הזמן. היא מכלול של איזה 5 אומנויות לחימה יהודיות. אחת מהן למשל, ריקוד. ריקוד שיש לו השלכות גם בקרב. הלחימה הריקה, צורות הטכניקה, ברובן, הן מורכבות מהאותיות האשוריות, הכתב שלנו. בניגוד ללחימה עם כלי נשק שזה עם הכתב העברי הקדום. [הערה בעניין: בקרוב יחסית, מתחילים להתאמן, קבוצה מסויימת באביר, עולים רמה בכמה דברים ובין היתר, אימונים עם אקדחים ועוד. לא. אני לא משלה את עצמי שעם בעיטת-חץ-לולאה-פנימית, אני יעצור טנק. גם לא קליע. אבל להילחם, זה יעזור. בנוסף, אותו עיקרון שמנחה אותי בבעיטה, יש לו השלכות בדומה, בעניינים אחרים שיכולים לעזור, גם נגד טנקים].

בנוסף, ביקורת עצמית, היא טובה. היא בונה. היא חיובית. מעניין לראות שדווקא כשזה מגיע ליהודים, ודווקא לגבי מסורת, אז הביקורת עוברת כל גבול. אני מתנחם בעובדה, שיש בכ"ז אנשים נורמלים. כן. כמוכם שאוהבים לכתוב, שתהו, חלק היו באומניות לחימה אחרות, חלקם אפי' ברמה מקצועית ואולימפית, שהגיעו לאימונים, ראו, התרשמו. שאלו. קיבלו תשובות. התעניינו ברצינות. חלקם היו מרוצים והמשיכו בחייהם. חלקם נרשמו והיום פעילים אקטיבים. לא ראיתי אחד שיצא משם בבוז. גם בירושלים, גם בת"א.

לכותב המתכנה nosh, במחילה ממך, אבל זה לא דומה לאומנות ה"קונג פו" עם כל השלכותיה והמינים. ממש לא. זה לא הכי מכובד, במיוחד כשזה יכול לחזור בבומרנג, לכתוב הודעות ללא ידע. - בכ"א, בהצלחה.

"רק אמת". משהו איתך קצת לא מסתדר.
אני מאמין שאתה יודע בוודאות שלמר סופר יש שכל. והוא יודע להשתמש בו.
אם הוא היה רוצה פרסום, הוא היה יכול בכיף. להכנס פה. בצורה חזקה. רק להוציא משפט על זה שהוא מאמן יחידות מיוחדות בצה"ל ובמשטרה, ועל העבר שלו - גם היום, זה כבר יכניס לו. תקשורת, בכיף הוא יכול לקבל. מסע פרסום? בחינם! - כך שאין לו בעי'ה. אז בא תרד מהנקודה הזאת. כל מי שבא לשם, ונמצא שם זמן מה, לא בהכרח שהוא דתי-תימני-ונושם אביר ביום ובלילה, אבל יודע איפה הוא נמצא. ולא נמצא שם כמישהו עבד עליו. הוא בירר, ונמצא שם.

ולסיום המהיר: אם תרצה, אולי בהזדמנות אדון איתך בעניין. אבל שים לב: לגבי הצ'י [לדעתי ע"ז] שיש בגונג-פו, אין לך בעי'ה. וזה הומצא לפני 300 שנה לא יותר לדעת כל מי שחקר את זה ממקום אובייקטיבי! אתה תאמין לכל מילה שיוציא הנזיר. אבל כשבא יהודי, בן תורה, אדם משכיל, רב-אמן באומנות לחימה [ ואגב, מה שהוא למד - זה אבא שלו חייב אותו! הוא לא רצה! זה כדי להוכיח שזה עונה על כל שיטות הלחימה הקיימות! לכן הוא למד את זה. די אם תקח את אבא שלו, שלא למד את כל החארטה מהגויים, יהודי בן למעלה ממאה שנה! ולא הייתי מציע לך להתעסק איתו. גם בידע המעמיק שלו בתורה ובעוד תחומים, וגם בכושר וחוזק הגופני-פיזי!] עם תורה-לוגיה, שאם תשמע אותה, לא בשלמותה, לפחות ממנו ישירות איזה 20 דקות, כבר לא תזלזל [אבל אתה לא עושה - מתוך התכחשות למציאות] - אתה בא ומשמיץ? תתבייש לך.

ב"הצלחה חבר'ה.
בהזדמנות. אמשיך.
כל טוב. תהנו לכם איפה שאתם.
חזרה לפורום
ישן 01-12-2006, 11:40
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
y.s
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי y.s. שמתחילה ב "לק"י [!!!] לא. זה לא..."

אני רואה שיש לך ידע רב בשיטה. אם אפשר לשאול כמה זמן אתה לומד אביר ואיפה?(ירושלים\תל אביב)

אמרת הרבה דברים נכונים ויש משהו שאני חייב לחזק - בפסקה האחרונה דיברת על זה שאם איזה נזיר אומר משהו גם אם הוא מופרך לחלוטין ישר יקפצו ויאמינו לו, למה? כי הוא נזיר, נקודה. אולי כי זה נשמע מגניב ללמוד מנזיר, או שזה עושה רושם או שלא יודע מה, יש נטייה מוזרה ללכת בעיניים עצומות אחרי תורות שונות מהמזרח הרחוק רק בגלל שאיזה סיני(וגם זה לא בטוח) פיתח אותם אם בכלל. אולי תעשיית הסרטים (ההונג-קונגית בדרך כלל) אחראית לזה , ולפעמים זה פשוט עצוב, ויצא לי לשמוע על כמה מקרים של מורים שרלטנים שפשוט המציאו לעצמם שיטה ואמרו שלמדו את זה מאיזה סיני בהרים ואין עוד מישהו מערבי שיודע אותה, חבל שזה ככה...
ולעומת זאת כשבא מישהו ממקור אחר לגמרי, יש מי שיעדיפו להתעלם מזה, ומי שישללו ויטענו שהוא רמאי, אולי זה בגלל שהם מעדיפים לשמור את המקום של האומנויות לחימה למזרח הרחוק בלבד...
(* שלא יהיה ספק - אני ממש לא בא לזלזל בשיטות סיניות, אבל הייתי חייב להגיד את זה).

חזרה לפורום
ישן 02-12-2006, 18:21
  y.s. y.s. אינו מחובר  

תגובה:
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "y.s"

לק"י [!!!]

ניר, שלום רב

שמי יצחק. אני בן לשניים [אבא ואמא] בן 16.3 בשנים בעולם. נסיתי כמה אומנויות לחימה מלפני שנתיים+ למשך קרוב לשנה - טאקוואנדו-דרך חבר טוב, בנציון, יהודי צרפתי - תלמיד של דוד מלכי / אגרוף תאילנדי +/ טאי צ'י וזה כשעוד לא היה לי שום ידע, - דרך חבר טוב וקרוב. שהוא למד שנתיים וקצת בכל אומנות, בנפרד. ובכללי, הוא ממש תותח. עם כל זה שפיזית, הוא לא בנאדם גדול. - אבל לא לשכוח - הוא השקיע באומנות הרבה!. והיו כמה שבאתי שיעור ניסיון. לבסוף, הגעתי לאביר. בירושלם. עיה"ק. עיר מגוריי היום. הייתי שם שלושה חודשים. [תקופת "פיילוט"] רציתי להמשיך, רק שלא יכולתי מסיבות אחרות. נדחה נדחה..... וחזרתי לאביר עם הרבה מרץ [אני מקווה] ועם תודעה לעשות שינוי [ולא מפלגה] בעבודה.. ובאימונים... - בקיצור, חזרתי לפני שלושה שבועות. האימונים בירושלם היום, הם בגן סאקר. יש קצת בעיות עם העירייה, אבל בעז"ה גם לאור פעולות שאנחנו עושים עכשיו - הן במישור של טפסים-עירייה-וכל ה..... וגם מכתבי המלצה, שיעזרו לנו בנקודה הראשונה, נעבור בקרוב לאולם מסודר וטוב. ומשתדל להגיע לאימונים בת"א. בעז"ה אגיע יותר....

אתה יודע למה אמרתי את אותם הדברים?
מילא. אני מאמין ויודע וכו'... לגבי השיטה שאותה אני למד. די הגיוני. אני גם אנסה למשוך חברים לשם. מכמה סיבות. אחד שאני אוהב אותם. סתם כדי שיהנו וכו'. גם בגלל הרעיון - יהודי. וגם שלדעתי יש בעיה באומנויות האחרות. [וזה עוד הועלה לי ע"י אבא שלי - כשנסיתי בהתחלה. והוא לא אחד שמתנגד....]
אפ' לראות שאיך שזה מגיע למשהו יהודי - עם עבר כזה, משהו יפה! אפחד לא מכחיש! עם תורה/תיאוריה שלימה מאחורי זה.. - כשזה יהודי, לא משנה מה! באיזה תחום - יש זה מקבל ביקורת עצמית חריפה, ומתנגדים. אני מתנחם, שוב, שיש כאלו שמוכנים להסדיר לתוך עצמם את האמת, ובאים ושואלים.

ומעניין, תראו אומני לחימה יהודים דתיים, שלמדו במזרח, חלקם אומרים שהנזירים בכל הזה שם... אמרו להם - מה אתם באים אלינו? הכל בא ממכם! וזה לא מילים שלי. את זה אמרו רבים וטובים [אע"פ שאני לא מסכים איתם בכל הדעות והדרכים].

אגב, גם אני לא מזלזל בכל אומנות לחימה אחרת. ובכל אומנות. כי 'אומנות', כשמה, כן היא - אומנות! מכלול של דעה/רוח/צורה/תפיסה/השלכה וכו'... - שזה אומנות. משהו יפה. יצירה! יצירה מדהימה! אני, כאדם דתי, יש דברים שחז"ל, אמרו לי להתרחק מהם. אבל הם לעולם לא זלזלו נגיד בחכמות היווניות, אדרבא, כשיש דברים שאין איסור ללמדם - חכמה בגוים תאמין!

יאללה - יש לי עוד תגובות להגיב עליהן הערב

בהצלחה לכולכם. [במה אתה מתאמן?]
חזרה לפורום
ישן 02-12-2006, 18:46
  y.s. y.s. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Yehuda שמתחילה ב "לא יודע מה איתכם.."

לק"י [!!!]

שיכנע או לא, תמיד אתה מוזמן לראות את האומנות-הלחימה, ולקבל תשובות במידה ויש לשאלות.

יש אימונים בת"א, בימים ראשון ורביעי. באיזה אולם אימונים, נמצא בסמוך לאיזה אצטדיון בת"א, אני ממש לא מכיר את העיר הזאת, ואני מגיע עם רכב של חבר ישר לשם, - אז תכנס לפרטים האחרים.
יש אימונים בירושלם, בגן-סאקר, לעת עתה. אתה בוודאי יודע איך מגיעים. במידה ותרצה יום מסוים לבוא, אתה יכול להתקשר אליי [אם תרצה קח בפרטי] או יותר פשוט - תתקשר למורי סופר, או לאחד המספרים האחרים המופיעים בקישור.

http://www.abirwarriorarts.com/beit_abir3.htm
כאן באתר, סתכל, יש דברים שתצטרך ללחוץ על עברית. יש אתר abir.org.il - שכרגע מפנה לכתובת הזאת, כי זמנית הוא לא מתופעל. יש באתר כל מיני פרטים א"כ לא רבים, על האומנות, גם כמה תמונות וסרטונים.
אתר השיטה - לא מתופעל - בקרוב אתר אחר - יש בו כמה סרטונים/פרטי התקשרות והגעה/מידע על השיטה:

כאן יש פורסם ראיון עם יהושע סופר - אביר הרועים

כאן יש עוד כמה נושאים - תוצאות חיפוש מוגדר

אם תרצה עוד פרטים ממקומות אחרים, אוכל להביא. אגב יש כמה סרטונים שרצים ברשת. אחד באתר ogg משהו כזה. גם בyoutube - ובnrg - היתה כתבה של תלמיד שלו לפני כמה זמן.

[אה - וסתם נקודה שנזכרתי בה, בלי התפיסה על האומנות האם היא אמיתית וכו', הרבה אומני לחימה שראו אותה, ואני מדבר על אנשים ברמה מקצועית, ושקבלו הסבר מפורט, חלקם אפי' דורשים שהוא יאמן אותם בחו"ל - אמרו שאין על השיטה הזאת מבחינת היקף מכלול הטכניקות שבה, היעילות שלהן, וקלות הביצוע. - אני לא יודע אם הם הכניסו בפנים את ה"זמן" שצריכים ללמוד... - סתם הערה]

אם תרצה עוד פרטים, שאל - בשמחה. - מה שאני יודע, אמסור.
חזרה לפורום
ישן 02-12-2006, 19:05
  y.s. y.s. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי moshe_m_ שמתחילה ב "הצורת דיבור שלך מזלזלת!"

לק"י [!!!]

סתם הערה - "זה מה שאני אומר" - וההוא זלזל. - אבל לא נכנס לקטנות - תוכל להגיב לי - לא משנה לא מפריע. - בהצלחה.

אתה צודק. היתה איזו נימת זלזול אצלי, ואני מתנצל. סליחה. אבל כדי לשאול שאלה, כדי לקבל תשובה, כדי להבליט את הרצון לקבל משהו, אז בבקשה להיות בנאדם. אם אתה רוצה לדעת, אם אפ' להשוות איזה לאיזו אומנות מבחינת הטקטיקה/תנועות/וכו'... - אל תגיד "זה דומה לקונג פו" - ואז מישהו שקצת יודע, יכתוב לך, שלא. - ואז תשאל מה... אתה מבין/מסכים? יפה. מכיוון שאין לי ידע גדול בכל האומנויות.... אני לא יכול לומר למה זה דומה. היה פעם שחשבתי שמבחינת צורת המכות - בטכניקת נטרול מהיר, זה דומה למשהו. אבל אני לא רוצה לכתוב. אני לא דובר השיטה ולא רוצה להכניס לאנשים טעויות לראש. - אם אתה רוצה, אתה מוזמן לשאול את מורי יהושע. הוא יענה לך בשמחה על הכל.

בתחילה היה נדמה לי שכתבת "חרדי", אח"כ "רב". אולי אני מדמיין אבל זה לא כ"כ משנה. רק הערה.
לא. ותקבל את זה איך שאתה רוצה. אין לי משוא פנים. גם לא לרבנים. אדרבא, כשמשהו מגיע מרב, אני יותר דורש מקור מעמיק וענייני - מאשר סתם אדם. - וניקח אלינו. דוגמא חילוני/מורי יהושע. אני לא לוקח את הדברים שלו כעובדה מוגמרת. - ז"א: כשהתחלתי להכיר אותו, היו לי הרבה שאלות. שאלתי - קיבלתי תשובות. חלק לא שאלתי, ובהמשך / שאלתי קיבלתי תשובות / קיבלתי תשובות לבד. - בהתחלה הייתי יותר חשדני, במיוחד כמו שכתבתי לעיל, אמנם אפ' לומר שאיזו ידיעה כזאת היתה לי שהיתה לנו היהודים אומנות כזאת. אבל לא היה לי את ההוכחות לכך. היום יש לי. להוכיח לגמרי מהתורה, א"א. אבל תמיכה, הוכחות רבים ומוסמכים מאוד, ועידוד - פעילות והפצתה ע"י רבנים גדולים ביניהם המקוב"ל האלוקי הרב כדורי זצוק"ל, יש ויש! וזה מאנשים שיודעים את התורה.... כך שאם היתה סתירה, היו אומרים אותה/ לא היו תומכים. - ולעניין: אדם אומר לי שמכלול אומנויות קונג-פו קיימות 2500 שנה, - אני לא יישר מאמין לו. לא יישר פוסל אותו. - אני אדרוש מקור מוסמך וענייני. [ושאני יכול לקרוא אותו...] אז הוא יכול להביא לי [סתם דוגמא - אפחד לא הביא לי] איזה מסמך של חוקר שאומר שהפסל של אותו לוחם סיני במנזר שאולין, הוא מפסלים שנבנו לערך לפני 2500 שנה בקירוב.... שיהיה. זה אני יכול לקבל בהבנה - ומאמין לזה שיש אמת בדבר. - האומנות עצמה? אני לא פוסל שהיא קיימת למעלה מ300 שנה. - הוכחות מוסמכים לכך שהיא כך וכך שנה.. - יש רק על מרחק של 300 שנה.
אם הבנת, מה טוב. - אולי אני צעיר [16.3] מכדי שתבין אותי. אולי בעוד כמה שנים

בהצלחה ושבוע טוב לכולם
חזרה לפורום
ישן 02-12-2006, 18:29
  y.s. y.s. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ElectroBunny שמתחילה ב "[QUOTE]אדם שיורה באקדח. בהכרח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ElectroBunny
אהבתי את המשפט הזה...

לק"י [!!!]

ברצינות/ציניות? - סליחה על השאלה... פשוט לא יודע. נסיתי לחשוב על משהו. ולא יצא לי כ"כ מקורי... אז לא זרקתי משהו.. -

ואת זה הבאתי, לאחר שהיה לי ראיון עם איזה עיתונאי ממזמן בעניין, עיתונאי חבר, מרשת זרה, ולא פירסם - ואז אחרי הראיון חשבתי לעצמי... הוא שאל אותי האם זה יעזור בלחימה של צה"ל... גמגמתי כזה.. כי אני לא משלה את עצמי - שם טכניקה כזאת או אחרת, אני אקפוץ מול חרטום המטוס. אשים את שני רגליי על הכנפיים - ובמכה אכופף אותם כלפי מטה... - אח"כ חשבתי, על מה שכתבתי כאן - אותה רוח שאדם חושב, את זה, תוך כדי את זה, ולא לשכוח את זה בחיבור זה.. - זה כן יש לו השלכות מעשיות על הצבא היום! -מסכים?
חזרה לפורום
ישן 03-12-2006, 14:53
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

תגובתי בנושא (ל- Y.S, ולכל מי שמתעניין).
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GERRY שמתחילה ב "אומניות לחימה יהודית יש דבר כזה ?"

אני מגיב כאן, לכל המופיע למעלה (בכדי לא ליצור יותר מדי בלאגן).

אני אנסה לענות לפי נושאים (למען הסדר הטוב).

הערה חשובה :

בד"כ אמני לחימה אינם נוהגים לקטרג על אומנות אחרת ואם לא מוצא כן בעיניהם דרך של מורה מסוים הם פשוט אומרים :"זה מה שטוב לו", אבל לאור מטרת הפורום ולאור פתיחת האשכול אני מוצא לנכון להעלות את הערותי לגביי שיטת אביר, אנא מכל הקוראים, קראו את הכתוב כמכלול ובבקשה על תגיבו למילה או שתיים לפני שקראתם עד הסוף - פשוט כדי לא ליצור עליהום כלשהו שסתם יזיק לפורום.
כמובן שכל ביקורת או הערה על דבריי תתקבל כתמיד בברכה - יום טוב

הכתב העברי :

הכתב העברי הנוכחי נגזר מתוך הכתב הארמי (מלכות פרס) העתיק ויוחד לשפה העברית בתקופת עזרא ונחמיה, כתב זה אינו כתב דעץ.

הכתב העברי הקדום הנו הכתב בו השתמשו השבטיים העבריים והשמים הקדומים ולפניהם העם הפיניקי (באזור אגן הים התיכון).
התלמוד הבבלי התייחס לכתב זה בשם ליבונאה (סנהדרין, דף כא', עמ' ב'), ואילו התלמוד הירושלמי התייחס לכתב בשמות רעץ / דעץ. לעיתים מתייחסים לכתב הנ"ל גם בשמות גזר ומישע (בעקבות לוחות גזר ומישע שנתגלו בכתב זה).

קדמוניותה של שיטת האביר :

כפי שכתבתי (באשכול שצירפתי לו לינק), אין לי ספק שלצבא היהודי בעבר (כמו לכל צבא אחר) הייתה דרך לחימה והתגוננות מסוימת בנשק קר וללא נשק.

למרות זאת, אין התייחסות במקורות לשיטה מוגדרת ובנויה ואף לא ל-5 שיטות שכאלו. לעיתים ניתן למצוא התייחסויות שונות לקרבות גוף, כגון מאבקו של יעקב בשר ה' (היכהו שוק על ירך), היחס לנקודות תורפה (גיד הנשה - אצל בני אדם), טקטיקה קרבית (מונח הצעקה בקרבות המכבים) וכו'.

עדיין משום מה, רוב המקורות שאליהם מתייחס יהושוע סופר הינם לא מדויקים ומטעים, ובוודאי ובוודאי שאינם מראים קשר היסטורי לשיטה מסוימת וקל וחומר לכך שאישים מסוימים שימשו כשומרי ראשו של דוד המלך ונקראו אבירים כשם ללוחם ולמגן והקשרם ההיסטורי למשפחת סופר.

לרגע לא טענתי שהגונג פו קם במתכונתו הנוכחית לפני אלפי שנים, מחקרים מראים כי כל הסיפור על בודרידהרמה ומנזר שאולין היה בגדר מיתוס בלבד שצמח עם יצירת המיתוס סביב אומנויות הלחימה וההיסטוריה הסינית (פשוט חבל שלא קראת את האשכולות בנושא שכתבתי בהם בעבר - ואז הייתה מכיר את גישתי לפני שהיית מתחיל לתקוף).

אינני מאמין לכל מורה שאמר שלמד מנזיר כזה או אחר ואף להפך ישנם מספר מורים בארץ שיש לי עליהם ביקורת רבה בדמות הביקורת שיש לי על אביר בדבר היסטוריה ממוצאת של השיטה והתארים השונים אותם קיבלו כביכול מנזירים כאלו ואחרים - לדעתי יש לעלות את החומר הזה בפני הציבור למען יוכלו לשפוט ולהחליט בעצמם.

כפי שאתה שם לב אין לי ולו חצי דבר נגד מומחיותו ויכולתו של מר סופר אלא רק נגד ההיסטוריה כביכול של השיטה.

הביקורת שלי על שיטת אביר :

כפי שכתבתי, אין לי שום בעיה עם זה שאדם כלשהו ייקח שיטת / שיטות לחימה שלמד ויתאימם ליהדות בכדי שלא יפגם בעבודה זרה (לדעתו) ולחלופין אפילו ימציא אומנות לחימה שתתאים לתפיסתו הרוחנית והגשמית.

אך ישנו הבדל גדול בין לעשות כך, ובין להצהיר בריש גלי, כי זוהי השיטה בה השתמשו אבותינו ואין שיטה אחרת בילתה, זוהי השיטה הטובה ביותר, השיטה שעונה על כל שיטות הלחימה הקיימות, כל השיטות האחרות מתנגשות עם היהדות ואסור ללמוד אותן, ורק השיטה הנ"ל תגאל את עם ישראל ועל כל יהודי ללמוד אותה (מתוך דבריו של מר סופר וראיונות עמו).

צ'י :
הצ'י אינו עבודה זרה, כי אם שיטת מדיטציה ונשימה (הסבר בזעיר אנפין), אותה מתרגלים מאות אם לא אלפי יהודים מאמינים ואף חרדים ברחבי העולם - ניר מלחי כדוגמא - אותו ניר מלחי אומר כי במקדש זן בודהיזים בקנאמה נאמר לו על ידי מורהו כי בכדי להגיע לרמה רוחנית גבוה יותר עליו לחפש בקבלה היהודית , אך גם לאחר שחזר בתשובה הוא המשיך לתרגל ולאמן טאי צ'י ללא כל בעיה הלכתית (מתוך המאמר : הגילוי המפתיע בשעת המדיטציה)..

הוכחות, הוכחות, הוכחות :

לצערי (אחרת לא הייתה לי את הביקורת והייתי שמח לא להלעיז), אין הוכחות ממשיות להרבה מן הדברים.

אשמח לקבל כל הוכחה שהיא (מקור, צילום, העתק וכו') ולטעון את דעתי לגביו.

1. אין הוכחות מהמקורות - ופתחתי ספר או שנים.
2. אין הוכחות מתאמנים ברמה מקצועית ואולימפית קיבלו את המשנה הסדורה של אביר ואמרו שאין על השיטה (אינני מתייחס להפקידו ולשיטות הקוריאניות בהם מתמחה מר סופר) - ואני קצת מצוי בתחום.
3. אין שום הוכחות לסיפור ההיסטורי בין משפחת סופר לבין אותה אומנות לחימה יהודית נסתרת לאורך השנים אלא זה צץ כיש מאין, לא היו באזור אגן הים התיכון שיטות לוחמה ושומרי ראש יהודיים מאז החורבן.
4. למיטב ידיעתי (ושוב אני קצת מכיר את התחום) אין קשר בין משפחת סופר ליחידה מובחרת כזו או אחרת ולאימונים המוענקים למשטרה, צה"ל וכו' - אולי אולי היו הדגמות, תצוגות וכו'. אבל לא היו אימונים שהועברו לכוחות הביטחון באשר הם (אשמח אם מישהו יתקן אותי).

לגביי עצמי (ומה שכתבת עלי Y.S) :

בניגוד למה שכתבת ניתן לשלול את טענתך שאני מזלזל באביר משום שמדובר במשהו דתי, ולו משום העובדה שאני יהודי דתי בעצמי.
שנית, אינני מבין איך אתה טוען שאני משמיץ וכותב שעלי להתבייש, בעוד שכל מה שעשיתי זה הבעת דעה לגיטמית.
זאת ועוד לאור העובדה שאינך מכיר אותי, אינך יודע מה הרקע שלי בעולם אומנויות הלחימה, בעוד שהנך מתחיל הן בתחום אומנויות הלחימה ובמיוחד בשיטת אביר (ארבעה חודשים כדבריך), לפי הדירוג באביר רק סיימת את תקופת הניסיון שלך והנך עומד בפתח שנת הטירונות (חלילה חלילה אינני מזלזל בך על כך, כל מתאמן באשר הוא בכל שיטה ושיטה הוא כעולם ומלואו , ככל אדם), אך כדאי סתם בתור עצה ידידותית מחבר לפורום, להבין מי הצד שמדבר עמך וזאת בכדי לא לומר דברים בלי בסיס (לפעמים יש אנשים שמפאת נסיונם מבינים קצת יותר בנושאים מסוימים) - עדיין זכותך המלאה להעיר לי ולסתור את דבריי - אבל תמיד כדאי להביא בסיס מוצק לעניין ויותר מכך יש דרך לומר דברים ולכן אינני מתבייש במה שכתבתי.

מקווה להמשיך בדיון ברוח טובה

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 03-12-2006 בשעה 15:05.
חזרה לפורום
ישן 04-12-2006, 23:42
  ניר ד ניר ד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06

למר אמת היקר!

אתה באמת חושב שיהושוע סופר המציא את השיטה הזו????כי אם כן הוא גאון הדור!
באיזו זכות אתה מעיז להשמיץ יהודי יקר ותלמיד חכם כמו יהושוע סופר?
"עצוב מאוד וחבל מאוד לא נעים לראות מה אנשים[ואף אנשים בעלי ידע]יעשו בכדי למשוך תלמידים כסף ופרסום" אדוני היקר אם היית מכיר את יהושוע ואת משפחתו כמו שאני זכיתי להכיר היית מבין שכסף ופרסום זה לא מה שמניע אותו.הידעת שיהושוע סופר מלמד הרבה תלמידים בחינם כי אין להם אמצעים?מאיפה החוצפה שלך לקבוע כאלו דברים?אתה לא מכיר אותו!
יהושוע סופר ומשפחתו הם אנשים צנועים מאוד ותאמין לי שכסף לא חשוב להם.
הכי עצוב שאתה מסתתר מאחורי הנימוס ההרסני שלך ומשחרר ארס בלי הפסקה!
ולגבי המקורות:אני מזמין אותך לשיעור ובסופו נשב ביחד ואראה לך כמה מקורות וחידושים שאולי לא הורגלת אליהם.....אם היה בך טיפת כבוד והגינות היית בא שואל מעלה את הטענות שלך כמו שצריך,אבל מה לעשות כניראה שלמר רק אמת יש רק את האמת שלו!אתה כבר יודע הכל ואתה תלמיד חכם שמבין את כל המקורות ואת ההיסטוריה של עם ישראל....אז קבל תיקון קל אתה לא יודע כמו שאתה מנסה להציג שאתה יודע ואם שמעת על חידוש מסויים שלא הורגלת אליו תחקור טוב טוב לפני שאתה מציג את הדברים שלך בצורה כזו.אתה יהודי מאמין?אז תוכיח לי בבקשה שיש אלוהים....אני רוצה מקורות קבלות הוכחות....ונסיים בפסוק ממש בשבילך
בן זומא אומר,איזהו חכם?הלומד מכל אדם,שנאמר:מכל מלמדי השכלתי,כי עדותיך שיחה לי.
מאחר שאתה אוהב קבלות זה לקוח מפרקי אבות....
אז אני מקווה שמהיום תרשום רק אמת מר רק אמת!
ואני באמת מזמין אותך לשיחה רצינית על מקורות ועל היסטוריה!

נערך לאחרונה ע"י full metal בתאריך 05-12-2006 בשעה 13:51.
חזרה לפורום
ישן 05-12-2006, 09:05
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

שלום ניר, וברוך בואך לפורום
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ניר ד שמתחילה ב "למר אמת היקר! אתה באמת חושב..."

לגביי עניין ההשמצות כביכול : נכון הדבר שעסקו ומקור פרנסתו של מר סופר הוא הדרכת אביר ולכן מן הסתם שכסף (לפרנסה) ופרסום (למועדונים) יעניינו אותו.

אך לאחר שחשבתי על זה, אתה צודק, יתכן שהמשפט שכתבתי יכול להשתמע בצורה חריפה ולא ראויה (לא זו הייתה כוונתי), אינני מכיר את מר סופר באופן אישי ולכן אינני יכול לדעת האם מטרתו בייסוד שיטת אביר היא למשוך תלמידים כסף ופרסום.
אם הובנתי בנושא זה בלבד שלא כראוי, אני מתנצל.

למרות כל זאת, ביקורתי לגביי השיטה עומדת בעינה :

1. מטרתי לא הייתה להשמיץ אף אדם, אלא להראות את התמונה המלאה (לדעתי) לגבי שיטת אביר. מטרת הפורום היא חילופי מידע ודעות בנושא אומנויות לחימה. באם למישהו יש דעה מסוימת בנושא כל אומנות לחימה הוא פשוט כותב אותה כאן (עשיתי זאת בעבר ואעשה כך בעתיד) - זוהי מטרתו המוגדרת של הפורום (בכללי הנימוס הראויים). הרי לא כולנו יכולים להגיע לכל שיעור שהוא בכל אומנות לחימה ולכן הפורום הוא במה לחילופי רעיונות ודעות : כפי שביכולתך לכתוב בזכות שיטת אביר ומעלותיה, כך צריכה להיות פתוחה הדרך בפני אלו הרוצים לעלות את מגרעותיה, ועל כל קורא וקורא לבחון את האפשרויות, לקרוא ולהפנים את הכתוב ולבחור את דרך המחשבה המתאימה לו.

2. בהחלט יכול להיות שמר סופר הוא אחד מגאוני הדור באומנויות לחימה, והרי הוא מחזיק בדרגות בכירות מאד באומנויות לחימה קוריאניות. לגביי שאלתך, אני אכן חושב ששיטת אביר הומצאה / חוברה על ידי מר סופר. יש להבין כפי שכתבתי, שאינני רואה שום דבר רע בכך, כל השיטות והפיצולים בעולם הומצאו בידי אדם כלשהו, מי לפני ומי אחרי.

אינני טוען שזוהי שיטה גרועה או לא טובה, אינני טוען שמר סופר אינו מורה טוב, אינני טוען שאין למר סופר את הידע והיכולת הנדרשים ליצור ולגבש שיטה, ובוודאי שאינני טוען כי לא הייתה בעבר ההיסטורי של עם ישראל צורת / צורות התגוננות ולחימה כאלו או אחרות.

כל מה שאני טוען הוא שאין אף הוכחה לקדמוניות במקורות, להיסטוריה, לסדר ירושה כלשהו, לקשרים עם כוחות הביטחון בישראל, ל"הסכמות" מצד אמני לחימה מובילים בישראל וכו'.

אשמח, ואני בטוח שכל חברי הפורום ישמחו לקבל הוכחות כלשהן בנושאים אלו (ויותר מאשמח להתנצל ולקחת את דברי בחזרה, באם יוכח שטעיתי).

3. מכיוון שאתה טוען שאינני יודע ומכיר את ההיסטוריה של עם ישראל (אתה חוטא באותו עניין שאני חטאתי בו, קרי לשפוט את בעל דבריך ללא שתכיר אותו), אשמח באם תאיר את עיניי.
את השיחה הרצינית על מקורות והיסטוריה ראוי ורצוי לנהל כאן, בכדי שכל חברי הפורום יהנו ממנה.

נ.ב. אין שום דבר הרסני בנימוס, סוף כל סוף ישנו דיון מעניין וראוי בפורום (חיכינו לכך זמן רב), ואם ניתן לקיים אותו ללא קללות, ריבים, ווכחנות מיותרת, אז מדוע לא ?

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 05-12-2006 בשעה 09:16.
חזרה לפורום
ישן 05-12-2006, 09:11
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
וואי וואי
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ניר ד שמתחילה ב "למר אמת היקר! אתה באמת חושב..."

הפורום הזה הפך לבמה למעליבים ונעלבים! כבר אי אפשר להגיד פה כלום!

לא שמעתי אף אחד קופץ כשאומרים שמישהו המציא את הג'ודו לפני מאה שנה, בגלל שאף אחד לא מכחיש את זה ואלפי אנשים מתאמנים בכיף.

איך אף אחד לא שמע על השיטה הזו אף פעם?

לגבי התגובה על מר סופר, אני באמת שמעתי שהבן אדם גאון ומומחה רציני. אם הוא לא היה כזה מסטר באמנויות קוריאניות עוד הייתי חושב להאמין. פשוט קשה לי לדמיין את "עם הספר" משמר את אמנות הלחימה ההיסטורית שלו. איפה הייתה השיטה כל השנים שיהודים נרדפו בכל העולם?

לרק אמת, חבל לך על הזמן, לך תסביר שקוגה נינג'ה כבר לא קיים ועוד כהנה וכהנה המצאות וחידושים, אנשים מאמינים למה שהם רוצים להאמין. אתה לא רואה כלבוטק?!
מה זה הפרקי אבות הזה? זה פנקס קבלות? מי חתום על הקבלות האלה? בני אדם? אני לא סומך על בני אדם... יש להם נטייה להמציא דברים.

הויכוח הזה חסר טעם כי כבר הייתי בכאלה בעבר והמסקנה שהוא לא מוביל לשום מקום. ומסתבר שלאנשים קשה לשמוע דעות שמנוגדות לשלהם.

צק צק צק כתבתי הרבה... מקווה שאף אחד לא נעלב ממני, ואם כן סליחה, ואם פגעתי, תתאמנו על ספיגה, זה מאד חשוב
חזרה לפורום
ישן 05-12-2006, 12:59
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
דעתי
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "תודה על החיזוק בין השורות"

מן הסתם שכאשר יבוא אדם שטוען שהשתמרה לה אומנות לחימה עברית קדומה ומעטים מאוד יודעים על קיומה, יהיו מי שמיד ישללו, יהיו מי שיבקשו הוכחות(ואלה הרוב) ויהיו מי שיאמינו באמונה שלמה ואלה מעטים יותר. רוב האנשים לא ירצו להאמין במשהו שמוטל בספק, אחד הצרכים הבסיסיים של האדם זה לדעת וכמו כן רבים רוצים לדעת מה הסיפור האמיתי מאחורי השיטה ובגלל זה יש מחלוקות רבות בעניין... כנראה שעד שלא יהיו הוכחות מוצקות לעברה של השיטה עדיין יהיו ויכוחים על כך ולא משנה מה יהיה...

אם מישהו מעוניין בשיטה עצמה אני לא חושב שמה שימנע ממנו ללמוד יהיה עברה של השיטה, כי אם כך הוא היה הולך ללמוד היסטוריה, אולי זה היה יותר מועיל לעניין הזה.. השיטה בפני עצמה היא גדולה, מעניינת, ויעילה יש הרבה סיבות למה ללמוד דווקא אביר בלי להתיחס למקורות. באומנויות לחימה רבות עדיין יש מיתוסים רבים וגם וויכוחים גם על המפורסמות בינהם ומה לעשות - זה לא מונע מהרבה מאוד אנשים להתאמן בשיטות אלו, למשל קראטה שאולי זאת השיטה הפופולרית בעולם - יש שאומרים ששיטה זו התפתחה דרך האיכרים שאסרו עליהם לשאת כלי נשק וללמוד לחימה בגלוי, יש מי שאומרים שדווקא מי שהעביר את השיטה הייתה שכבת האצולה וכך אפשר למצוא עוד המון ניגודים וגירסאות שונות וכל אחד מאמין במה שהוא חושב שזה נכון וטוב לו עם זה.

אני אישית חושב שאדם אחד לא יכול להמציא שיטה כה גדולה לבד, כנראה שזה באמת עבר במשפחה שלו ואולי באמת במשך דורות, וזה לא אומר זאת הייתה השיטה שהשתמשו בה בני ישראל בתקופת התנ"ך אך זה גם לא סותר את זה... ככה שכנראה שאין תשובה שתספק את כולם.
בכל מקרה בלי קשר למה היה בעבר אני ממליץ בחום על השיטה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:26

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר