לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2010, 15:43
צלמית המשתמש של hayal pashot
  hayal pashot hayal pashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.09
אין שום פתרון טקטי לטילי הנ"ט, רק טכנולוגי.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sgrimber שמתחילה ב "הבעיה איננה נדירותו של מעיל רוח..."

אמנם השכלתי הטנקאית מסתכמת בקורס מטק"ים בלבד,

אבל אין שום דרך, מדוכות, קיצור זמן בעמדה, וכל שאר הטריקים , למנוע פגיעה של טנק

ע"י טילאי מוסווה , אני מאמין ש90% מהמטק"ים חושבים כך.

לבקש מהטנקיסטים שישפרו יכולתם המקצועית להתמודד עם הנ"ט, זה כמו לבקש מהרובאים

האנגלים האומללים לפני שהם יוצאים לאחת מהתקפות ההתאבדות שלהם בקרב על הסום

במלחמה"ע ה-1 ,לרוץ מהר יותר ובזיגזגים, כי אחרת מקלעי המקסים יטבחו בהם.

במלחמת יום כיפור גם אחרי שבוע קרבות מול הנ"ט, כשרוב הידע הופנם, לא הצליחו מיטב

המפקדים (שלדעתי היו אז ברמה אינטלקטואלית טובה לא פחות,אם לא יותר מהיום)

להתמודד מול הנ"ט, והמשיכו להתרסק על גבעות "מיסורי" .

שלא לדבר על הצירים ההררים בלבנון ,שלהכניס לתוכם טנקים זה טימטום גולמי.

המדובר בנשק "משנה מצב" ,שהדרך היחידה להתמודד עמו היא טכנולוגית,

כמו שהטנק עצמו היה פתרון טכנולוגי למקסים.

כל האמירות שמקצועיות תהווה פתרון כלשהו לטילאים הוא הטעיה של השיריונרים,

מה שמסוכן ביותר ,לנוכח המעבר של הצבא הסורי למבנה של דיוויזיות חי"ר ,רוויות טילים במבנה

של הכוחות המצרים ב-73,או פלוגות הגרילה של חיזבאללה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2010, 16:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "אין שום פתרון טקטי לטילי הנ"ט, רק טכנולוגי."

הטנק היה פתרון טכנולוגי טוב במלחמת העולם הראשונה, רק כאשר הוא הופעל נכון תורתית, וזה לקח בערך כשנה מנקודת זמן הופעתו. כך שפתרון טכנולוגי טהור לא קיים, והפתרון הנכון הוא פתרון תורתי. עצם הבעיה טמונה בראיה שלך את הטנק כגורם בודד בשטח, ולא כך היא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-12-2010, 08:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "אם אני מבין נכון, כוונתך."

כוונתי היא שיפור של נושא שמעולם לא היה טוב בצה"ל - מודיעין שדה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-12-2010, 18:19
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "אין שום פתרון טקטי לטילי הנ"ט, רק טכנולוגי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hayal pashot

לבקש מהטנקיסטים שישפרו יכולתם המקצועית להתמודד עם הנ"ט, זה כמו לבקש מהרובאים

האנגלים האומללים לפני שהם יוצאים לאחת מהתקפות ההתאבדות שלהם בקרב על הסום

במלחמה"ע ה-1 ,לרוץ מהר יותר ובזיגזגים, כי אחרת מקלעי המקסים יטבחו בהם.

טוב, מאחר ואתה העלת את ההשוואה, נראה לי שמן הראוי להעמיד דברים על דיוקם.
מתקפת הסום (ויתר מתקפות האנגלים והצרפתים עד ל-1918 למעשה) היתה אסון בדיוק בגלל הקיבעון הטקטי בתחום לוחמת החי"ר. ביום הראשון של הסום, הפקודות לחיילים הבריטיים היו הפוכות: להתקדם לאט ובקומה זקופה - בגלל ההנחות שההכנה הארטילרית חיסלה את האויב ושהאזרחים המגוייסים ("צבאות קיצ'נר") לא יצלחו לשום טקטיקה מתוחכמת יותר.
העובדה היא, שהגרמנים הצליחו להשיג במתקפת האביב שלהם בשנת 1917 הישגים מרשימים, כמעט אך ורק על ידי שינוי בטכניקות הקרביות של החי"ר (ובכך למעשה המציאו את חיל הרגלים המוכר לנו כיום, עם פק"לים, רתק ואיגוף וכד').

http://www.baking.co.il

ישן 21-12-2010, 21:56
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
תיקון טעויות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=hayal pashot] לבקש..."

התקפות האביב של הגרמנים, בהן נעשה שימוש נרחב בטקטיקות הוטייר המהפכניות, התרחשו כמובן באביב 1918 ולא באביב 1917. למעשה בהחלטת צוות הפיקוד החדש בראשות הינדנבורג את לודנדורף הגרמנים כמעט ולא נקטו פעולות התקפיות בחזית המערבית בשנת 1917 והתמקדו בעיקר בהגנה על קו הינדנבורג החדש, אליו נסוגו בראשית אותה שנה. במקום זאת התרכזו הגרמנים בהכרעת החזית המזרחית מול הרוסים (המתפוררים) ולאחר מכן בהכרעת חזית האיסונזו מול האיטלקים ובמקביל עסקו בהדיפת רצף מתקפות ענק של בעלות הברית, תחילה של הצרפתים בדרום ובמרכז ואח"כ של הבריטים בצפון.

גם הערתך זו - (ויתר מתקפות האנגלים והצרפתים עד ל-1918 למעשה) - אינה נכונה מאחר וכבר מאמצע 1917 (אחרי פיילוטים ראשונים פחות מוצלחים ב 1916) הבריטים עשו כידוע שימוש נרחב ומושכל בטנקים, סיוע אווירי צמוד ובמסכי ארטילריה מתגלגלים, ולא רק במסות של חי"ר - דבר שהביא להם הכרעה בקרבות קמברה ומסין באותה השנה. ב 1918 כבר פתחו את שיטת הקרב המשולב הזו במלואה והיא תרמה רבות לנצחונם (ושל כלל בעלות הברית שאמצו אותה) וכן להקטנת אבדותיהם לעומת השנים הראשונות למלחמה. קרא על פולר ותרומתו לנושא.

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 21-12-2010 בשעה 22:06.
ישן 24-12-2010, 00:45
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
תראה אפקט,
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תעשה לי טובה..."

המילים "לא ידעתי" הם לב הבעיה שהייתה לנו ב-1973 וב-2006 וצריך להשתדל שזו לא תהיה בעיה נוספת במלחמה הבאה. אתה ושיריונרים אחרים צריכים להתכונן ולהלחם לא רק כנגד מה שאתם מכירים ממלחמות קודמות, אלא לחשוב קדימה בכיוון איזו הפתעה האוייב מכין לנו בסיבוב הבא, ומה לעשות כנגד זה. כך שאם יש להם טילי דור "ג" או לא, השריון צריך לצאת מתוך הנחה שיש לאוייב טילים מדור "ג" וללמוד איך מתגוננים מפניהם. אשר להבדלים בין "קורנט" וגיל" או "גאוולין" יסבירו חכמים ממני, אבל במספר מילים וזה לגבי ה"גאוולין" האמריקאי. טיל זה הוא מהסוג שנקרא "שגר ושכח", זאת אומרת שלאחר שרכשת את המטרה ושיגרת את הטיל כל מה שהיורה צריך לעשות, זה לפרק את הכוונת מהזביל ולעזוב את המקום בכל המהירות כאשר הטיל נע למטרתו ללא עזרה נוספת. אחד משיטות התקיפה של הטיל הזה נקראת "תקיפה עילית" וזה אומר שהטיל מגיע מלמעלה ויורד על המטרה.

ישן 24-12-2010, 01:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "תראה אפקט,"

נו, ויש איזושהי סבירות שהאמצעי הזה נמצא בידיהם? אפילו הגיל שהם קיבלו, בכמה יחידות מדובר? צריך להיות ריאלי ולא לחפש צוללות בואדי.

ישן 31-12-2010, 11:49
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]אבל לא קשור כלל..."

לא סביר להכשיר צוות טנק להתכונן לבצוע תרגולת תגובה לטיל אחד ועוד תרגולת תגובה לטיל אחר. דבריו של אפקט מדויקים- את צוות הטנק לא צריך לעניין איזה טיל זה. הצוות כן צריך להיות מודע לצורות שימוש בטילים נגדו, לשיטות הנחייה, לטכניקות מפעילי הנ''ט על מנת להבין איך לשבשן.
נהג שאיתר יציאה של טיל לא אמור לבזבז עוד עשירית שנייה אפילו בנסיון לשפוט האם מדובר בטיל כזה או אחר, מדור מאוחר או מוקדם, זה לא ישפר את שרידות הצוות.
בוודאי שאת חיל השריון ומדינת ישראל מעניין מאוד מה יורים, מה עוד לא ירו וכמה בערך יש מהפריט הזה במחסני האויב.
את צוות הטנק זה לא מעניין.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 21-12-2010, 17:31
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
גילוי ושיבוש רוכבי הקרן
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "1. אלביט מוכרת מזה שנים..."

אינני שותף להגדרתו של הקולגה Tamiro כ"שטויות" את דברייך - אבל ביסודו של עניין ובהכללה מכוונת (...!) אומר רק שהוא איננו טועה בבסיס תגובתו.

בעבר הסברתי באופן כללי כיצד עובדות מערכות ההנחייה של רוכבי הקרן למיניהם ואף איירתי זאת כאן בפורום. אין לי הזמן לחפש את האשכול ההוא ומנוע החיפוש של הפורום "מתיש" אותי כל פעם מחדש

טענות של חברות וניסוחים שיווקיים בברושורים של כל חברה חייבים להיבחן בחשדנות ומומלץ גם בהבנה טכנולוגית ועם קורטוב של מלח מבחינה מערכתית....

את אלומת רוכב-הקרן הרגיל ניתן אך קשה לגלות באופן אופטי פסיבי. היא אינה ממוקדת על המטרה אליה מתביית הטיל. בגירסאות החדשות של הטיל הזה היא אף אינה "חולפת" בסריקה על פני המטרה !! ואונות צד של האלומה לא קל לגלות באופן יעיל ומספק.

מעניין לציין למשל שלמרות שגלאי לייזר וגלאי רוכבי-קרן (שני מקורות קרינה שונים - למרות ששניהם מבוססי לייזר) נמצאים בייצור כבר שנים בארה"ב, שום טנק אמריקאי אינו מצוייד במגל"ז... לכך מספר סיבות ולווא דווקא כאלה הקשורות בקיום או באי קיום איום מיידי בזירות הלחימה בעירק או באפגניסטן...
ישן 21-12-2010, 22:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "דומני שהפגיעה כבר החלה בהודעה..."

אני מאמין שהפגיעה החלה כשהטיל שוגר, כשהוא פגע בטנק, או כשהוא הוברח לרצועה...
ואפשר להמשיך בחד-גדיא הזה.
יש סיבות ומסובבים לכל פירסום.

כפי שאתה יכול לראות את הפגיעה בטנק כבר מפורסמת בכל מקום.
המחבלים ירו. המחבלים ראו את הטיל פוגע.
הם יודעים שהטיל פגע ואין מה להסתיר את עצם הפגיעה.

לנתח איך פגע, איפה ואיזה נזק נגרם לטנק, אם בכלל... זה כבר מיותר, ואת זה לא עשיתי, לא אעשה ואאסור על הגולשים כאן לעשות.

ישן 24-12-2010, 11:20
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי zivlon שמתחילה ב "בצה"ל דווקא יש כאלה שמרוצים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zivlon
בצה"ל דווקא יש כאלה שמרוצים מהתוצאה וטוענים שהיא מראה על יכולת של הטנק להתמודד עם הטיל.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=1&tmp=1167

נשמע קצת הזוי. רוב הטנקים המודרניים יספגו "קורנט" בודד בלי נפגעים ברוב (או לפחות בחלק) המקרים. נשק נ"ט, ובמיוחד טילי נ"ט הנישאים של חי"ר מהווים יותר סיכון סטטיסטי לטנקים. כלומר לכל X פגיעות שחדרו תהיה פגיעה בנפש, ולא אחרי כל טיל וטיל. אפילו הטילים הפחות מתקדמים מסכנים כל טנק עכשוי, בתנאי שישוגרו במספרים גדולים ולא כבודדים. אני חושב שמלחמת לבנון השניה הדגימה זאת - מספר הטילים ששוגרו, פגעו וחדרו היה קטן משמעותית ממספר טנקים שהצוותים בהם נפגעו. עם זאת, המסכנה הייתה שיש צורך ממשי במערכת הגנה אקטיבית. המקרה הזה הוא דומה מבחינה זאת.

לכן אפשר להגיד שהתמקדות בסוג הטיל היא פופוליסטית - זה נשמע "סקסי" בכותרות (ויכול להיות שזה מה שהאוייב רצה). אך השאלה האמיתית אמורה להיות נוכחות אמצעי נ"ט ברצועה ודרכי התמודדות מולם, לא רק ע"י שריונרים אלא גם ע"י כוחות חי"ר והנדסה (מה היה קורה עם הטיל היה משוגר לעבר כוח רגלי או כלי משוריין קל יותר?).

ישן 29-12-2010, 15:52
צלמית המשתמש של idoroll
  idoroll idoroll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "ממש לא נכון! מטען כיפתי יוצר..."

בגדול, אם הבנתי אותך נכון, אתה טועה. מה שאתה אומר נכון רק אם מרחק היזימה עובר את standoff האופטימלי, שעשוי להיות די ארוך, ולכן לא ממולץ להתמודד איתו בעזרת יזימה מרוחקת. בחלק מהמקרים יזימה מרוחקת עשויה אף להשפיע לטובה על הביצועים.

כל מה שיש לי להביא לך כרגע היא פסקה ללא סימוכין מוויקיפדיה, אבל אם יהיה לי זמן אני יכול למצוא לך גם מקורות יותר מהימנים.

The use of add-on spaced armor skirts on an armoured vehicles may have the opposite effect and instead increase the penetration of some shape charge warheads[citation needed]. Due to constraints in the length of the projectile/missile, the built in stand-off on many warheads is not the optimum distance. The skirting effectively increases the distance between the armor and the target, providing the warhead with a more optimum standoff and greater penetration if the optimum stand-off is not drastically exceeded. Skirting should not be confused with cage armor which is used to damage the fusing system of RPG-7 projectiles. The armour works by deforming the inner and outer ogives and shorting the firing circuit between the rocket's piezoelectric nose probe and rear fuse assembly. Also cage armour can also cause the projectile to pitch up or down on impact increasing the penetration path for the shape charges penetration stream. If the nose probe strikes between one of the cage armour slates, the warhead will function as normal.

כשאני קורא את מה שכתבת שוב, אז אני מבין שיכול להיות שתכוונת לאותם הדברים שאני כתבתי...

התחייבות Yes

נערך לאחרונה ע"י idoroll בתאריך 29-12-2010 בשעה 15:56.
ישן 01-01-2011, 11:30
צלמית המשתמש של idoroll
  idoroll idoroll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מרחק ה-standoff האופטימלי הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
מרחק ה-standoff האופטימלי הוא בדיוק מרחק צוואר ה-standoff של הפגז/טיל. מעבר למרחק הזה, הליינר מתחיל להתבדר והאפקטיביות שלו יורדת...
זה כל העיקרון שעומד מאחורי פלטות בזוקה ורשתות נ"ט.

זה ממש לא נכון, ה-standoff האופטימלי יכול להיות לפעמים ארוך מאוד, ושונה מאוד מ"אורך הצוואר" של הטיל, כתוצאה ממגבלות גודל של הטיל.

זה לא העיקרון שעומד מאחורי רשתות נ"ט, אני מזמין אותך, בתור התחלה לקרוא את ההערך בוויקיפדיה בנושא - http://en.wikipedia.org/wiki/Cage_armor
וגם את העמוד הבא - http://www.noveldefence.com/cage_armour_analysis.html. (אתה יכול גם רק להתמקד באיזור Figure 7)

בגדול הרשתות גורמות לדפורמציה של הרש"ק, וגורמות ליזימה לא מבוקרת שלו.

התחייבות Yes

ישן 01-01-2011, 12:57
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי idoroll שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]מרחק ה-standoff..."

לא אני טעיתי ולא אתה - רשתות נ"ט אכן יוכלות לגרום לדיפורמציה של הרש"ק ולהקטין משמעותית את האפקטיביות שלו, אך בו זמנית גם יכולות ליזום אותו רחוק מהכלי כך שכושר החדירה שלו קטן ככל שהמרחק גדל.
בכל מקרה ככל שידוע לי פלטות בזוקה לא נועדו לדיפורמציה אלא רק ליזימה...

דבר אחרון - אני אישית לא מכיר טילים/פגזים חלולים עם standoff אופטימלי גדול יותר מזה שמורכב על הטיל/פגז.
בפועל standoff כזה יצריך שהטיל/פגז ייזם רחוק מהמטרה שלו, ולא במגע פיזי ישיר איתה - זה נשמע לי קצת מסורבל ומורכב מכדי שיהיה כדאי לתכנן אותו כך ולא בצורה ה"קלאסית" וכמו שציינתי, אני לא מכיר כאלה (אך אין זה אומר שהם לא קיימים)...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 31-12-2010, 11:08
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "ממש לא נכון! מטען כיפתי יוצר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
ממש לא נכון!
מטען כיפתי יוצר קליע יציב אווירודינאמית שרגישותו למרחק הזימה קטן מאד.
למעשה התלות היחידה היא איבוד אנרגיה כתוצאה מהגרר.
לעומת זאת, ליינר של מטען חלול נמתח כל הזמן, כתוצאה מהפרש מהירויות גדול בין חזיתו לבין זנבו.
ככל שהוא נמתח הוא נהיה דק יותר, וחדירותו גדלה.
זאת עד לשלב מסוים, בו הוא נקרע - ואז חדירות צונחת ולמעשה הוא נהיה כמעט ולא אפקטיבי.
לכן מטען חלול (גם "מודרני") רגיש מאד למרחק היזימה שלו.

אתה מוזמל לגגל ולמצוא ים חומר בנושא:
http://www.google.co.il/search?hl=i...ql=&oq=&gs_rfai=

העיקרון נכון אבל במרחקים שאנחנו מדברים עליהם זה לא מספיק כדי להוריד את יעילותו של מטען חלול בצורה משמעותית. הזרם (הליינר) של מעטן חלול מודרני שומר על היעילות שלו לאורך מטרים, ויש תמונות ברשת של טנקים שנחדרו לגמרי ע"י מטען חלול, כלומר הפגז פגע בצד התובה, חדר את הטנק ויצא מהצד השני (כלומר שתי חדירות מלאות במרחק של כ-3 מטרים אחת מהשניה). אז אלא אם כן מדובר ברשת שמוצבת במרחק של מטרים רבים מהטנק (מה שלא קורה במציאות), לא תהיה כל השפעה על יכולת החדירות של המטען שמצדיקה היזכור. זאת אחת הסיבות למה בטנקים מודרניים שימוש ברשתות הוא מאוד משני, וגם זאת לא נעשה על מנת להרחיק את נקודת היזימה של המטען מהטנק אלא לפגוע ברש"ק של חימוש נ"ט חלול.

מטטען כיפתי או EFP נועד לפעול ביעילות למרחקים אחרים לגמרי, סדר גודל של עשרות מטרים.

ישן 26-12-2010, 13:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Ya22 שמתחילה ב "כי הטמטום הזה לא יתפוצץ לבנים..."

מה שבטוח, יהיה קשה לחזור על כמות כזו של קלישאות בכ"כ מעט מילים.

ישן 26-12-2010, 20:07
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

שמח לקרוא שהטנקים לא מפטרלים לאורך הגבול
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי 1may שמתחילה ב "1. גבול עזה הוא גבול שיש בו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 1may
1.
1. גבול עזה הוא גבול שיש בו לחימה ולכן יש שם טנקים. הטנקים לא נועדו לפטרל והם גם לא עושים את זה.
ולכן אני יכול להניח שהטנק היה באזור במטרה לשמור על אותה חולייה שעבדה בשטח.
לדעתי לטנקים אין מה לחפש בקו המגע, הם צריכים לשבת אחורה ולהכנס לעמדות אש רק כאשר הטנקים של החמאסניקים מגיעים לגדרות או לצרכי תירגול באש חיה. את כל שאר הפעיליות בקו, יכולים לבצע רכבים אחרים (אופניים) שניתן להתקין בהם מערכות ראייה ואש בהתאם לנדרש.

כרגע אנו משחקים לידיהם של החמאס, חיזבאלה, איראן ועוד דורשי שלומנו. הרי מה עשינו, נפגע טנק שלנו שלא צריך היה להיות שם, ובוודאי לא לעמוד בצורה שחשפה אותו לירי נ"ט, והתגובה שלנו במקום להוציא מכתב לכל הנוגעים במטרה ללמוד מהשגיאות שנעשו, היא לעשות שגיאה נוספת ולשלוח לקו את המרכבה 4M. עכשיו אני מתאר לעצמי שכל "ידידנו" בעולם יבואו לחזות בהצגת תכלית איך "מעיל רוח" עובד, איפה היתרונות והחסרונות ואיך אפשר ל"סדר" אותו.
ההצלחה שלנו ב-1982 הייתה בגלל שלא הראנו לכל העולם את ה"בלטנים" ואופן פעולתם, את ההפתעה הזו השארנו למלחמה עצמה. כעת אנחנו הולכים להתאבד מפני שמישהו לא עושה שיקולים נכונים. את הלחימה בגבול אפשר לעשות טוב יותר אם נזכור את המשפט "סוף מעשה במחשבה תחילה".

2. הגדר, שאני מניח שהתכוונת אליה, אכן יכולה לעצור את הרקטות והטילים. אבל כדי להגן על הגדר,("קו המגע תמיד יפרץ") צה"ל נע ופועל גם מערבית לה.
3. אם תבנה סוללה, היא תהיה קו המגע החדש. ואז תצטרך גם להגן עליה
על כל קו צריך להגן אין וויכוח בנושא זה, קרוב ל-20 שנה עשיתי קו ברמה ואני מכיר את הנושא, השאלה היא מהי הדרך הנכונה לעשות זאת.
לסוללת עפר כזו או אחרת ישנם מספר יתרונות והם:
1. לא ניתן לירות בכינון ישיר לעבר השטח שלנו ולא ניתן לצפות בפגיעות.
2. מאחורי המחסה של הסוללה ניתן להפעיל רכבים אופניים כגון ה"טייגר" עם מערכות ראיה וירי מתאימים, כאשר רכבים יופעלו ע"י חי"ר. את הטנקים נשאיר בקו האחורי.
3
. לא אכנס לנושאים כספיים אבל ברור שהפעלת רכבים אופניים תהיה זולה משמעותית.
4. להרגשתי השימוש בטנקים הוא בחירה ראשונה של מפקדים וזאת מבלי לבחון אלטרנטיבות אחרות, שאולי כרגע אין.

ישן 26-12-2010, 20:44
  1may 1may אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.09
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "שמח לקרוא שהטנקים לא מפטרלים לאורך הגבול"

אוקי.
קודם כל, לאור ניסוח השאלות הראשונות שלך, עניתי בצורה פשטנית. עכשיו כשאני רואה שהתכוונת למשמעות קצת יותר עמוקה-אתייחס לזה כך.
אני אנסה לפצל את הנקודות שלך ולעבור אחת אחת.
1. רציונל השימוש בטנקים בקו המגע- ברמה העקרונית אני מסכים אתך לחלוטין שהטנק יכול לייצר בסיס אש מרוחק/בשטחנו. אבל- באירוע מתפתח, הדרך היחידה לעבור מהגנה להתקפה הוא רק ע"י טנק. אין הרי כלי (כיום) שמשתווה לו במיגון, בניידות ובכוח האש.
2. השימוש ברכבים אופניים כתחליף לטנק- 2 בעיות. הראשונה- בנורמה שעדיין קיימת היום (לצערי), שמירה על חיי חיילינו מתמקמת עדיין לפני ערך הניצחון. לכן אני לא רואה מנהיג/מפקד אמיץ שיסכים להוריד את רמת המיגון. הבעיה השניה- עבירות. עבירות. עבירות.
3. חשיפת יכולות המערכת בבט"ש- מסכים אתך ב100%! הרי ברור שהם יבדקו אותה ואנחנו נפספס קלף שיכול להיות שובר שוויון בהתמודדות הבאה.
4. סוללות עפר כמסתור ומחסה. זה יעבוד באותה המידה עלינו! לא מספיק שכבר כיום יש מספיק נקודות מתות לתצפית, אתה רוצה להוסיף עוד מכשול קרקעי? חוץ מזה, בלוחמת גרילה, אחד היתרונות של התוקף (הם) הוא המגננה וההתקבעות של המגן (אנחנו). יצרת מכשול קרקעי קבוע- יצרת שגרה. שגרה זה לא בריא לצבא שנלחם בגרילה.

נערך לאחרונה ע"י 1may בתאריך 26-12-2010 בשעה 20:46.
ישן 27-12-2010, 01:11
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי 1may שמתחילה ב "אוקי. קודם כל, לאור ניסוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 1may
אוקי.
קודם כל, לאור ניסוח השאלות הראשונות שלך, עניתי בצורה פשטנית. עכשיו כשאני רואה שהתכוונת למשמעות קצת יותר עמוקה-אתייחס לזה כך.
אני אנסה לפצל את הנקודות שלך ולעבור אחת אחת.
1. רציונל השימוש בטנקים בקו המגע- ברמה העקרונית אני מסכים אתך לחלוטין שהטנק יכול לייצר בסיס אש מרוחק/בשטחנו. אבל- באירוע מתפתח, הדרך היחידה לעבור מהגנה להתקפה הוא רק ע"י טנק. אין הרי כלי (כיום) שמשתווה לו במיגון, בניידות ובכוח האש.
כיום זה נכון.
2. השימוש ברכבים אופניים כתחליף לטנק- 2 בעיות. הראשונה- בנורמה שעדיין קיימת היום (לצערי), שמירה על חיי חיילינו מתמקמת עדיין לפני ערך הניצחון. לכן אני לא רואה מנהיג/מפקד אמיץ שיסכים להוריד את רמת המיגון. הבעיה השניה- עבירות. עבירות. עבירות.
בהחלט מסכים שערך הנצחון הוא מס'-1 וחבל שלא כולם התיישרו לפי הקו הזה שנקבע עוד בימי משה דיין ז"ל בהיותו רמטכ"ל.
אין לי שום כוונה להחליף את הטנקים ברכבים אופניים, ההתיחסות שלי הייתה אך ורק לתנועה בבט"ש בגבול עם רצועת עזה בלבד. יתכן שזה נכון גם בזירות אחרות אבל זה לא לאשכול זה.

3. חשיפת יכולות המערכת בבט"ש- מסכים אתך ב100%! הרי ברור שהם יבדקו אותה ואנחנו נפספס קלף שיכול להיות שובר שוויון בהתמודדות הבאה.
4. סוללות עפר כמסתור ומחסה. זה יעבוד באותה המידה עלינו! לא מספיק שכבר כיום יש מספיק נקודות מתות לתצפית, אתה רוצה להוסיף עוד מכשול קרקעי? חוץ מזה, בלוחמת גרילה, אחד היתרונות של התוקף (הם) הוא המגננה וההתקבעות של המגן (אנחנו). יצרת מכשול קרקעי קבוע- יצרת שגרה. שגרה זה לא בריא לצבא שנלחם בגרילה.
תרשה לי להרחיב בנקודה זו. תפקידו של המכשול הקרקעי הזה, שיבנה מצידו המזרחי של הגדר, הוא אכן למנוע ירי בכינון ישיר כנגד כוחותינו. מאחורי הסוללה נבנה כביש אספלט ועליו ינועו רכבים אופניים. אנשי הצוות של רכבים אלו, (שיכולים לפעול בעזרת מנועים חשמליים בעיקר בלילה) יפעילו מערכות ראיה מתאימות שיצפו על שטח הרצועה (ראה תמונה כדוגמה) וגם יוכלו להפעיל את עמדות האש (ROWS) שיותקנו על רכבים אלו.
לא התייחסתי לסוגי כלי הרכב או החימוש אוכל להוסיף אם תרצה.
אשר לנושא הגנה/תקיפה, החמ"מ, מערכות הראיה, ומערכות נשק נשלטות מרחוק מעניקות למגן יתרון על כוחות תוקפים כל עוד יחסי הכוחות הם סבירים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 29-12-2010, 15:55
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "רכבים לא מאויישים"

ההפעלה של רכבים לא מאויישים הפועלים גם כיום בגבול הרצועה יכולה להתבצע ממרחק.

מטרתם של הכלים היא למנוע פגיעה בחיילים תוך ביצעו המשימה - יכולתם מן הסתם איננה מגיעה לזו של כלים מאויישים אבל ההתקדמות בתחום מאד מרשימה. עד אמצע העשור אני מעריך שנגיע למצב בו חלק גדול מהמשימות המבוצעות היום על ידי כלים מאויישים יועברו (בחלקן או במלואם) לכלים בלתי מאויישים - עם דגש חזק על משימות סיור וסיור אלים תחילה - בדומה למה שקרה בשנים האחרונות בתחום האוירי.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 30-12-2010, 04:33
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

תשובות
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "להילחם באופן עקרוני זה לא..."

הדרך לנצח במלחמה היא להביא את "מירב הכח, בזמן המתאים לנקודה המתאימה". הנקודה המתאימה היא עורפו של האוייב והכח שחודר למרחב זה ישמיד את מערך האספקה, מפקדות, יחידות ארטילריה ועוד.הישג זה יכול להתבצע רק עם יש לך יכולת תמרון. על מנת לאפשר לטנקים את יכולת התמרון הם צריכים ל"מקסם" את 3 התכונות של הטנק והם: "מיגון, עוצמת אש וניידות", ללא היכולות האלו לא תהיה לטנקים יכולת תמרון. מלחמת העולם השנייה מלאה בנצחונות שהושגו ע"י יכולת התמרון, וגם בכשלונות של אלו שהכניסו את השריון שלהם למקומות ללא כושר התמרון כגון ערים. ברצועת עזה לטנקים אין ניידות, אין מיגון ואין יכולת תמרון, ולכן גם אם יבוא הנצחון, הוא יהיה יקר מאד. אני איש של שלום לא רוצה להכנס לרצועה ולא רוצה שחייל ישרט מכדור טועה, לכן אני בעד חומת מגן שתספק מיגון ומסתור לחיילים שלנו. אם צריך להלחם נשלח את ה-IL-76 עם 2 פצצות דלק אויר של 8 טון כ"א ונוריד אותם על אותם איזורים שיורים עלינו, לאחר מספר הטלות של פצצות אלו השקט והשלווה יחזרו לרצועת עזה.

הקישור למטה הוא של הפצצה הרוסית הידועה בשם "אבא של כל הפצצות" הדיבור הוא ברוסית אשמח לתרגום.
file:///C:/Documents%20and%20Settin...f%20F.O.A.B.mp4

ישן 29-12-2010, 11:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "זה נכון ברמה"ג."

אין תמרון ברצועה? אין לך יכולת כרגע לחתוך גדר בכל מקום שאתה רוצה, לעבור, ולחזור ממקום אחר?
מה שאתה מציע מגביל כניסת רכבים לפתחים ידועים, שכל מה שהחמאס יצטרך לעשות זה לרכז את הנ"ט והמטענים שלו מול מספר קטן של נקודות מאשר לפזר אותם על פני גזרה גדולה. על מה אתה מדבר בכלל?!

ישן 01-01-2011, 02:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "לא צריך להתרגז ידידי"

אתה יכול לפתוח מעבר כל 100 מטר אם אתה רוצה, רק שאז הסוללה שלך מפסיקה להיות רלוונטית.
מצד שני, גם אם תפתח מעבר כל קילומטר, תחסוך מהחמאס 900 מטר אחרים של מוכנות - 90% חסכון, לא יודע מה איתך, אבל אני בתור מגן חותם בשתי ידיים על כך שתגביל את עצמך ל-10% מהשטח.

בפרפראזה ממה שאמיל כתב לגלגמש:
אתה אולי יודע לצטט מפרטים טכניים, אבל אתה לא מבין בשום דבר שקשור לתורת לחימה של כוחות היבשה. לא של חי"ר ממוכן, לא של חי"ר קל, לא של שריון, לא של סיור, לא של בט"ש, לא של תמרון, לא של הגנה ולא של שום דבר עליו דיברת עד עכשיו. למעשה הדבר היחיד בו אתה כן אולי מבין זה מפרטים טכניים של כלי נשק. מאז שהופעת בפורום ניסו להשכיל אותך, להתעלם ממך, אבל אתה פשוט משחית אשכולות על ימין ועל שמאל ומוריד מהפסים דיונים שיכולים להיות מעניינים, לויכוח על אותם דברים בסיסיים, שוב ושוב.
כדאי לדעת את המינימום הנדרש בשביל הנחרצות שאתה מפגין פה וללא כל בסיס.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 01-01-2011 בשעה 02:39.
ישן 25-01-2011, 04:04
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
הטנקים בדרום צוידו ב"מעיל רוח" ו"כלנית"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "הרמטכ"ל: הטיל שפגע בטנק ב 6.12.10 ברצועה הוא "קורנט""

הותר לפרסום: כוחות השריון בגזרת עזה צוידו במערכות הגנה חדשות האמורות לסייע בהתמודדות עם טילי הנ"ט החדישים של הפלסטינים.

אמיר בוחבוט

חודש אחרי שהרמטכ"ל, גבי אשכנזי, חשף במהלך דיון בכנסת כי טיל נ"ט פגע בטנק של צה"ל, נערך הצבא להתמודדות עם האיום החדש. הערב (ב') הותר לפרסום כי בשבוע שעבר צוידו כוחות השריון ברצועת עזה במערכת הגנה אקטיבית מסוג "מעיל רוח" ופגזים מסוג "כלנית", אלה אמורים לעזור לצבא להתמודד בירי טילי הנ"ט.

בשבוע שעבר הגיעו אל רצועת עזה טנקים מסוג מרכבה סימן 4 מהסדרה המתקדמת ביותר של צה"ל כשהם מצוידים במערכת הגנה אקטיבית מסוג "מעיל רוח" מתוצרת חברת רפאל.

קצין בכיר אישר את הפרטים וציין כי מדובר בקפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית בהתמודדות עם טילי נ"ט המתקדמים הנמצאים כעת בשימושם של ארוני טרור ברצועת עזה. טילי הנ"ט מוברחים לרצועת עזה דרך המנהרות ברפיח.
בצה"ל התחדשו בשבוע שעבר גם בפגזים מסוג "כלנית", היעילים בלחימה נגד טילי נ"ט. ה"כלנית" מוגדר כפגז רב תכליתי תוצרת התעשייה הצבאית לישראל בקוטר של 120 מ"מ.

ייחודו בכך שהוא משמש למגוון רחב של מטרות, כמו ביצורים, נגמ"שים,

חוליות נ"ט וחדירה לבונקרים ומבנים ובכך מצמצם הכוח את כמות התחמושת בבטן הטנק. הפגז מפזר מטעני חבלה ואלפי רסיסים קטלניים. יכולתם של הלוחמים להזין נתונים למחשב הטנק לפני הירי על המטרות הופכות אותו למדויק יותר.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=2&tmp=1437
ישן 25-01-2011, 09:57
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
לא צוידו. לא בשבוע שעבר ומה??? כתוב שם על הכלנית?
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב "הטנקים בדרום צוידו ב"מעיל רוח" ו"כלנית""

באותן ידיעות על דברי הרמטכ"ל בוחו"ב נכתב גם כי "בקרוב צפוי גדוד המרכבות היחיד שמצוייד במעיל רוח להצטרף לכוחות צה"ל סביב הרצועה".
(דוגמה מYNET, רוני סופר)
אמנם החיבור בין הקורנט, ושאר מה שהתרחש בחדשות, לתוכנית השגרה של הגדוד היה מונפץ.
אולם, ההגעה של הטנקים עם המעיל רוח התרחשה קרוב לדברי הרמטכ"ל.
ממש לא "בשבוע שעבר"!
אולי אעלה תמונות ככל שיתיר לי הזמן הפנוי.

כמובן שהתקנת המעיל רוח על הטנקים נעשתה בלי שום קשר לחדשות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר בוחבוט
בצה"ל התחדשו בשבוע שעבר גם בפגזים מסוג "כלנית", היעילים בלחימה נגד טילי נ"ט. ה"כלנית" מוגדר כפגז רב תכליתי תוצרת התעשייה הצבאית לישראל בקוטר של 120 מ"מ.
בשבוע שעבר???

תכונות של הכלנית עפ"י הידיעה מNRG:
ציטוט:
מצמצם הכוח את כמות התחמושת בבטן הטנק.
את מספר הכדורים או את מגוון סוגי התחמושות?
בטנקים עם תותח 120 מ"מ מצמצמים את מגוון הכדורים? וואלה?!
ציטוט:
מפזר מטעני חבלה ואלפי רסיסים קטלניים
חדש! תחמושת טנקים רסס-מצרר להשמדה מיידית של מטרות רכות וגם לשלילת שטח מתוצרת NRG!
ציטוט:
יכולתם של הלוחמים להזין נתונים למחשב הטנק לפני הירי על המטרות הופכות אותו למדויק יותר.
נתונים למחשב???
פעם חשבתי שלפני כל פגז מזינים נתונים למחשב. מה אני יודע?
ישבתי בתובה, בתא הנהג, מה הם עשו עם המחשב בצריח?
שיחקו בסוליטר! נבלות!

שמעתי שמועה על פגזים שהנתונים מהמחשב מוזן אליהם ישירות...
בפגזים אחרים, נתוני המחשב משפיעים רק על התותח (בפשטנות)
בפגזים הללו הנתונים משפיעים גם על הפגז.
לא ממש על הדיוק שלו, כן על צורת וזמן הפעלת המרעום.
כך פגז כזה יכול:
להיפתח מעל לחוליית נ"ט ולפזר עליה רסס
לפגוע ישירות במחסה או ביצורים ולהרוס אותם
להתפוצץ רק אחרי שעבר קיר

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:45

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר