לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2008, 23:23
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "זה נראה לי קצת כבד עליו"

אני מקווה שירדת כבר מעץ האשליות שאתה נעלה ונשגב יותר מאנשים מאמינים...תזכורת לליצנות: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=416353 (היה לך קשה שם הא? עד כדי כך שכבר לא היה לך מה לענות..מסכן.)

בא נוריד אותך מעוד עץ אחד:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
אני די משוכנע שאדם מאמין שייקרא תספר מהתחלה ועד הסוף יטיל ספק בקיום האלוהים ובמיוחד בדתו.

יהודים היו בגלות 2000 שנה - בעוד הם מתערבבים בין גוים שנהיים יותר ויותר גרועים.. היו כאלה שנפלו - אבל רוב רובם עמד בזה ונשאר מאמין ללא דופי..

אתה חושב שהספר היהיר הזה יכול לעשות יותר מ2000 שנה של התערבבות עם גויים..

רד, רד...
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2008, 00:07
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "|אויש| אני מקווה שירדת כבר..."

שמע אני נעלה ממך בדבר אחד - בנימוס. הדיבור שלך מגעיל , דוחה , ובעיקר נוטף זילזול.

רק על ההודעה הזאת אתה שווה חסימה . לעולם לא אמרתי שאני "נשגב" יותר מהמאמינים הנני אדם

פשוט שלהבדיל ממך יודע את מקומו.

אם נצא מנקודת הנחה שאלוהים קיים והוא אוהב אותך אז לי יש בעיה חמורה עם חוש הצדק

של האלוהים הזה שלך. אתה יוצא מנקודת הנחה שלהתרפס לאלוהים , להתפלל , לשבח

וללקק לו כל היום זה נקרא אמונה ?? זה פחד. פשוט כמשמועו לחיות בפחד.

אם יש אלוהים אז אני בטוח שהוא יעדיף אנשים עם ערכים , מוסר , טוב לב ונימוסין. אנשים

שהוא מעריך אותם על עצם הטלת הספק בו , אנשים שלהם יש האומץ לחקור את היווצרות החיים

מאשר להתכרבל במעטפת המחממת שהדת נותנת לך שמביאה לך תשובות מוכנות מראש כביכול

לקיומך ואתה שותק ומקבל את זה כי אתה מפחד לגלות שאולי הכל שקרי .

אנשים כמוך שחיים בפחד ממנו ומעיזים לדבר בשמו ולהגיד מה מותר ומה אסור פה לאנשים עם זה

יש לי בעיה גדולה!
ישן 31-07-2008, 20:57
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "שמע אני נעלה ממך בדבר אחד -..."

אני רואה שלא למדת כלום מהאשכול שפתחת במה שבכיפה.. כנראה הליקויי למידה שלך מניעים אותך להגיע למסקנות שכאלה..

הדברים שהאשמת את המאמינים רק מראים יותר ויותר על הבורות שלך...רק כדי לתת לך טיפ טיפונת של עולם ומלואו - אתה יכול לראות את ספרי הרמב"ם על מדע ורפואה (אני מקווה שאתה יודע מי הרמב"ם לפחות..) - להזכירך הוא היה גדול הרופאים בזמנו ובאו אליו אנשים מרחבי תבל כדי לשמוע את חוות דעתו.

אם אתה לא יודע - גם הדתיים לומדים מקצועות מדע וכדו' - זה קצת סותר את הידע הנרחב שלך בכמה המאמינים חיים בפחד בצל הדת... - ואתה מאשים אותי בזלזול..חשבת אולי שלא מגיע לך פחות מזה?.. עוד ליצן.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 29-07-2008, 19:51
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "האלוהים של הדתיים זה אותו..."

דרך קצת יותר עמוקה להסתכל על זה:

האלוקים של היהודים נתן להם את התורה כדי שיוכלו וילמדו להתנהג כמו בני אדם ולהבדילם משאר
החיות (במעשיהם).

התורה היא נכס -ומי שמעדיף להסתכל על זה כעול או כדבר מעצבן ומתסכל זה רק בגלל העובדה שהוא עצמו לא מצליח להשתלט על היצר שלו או להגביל אותו ממה שהוא רוצה בין אם זה טוב או רע...

רוב החילונים מסתכלים על החרדים כמודל לאיך שיהודי צריך להתנהג.
אני יוציא אתכם מהבועה שלכם - גם הדתיים לאומיים לא מרוצים כלכך מדרכם של החרדים ואנו חושבים שיש הרבה מה לתקן..
מאידך- החילונים, בדרך חייהם, לא שונים הרבה מגוי ממוצע (אנא תקנו אותי אם אני טועה) - שכל תכלית חייו היא לפטם את עצמו - במקרה הטוב.

לעומת זאת, עלי להוסיף, שיש גם חילונים שבדרך התנהגותם עולים בכל קנה מידה על אחד שנקרא דתי רק בשל הכיפה על ראשו..

ישן 29-07-2008, 20:06
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
הפוסל במומו פוסל
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "דרך קצת יותר עמוקה להסתכל על..."

אני חולק על דעתך.

א. חרדים אינם יהודים אידאלים בעיני חילונים. בטח לא בעיני רוב החילונים. הרי אם היו האידאל, היו החילונים שואפים להתקרב לאידאל, ודאי שלא להתרחק ממנו.

ב. בכך שאתה משווה את כל מי שהוא לא בקבוצתך לבהמה, אתה מוריד מערכך בעיני הקוראים שלך.

לאדם ממוצע יש שאיפות בחיים, כמו מטרות חברתיות ומטרות מקצועיות. המטרות האלה, בעיני חילונים, חשובות יותר והגיוניות יותר מהשאיפה להתקרב לאלוהים, שבקצה אין דבר פיזי.
מכיוון שמכבדים את שאיפתך, ולא מכפישים אותך או משווים אותך לבהמה, עליך לכבד שאיפותיהם של אחרים, ודרך חייהם של אחרים, אותה אתה כן יכול להבין במושגים פיזיים.

ישן 29-07-2008, 22:26
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "הפוסל במומו פוסל"

א. אתה רומז שהדרך חיים של חילוני הממוצע כיום שואף לאידיאל של היהדות?
החילוני הממוצע לא חושב כיום בכלל על מה ההשלכות, או בניסוח יותר טוב, מה הוא שונה בהיותו יהודי, מבחינה של דרך חיים, מאשר כל אדם אחר בעולם (שוב, לא כולם כך).

העניין הוא שהאסוציאציה של יהדות מהסתכלות מבחוץ - היא דווקא התייחסות לפלג היותר קיצוני שבה (להלן: חרדים). הקונוטציה לדרך הסתכלות הזאת היא לא טובה. ופה אני מחדש לכם - היא לא טובה גם לדתיים הלאומיים - ויש בין החרדים לדתיים לאומים הבדל גדול.

לגבי ב' - הבדלתי בין חילונים - שכל עיקרם הוא לדאוג לעצמם ולרווחתם, להתברג בחברה ולרדוף אחר הכסף וכו'..
לבין חילונים אחרים - שלהם יש ערכים וטוב לב - ואני יחדש לך משהו - התורה והדת היהודית- על "רגל אחת" היא בתמצות של - "ואהבת לרעך כמוך" (רבי עקיבא) - חילונים כאלה, המתמידים בעזרה לזולת ואהבת הבריות (לא רק מבחוץ - אלא באמת ובתמים) - עושים לפחות 60% ממצוות התורה( אם לא יותר)..
בכל מקרה מודה שזה היה שוב התנסחות לא טובה מצידי...

ישן 29-07-2008, 22:47
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "[QUOTE=dani90] האלוקים של..."

שאלה טובה. צריך ללמוד קצת היסטוריה יהודית בשביל לדעת..

אני יתמצת לך:

העבריים היו בזמנם עבדים, בלי שום עבודה זרה, פשוט עבדים.

שאר העולם היה מלא בעובדי אלילים, כאלה שכבר לא יקבלו את עול המוסר, בכל גוונם, עליהם.

לפיכך, במסגרת הבטחה שניתנה כבר לאבות העבריים, ע"י אלוקים, נבחרו העבריים לעם, שיהווה כאור לגויים - עם מוסרי שכמוהו העולם לא ידע - עם נצחי שלא יכבה נרו.

העובדות מדברות בעד עצמן -אתה ממש, אבל ממש לא חייב לקבל אותן.

ישן 29-07-2008, 23:08
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "זה שאתה חושב שאתה יותר טוב..."

כן. אני חושב שאדם שיש לו מוסר טוב יותר ממי שאין לו.

תסתכל לדוגמא שהייתה לפני שבועיים - תרא מה וכמה מדינת ישראל מוכנה להקריב בשביל להביא את החיילים (המתים) שלה הבייתה. המצחיק הוא שאפילו קונטאר (הרוצח הנבזה) התבטא בזה שהוא אמר שכל מדינה צריכה לנהוג כפי שישראל עושה עם חייליה..

אתה יכול לחיות בלי מוסר כמה שאתה רוצה ממי..

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 29-07-2008 בשעה 23:13.
ישן 29-07-2008, 23:41
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "והם(לא כולם) מייצגים את החרא..."

הכל יחסי

להזכירך עם ישראל, המאמין בתורה ומקיימה, אינו הרוב בישראל (ובטח לא בקבלת ההחלטות בממשלה)

בלי שום קשר - אתה יודע בכלל איך נהיית חילוני? האם ידוע לך שאבות אבותיך היו בעצם דתיים ומאמינים בתורה? (כמוך כמו כולנו) - זה רק מחזק את הטענה שגם שהיהודים כיום - החילונים - שלא דבקים בתורה - עדיין יש בהם את המוסר - שעבר מדור לדור (בהשראת התורה). ואנו רואים את המוסר הזה כיום בפועל, שהוא לא מושלם, אך ממשי.

ישן 30-07-2008, 00:01
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "המוסר שלי עבר אלי בתורשה,..."

לא. זאת לא תורשה גנטית. זה דרך חיים, מתבטא בחינוך שסיגלו לעצמן היהודים.

מי אמר שאתה בעל מוסר? אני ראיתי הרבה אנשים בארץ שהם גנבים נוכלים וחרא של בני אדם, מישהו קבע שאתה לא בינהם? אני לא מכיר אותך.. בכל דבר יש יוצאי דופן, לצערינו היוצאי דופן מתמזגים עם הזמן...

נו מה, באמת חשבת שאני משכנע אותך שאתה "טהור" בגלל שנולדת מאמא יהודייה?

אם דיברנו על יוצאי דופן - יש גם גויים - חסידי אומות עולם - בעלי מוסר גבוה ביותר - ועובדה שגויים יכולים להתגייר ולהיות כמו כל אחד שנולד מיהודייה..

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 30-07-2008 בשעה 00:03.
ישן 31-07-2008, 10:10
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אז מאיפה המוסר בא? זה דבר הרי..."

ענית לעצמך ואפילו לא שמת לב D:
החברה מגדירה לעצמה את המוסר שלה.
אם תסתכל על העולם תראה שלכל ארץ יש את הסטנדרטים שלה ואת המוסר שלה.
בוא נעשה ניסוי מחשבתי קטן, הבה נניח שיש ארץ חדשה ובה X תושבים שחיים באנרכיה מוחלטת.
אין חוקים, כל אחד עושה מה בא לו.
באנרכיה הזאת אנשים גונבים ואונסים ורוצחים...
בשלב מסויים תתגבש דיעה שלאנשים נמאס לחיות ככה, הם יתגבשו לקבוצה וינסו לבצע מהפך.
חוקים יקומו, שאוסרים כל התנהגות שפוגעת ב"זכות" (מושג אנושי מומצא) של אנשים לחיים.
אנשים שרוצים שהרכוש שלהם ישאר שלהם ימציאו חוק שיגן על הזכות שלהם לבעלות על רכוש.
וכך הלאה.
החוקים לא באים משום מקום, הם באים כי אנשים צריכים אותם.
אם אנשים לא נהנים לחיות, לא היה שום חוק שאוסר על רצח... כנ"ל לגבי גניבה...
עשרת הדיברות הן לא יותר ממסמך מנופח יתר על המידה שנועד לשמור על חברה צייתנית.
(ראה ערך הקטע של ג'ורג' קארלין ז"ל על עשרת הדיברות)

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 30-07-2008, 12:03
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "אני אמרתי שמה שמשנה זה הכוח?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Astria Porta
אני אמרתי שמה שמשנה זה הכוח? לא, אני אמרתי שמה שמשנה זה נקודת המבט. אם אתה לא יודע עיברית, למה אתה מתעקש להתווכח בשפה הזו?
במקום להתחמק בעזרת דמגוגיה ילדותית, אתה יכול להסביר לי מה טוב לבהתעלל בתינוקות בני שמונה ימים?

אז זהו, שזה דווקא לא רחוק מהדוגמא שהבאתי...

הברית מילה נעשית מתוך אמונה באלוקים וקיום המצוות, לא מהוכחות מדעיות (שהתגלו מאוחר יותר)..

ישן 30-07-2008, 15:35
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "[QUOTE=dani90]1.מי קבע שאסור,..."

1. אז איך באורח פלא ברית מילה מותרת בישראל? מה חשבת שאיבדת את העורלה שלך מעסקים בשוק השחור?

2. עניתי לך כבר למעלה שזה דיון אחר לגמרי ואני לא מעוניין לפתוח אותו. אחת הסיבות זה בגלל שאתה שואל שאלות שקופצות לך בראש , בין אם הן טובות או לא ואני צריך לעשות את העבודה השחורה בלענות לך עליהן, כי מה לעשות - אורך התשובות אינן כאורך השאלות וכו'.
זאת לא התחמקות, זו בחירה (תפנים את ההבדל בבקשה, אין לי כח לחזור על זה עוד פעם 100 פעם).

ישן 30-07-2008, 19:46
  משתמש זכר Astria Porta Astria Porta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.08
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "1. אז איך באורח פלא ברית מילה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
1. אז איך באורח פלא ברית מילה מותרת בישראל? מה חשבת שאיבדת את העורלה שלך מעסקים בשוק השחור?
מאותה סיבה שבגללה באמצע המאה ה19 עבודת ילדים במכרות פחם נחשבה בסדר(למרות שכיום ברור לכולם שמדובר בהתעללות): רוב האנשים חשבו שזה רעיון טוב.
2. עניתי לך כבר למעלה שזה דיון אחר לגמרי ואני לא מעוניין לפתוח אותו. אחת הסיבות זה בגלל שאתה שואל שאלות שקופצות לך בראש , בין אם הן טובות או לא ואני צריך לעשות את העבודה השחורה בלענות לך עליהן, כי מה לעשות - אורך התשובות אינן כאורך השאלות וכו'.
זאת לא התחמקות, זו בחירה (תפנים את ההבדל בבקשה, אין לי כח לחזור על זה עוד פעם 100 פעם).
תפסיק להתחמק ותענה על השאלה, זה לא יקח כל כך הרבה זמן.

ישן 30-07-2008, 15:25
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "אתה מוכן להספיק להתנהג כמו..."

זה מתחיל להיות ממש עצוב בשבילך..

אי הבנה של מה שאני כותב אינה נקראת התחמקות - אתה משתמש בתירוץ הזה יותר ויותר בנסיון להחלץ מהפינה שאליה אתה נדחק..

רוצח עושה מעשה רע, והוא אדם רע. עונשו מאסר עולם אם לא עונש מוות. אדם כזה לא צריך להתערות בחברה - הוא בהחלט לא אדם רגיל ונקדות המבט שלו שווה לתחת - כי היא מעוותת. איך אתה לא יכול לקלוט את זה? מה אתה דפוק לגמרי!!?

ישן 30-07-2008, 19:52

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "זה מתחיל להיות ממש עצוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
זה מתחיל להיות ממש עצוב בשבילך..

אי הבנה של מה שאני כותב אינה נקראת התחמקות - אתה משתמש בתירוץ הזה יותר ויותר בנסיון להחלץ מהפינה שאליה אתה נדחק..
אני מבין את מה שאתה כותב, תפסיק להתחמק בעזרת האשמות שווא.

רוצח עושה מעשה רע, והוא אדם רע. עונשו מאסר עולם אם לא עונש מוות. אדם כזה לא צריך להתערות בחברה - הוא בהחלט לא אדם רגיל ונקדות המבט שלו שווה לתחת - כי היא מעוותת. איך אתה לא יכול לקלוט את זה? מה אתה דפוק לגמרי!!?
אז מה אם הוא רצח? זה לא רלוונטי, אנחנו מדברים על הדעה שלו ועל האם היא קיימת, אתה טענת שדעות של רוצחים אינם קיימות וזוהי כמובן שטות(טיפשית ביותר).

ישן 29-07-2008, 21:52

מסכים אבל
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "שלילי ביותר היית צריך אבל, אם..."

הערכתי שהרבה חברים פה אינם מכירים את המושגים. כך שהחלטתי להשתמש בתשובות פשוטות לסקר שגם מתאימות למה שבראש

לחברי הפורום שמעוניינים לדעת:

אתאיסט - אדם שאינו מאמין בשום אל , אלים או יכל ישות על טבעית כלשהי .

תאיסט - אדם שמאמין באלוהים או באלים אחרים

דאיסט - אדם שאינו מאמין באלוהים של הדת , אלוהים "אישי" וכו' . כלומר שולל השגחה אלוהית על

הכוכב שלנו ועל המין האנושי אך דאיסט מאמין שאינטלגנציה כלשהי ברתה את היקום

ובכך התערבותה גם הסתיימה.

אגנוסטיקן - האגנוסטיקן היא למעשה התחמקות מעמדה. האגנוסטיקן טוען שקיומו של האלוהים לא

ניתן להוכיח ומצד שני לא ניתן לשלול.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 29-07-2008 בשעה 22:09.
ישן 29-07-2008, 18:25
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
לדעתי להאמין באלוהים זה טיפשי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סקר: אתם מאמינים באלוהים?"

אזהרה: הודעה פילוסופית כבדת ראש לפניך

כל מליארדי בני האדם שחיים פה לא מבינים מה זה לחיות, מה פשר העולם. גם אני לא, זה מעבר לתפיסה האנושית. אנחנו פשוט מתברגים בחברה שנולדנו אליה וחיים כמו שהכתיבו לנו לחיות, רודפים אחר כסף והנאות, בסופו של דבר (רוב האנשים) מוצאים בת זוג ומשתקמים איתה, מולידים ילדים לעולם שיעברו את אותו תהליך שאנחנו עברנו... ובסוף מתים. כל מה שעשינו ספק היה קיים ספק לא. יכול להיות שכולנו חיים בחלום. יכול להיות שאתם האדם היחיד בעולם וכל השאר הם בעצם תפאורה, ולעולם לא תדעו את זה.
להאמין באלוהים של היהדות/נצרות/איסלאם/כל דבר אחר זה טיפשי, אנשים שלא הצליחו לגלות את האמת המציאו תיאוריות שגויות חסרות בסיס. התנ"ך הוא לא יותר מאוסף סיפורים בעלי מוסר השכל עם מכנה משותף של כח עליון.

ישן 30-07-2008, 10:41
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "למה זה דבר רע ללכת אחרי היצר..."

השאלה היא איזה רווח.

האם אתה מדבר על רווח מהותי, כגון הסיפוק שאתה מרגיש אחרי שאתה עוזר לאדם כלשהוא במצוקה או רווח שמתבטא בעוד כמה כסף או עוד איזה דברים אתה תוכל לעשות כדי שתוכל לנוח ולאכול כל היום...

אפשר לתמצת את זה במילים האלה: האם אתה משפיע בשביל לקבל או שמא אתה מקבל בשביל להשפיע..

אולי זה נשמע לך טיפשי, אבל זה עוד יכול לעזור לך לפני שאתה מתחיל להתרגל ולהתחיל חיים של ריקנות תהומית. בלי מטרה מראש שתבהיר לך את הסיבה שאתה חי בעולם - בלי קשר לקיומו של אלוקים - אתה תלך לתהום שלא רואים את סופו..

תחשוב על זה..

ישן 30-07-2008, 10:49

בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "השאלה היא איזה רווח. האם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
השאלה היא איזה רווח. מה זה משנה? כל רווח הוא רווח.

האם אתה מדבר על רווח מהותי, כגון הסיפוק שאתה מרגיש אחרי שאתה עוזר לאדם כלשהוא במצוקה או רווח שמתבטא בעוד כמה כסף או עוד איזה דברים אתה תוכל לעשות כדי שתוכל לנוח ולאכול כל היום...
מה ההבדל בינהם?
אפשר לתמצת את זה במילים האלה: האם אתה משפיע בשביל לקבל או שמא אתה מקבל בשביל להשפיע..

אולי זה נשמע לך טיפשי, אבל זה עוד יכול לעזור לך לפני שאתה מתחיל להתרגל ולהתחיל חיים של ריקנות תהומית. בלי מטרה מראש שתבהיר לך את הסיבה שאתה חי בעולם - בלי קשר לקיומו של אלוקים - אתה תלך לתהום שלא רואים את סופו..
אין דבר כזה "חיים של ריקנות תהומית", המשוג הזה הוא פיקציה דתית שאינה קיימת במציאות בה אנו חיים. התהום שעליו אתה מדבר הא אשלייה וקיים רק מנקודת המבט שלך.
תחשוב על זה..

ישן 03-08-2008, 20:05

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אתה מוזמן להגיד לי איפה אין..."

לתת ולא בשביל לקבל? כמה צביעות במשפט אחד.
כל אדם, אני אחזור ואדגיש, כל אדם עושה את הדברים שהוא עושה כדי להשיג משהו.
אם לא, הוא צבוע או לא שפוי. דתיים עושים את המעשים הטובים שהם עושים
כי הם מצפים לגמול אחרי החיים האלה (גמול שלא קיים)
אם היית חי בעולם בו היית יודע שאתה הולך למות אחרי מספר מסויים של שנים והגוף שלך הולך להרקב ובזה החיים שלך יסתיימו על הכוכב הזה, אתה היית פחות נדיב.
אנשים חייבים גמול תמורה למה שהם עושים, בין אם הוא גמול פיזי או גמול רגשי (אם זה נותן לך הרגשה טובה זה גם גמול)

אנשים שלא נכנעים ליצר שלהם... איפה בדיוק יש פה ערך...? אתה מדבר פה על ערך שלא קיים...
אתה חושב שלמישהו בעולם איכפת אם אתה לא מאונן או מפנטז על בחורות?
אתה רק מגביל את עצמך ואת החיים שלך.
לגוף האדם יש ידיים כדי שתשתמש בהן ויש לך יצרים כדי שתעשה איתם משהו.
עכשיו נכון, אנחנו כבר לא חייים כמו האדם הקדמון ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לאונן על רגל של מישהי כל פעם שהזין עומד אבל ללכת עד כדי לעצום עיניים כשבחורה עוברת (וראיתי בנאדם ששם ידיים מסביב לראש באוטובוס רק כדי לא לראות את הבחורות מסביבו) זה מוגזם.

לשמור על הארץ וקדושתה...
אין שום דבר קדוש בארץ.
מצחיק אותי שאתה כותב את זה כערך.
אני לא רואה שום דבר קדוש או מיוחד בארץ ואני עדיין רוצה להגן עליה.

ישן 03-08-2008, 20:49
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "לתת ולא בשביל לקבל? כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DarkWing108
לתת ולא בשביל לקבל? כמה צביעות במשפט אחד.
כל אדם, אני אחזור ואדגיש, כל אדם עושה את הדברים שהוא עושה כדי להשיג משהו.
אם לא, הוא צבוע או לא שפוי. דתיים עושים את המעשים הטובים שהם עושים
כי הם מצפים לגמול אחרי החיים האלה (גמול שלא קיים)
אם היית חי בעולם בו היית יודע שאתה הולך למות אחרי מספר מסויים של שנים והגוף שלך הולך להרקב ובזה החיים שלך יסתיימו על הכוכב הזה, אתה היית פחות נדיב.
אנשים חייבים גמול תמורה למה שהם עושים, בין אם הוא גמול פיזי או גמול רגשי (אם זה נותן לך הרגשה טובה זה גם גמול)

זה הולך להפתיע אותך - אבל כן יש דבר כזה שאדם עושה משהו - שאין בו שום אינטרס אישי.. כדי להגיע לרמה הזאת צריך עבודה - וזה מהאמונה (שהיא לא רק לשרוך נעליים קודם מימין) - כנראה שניטשה לא הגיע לרמה הזאת..

אנשים שלא נכנעים ליצר שלהם... איפה בדיוק יש פה ערך...? אתה מדבר פה על ערך שלא קיים...
אתה חושב שלמישהו בעולם איכפת אם אתה לא מאונן או מפנטז על בחורות?
אתה רק מגביל את עצמך ואת החיים שלך.
לגוף האדם יש ידיים כדי שתשתמש בהן ויש לך יצרים כדי שתעשה איתם משהו.
עכשיו נכון, אנחנו כבר לא חייים כמו האדם הקדמון ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לאונן על רגל של מישהי כל פעם שהזין עומד אבל ללכת עד כדי לעצום עיניים כשבחורה עוברת (וראיתי בנאדם ששם ידיים מסביב לראש באוטובוס רק כדי לא לראות את הבחורות מסביבו) זה מוגזם.

לשמור על הארץ וקדושתה...
אין שום דבר קדוש בארץ.
מצחיק אותי שאתה כותב את זה כערך.
אני לא רואה שום דבר קדוש או מיוחד בארץ ואני עדיין רוצה להגן עליה.

הדברים הנ"ל הם ערכיים - כי זה משהו שהאדם בוחר לעשות מעבר לדברים הרגילים שהוא עושה. אם זה ערך חשוב או לא - אניל א מדבר על זה עכשיו.. זה דורש לימוד.

ישן 03-08-2008, 20:07
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אתה מוזמן להגיד לי איפה אין..."

אתה זוכר תויכוח שהיה לנו כשרק הצטרפת לפה? בדיוק על אותו הדבר.

מה שבעיניך נחשב כערך נכון וחשוב, לא בהכרח נחשב לנכון וחשוב אצל מישהו אחר. אתה לא יכול לבוא לבנאדם ולומר לו שהערכים שהוא מאמין בהם הם פסולים (במיוחד אם זה לא פוגע בך אישית) כמו שאנשים לא יכולים לבוא אליך ולומר לך את אותו הדבר, כי בסופו של דבר אין מישהו שיש לו את הזכות לשפוט משהו כזה (חוץ מאולי לאלוהים, אבל לא כולם מאמינים בו, ומי שכן, לא כולם מאמינים בו באותה הדרך.)

אני אישית לא מוצאת שום דבר רע במישהו שמעדיף לבסס את עצמו קודם לפני שהוא הולך לעזור לאחרים. לא כולם מקבלים את תחושת הסיפוק מעשיית משהו טוב למען מישהו אחר.

אני באמת מציעה לך, ולכולם פה להפסיק להטיף ולהתווכח בנושא הזה. ויכוח בין שני הצדדים האלה הוא בלתי אפשרי, מה שאפשרי זה דיון ואתם עברתם את הגבול ממזמן... הדבר היחידי שאתם משיגים בזה זה כעס, ואני אישית לא מוצאת בזה ערך עליון אם תשאל אותי.

ישן 04-08-2008, 15:44
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "לא. אבל זה לא אומר שזה לא..."

הדבר היחיד שמתבקש מהאשכול הזה, זה להגיד לך צא מהסרט שאתה חי בו. תפסיק להשלות את עצמך שאתה יכול להבין איך העולם נוצר ומה משמעות החיים, תבין שמגיל 0 חינכו אותך לחיים דתיים יהודיים ואמונה באלוהים ובגלל זה יש לך את הביטחון הגדול הזה שאתה צודק, כל כך גדול שאתה אפילו כותב מאות הודעות בנסיון לשכנע אחרים, שאתה צודק והם טועים, אפילו שאין לך שום ראייה שתומכת בדעה שלך. כן, דעה.
אם לא היית כל כך עיוור באמונה שלך היית מבין שכל הדתות זה שטות אחת גדולה. סביר להניח שיש כוח שאפשר לקרוא לו אלוהים, אבל הדת היהודית, יחד עם שאר הדתות, זה בלוף שהתפתח יתר על המידה.

אבל עד עכשיו לא אמרנו לך את זה, כי לנו, בניגוד אליך, יש ערכים.

ישן 04-08-2008, 16:12
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 195 שנכתבה על ידי opie שמתחילה ב "הדבר היחיד שמתבקש מהאשכול..."

טעות בפיך ידידי.

לא באתי לשכנע אף אחד -כמו שאמרתי - זה בלתי אפשרי (בפורום הז) בעליל.
גם אמרתי שזה לא ניתן להוכחה - אם אלוקים לא ניתן להוכחה -קל וחומר דיברתו, שהיא, היהדות.

כך שאפילו לא טרחתי לעשות את מה שאתה טוען שעשיתי (אלא אם אתה מתכוון לתגובה אחת שנתתי לאופיר - כיוון שהוא שאל שאלה ספציפית התייחסתי ליהדות בהשוואה לדתות אחרות).

אין שום סיבה, ןאני לא מאשים אותך, שלא תחשוב שהיהדות היא לא יותר מבלוף כיוון שאתה אפילו לא מבין את הרובד היותר שטחי - העובדה שיש משמעות לעולם, אם אתה מאמין שאין משמעות והחיים הם כעלה נידף - לחכות למוות - ברור שאתה לא תבין את עומקה של היהדות.

אתה יכול לראות את התגובה בתחתית האשכול (כרגע) שם אולי אתה תבין טיפה את מה שאני מנסה להסביר לך.

ישן 03-08-2008, 18:20
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 197 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "אנשים שלא מאמינים באלוהים לאו..."

התייחסתי לעובדה הזאת בין היתר בתגובה אחרת..:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
לעומת זאת, עלי להוסיף, שיש גם חילונים שבדרך התנהגותם עולים בכל קנה מידה על אחד שנקרא דתי רק בשל הכיפה על ראשו..

עם זאת אני לא רואה שיכול לצאת ערכים מהדרך חיים שאריאל תאר - אדם שמסתכל על חייו כדבר שהוא לא מוסיף אליו אלא מטרתו היא להתברג אליו - ולהתכלות - נשמע לי כמו מישהו שחושב עצמו לאפס. אז למה שלא יחשיבו אותו ככה אם הוא חושב ככה בעצמו?

ישן 29-07-2008, 19:35
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
לפני שאתם עונים לסקר הזה....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סקר: אתם מאמינים באלוהים?"

אני מציע לכולכם לראות את הסרט "השדים של אמילי", על נערה בשם אמילי רוז שמתה לאחר שבמשך זמן רב סבלה מהזיות/מפגשים עם השדים{תלוי את מי אתם שואלים} ובסוף מתה. הסרט עוסק במשפטו של הכומר המואשם בכך שהמליצה להפסיק לקחת את הכדורים שהרופאים נתנו לה נגד הזיות.....מבוסס על סיפורה האמיתי של אנליסה מישל מגרמניה,נערה צעירה משנות ה-70 שמתה באופן טרגי........
אומנם זה רק סרט, אבל הוא מלמד את הצופה להיות פתוח לכל אפשרות......
ד"א-

הקלטה אמיתית של גירוש השדים שעשו באנליסה מישל.....

או כדברי הכומר ב"הקדושים של בוסטון" : "זה קל להתייחס לאלוהים ולדת בסרקסטיות, אבל זה יותר קשה לנקוד עמדה"....

בנוגע לקיומו של אלוהים אני לא סרקסטי ולא נוקט עמדה, בנוגע לכל הקשור לדת, דווקא כן- יש לי עמדה מאוד סרקסטית כלפיה....

ישן 30-07-2008, 22:08
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "[b]2. הברית החדשה היא בגלוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Astria Porta
2. הברית החדשה היא בגלוי תוספת פרי יצירתו של אדם - עלפי הנוצרים אפילו..
גם התנ"ך הוא המצאה של בני אדם, אתה לא באמת חושב שהעולם הוצף במים, נכון?

3. יש לך הוכחות? עדויות? - אתה סתם זורק שטויות
יש הרבה והכחות. הוכח שהעולם בן יותר מ6,000 שנים, הוכח שהמבול לא התרחש, הוכח שבני האדם לא נוצרו מאדמה ןהוכח שכל המינים שעל כדהו"א לא נוצרו בשישה ימים.
זה מספיק בשבילך?

אחי אתה בא אנטי...תרד ממנו ואז אולי תבין.
למה עובדה שהעולם הוצף במים קשה לך אבל מדענים שאומרים שתוך 10 שנים אנחנו מוצפים זה לא מוזר? והוא לא המצאה של בני אדם...600 אלף איש עמדו במקום אחד וגילו את זה לעומת הנצרות והאיסלם שרק בנאדם אחד לא אמין במיוחד המציא את זה.....
העולם הוא בן יותר מ6000 שנה-מתאים בהחלט עם הדת,המדרש אומר "ברא עולמות והחריבן" וזה מאוד הגיוני שזה על אותו כדור.
המבול לא התרחש-לא הוכח ולא יוכח
אדם לא נוצר מהאדמה-תגיד אתה באמת לוקח הכל פשוט? נראלך נוצרנו לבד מאדמה? אדמה זה רק מה שהקב"ה בחר ליצור אותנו,זה הכל.
המינים שנולדו בשישה ימים-כמו שדני אמר יש לך הרבה פירושים,בכל מקרה כל החלק של בראשית פרק א הוא לא כפשוטו והוא בתורת הקבלה,סתם דוגמה איך יכול להיות שכתוב ויהי יום ויהי לילה יום אחד ביום שעוד לא נבראה השמש? זה קבלה. וסתם לידע שזה לא חייב להיות 6 ימים,כתוב בתהילים "כי אלך שנים בעיניך כיום אתמול כי יעבור" כלומר יום של הקב"ה הוא כאילו אלף שנה....וגם זה אני מניח לא כפשוטו.
אני רואה את הקב"ה בכל מקום ובכל פעולה ויש השגחה על כל יהודי,תרצה או לא.
תסתכל על החיים שניה,על טבע הבריאה,אבל תעשה את זה באמת לחמש דקות בלי אנטי ותחזור אלי ותגיד שוב שזה נוצר מאיזשהו בום אקראי שיצר בנאדם....ושוב,אני מאמין שיש לנו תכלית בעולם הזה,לפי השיטה שלך אנחנו כאן ל80 שנה במקרה הטוב וגמרנו תפקיד

ישן 31-07-2008, 00:02

בתגובה להודעה מספר 232 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=Astria Porta][b]2...."

1. יש הבדל בין הצפה של העולם בפרק זמן שנמשך מאות עשרות שנים ובין הצפה של העולם בקצב של כמעט 10 מ' לשעהכן חישבתי את זה, בהנחה שהגשם ירד 40 יום רצוף). הראשונה אפשרית והשנייה לא(אין מספיק מים) וזה מעבר לכך שאין שום ראיות להצפה של העולם כולו לפני כמה אלפי שנים.
  2. איך אתה יודע שהיו שם 600 אלף איש? איך אתה ידוע שזה בכלל קרה? גם ליהדות, גם לאיסלאם וגם לנצרות אין עדים, הכל מבוסס על שטויות ושקרים.
  3. הוכח כבר כמה פעמים שהמבול לא התרחש(זה לא אפשרי, אין מספיק מים בכדור הארץ וגם אם היו, לאן הם נעלמו?).
  4. אני אגיד לך איך היה ערב והיה יום בלי השמש-לא היה, כדור הארץ לא יכל להווצר כמו שהוא נוצר בלי השמש.
  5. אתה יכול להאמין במה שאתה רוצה, מצדי אתה יכול להאמין בג'וקים, אבל תזכור שלמדע יש הוכחות ולראיות ולדתות יש אגדות על מים קסומים שמגיעים משום מקום וחוזרים לשם בתוך 40 יום.

ישן 01-08-2008, 17:55
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 253 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "חוקי חמורבי? עלילות..."

סמוכתם של חוקרי התנ"ך (במיוחד הגרמנים) אשר רצו בכל מחיר להמעיט בערכו של התנ"ך, הייתה כה מוחלטת עד שבהתחלה טענו שחוקי חמורבי הם הבסיס של התורה, אבל כמו שכתוב לעייל, קיימים הבדלים מהותיים, שכתיבתם והזכרתם בתורה היא בעצם קול זעקה נגד העיוות במשפט של העולם הקדום.

מקור: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...8% D7%91%D7%99

אתה יודע מה? "אשר רצו בכל מחיר להמעיט בערכו של התנ"ך" - זה מה שמאכילים אתכם.. לוקחים דבר ושתיים ומנסים להוכיח בו עולם שלם.

ישן 02-08-2008, 22:29
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 259 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "*חמורבי. איזה מצוות וחוקים..."

אם אתה באמת מעוניין לדעת.

ממליץ לך לקרוא את "המהפך"/ זמיר כהן

בכלל אני ממליץ לך לגלל (מלשון גוגל) את זמיר כהן - יש לו תארים מפה ועד הודעה חדשה בביולוגיה ועוד שאר מקצועות מדעיים שאני לא זוכר.. הוא מתייחס בעיקר במדע ואימותו לתורה (למשל שהפאי -3.4..כבר הוזכר בתורה בחישוב הכללי שלו בעבודת המשכן או איך חישוב ראש חודש על פי התורה מתאים בדיוק למחקרים האחרונים שנעשו..כל זה ועוד בספרו המדהים - ממליץ בחום).

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 02-08-2008 בשעה 22:33.
ישן 04-08-2008, 00:17
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 283 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "אבל אתם גם טוענים שמבול הציף..."

קודם כל - לא. אנחנו לא חייבים להוכיח שום דבר. זה אמונה אישית -אין שום מצווה לשדל אותך להאמין.. בעתיד כולם יראו את אחדות עם ישראל, נהיה אור לגויים וכולם פשוט ירצו להיות יהודים ( עם מיוחד מה לעשות)..

ברגע שאתה מתחיל להפיץ שטויות על זה שלא יכול להיות שהיה מבול או שהוכח שאין אלוקים - פה זה קצת בעייתי כיוון שיש אנשים שלא כלכך מודעים לעובדות ויכולים להאמין לדברים שהם לא יותר מ"כתיבה באוויר" - פה אני נכנס.

ישן 03-08-2008, 22:16
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 294 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "בדיוק, הוא גם לא צריך להוכיח..."

על פי המוסכמות?

קבוצת החכמים שקבעה את המוסכמות יצרה את העולם? היא יודעת בדיוק יסודות ומהלכי עולם? איזה קשקוש..

אתה חסיד המדע? המדע אומר לך לא להאמין - כי יש מוסכמות? זה נשמע לי כמו דת פגאנית..

זה נכון - יש גם דתות אחרות, אבל אם נפנה למסגרת הזאת ונעמיק - נוכל לראות שיש משהו ביהדות שאין בשום דת אחרת ובעצם האחרות פשוט מנסות לחקות אותה.. אבל בזה צריך להעמיק.

ישן 04-08-2008, 00:07
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 296 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "מקריאה בין השורות עולה שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי someone4007
מקריאה בין השורות עולה שאתה חושב עדיין שאלוהים ברא את העולם-זכותך עדיין? מתי עלה על דעתך שאני לא מאמין באלוקים?

אבל אתה טוען שמי שלא ברא את העולם או שמי שלא מאמין בו לא יכול לקבוע מוסכמות.
לא אמרתי שאנשים לא יכולים לקבוע מוסכמות - אלא שלא יקבעו מוסכמות שמעלימות עין ומתעלמות מהדבר הכי מהותי שיש הרי זה אבסורד..

הבעיה היא שהדברים הללו מוסכמים על ידי רוב העולם ולכן אין צורך בבורא שיקבע אותן.
אתה אומר שגם אם יש בורא - האנשים יודעים יותר טוב ממנו את התנהלויות העולם ויכולים לקבוע לעצמם מוסכמות יותר טובות על פי שכלם, (שהבורא בעצמו ברא), מאשר הבורא עצמו??
אין אבסורד יותר גדול מזה..

ובקשר לדבר שיש ביהדות שאין בדתות האחרות,כמדומני שאתה מדבר על התגלות בפני הרבה אנשים במקביל.
במידה וזה מה שאתה מתכון,אז הבעיה במעמד הר סיני הוא שאין עדויות מן המעמד הזה פרט לתורה עצמה. העובדה שהייתה התגלות בהר סיני (והדרך היחידה שהסיפור עבר מדור לדור - זה כיוון שסיפרו את זה מאב לבן [מקור ראשון] ) היא רק חלק מזה שהיהדות היא בברור, לאחר לימוד מעמיק, הדת האמיתית.

ישן 04-08-2008, 13:27
  someone4007 someone4007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05
בתגובה להודעה מספר 297 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "[QUOTE=someone4007]מקריאה בין..."

מקריאה בין השורות עולה שאתה חושב עדיין שאלוהים ברא את העולם-זכותך
ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
עדיין? מתי עלה על דעתך שאני לא מאמין באלוקים?
לא עלה בדעתי,הקטע הזה והקטע הבא-חד הם
אבל אתה טוען שמי שלא ברא את העולם או שמי שלא מאמין בו לא יכול לקבוע מוסכמות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
לא אמרתי שאנשים לא יכולים לקבוע מוסכמות - אלא שלא יקבעו מוסכמות שמעלימות עין ומתעלמות מהדבר הכי מהותי שיש הרי זה אבסורד..
בהחלט,זהו אבסורד,אבל אתה לא יודע שאלוהים קיים,אתה מאמין בו
הבעיה היא שהדברים הללו מוסכמים על ידי רוב העולם ולכן אין צורך בבורא שיקבע אותן.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
אתה אומר שגם אם יש בורא - האנשים יודעים יותר טוב ממנו את התנהלויות העולם ויכולים לקבוע לעצמם מוסכמות יותר טובות על פי שכלם, (שהבורא בעצמו ברא), מאשר הבורא עצמו??
אין אבסורד יותר גדול מזה..
מוסכמות נקבעות על ידי האדם בלבד,האל יכול לעזור אבל לא לקבוע אותן,גם אדם בודד לא יכול לקבוע אותן-הן צריכות להיות מוסכמות על פי רוב,שאם לא כך איך הן נהיו מוסכמות?
ובקשר לדבר שיש ביהדות שאין בדתות האחרות,כמדומני שאתה מדבר על התגלות בפני הרבה אנשים במקביל.
במידה וזה מה שאתה מתכון,אז הבעיה במעמד הר סיני הוא שאין עדויות מן המעמד הזה פרט לתורה עצמה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
העובדה שהייתה התגלות בהר סיני (והדרך היחידה שהסיפור עבר מדור לדור - זה כיוון שסיפרו את זה מאב לבן [מקור ראשון] ) היא רק חלק מזה שהיהדות היא בברור, לאחר לימוד מעמיק, הדת האמיתית.
אין לי בעיה עם מעמד הר סיני,רק מדוע יש רק עדות כתובה אחת? ולמה לא יודעים איפה אותו ההר בדיוק?-הרי 600 אלף גברים ועוד נשים וטף וערוב רב נעלמו ואין זכר למה שהיה שם?-לא הגיוני בעליל
ישן 04-08-2008, 14:26
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 299 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "מקריאה בין השורות עולה שאתה..."

ציטוט:
לא עלה בדעתי,הקטע הזה והקטע הבא-חד הם

מזל.. כבר התחלתי להיבהל..

זה אבסורד כל עוד אתה לא מחשב את המדע כדת. ברור שהמוסכמות הן שאי אפשר להסתמך על דברים שלא הוכחו ככלי מדעי או כהוכחה - זה מתקבל על הדעת וברור.
אך זה אמור להיות נפרד מהדרך חיים שלך. אתה אמור להבין שגם אם יש דבר שאתה לא יכול להוכיח - הוא יכול להמצא (ואף אם נעמיק נבין שהוא באמת נמצא)

מוסכמות נקבעות על ידי האדם בלבד,האל יכול לעזור אבל לא לקבוע אותן,גם אדם בודד לא יכול לקבוע אותן-הן צריכות להיות מוסכמות על פי רוב,שאם לא כך איך הן נהיו מוסכמות?

אם אתה מבין שיש בורא, שיודע יותר ממך (בורא עולם) אתה צריך לקבל את מרותו עליך.. אלא אם כן אתה עובד אלילים של עצמך..

אין לי בעיה עם מעמד הר סיני,רק מדוע יש רק עדות כתובה אחת?

דיברנו כבר על כתבים ועדויות (בתגובות הקודמות) - מהזמן הזה לא סביר שישמרו כתבים שלא יוחדו להישמר - וגם אם כן - היית טוען עלהם את אותה הטענה..

ולמה לא יודעים איפה אותו ההר בדיוק?

לא יודעים גם איפה קבור משה רבנו ולא יודעים הרבה מקומות שנזכרו במקרא - זה רלוונטי? דרך אגב הר סיני עכשיו הוא הר רגיל לגמרי - אין בו קדושה. עובדה בסיסית לכך היא שאחרי המעמד- בנ"י יכלו לעלות ולרדת על ההר מתי שרתו (כשבמעמד הם היו מתים אם הם היו עושים זאת)

-הרי 600 אלף גברים ועוד נשים וטף וערוב רב נעלמו ואין זכר למה שהיה שם? לא הגיוני בעליל

מה נעלמו? מי נעלמו? הם הלכו במדבר עד שם נכנסו לארץ הם לא נשארו במקום אחד..

ישן 04-08-2008, 16:31

בתגובה להודעה מספר 300 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "[QUOTE=someone4007]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90

זה אבסורד כל עוד אתה לא מחשב את המדע כדת. ברור שהמוסכמות הן שאי אפשר להסתמך על דברים שלא הוכחו ככלי מדעי או כהוכחה - זה מתקבל על הדעת וברור.
אך זה אמור להיות נפרד מהדרך חיים שלך. אתה אמור להבין שגם אם יש דבר שאתה לא יכול להוכיח - הוא יכול להמצא (ואף אם נעמיק נבין שהוא באמת נמצא)

מכאן אני מסיק שאתה מאמין באלוהים ויודע שהוא קיים,תקן כל אות שגוייה אם אני טועה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90

אם אתה מבין שיש בורא, שיודע יותר ממך (בורא עולם) אתה צריך לקבל את מרותו עליך.. אלא אם כן אתה עובד אלילים של עצמך..

אם אני מבין שיש בורא אני לא יכול להגדיר מוסכמות עד שלא רוב החברה שעליה אני רוצה להגדיר את המוסכמות לא תגיע להבנה שיש בורא-והנה רוב האוכלוסיה כן הגיע להבנה הזו שיש בורא אבל כל אחד טוען שהבורא הוא שלו ולא של האחרים,כשתגיעו בניכם להסכמה מי הבורא האמיתי-תגידו לנו ותקבעו לנו מוסכמות חדשות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
אין לי בעיה עם מעמד הר סיני,רק מדוע יש רק עדות כתובה אחת?

דיברנו כבר על כתבים ועדויות (בתגובות הקודמות) - מהזמן הזה לא סביר שישמרו כתבים שלא יוחדו להישמר - וגם אם כן - היית טוען עלהם את אותה הטענה..

טעות בידך-לו היו עדויות כתובות נוספות למעמד מן התקופה הזו,אזי המעמד התקיים,כרגע יש לנו עדות אחת בלבד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
-הרי 600 אלף גברים ועוד נשים וטף וערוב רב נעלמו ואין זכר למה שהיה שם? לא הגיוני בעליל

מה נעלמו? מי נעלמו? הם הלכו במדבר עד שם נכנסו לארץ הם לא נשארו במקום אחד..

הלכו במדבר,אנשים מתו,השאירו פסולת,הקימו מחנות ועוד הרבה דברים שאנשים עושים ולא מוצאים כלום!,על זה אני אומר שהם נעלמו,.
ישן 04-08-2008, 17:00
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 301 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
מכאן אני מסיק שאתה מאמין באלוהים ויודע שהוא קיים,תקן כל אות שגוייה אם אני טועה.

תגיד, מה אתה סוג של הפרעת קשב? תתייחס לתשובה שלי במקום לשאול שאלות שאת התשובה עליהן אתה כבר יודע, בנסיון להתחמק מתשובה ברורה.

אם אני מבין שיש בורא אני לא יכול להגדיר מוסכמות עד שלא רוב החברה שעליה אני רוצה להגדיר את המוסכמות לא תגיע להבנה שיש בורא-והנה רוב האוכלוסיה כן הגיע להבנה הזו שיש בורא אבל כל אחד טוען שהבורא הוא שלו ולא של האחרים,כשתגיעו בניכם להסכמה מי הבורא האמיתי-תגידו לנו ותקבעו לנו מוסכמות חדשות.

רוב? ממתי צריך רוב בשביל לתוות את דרך החיים שלך? אם כולם רוצחים - גם אתה אמור לרצוח?
אתה תחייה ב"מוסכמות" - משמע לעשות לך חוק שאסור לך לחיות חיים שהם יכולים להיות עם הרבה יותר משמעות בשבילך (כי הרי אפשר להוכיח שאדם מחפש משמעות) - עד שם לא יוכחו - והרי יכול להיות שהם לא יוכחו עד שתמות! לא חבל..?

טעות בידך-לו היו עדויות כתובות נוספות למעמד מן התקופה הזו,אזי המעמד התקיים,כרגע יש לנו עדות אחת בלבד.

עם ישראל הוא עדות למעמד הר סיני - אתה לא מבין את זה.. לא יכול להיות שקם עם שלם משום מקום.

הלכו במדבר,אנשים מתו,השאירו פסולת,הקימו מחנות ועוד הרבה דברים שאנשים עושים ולא מוצאים כלום!,על זה אני אומר שהם נעלמו,.

אני לא יתאמץ לחפש אבל אני מאמין שגם מאורעות שקרו לפני מאות שנים ולא ניתן למצוא עדויות לכך (סופות, צונאמי - לא חסר תופעות טבע שיכולות להזיז או לכלות דברים?).. קל וחומר מלפני אלפי שנה..

ישן 03-08-2008, 16:40

בתגובה להודעה מספר 304 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "למה? הוא קצת עירער לך את..."

חחח מדהים אותי כמה אתה בטוח בעצמך.
תתפלא אבל הקשבתי טוב טוב לכל מה שהבחורצ'יק אמר וכמות השקרים שהוא פלט מהפה פשוט גרמו לי
לעשות מעשה.
לקחתי את ה"עובדות" שהוא חילק לבורים שבקהל ובדקתי אותן.
היו עובדות שהוא המציא או שיקר לגביהן, היו כאלה שהיו נכונות אבל לא כ"כ רלוונטיות, היו אפילו "דוקטורים"
ו"פרופסורים" ומילה שהוא נורא נורא נהנה להגיד "מדענים" שלא קיימים.
ערער את האמונה שלי? איזה אמונה? אין לי אמונה!
אתה יודע מה? היו דברים נכונים במה שהוא אמר, אבל כ"כ התעצבנתי על השקרים שלו שזה לא שינה יותר.
בנאדם כזה שירד לרמה של שקרים שאנשים פשוטים לא מסוגלים לראות רק כדי להחזיר אותם בתשובה
זה עדיין מבוסס על שקר והופך את כל מה שהוא מטיף אליו ללא רלוונטי.
אתה כנראה מסתכל עליו באור חיובי ולא יכול או לא רוצה להבחין בשקרים שלו.
אבל אם תבוא ממקום נייטרלי ותתחיל לבדוק דברים לפני שאתה מאמין להם תלמד כמה דברים.

ישן 03-08-2008, 19:29
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 309 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "יש אותן בכמויות... אני זוכר..."

אני מצפה שתהיה אמיתי, לפחות עם עצמך.

אתה מוזמן להתחיל עם זה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
אתה יודע מה? תן לי הרצאה אחת שלו - ותמנה לי את ה"שקרים" עלהם אתה מדבר..

אני מכיר אותו ויכול להפנות אליו את הטענות שלך - נראה מה הוא יגיד - האם אתה מסוגל לעשות את זה או שזה רק עוד מאותם תגובות שבהן אתה אומר - "הכל שקרים הכל שקרים"..

אני לא מאמין שתמצא שקרים.. אבל אתה מוזמן להוכיח לו שהואטועה.

ישן 03-08-2008, 19:50

בתגובה להודעה מספר 310 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אני מצפה שתהיה אמיתי, לפחות..."

זאת כל הבעיה, שאתה בטוח שאני לא אמצע שקרים.
אתה כ"כ בטוח שגם אתה לא רואה את השקרים, בין השקרים היה שהוא טען שמדענים וחוקרים כמו
איינשטיין והוקינג מודים שחייב להיות בורא(נראה לי שזה היה הניסוח שלו), טענה שהיא כמובן שקרית.
הוא גם טען שדארווין באחרית ימיו חזר בתשובה, שוב, שקר.
בין השאר הוא טען להרבה גילויים שלטענתו התגלו בתנך הרבה לפני שהעולם המערבי גילה אותם.
אני זורק לך את זה עכשיו מהזכרון, אני באמת שלא מצפה שזה ישכנע אותך
כמו כל הודעה שלי, אני לא הבחור עם הקבעון פה, עובדה שאני הקשבתי להרצאות שלו במקום פשוט לפסול
אותן מראש בתור זבל שלא ראוי לשמיעה. אחרי ששמעתי אותן פסלתי אותן ככאלה.
מצד שני אני מוכן להמר שאתה לא תיהיה מוכן אפילו להכנס לאתר כמו דעת אמת ולעיין בתוכן שם.
רוצה להוכיח שאני טועה? כנס לדעת אמת, אם לא, אני חושש שאתה הוא זה עם הקבעון פה.

אני אגיד לך עוד משהו, היה לי ויכוח פעם עם חבר לכיתה שהרגיש צורך לשכנע אותי באמיתות דרכו.
הבחור חזר בתשובה שנתיים לפני כן, ובשנתיים האלה הוא הצליח לפתח כזה קיבעון שעד היום אני מפחד.
אחרי שעתיים של ויכוח בכיתה הוא פרץ בבכי כי לא היו לו יותר תשובות
וכדי לסיים את הויכוח שאלתי אותו דבר כזה:
"אני מוכן להבטיח לך שאם תמצא לי הוחכה חד משמעית שקיים אלוהים אני אחזור בתשובה.
אבל אם אני אמצע בשבילך הוכחה שאלוהים לא קיים, אתה תחזור להיות חילוני לגמרי?"
הוא ענה לי לא.
זה קיבעון.
קיבעון היה אם אני לא הייתי מדבר איתך אפילו אלא פשוט פוסל אותך כסתם עוד איש מפגר.

ישן 03-08-2008, 20:15
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 311 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "זאת כל הבעיה, שאתה בטוח שאני..."

זה בדיוק כמו ההודעה הקודמת שלך.. מה זה, "נראה לי"? תן הרצאה שראית ואת הטענות שאתה טוען שהן שקרים - עדיין יש את ההרצאות האלה, מה הבעייה שלך?

אם יהיה לי משהו רלוונטי לבדוק בדעת אמת אני יכנס לשם - זה ממש לא מרתיע אותי (דרך אגב כבר נכנסתי, רק מסתכלים על העמוד הראשי ומריחים, לא יודע איך, שנאה.), עם זאת אני לא הולך להגיב לכל טענה שלהם ( להגיב לטענות מכל פלצן זה לא משהו שאני מתכוון להקדיש בו את החיים שלי)

אם תתן לי הוכחה חד-משמעית שאין אלוקים אני יתאבד, לא מבושה אלא כי מה יש לי לעשות פה?

אגב- אני לא מכיר את כל החוזרים בתשובה ואני לא הולך להגן עליהם.. התשובה שהוא נתן לך לא הגיונית בעליל..

אני גם עונה לשאלות שלך ומתכתב איתך (אגב, אם האשכול היה מדבר זה היה יותר משעתיים) - ואתה יכול לסמוך עלי שעדיין לא בכיתי ממך..

מצד שני אני עדיין מחפש שתעשה את המטלה הפשוטה שמשום מה אתה לא עושה אותה..אז מה אני אמור לחשוב?.

ישן 03-08-2008, 22:03
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 315 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "ואתה לוחץ על הנקודה הכי לא..."

אם אתה טוען שהוא טוען אותן טענות אני בטוח שלא יפריע לך לעלעל בהרצאות אחרות שלו (משהו שלא ראית לפני שנתיים)..

כמו שאמרתי לך כבר לפני - מספיק לגלל (מלשון גוגל) את השם שלו - ואתה מוצא הרצאות ישירות (המחשב שלך תומך ביו-טוב?)

הנה אחד מהם:

אתה יכול גם לראות ב- related videos...

אתה לא חייב לתת לי תגובה על זה - פשוט תהיה אמיתי עם עצמך..

ישן 29-07-2008, 23:17
  אבירן יזדי אבירן יזדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
שלח הודעה דרך MSN אל אבירן יזדי
א. כמה עובדות פשוטות לאלה "שלא מאמינים" (יותר נכון לא נוח להם להאמין)

העובדות למציאות אלוקית לכך הן:
1. כל מה שקיים ביקום מורכב מחומר (היום ביימינו קוראים לזה בשמות: אטומים,פרוטונים ואלקטרונים)
2. לכל חומר יש התחלה ויש סוף - זוהי אקסיומה מדעית שאף מדען לא חולק עליה. לכן צריך כח עליון - מופשט מכל חומר - שיצור את מה שאנחנו קוראים לו בכלל עולם! קרי: "קרוצי חומר"!

לכן אפילו על תאוריית "המפץ הגדול" אי אפשר לדבר שהיא כרגע התאורייה הכי ראשונית לבריאת העולם ללא התערבות של כח עליון שיצר את התחלת החומר שממנו נוצר בכלל המפץ הגדול.

ולגבי סטיבן הוקינג שמנסה לבסס את התאורייה הזו - הוא עצמו עוד לא החליט אם יש או אין אלוקים - אפשר לקרוא את המאמרים שלו , וזאת הסטירה שמוצאים אצלו הכי הרבה פעמים...
אבל עובדות הן עובדות.

3. נקודה למחשבה: לפני שמדברים על התנ"ך יש דבר פשוט - הרי לא היה לעולם עם שכולו יהיה פשוט "טיפש" להמציא לעצמו כל כך הרבה איסורים ומצוות שנוגעות לחיי היום יום שלו ומגבילות אותו ללא הפסקה , ועוד שיעביר את המסרים האלו לבניו ולנכדיו במסירות נפש דור אחר דור , "כאילו שגם הם יסבלו מההגבלות האלו..." (אם לא שזהו דבר בעל ערך עליון שניתן מפי עליון)
[פה "הפילוסופים" שבינינו יגידו, ואולי זה בדיוק מה שהם חשבו שהחשוב וכו' וכו' וכו'... - אז תחכו לפצצה הבאה]

4. אם תשאל אנשים שיגידו לך למה חוגגים את החגים המועדים ומקיימים את התעניות... לדוגמא:
חג השבועות - זכר למתן תורה... (היה או לא היה - התחיל לאחר מתן תורה או לא התחיל)
חג הפסח - זכר ליציאת מצריים...(היה או לא היה - התחיל לאחר יציאת מצריים או לא התחיל)
ותמשיכו לבד...
תתארו לכם מצב שבו יושבים סבא אבא ובן בפעם הראשונה לחג השבועות - שלושתם צריכים להיות מטורפים כדי "לחגוג" חג שבו הם מכריזים על עצמם אנחנו נעשה ונשמע ככל הכתוב בספר זה למרות שלא היה ולא נברא! (במיוחד שכתובים שם שקרים עליהם ועל אבותיהם שלא היו ולא נבראו...)

5. עכשיו בטח תשאלו מה עם שאר הדתות האחרות - אז כולם תומרנה גם את אותן הדברים...:
לכך צריך רק עיניים במוח לראות את הזיוף הגדול - כמה הבדלים מהותיים בין דת היהודים לשאר הדתות:
א. בכל הדתות היו אנשים שנקראו נביאי ה'... אבל בדת שלנו הקב"ה לא "הסתפק" במשה רבינו כמו להבדיל בשאר הדתות , שמה שאמרו ה"נביאים" שלהם שהם באים בשם ה'. אלא הקב"ה עצמו התגלה לעיני עמו (גילוי אלוקי ולא חומרי) במעמד הר סיני ואמר: "אנוכי ה' אלוהיך אשר הוצאתיך מארץ מצריים מבית עבדים..."
- ועל זה נאמר בתורה מאוחר יותר: "השמע עם קול אלהים מדבר מתוך-האש, כאשר-שמעת אתה--ויחי. או הנסה אלהים, לבוא לקחת לו גוי מקרב גוי, במסת באתת ובמופתים ובמלחמה וביד חזקה ובזרוע נטויה, ובמוראים גדלים: ככל אשר-עשה לכם ה' אלהיכם, במצרים--לעיניך. אתה הראת לדעת, כי ה' הוא האלהים: אין עוד, מלבדו. מן-השמים השמיעך את-קלו, ליסרך; ועל-הארץ, הראך את-אשו הגדולה, ודבריו שמעת, מתוך האש. ותחת, כי אהב את-אבתיך, ויבחר בזרעו, אחריו; ויוצאך בפניו בכחו הגדל, ממצרים. להוריש, גוים גדלים ועצמים ממך--מפניך; להביאך, לתת-לך את-ארצם נחלה--כיום הזה. וידעת היום, והשבת אל-לבבך, כי ה' הוא האלהים, בשמים ממעל ועל-הארץ מתחת: אין, עוד. ושמרת את-חקיו ואת-מצותיו, אשר אנכי מצוך היום, אשר ייטב לך, ולבניך אחריך--ולמען תאריך ימים על-האדמה, אשר יהוה אלהיך נתן לך כל-הימים" (ד כה-מ)

וזאת הסיבה שעם ישראל מחזיק במסירות נפש את התורה.

ב.1. לנוצרים יש כמה "חגים" שאפילו הם יודעים שהם מצוצים מן האצבע לאחר שהם מגיעים לגיל הנערות - כגון: חג המולד - שאיזה זקן מאנטרטיקה קופץ לביקור בכל הבתים ושולח מתנות דרך הארובה פחחח , מה זה השטויות האלה? כולם יודעים שאלו ההורים שלהם - אבל בשביל שיהיה כיף אז המציאו חג... כנ"ל לגבי "חג הפסחא" עם הארנב (?) שמטיל ביצים צבעוניות שהסבא והסבתא דאגו לצבוע מראש עם הנכדים שלהם ואח"כ לומר להם לא להסתכל היכן "הארנב" מחביא אותם?
וכן עוד שטויות במיץ פטל בלי שום ערך אמיתי מהותי - אלא בשביל שיהיה טעם בדת שלהם...

ב.2.וגם לאיסלם לא חסר השקר הגדול ב 30 ימי הרמאדן שאלק צמים ואח"כ בערב עושים חתיכת חפלה, שיותר משמינים בימים האלו מאשר מרזים (וד"א: זה החודש שהם הכי עצבניים בו - כאילו חסר שגם ככה הם עם עם פיוז קצר או יותר נכון שרוף)

ג. אם תשימו לב שכל שאר הדתות - הדת שלהם היא רק בכנסייה או במסגד - אבל בחוץ , חיות בלבוש אדם עושים מה שהם רוצים בלי שום בעיה ואין דבר שיעצור בעדם כמעט בכלום (בגלל זה הם דואגים גם לעצב את ההיכלות שלהם בצורה כל כך גדולה ומפוארת ומשקיעים שם את כל הפאר - כי מעבר לכך אין להם יותר דת...) ואם קרה שבכ"ז עברו על אחד מהעבירות שלהם - אז הם קופצים לכנסייה הקרובה ל 3 דקות מתוודים כדי להסיר מעליהם את רגשי המצפון וממשיכים לעבודה...

אני יכול להמשיך הלאה... אבל רק אם אני יראה אנשים רציניים אז יהיה טעם

אני יסיים בזה בנתיים שיהודי לא צריך להתכחש לאמונתו בשביל לספק את היצרים שלו , כאילו אין דין ואין דיין - זה רק הופך אותו לאדם יותר אנוכי. עדיף שלא ישקר את עצמו למרות שהוא עושה חטאים - ואולי יום אחד הוא יחליט לתפוס את עצמו בידיים ולהשתנות. אבל לכל מי שישאל אותו אם הוא מאמין ויודע שיש אלוהים שיגיד כן! חד-משמעית אבל ללא כוחות רצון להשתנות ומורה דרך - קשה...

נערך לאחרונה ע"י אבירן יזדי בתאריך 29-07-2008 בשעה 23:26.
ישן 29-07-2008, 23:45
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
בתגובה להודעה מספר 359 שנכתבה על ידי אבירן יזדי שמתחילה ב "א. כמה עובדות פשוטות לאלה "שלא מאמינים" (יותר נכון לא נוח להם להאמין)"

מצטער להגיד לך, אבל אם מישהו באמת רוצה "ללמוד" "להשכיל" ולהשתכנע, יש המון אתרים באינטרנט, לדוגמא:
http://www.kipa.co.il/
וגם יש את פורום "מה שבכיפה"...
ככה שלכתוב עוד ועוד כל הזמן זה לא משכנע אנשים, אלא ההפך, רק גורם להם להתרחק מזה.

דוגמא לכך אני יכול להביא לך מהחיים שלי. כל שבועיים כשאני נוסע לתל אביב ביום שישי, קופצים עלי איזה 2 דתיים (נקרא להם ככה כדי לא להעליב פה אף אחד), ומשכנעים אותי להניח תפילין.... גם אם אני אומר לא, בלי לברוח משם אני לא ממש מצליח לצאת. חוץ מזה שאין להם שום זכות לגעת בי, ולמרות זאת כל פעם שאני עובר שם הם תופסים אותי בידיים.
הדבר הזה לא רק שגורם לי להתרחק מזה כמה שיותר, ולשנוא את האנשים שמנסים ללמד את כולם איך "לחיות נכון" מהבחינה הדתית, אלא שכל פעם שאני עובר שם והם מתנפלים עלי בא לי לבעוט בהם.

ישן 29-07-2008, 23:45
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08
בתגובה להודעה מספר 359 שנכתבה על ידי אבירן יזדי שמתחילה ב "א. כמה עובדות פשוטות לאלה "שלא מאמינים" (יותר נכון לא נוח להם להאמין)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אבירן יזדי
1. כל מה שקיים ביקום מורכב מחומר (היום ביימינו קוראים לזה בשמות: אטומים,פרוטונים ואלקטרונים)
2. לכל חומר יש התחלה ויש סוף - זוהי אקסיומה מדעית שאף מדען לא חולק עליה. לכן צריך כח עליון - מופשט מכל חומר - שיצור את מה שאנחנו קוראים לו בכלל עולם! קרי: "קרוצי חומר"!
מי קבע שאף מדען לא חולק עליה?

לכן אפילו על תאוריית "המפץ הגדול" אי אפשר לדבר שהיא כרגע התאורייה הכי ראשונית לבריאת העולם ללא התערבות של כח עליון שיצר את התחלת החומר שממנו נוצר בכלל המפץ הגדול.
זה שאין לנו תשובה לא אומר שאנחנו צריכים להמציא תשובה

ולגבי סטיבן הוקינג שמנסה לבסס את התאורייה הזו - הוא עצמו עוד לא החליט אם יש או אין אלוקים - אפשר לקרוא את המאמרים שלו , וזאת הסטירה שמוצאים אצלו הכי הרבה פעמים...
אבל עובדות הן עובדות.
אתה חושב שכל החילוניים מתבססים על דעותיהם של מדענים לגבי הדת?

3. נקודה למחשבה: לפני שמדברים על התנ"ך יש דבר פשוט - הרי לא היה לעולם עם שכולו יהיה פשוט "טיפש" להמציא לעצמו כל כך הרבה איסורים ומצוות שנוגעות לחיי היום יום שלו ומגבילות אותו ללא הפסקה , ועוד שיעביר את המסרים האלו לבניו ולנכדיו במסירות נפש דור אחר דור , "כאילו שגם הם יסבלו מההגבלות האלו..." (אם לא שזהו דבר בעל ערך עליון שניתן מפי עליון)
[פה "הפילוסופים" שבינינו יגידו, ואולי זה בדיוק מה שהם חשבו שהחשוב וכו' וכו' וכו'... - אז תחכו לפצצה הבאה]
כבר הכרתי אנשים טיפשים

4. אם תשאל אנשים שיגידו לך למה חוגגים את החגים המועדים ומקיימים את התעניות... לדוגמא:
חג הפסח - זכר ליציאת מצריים...(היה או לא היה - התחיל לאחר יציאת מצריים או לא התחיל)
ותמשיכו לבד...
תתארו לכם מצב שבו יושבים סבא אבא ובן בפעם הראשונה לחג השבועות - שלושתם צריכים להיות מטורפים כדי "לחגוג" חג שבו הם מכריזים על עצמם אנחנו נעשה ונשמע ככל הכתוב בספר זה למרות שלא היה ולא נברא! (במיוחד שכתובים שם שקרים עליהם ועל אבותיהם שלא היו ולא נבראו...)
משהו שנוצר מפחד מפני המטיפים הפך למסורת.

5. עכשיו בטח תשאלו מה עם שאר הדתות האחרות - אז כולם תומרנה גם את אותן הדברים...:
לכך צריך רק עיניים במוח לראות את הזיוף הגדול - כמה הבדלים מהותיים בין דת היהודים לשאר הדתות:
א. בכל הדתות היו אנשים שנקראו נביאי ה'... אבל בדת שלנו הקב"ה לא "הסתפק" במשה רבינו כמו להבדיל בשאר הדתות , שמה שאמרו ה"נביאים" שלהם שהם באים בשם ה'. אלא הקב"ה עצמו התגלה לעיני עמו (גילוי אלוקי ולא חומרי) במעמד הר סיני ואמר: "אנוכי ה' אלוהיך אשר הוצאתיך מארץ מצריים מבית עבדים..."
וזה שאלוהים זיין את מרים הקדושה, לא מספיק התגלות?

- ועל זה נאמר בתורה מאוחר יותר: "השמע עם קול אלהים מדבר מתוך-האש, כאשר-שמעת אתה--ויחי. או הנסה אלהים, לבוא לקחת לו גוי מקרב גוי, במסת באתת ובמופתים ובמלחמה וביד חזקה ובזרוע נטויה, ובמוראים גדלים: ככל אשר-עשה לכם ה' אלהיכם, במצרים--לעיניך. אתה הראת לדעת, כי ה' הוא האלהים: אין עוד, מלבדו. מן-השמים השמיעך את-קלו, ליסרך; ועל-הארץ, הראך את-אשו הגדולה, ודבריו שמעת, מתוך האש. ותחת, כי אהב את-אבתיך, ויבחר בזרעו, אחריו; ויוצאך בפניו בכחו הגדל, ממצרים. להוריש, גוים גדלים ועצמים ממך--מפניך; להביאך, לתת-לך את-ארצם נחלה--כיום הזה. וידעת היום, והשבת אל-לבבך, כי ה' הוא האלהים, בשמים ממעל ועל-הארץ מתחת: אין, עוד. ושמרת את-חקיו ואת-מצותיו, אשר אנכי מצוך היום, אשר ייטב לך, ולבניך אחריך--ולמען תאריך ימים על-האדמה, אשר יהוה אלהיך נתן לך כל-הימים" (ד כה-מ)
בלה בלה בלה, אין לי מושג מה כתוב פה

ב.1. לנוצרים יש כמה "חגים" שאפילו הם יודעים שהם מצוצים מן האצבע לאחר שהם מגיעים לגיל הנערות - כגון: חג המולד - שאיזה זקן מאנטרטיקה קופץ לביקור בכל הבתים ושולח מתנות דרך הארובה פחחח , מה זה השטויות האלה? כולם יודעים שאלו ההורים שלהם - אבל בשביל שיהיה כיף אז המציאו חג... כנ"ל לגבי "חג הפסחא" עם הארנב (?) שמטיל ביצים צבעוניות שהסבא והסבתא דאגו לצבוע מראש עם הנכדים שלהם ואח"כ לומר להם לא להסתכל היכן "הארנב" מחביא אותם?
וכן עוד שטויות במיץ פטל בלי שום ערך אמיתי מהותי - אלא בשביל שיהיה טעם בדת שלהם...
על מסורות שמעת?
חבל שבאיזשהו דור שכחו ההורים לספר לילדים שלהם שאליהו הנביא הוא בדיה, ועכשיו אנחנו משפילים את עצמינו כל שנה

ב.2.וגם לאיסלם לא חסר השקר הגדול ב 30 ימי הרמאדן שאלק צמים ואח"כ בערב עושים חתיכת חפלה, שיותר משמינים בימים האלו מאשר מרזים (וד"א: זה החודש שהם הכי עצבניים בו - כאילו חסר שגם ככה הם עם עם פיוז קצר או יותר נכון שרוף)
אהם... יום כיפור

ג. אם תשימו לב שכל שאר הדתות - הדת שלהם היא רק בכנסייה או במסגד - אבל בחוץ , חיות בלבוש אדם עושים מה שהם רוצים בלי שום בעיה ואין דבר שיעצור בעדם כמעט בכלום (בגלל זה הם דואגים גם לעצב את ההיכלות שלהם בצורה כל כך גדולה ומפוארת ומשקיעים שם את כל הפאר - כי מעבר לכך אין להם יותר דת...) ואם קרה שבכ"ז עברו על אחד מהעבירות שלהם - אז הם קופצים לכנסייה הקרובה ל 3 דקות מתוודים כדי להסיר מעליהם את רגשי המצפון וממשיכים לעבודה...
מתי תבינו, שאין לנו יותר מוסר מאשר לבני דתות אחרות?

אני יסיים בזה בנתיים שיהודי לא צריך להתכחש לאמונתו בשביל לספק את היצרים שלו , כאילו אין דין ואין דיין - זה רק הופך אותו לאדם יותר אנוכי. עדיף שלא ישקר את עצמו למרות שהוא עושה חטאים - ואולי יום אחד הוא יחליט לתפוס את עצמו בידיים ולהשתנות. אבל לכל מי שישאל אותו אם הוא מאמין ויודע שיש אלוהים שיגיד כן! חד-משמעית אבל ללא כוחות רצון להשתנות ומורה דרך - קשה...
כל אדם אתיאסט הוא אנוכי. הבנתי...

ואל תשכחו! אסור לאונן!
ישן 30-07-2008, 00:35

בתגובה להודעה מספר 371 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "[QUOTE=אבירן יזדי]העובדות..."

1. מי קבע? - זאת התשובה שלך , תביא מדענים שסותרים ואז נדבר!

2.הבאתי את התאורייה הזו בשביל "האתאיסטים" כי היא הדבר הרווח ביותר שקיים לאנשים האלו - הקב"ה לא צריכה משענת של איזה מדען שיבוא ויאמר לו "אתה יודע מה -בסדר אתה קיים"...פחחח.

3.אולי אנשים טיפשים אבל לא עם (במיוחד לא עם חכם - תפתח קצת ספרים ותראה איזו חכמה היתה לרמב"ם לגאון מווילנא , רש"י הקדוש , המלבי"ם - ואז בא נראה איזה ערך יהיה למילים שלך).

4.על מה אתה מדבר בכלל?! יש לך בעיית רוורס במחשבות השנה חגגו, שנה שעברה חגגו, לפני 10 שנים חגגו , לפני 100 שנה חגגו -קשה לך להסכים מתי הכל התחיל הא?
ביהדות לא קיימת אינקוויזיציה למסע שיכנוע או ג'יהד - אלק פחד ממטיפים, בדיחה טובה!

5.עם שלם - לא איזה חולה נפש שאומר: "שמעתי את אלוהים מדבר אליי..." תחזור לקרוא!

6.אהה... אם אין לך מושג, והמוח שלך מצומצם מלהבין מה כתוב, ועצל מלקרוא שוב - אז זה כבר לא נכון? מממ... ט-ו-ב , הפרופסור אמר את דברו ומי אנחנו שנסתור. אתה מצחיק אתה! אמרתי רציניים לא ליצנים

7.כן בטח חבל , היית מת לסתור את האמת אבל מה לעשות היא תמשיך להיות קיימת - ולך גם בטח יש הוכחות מוצקות שהכל בדייה אחת גדולה (הבושה - לגלות שאתה חי בשקר!)

8.תורת ה' היא תורת חיים - לצום יום אחד זה אפילו בריא - תשאל ברופאים - אבל 30 יום???? וגם לדחוס בלילה בשביל היום הבא - זה דופק את המוח ואת הגוף!!! (אז לך תחתוך גם את הוורידים - אל תעשה את זה באמת זה רק בשביל "המטאפורה" אני אוהב אותך גם שאתה זקוק לטיפול...

9.אין? - שמעת על ספר "אורחות צדיקים" , "מסילת ישרים" , "שערי תשובה" הלכות הנהגת האדם - ספרים שיש להם תוקף הלכתי ביהדות שאם אדם חושב שהוא יכול להיות יהודי שתו"מ בלעדיהם אז מכנים אותו "ארון מלא ספרים" [אני חורג קצת אבל אני יספר לך סיפור קצר שאוליי קצת יפקח לך את העיניים: לצערי אני לא זוכר את פרטי הזמן בסיפור הזה ואת שמות האנשים - אולי החבר'ה שזוכרים טוב את הסיפור יעדכנו בהמשך: היה איזה צדיק שהיה מקורב לאיזה מלך ידוע והיה בא לארמון על פי בקשת המלך. באחד הפעמים שהצדיק הגיע , היה נוכח באותו מעמד כומר נוצרי אדוק ששנא את היהודים , ואמר למלך מה לך עם אנשים גועליים אלו , בהלכה שלהם כתוב שכאשר אדם נכנס לשירותים הוא צריך להוריד רק טפח ולנקות ביד החלשה שלו וכו'... תראה איזה גועליים הם על מה הם כותבים?! אמר לו המלך: עכשיו ידעתי כי תורת היהודים אמת! ] ואם הבנת , אז חזר לך השכל!

10.מתי בפעם האחרונה עשית משהו בניגוד לרצונותיך בלי שאף אחד אמר לך לעשות אותו? כדי לך לחשוב טוב טוב לפני שאתה עונה שלא תעשה מעצמך צחוק! (ללא טובת הנאה כלל גם לא לטווח הרחוק...)

***.תמיד יש שטויות ללצנים בסוף זה מראה רק מה הרמה שאתה נמצא בה!***
ישן 30-07-2008, 00:57

בתגובה להודעה מספר 374 שנכתבה על ידי אבירן יזדי שמתחילה ב "1. מי קבע? - זאת התשובה שלך ,..."

ציטוט:
1. מי קבע? - זאת התשובה שלך , תביא מדענים שסותרים ואז נדבר!
תביא אתה מדענים שמאששים, אתה זה שנשען על גבם מלכתחילה.

2.הבאתי את התאורייה הזו בשביל "האתאיסטים" כי היא הדבר הרווח ביותר שקיים לאנשים האלו - הקב"ה לא צריכה משענת של איזה מדען שיבוא ויאמר לו "אתה יודע מה -בסדר אתה קיים"...פחחח.
כי המפץ הגדול הינו תאורייה מדעית. אשר נובעת משיקולים מדעיים. אלוהים לא!

3.אולי אנשים טיפשים אבל לא עם (במיוחד לא עם חכם - תפתח קצת ספרים ותראה איזו חכמה היתה לרמב"ם לגאון מווילנא , רש"י הקדוש , המלבי"ם - ואז בא נראה איזה ערך יהיה למילים שלך).
אנחנו לא יותר חכמים מעמים אחרים. יש מספיק גאונים לא יהודים.

4.על מה אתה מדבר בכלל?! יש לך בעיית רוורס במחשבות השנה חגגו, שנה שעברה חגגו, לפני 10 שנים חגגו , לפני 100 שנה חגגו -קשה לך להסכים מתי הכל התחיל הא?
ביהדות לא קיימת אינקוויזיציה למסע שיכנוע או ג'יהד - אלק פחד ממטיפים, בדיחה טובה!
עכשיו לא... מעניין איך זה היה לפני אלפיים שנה. אני בטוח שהייתי נסקל על הבעת הדעות אשר אני מביע עכשיו.

5.עם שלם - לא איזה חולה נפש שאומר: "שמעתי את אלוהים מדבר אליי..." תחזור לקרוא!
זה מה שכתוב בתנ"ך. אני יוצא מנקודת שמה שכתוב בו אינו התרחש.

6.אהה... אם אין לך מושג, והמוח שלך מצומצם מלהבין מה כתוב, ועצל מלקרוא שוב - אז זה כבר לא נכון? מממ... ט-ו-ב , הפרופסור אמר את דברו ומי אנחנו שנסתור. אתה מצחיק אתה! אמרתי רציניים לא ליצנים
מה? :|

7.כן בטח חבל , היית מת לסתור את האמת אבל מה לעשות היא תמשיך להיות קיימת - ולך גם בטח יש הוכחות מוצקות שהכל בדייה אחת גדולה (הבושה - לגלות שאתה חי בשקר!)
אם כתבת שהיא קיימת, אז היא קיימת. צודק אחי.

8.תורת ה' היא תורת חיים - לצום יום אחד זה אפילו בריא - תשאל ברופאים - אבל 30 יום???? וגם לדחוס בלילה בשביל היום הבא - זה דופק את המוח ואת הגוף!!! (אז לך תחתוך גם את הוורידים - אל תעשה את זה באמת זה רק בשביל "המטאפורה" אני אוהב אותך גם שאתה זקוק לטיפול...
ולזחול לבית הכנסת כל שבוע במשך שעה במקום לנסוע לשם ברכב במשך חמש דקות גם כן נובע מהגיון פשוט ומתורת החיים של ה' אליהינו הקדוש שבקדושים ומלך מלכי המלכים.

9.אין? - שמעת על ספר "אורחות צדיקים" , "מסילת ישרים" , "שערי תשובה" הלכות הנהגת האדם - ספרים שיש להם תוקף הלכתי ביהדות שאם אדם חושב שהוא יכול להיות יהודי שתו"מ בלעדיהם אז מכנים אותו "ארון מלא ספרים" [אני חורג קצת אבל אני יספר לך סיפור קצר שאוליי קצת יפקח לך את העיניים: לצערי אני לא זוכר את פרטי הזמן בסיפור הזה ואת שמות האנשים - אולי החבר'ה שזוכרים טוב את הסיפור יעדכנו בהמשך: היה איזה צדיק שהיה מקורב לאיזה מלך ידוע והיה בא לארמון על פי בקשת המלך. באחד הפעמים שהצדיק הגיע , היה נוכח באותו מעמד כומר נוצרי אדוק ששנא את היהודים , ואמר למלך מה לך עם אנשים גועליים אלו , בהלכה שלהם כתוב שכאשר אדם נכנס לשירותים הוא צריך להוריד רק טפח ולנקות ביד החלשה שלו וכו'... תראה איזה גועליים הם על מה הם כותבים?! אמר לו המלך: עכשיו ידעתי כי תורת היהודים אמת! ] ואם הבנת , אז חזר לך השכל!
מה הקטע של הסיפורים האלה? הם מומצאים ואינם מוכיחים שום פואנטה.
וגם אני יכול לתת לך עכשיו שמות של ספרים מהיום עד מחר על מוסר ופילוסופיית חיים פרי עטם של כמה יוונים שהיה משעמם להם והם כתבו ספרים כשהם לא זיינו נערים. אז?

10.מתי בפעם האחרונה עשית משהו בניגוד לרצונותיך בלי שאף אחד אמר לך לעשות אותו? כדי לך לחשוב טוב טוב לפני שאתה עונה שלא תעשה מעצמך צחוק! (ללא טובת הנאה כלל גם לא לטווח הרחוק...)
אתה מתכוון מתי בפעם האחרונה לא הייתי אנוכי? אני לא אנוכי. אכפת לי מהאנשים הקרובים אלי ומהסובבים אותי, ואני משתדל לעזור להם כמה שאני יכול.
לשבת ולקרוא תורה בזמן שאחיך "האתאיסטים" נלחמים ונהרגים בעזה זה שיא הפילנטרופיות, הלא כן?

***.תמיד יש שטויות ללצנים בסוף זה מראה רק מה הרמה שאתה נמצא בה!***

מה הרמה שאני נמצא בה?
ישן 30-07-2008, 02:15

בתגובה להודעה מספר 381 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "[QUOTE=אבירן יזדי]1. מי קבע?..."

אתה מצחיק, בפעם הבאה אתה בטח תגיד לי להביא את כולם... בכל זאת אם יש לך סבלנות לקרוא קח שתי מאמרים של פרופ' נתן אביעזר - ואם אתה באמת רוצה לראות עד לאן זה מגיע אתה יכול ליצור איתו קשר והוא יביא לך רשימת מאמרים של מדענים למקורות שלו. (ואם הוא לא מקובל עליך אז תוציא קודם כמה תארים ותחלוק עליו)
1א. http://www.shevanet.org.il/07/07-16.htm
1ב. http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=5440

2. עכשיו באמת בלבלת את השכל בפילוסופיות שלך - מתי תבין שאלהים לא צריך שתאשר אותו?! (יש לך שכל תוכיח את זה - בשר עצמות ודם לא עושים לי את זה וגם לא חשמל ד"א - ההבדל היחיד הוא שיתכן שלך אין שכל.)

3.זה לא סתר את דבריי - אבל בכ"ז אולי כדיי שתקרא את הספרים של ערן כץ "סוד הזכרון היהודי" - למרות שהוא לא דתי אבל יש לו כמה נקודות שהוא מביא בעניין שיעזרו לך בזה כי הוא מנסה להבין איך יתכן שדווקא המסה הגדולה של השכל נמצאת אצל היהודים! הספר הזה מלא וגדוש בסטטיסטיקות ומחקרים על הנושא הזה.

אתן לך פחות או יותר קצת ממה שכתוב שם:
"17.6 אחוז מהמדענים המובילים בעולם באותה תקופה (עד המאה ה14) היו יהודים (והם היו אחוז אחד מסך כלל האוכלוסיה בעולם)"
41 אחוז מהמדענים הבולטים של ספרד של ימי הביניים היו יהודים שהיוו רק 2.7 אחוז מכלל האוכלוסייה
בשנת 1952 , 24 אחוז מהסטודנטים באוניברסיטת הרוורד היו יהודים (למרות שהיוו 3 אחוז מאוכל' ארה"ב)
שליש מהמילירדרים האמריקיים הם יהודים.
20 אחוז מהפרופסורים באוני' המובילות בארה"ב הם יהודים.
40 אחוז מהשותפים במשרדי עורכי הדין המובילים בארה"ב הם... יהודים.
פרס נובל: 45 אחוז ממקבלי פרס נובל תנחש מי הם??

אם אתה רוצה אתה יכול לקרוא בספר - אין לו טעם לשקר וגם יש מקור לכל מה שהא אומר בסוף הספר...

וכל זה עוד אצל הצד הלא דתי ביהדות - בצד הדתי יודעים שהיו אין סוף גאונים וזה לא חדש. אם יצא לך לפתוח גמרא פעם - אתה תכנס לתקופה של גאונים ותשבור את המוח הרבה יותר מכל דבר אחר שאי פעם תצתרך להפעיל בשבילו את המח - לא סתם כל עורכי הדין לומדים גמרות.

ומספיק כבר עם הצניעות המזוייפת הזו - זה לא מה שיעשה לך שלום!

4. גם לפני 2000 שנה תתפלא אבל אין הלכה שאומרת שמי שלא מעביר לנכדים שלו את המסורת אז הוא יסקל! אכלת אותה - ההלכה פה קובעת ולא אתה! אז אם רצו להפסיק להעביר את המסורת יכלו לעשות זאת כבר ביום הראשון!!! אבל לצערך הרב הם ידעו מה יש להם וממי הם קיבלו זאת ולכן הם רצו בזה - והעונשים הם שמימיים ומי שלא מאמין ויודע שיש אלוקים לא היה לו בכלל ממה לפחד ואז גם ככה הוא לא היה מאמין שיבואו לו עונשים!...

5. אז תקרא שוב על מה שכתבתי לך על החגים הסבא האבא והבן!!! וספר בדוי היו זורקים לפח!

6. שוב הפרופסור אמר את דברו ואנחנו נשיב בההה..!

7.אתה מנסה לסתור אבל מה לעשות לא כל כך הולך לך...

8. כל הדתות העתיקו מהיהודים לעצמם יום חופש בשבוע, כי הם קלטו שלא שייך לעבוד כל השנה ולהתמוטט - והיה איזה דביל בשם סטאלין שחשב אחרת ובגללו נהרסה ארץ שלמה...
ואם היית יודע מה זה משפחה אמיתית מאוחדת לא היית מסגיר את עצמך בתשובה טיפשיץ כזו , כי כשהיו לך אי"ה ילדים ובעז"ה גם נכדים. הדבר שהכי תרצה זה לשבת איתם סביב לשלחן בלי דאגות על הראש ולשמוח איתם - ולא שתשמע מהם פעם בחצי שנה (כי הם בתאילנד) בטלפון שהם חיים והכל בסדר. איזה חיים משהו משהו... אבל זה לא ענייני לנושא שלנו זה יותר נושא של דרך חיים.! בשבילי השבת היא מתנה!

9. ברור שהם מומצאים , בטח! אבל זה לא סותר את זה שאדם נכנס לשירותים ואף אחד לא יודע מה הוא עושה שם רק בורא עולם... והלכות כאלו יש רק בעם היהודי כי הוא יודע שיש בורא עולם ואין משחקים אפילו לא בשירותים!

10. אם לא היית אנוכי לא היה משנה לך אם אתה עוזר לאחיך או לסתם מישהו ברחוב - רק בגלל שיחסיי הקרבה שלך פועלים פה אז אתה עושה את הדברים - ואם אתה מצפצף לכיוון צבא אז קודם כל קיבלת אזהרה! וגם צבא אתה עושה מתוך לחצים חברתיים או מניעים אישיים ואל תזבל לי בשכל שאתה עושה את זה בשביל אנשים במדינה כי אז לא היית סופר את הימים של השחרור!!! ואני לעומתך עושה צבא כל החיים צבא ה' כי לפי אמונתי אני מציל יותר אנשים ממך בזה שאני יושב ולומד בכולל (אני לא מצפה ממך להבין את זה כי אף פעם לא למדת בכיוון הזה) - זה שאתה לא מבין איך - תשאל את הרמטכ"ל למה הוא יושב בחדר כל היום עם המפות הגראפיות שלו ולא יוצא להלחם - והמבין יבין!
ישן 30-07-2008, 01:23
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 384 שנכתבה על ידי אבירן יזדי שמתחילה ב "זה תמיד ככה שאנשים שאין להם..."

אני לא מוצא טעם בלהסביר לאנשים שכל כך תקועים באמונות טפלות שהם לא יקשיבו, אבל שיהיה

יש סיבה ראלית להאמין בו?
סיבות כמו, אחרת מי ברא את העולם לא מתקבלות, אנחנו לא יודעים הכל זאת לא סיבה להגיד שה' עשה את זה

תסתכל מנקודת המבט של משה (זה שהוציא את העם ממצרים), לא שווה לו לספר שה' שלח אותו להציל את העם ולקבל כמה מאות אלפי אנשים שיעשו כל דבר שיגיד להם

על פי התנך אין הזכר לדינוזאורים או למפץ הגדול, זה אומר שהם לא היו קיימים?

גם אם הוא קיים, למה צריך למלות את המצוות? ברור לך שאף ברק לא יחסל אותך

ויש עוד מאות סיבות, אגב אתה מוזמן להתכל בקישור שבחתימה שלי "דעת אמת"

ישן 30-07-2008, 10:10

כמה עובדות פשוטות לאלה שמאמינים:

ציטוט:
בעברית קוראים את זה כשל לוגי, איך אתה יודע שצריך יוצר?

הרבה מאוד מדענים מדברים על המפץ הגדול(בעצם, ההוכחות מדברות בעד עצמן) בלי לדבר על אלוהים כזה או אחר.
אבל עובדות הן עובדות.
איזה עובדות? לא כתבת אפילו מילה אחת על עובדות.

עוד כשל לוגי. היהודים המציאו לעצמם הרבה מאוד איסורים, וכך גם שאר העמים.

ותמשיכו לבד...
לא נכון, כל אחד חושב שהתורה ניתנה לפני "ככה וככה שנים", בלי לדעת מתי זה קרה(או אם זה קרה), כל החגים נוצרו בתהליך איטי, לא היה אדם שקם והחליט ש"היום זה חג שבועות".

איך אתה יודע שאלוהים הראה את עצמו? אין שום ראיות או הוכחות לכך, זהו סתם ניחוש.
לעומת זאת, ישו האכיל אלפי אנשים בעזרת כד יין אחד ודג אחד, זה נס אמיתי(זה אפילו כתוב בברית החדשה, אז זה חייב להיות נכון, למה שמישהו יכתוב סיפור שלא קרה?).

ורוח רפאים שחוצה ים זה יותר הגיוני? או נהר שהופך לדם? או להפיל חומות בעזרת שופר?

למה זה שקר? כולם יודעים שאסור לאכול רק בזמן היום.

זה רק אצל הנצרות.

אני מקווה שבפעם הבאה תמציא הוכחות יותר מרשימות ללנכונות היהדות.

ישן 30-07-2008, 19:49

בתגובה להודעה מספר 397 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "כמה עובדות פשוטות לאלה שמאמינים:"

אפילו מדען אתאיסט לא ישתמש בתירוץ הזה. זה "שאין לך תשובה" אתה לא תתחמק במונח כזה - הראיה הזו היא דבר מחוייב! פשוט לכל בר דעת! חומר צריך להתחלה , כי לחומר יש גיל והוא דבר התלוי בזמן - ולכן צריך גורם חיצוני לחומר ללא תלות חומרית שיתחיל אותו כי אם לא , לא יהיה לדבר סוף - והוא לא קיים לנצח משום אותה הבחינה.

הרבה מאוד מדענים מדברים על המפץ הגדול(בעצם, ההוכחות מדברות בעד עצמן) בלי לדבר על אלוהים כזה או אחר.
קודם כל ראיות - כמו שאתם תמיד אומרים - דבר שני לא כל מי שמדבר על פלאפל מוכרח שידבר גם על טחינה - אבל זה לא אומר שזה לא הולך ביחד. והם עוסקים ברובד שיש להם גישה אליו לאחר שהקב"ה עשה את המפץ הגדול (שלא תבין לא נכון אני לא אומר שאני מאמין בתאורייה הזו אבל אני גם לא צריך להכחיש אותה , כי שכתוב בתורה: בראשית ברא אלוקים את השמיים ואת הארץ - יתכן שבצורה הזו ויתכן אחרת) שבזה הם יכולים להתעסק , מחקרית,מתמטית,וכו'...

מה שהשבתי לך בחלק הראשון עונה לך על זה...

עוד חרטה! חכמים באו ועשו סייגים (=הרחקות) לעבירות שהמכשלה בהם עלולה להיות צפויה וקרובה כדי להרחיק את האדם מן העבירה לבל יכשל בה - והם קיבלו כח מיוחד בנושא הזה מן התורה כדי לעשות זאת - "ועשית ככל אשר יורוך."

לא נכון, כל אחד חושב שהתורה ניתנה לפני "ככה וככה שנים", בלי לדעת מתי זה קרה(או אם זה קרה), כל החגים נוצרו בתהליך איטי, לא היה אדם שקם והחליט ש"היום זה חג שבועות".
ככה וככה שנים הא? ממש מדעים מדוייקים... אהבתי , תענוג לשמוע בלבולי שכל!
וגם יום השואה נוצר בתהליך איטי מאוד , וגם יום הזכרון , וגם יום העצמות היבשות , כמו החארטות של דארווין - בטח!

לעומת זאת, ישו האכיל אלפי אנשים בעזרת כד יין אחד ודג אחד, זה נס אמיתי(זה אפילו כתוב בברית החדשה, אז זה חייב להיות נכון, למה שמישהו יכתוב סיפור שלא קרה?).

אם היית מבין שחג זה דבר יותר טוב ממסמך אותנטי לא היית מדבר שטויות כאלו - חג מתן תורה , נקודה.

ולהבדיל - הברית החדשה אף אחד לא מכחיש שהיא נכתבה בידי 5 אנשים ללא שכל שמרוב שהיו להם כל כך סתירות בינם לבין עצמם - לברית החדשה היום יש למעלה מ 200 שינויי גרסאות!!! לעומת זאת תורת ישראל - למרות כל הגלויות שעם ישראל עבר - שהגיע לארצו - כל העדות הביאו איתם את אותו הספר תורה ללא שינוי! [נ.ב. אני מדבר פה על ה' ותורתו ולא על שטויות אחרות יש אנשים שכבר עשו לי את העבודה הז ו קח אחד מהם: http://hydepark.hevre.co.il/topic.a...&forum_id=14894 בבקשה.

ורוח רפאים שחוצה ים זה יותר הגיוני? או נהר שהופך לדם? או להפיל חומות בעזרת שופר?
בראש ובראשונה רואים שאתה רק מחפש לצעוק ולא קראת באמת בעומק , כי דיברתי על החגים שחוגגים!
דבר שני: ישנם תסמינים אקולוגיים שמאששים שאכן היה קריעת ים סוף - אבל אין לי כח לקטעים האלו של תביא לי ראיות וכוכוכוכו' תכלס' אם אבות אבותי המשיכו להעביר במסירות נפש את התורה ששם כתוב את מסעם ואלו חלק מהדברים שהיו כתובים - והמצב שעם שלם לא טיפש וכו' (תקרא למעלה) אז זה מאמת את הדברים.

אני רואה שמתי שאין מה לענות אז מתחילים להוציא דברים מהקשרם... רמז: זה שכולם יודעים לא אומר שזה לא חרטה.

זה רק אצל הנצרות.
הבאתי את הדוגמה הזו של הנצרות כי לאיסלם בכלל אין תקנה במושגי אדם - והדבר היחיד שהם עושים שלא מזיק לאף אחד (חוץ מלאלה שגרים ליד הערבים בגלל המואזין) הוא 5 התפילות שלהם - כל השאר: "פרא אדם, ידו בכל ויד כל בו". ובעיקרון אין להם דבר חוץ מ 7 מצוות בני נוח ועוד ג'יהד לקינוח...

כנ"ל לגבי כל שאר "טענות".

נערך לאחרונה ע"י אבירן יזדי בתאריך 30-07-2008 בשעה 19:54.
ישן 30-07-2008, 20:08

בתגובה להודעה מספר 398 שנכתבה על ידי אבירן יזדי שמתחילה ב "[color=red]בעברית קוראים את..."

ציטוט:
אפילו מדען אתאיסט לא ישתמש בתירוץ הזה. זה "שאין לך תשובה" אתה לא תתחמק במונח כזה - הראיה הזו היא דבר מחוייב! פשוט לכל בר דעת! חומר צריך להתחלה , כי לחומר יש גיל והוא דבר התלוי בזמן - ולכן צריך גורם חיצוני לחומר ללא תלות חומרית שיתחיל אותו כי אם לא , לא יהיה לדבר סוף - והוא לא קיים לנצח משום אותה הבחינה.
למה? הסבר את עצמך, למה החלטת שכל דבר צריך יוצר?
כל מדען שמתעסק במפץ הגדול יגיד לך שהשאלה הזאת אינה רלוונטית, לא היה זמן או קיום של משהו לפני המפץ הגדול ולכן כל דיבור על יוצר הוא בזבוז זמן במקרה הטוב.

קודם כל ראיות - כמו שאתם תמיד אומרים - דבר שני לא כל מי שמדבר על פלאפל מוכרח שידבר גם על טחינה - אבל זה לא אומר שזה לא הולך ביחד. והם עוסקים ברובד שיש להם גישה אליו לאחר שהקב"ה עשה את המפץ הגדול (שלא תבין לא נכון אני לא אומר שאני מאמין בתאורייה הזו אבל אני גם לא צריך להכחיש אותה , כי שכתוב בתורה: בראשית ברא אלוקים את השמיים ואת הארץ - יתכן שבצורה הזו ויתכן אחרת) שבזה הם יכולים להתעסק , מחקרית,מתמטית,וכו'...
ראיות והוכחות.
איך אתה יודע שהקב"ה עשה את המפץ הגדול? זה לא כתוב בשום מקום(התנ"ך אינו נחשב, מדובר בספר בדיוני לחלוטין וזה ברור לכל אדם שפוי בדעתו) ואין שום מחקר שתומך בטענה ההזויה הזאת.

מה שהשבתי לך בחלק הראשון עונה לך על זה...

עוד חרטה! חכמים באו ועשו סייגים (=הרחקות) לעבירות שהמכשלה בהם עלולה להיות צפויה וקרובה כדי להרחיק את האדם מן העבירה לבל יכשל בה - והם קיבלו כח מיוחד בנושא הזה מן התורה כדי לעשות זאת - "ועשית ככל אשר יורוך."
מה אתה מנסה להגיד? שביהדות אין איסורים?

ככה וככה שנים הא? ממש מדעים מדוייקים... אהבתי , תענוג לשמוע בלבולי שכל!
וגם יום השואה נוצר בתהליך איטי מאוד , וגם יום הזכרון , וגם יום העצמות היבשות , כמו החארטות של דארווין - בטח!
אין לנו תאריך מדוייק ליצירת החגים כמו שלך אין תאריך מדוייק להולדת אברהם או להולדת האחיין של הנכד של הנין של האח של האמא של האחות של ההיא של ההוא מהזה של השם שליד משה.
יום השואה לא נוצר בתהליך איטי, תפסיק לדבר שטויות, וזה שיום השואה נוצר בתהליך מהיר לא אומר שגם החגים היהודים נוצרו כך. אתה יודע טוב מאוד שאין שום קשר בין היצירה של יום השואה ובין היצירה של חג השבועות אז אנא, הפסק לזלזל באינטיליגנציה שלי, שלך ושל מי שקורא את מה שאתה כותב.

אם היית מבין שחג זה דבר יותר טוב ממסמך אותנטי לא היית מדבר שטויות כאלו - חג מתן תורה , נקודה.
מה הופך חג כלשהו ליותר טוב ממסמך אוטנתי? אתה הרי לא יודע איך החג נוצר, למה, מתי, איפה ובידי מי, דברים שידועים(לפחות חלקם או ברמת דיוק מסויימת) כשמדברים על מסמכים אוטנתיים.
בחג מתן תורה לא נתנה שום תורה ואין לך שום הוכחה או ראייה שמישהו קיבל משהו זמן חג "מתן תורה".

ולהבדיל - הברית החדשה אף אחד לא מכחיש שהיא נכתבה בידי 5 אנשים ללא שכל שמרוב שהיו להם כל כך סתירות בינם לבין עצמם - לברית החדשה היום יש למעלה מ 200 שינויי גרסאות!!! לעומת זאת תורת ישראל - למרות כל הגלויות שעם ישראל עבר - שהגיע לארצו - כל העדות הביאו איתם את אותו הספר תורה ללא שינוי! [נ.ב. אני מדבר פה על ה' ותורתו ולא על שטויות אחרות יש אנשים שכבר עשו לי את העבודה הז ו קח אחד מהם: http://hydepark.hevre.co.il/topic.a...&forum_id=14894 בבקשה.
גם התנ"ך נכתב בידי אנשים(כי מי יכתוב אותו אם לא אנשים, פילים? קופים? שבלולים?).
בתנ"ך יש סתירות גם בלי 200 גרסאות שונות, מה זה אומר לנו על כותבי התנ"ך שאפילו לא היו צריכים 200 גרסאות שונות(אם זה נכון בכלל, זאת הפעם הראשונה שבה אני שומע את הטענה המוזרה הזאת, אני אשמח לקבל סימוכין לטענה).
זה ברור לכל שהתנ"ך נערך ושונה( אם לא, למה יש שם סתירות?).
איך אתה ידוע שאתה מדבר על תורת ה'? דיברת איתו? ראית אותו? יש לך הוכחה לכך שמדובר בתורתו?

בראש ובראשונה רואים שאתה רק מחפש לצעוק ולא קראת באמת בעומק , כי דיברתי על החגים שחוגגים!
דבר שני: ישנם תסמינים אקולוגיים שמאששים שאכן היה קריעת ים סוף - אבל אין לי כח לקטעים האלו של תביא לי ראיות וכוכוכוכו' תכלס' אם אבות אבותי המשיכו להעביר במסירות נפש את התורה ששם כתוב את מסעם ואלו חלק מהדברים שהיו כתובים - והמצב שעם שלם לא טיפש וכו' (תקרא למעלה) אז זה מאמת את הדברים.
את פסח חוגגים, אבל אין שום סיבה לחשוב שרוח רפאים כזאת או אחרת חצתה ים כזה או אחר.
איזה תסמינים? תפרט בבקשה(אם לא, איך אתה רוצה שאני אתייחס אליך ברצינות?).
אבות אבותיך העבירו אליך את השטויות שבהן הם האמינו, כמו שברור לך שחגי היוונים העתיקים הינם בדייה מוחלטת כך גם חגי היהודים הם בדייה מוחלטת ואין קשר בין האירועים שנטען כי התקיימו באותו פרק זמן שבו נחגגים החגים ובין המציאות.

אני רואה שמתי שאין מה לענות אז מתחילים להוציא דברים מהקשרם... רמז: זה שכולם יודעים לא אומר שזה לא חרטה.
למה החלטת שזה חרטה? באיזה מילון כתוב שבצום צמים גם בלילה ולא רק ביום?

זה רק אצל הנצרות.
הבאתי את הדוגמה הזו של הנצרות כי לאיסלם בכלל אין תקנה במושגי אדם - והדבר היחיד שהם עושים שלא מזיק לאף אחד (חוץ מלאלה שגרים ליד הערבים בגלל המואזין) הוא 5 התפילות שלהם - כל השאר: "פרא אדם, ידו בכל ויד כל בו". ובעיקרון אין להם דבר חוץ מ 7 מצוות בני נוח ועוד ג'יהד לקינוח...

כנ"ל לגבי כל שאר "טענות".

ישן 01-08-2008, 02:14

בתגובה להודעה מספר 399 שנכתבה על ידי Astria Porta שמתחילה ב "[QUOTE=אבירן..."

כתבתי למעלה משעה תשובות - ואז נוצר רענון אוטומתי לדף וכל העבודה ירדה לטמיון , אז אני יביא יותר לינקים לנושאים שכתבתי עליהם - ותאמין לי , אתה ממש לא מחפש תשובות בשאלות שלך , אתה יותר מתחבא מאחורי תירוצים לצערי - וכמו שאמרו לפני שלתירוצים אין תשובות!
אבל בכ"ז אם תרצה תקרא בלינקים הבאים רובם מאתר שופר - יש אתה יכול להכנס בעצמך לחלק שמדבר על תורה ומדע ולקרוא עשרות מאמרים:

זה בשביל לפתוח לך את התיאבון: http://www.shofar.net/site/ARDetile.asp?id=4471
למה? הסבר את עצמך, למה החלטת שכל דבר צריך יוצר? (לא כל דבר - הקב"ה יוצר לכל נוצר לא צריך יוצר - ולא החלטתי אלא הסברתי כבר לך שכל חומר צריך ליוצר, כי לחומר יש גיל ואם לא היה לו יוצר, אז הדרך היחידה שנשארת היא , שהוא היווה את עצמו. ואם הוא היה שם כדי להוות את עצמו אז הוא כבר היה - ואם תאמר שהוא היה זה לא אפשרי כי לכל לחומר יש התחלה ויש סוף.וכמו שאתה לא יצרת את עצמך אלא מי שקדם לך וכו' כך גם כל חומר בבריאה צריך שיבראו אותו כדי שהוא יתחיל בכלל כי חומר אינו דבר נצחי.)
כל מדען שמתעסק במפץ הגדול יגיד לך שהשאלה הזאת אינה רלוונטית, (רק בגלל שאתה כל כך בטוח בעצמך - למה שלא תביא כמה) לא היה זמן או קיום של משהו לפני המפץ הגדול ולכן כל דיבור על יוצר הוא בזבוז זמן במקרה הטוב. (וזה מאיפה לך? ההית שם כדי לתעד את המקרה? - "והמפץ הגדול" מה זה? מי המציא את "הזרע" שממנו התווצר כל היקום? הרי גם "הזרע" הזה בסופו של דבר הוא חומר שבתוכו היה אצור כל היקום כולו לפי התאורייה הזו. (תאוריית הג'ונגל - לא זוכר מי סיגנן אותה בשם הזה בגלל הרעיון שהוקינג פיתח)

(עניתי לך הרגע גם על זה ואם היית קורא טוב לפני כן גם היית מוצא את התשובה)

ראיות והוכחות.
איך אתה יודע שהקב"ה עשה את המפץ הגדול? אני מצטט שוב את מה שהעיניים שלך דילגו עליו: (שלא תבין לא נכון אני לא אומר שאני מאמין בתאורייה הזו אבל אני גם לא צריך להכחיש אותה , כי שכתוב בתורה: בראשית ברא אלוקים את השמיים ואת הארץ - יתכן שבצורה הזו ויתכן אחרת) זה לא כתוב בשום מקום (איפה אתה רוצה שדברים כגון אלו יהיו כתובים אם לא במקום היחיד שעוד יתכן שהוא אפשרי - שזה המסמך האלוקי: התנ"ך. הא? אתה מדבר על בריאת העולם - הלו תתעורר!) (התנ"ך אינו נחשב, מדובר בספר בדיוני לחלוטין וזה ברור לכל אדם שפוי בדעתו) ואין שום מחקר שתומך בטענה ההזויה הזאת. (אני אפילו לא יתאמץ לענות לך כי כבר עניתי על זה בהסבר על חג מתן תורה ויש פה הרחבה בנושא: http://www.olam-jew.com/shut/haim-n...l-et-hatora.htm - אבל בכל זאת קח דוגמא להוכחה שהתורה מן השמיים http://www.shofar.net/site/ARDetile.asp?id=4424
ותסביר לי אחר"כ איך זה אפשרי...

מה אתה מנסה להגיד? שביהדות אין איסורים?
אני מבין שאני סתם כותב ציטוט חוזר: עוד חרטה! חכמים באו ועשו סייגים (=הרחקות) לעבירות שהמכשלה בהם עלולה להיות צפויה וקרובה כדי להרחיק את האדם מן העבירה לבל יכשל בה - והם קיבלו כח מיוחד בנושא הזה מן התורה כדי לעשות זאת - "ועשית ככל אשר יורוך."
דוגמא: במפעל כימי מסויים אסור להדליק אש בתוך המעבדה - כי כל ניצוץ עלול לגרום לפיצוץ אדיר בכל המפעל. משום כך ראו לנכון מנהלי המפעל לאסור על עישון סיגריות (לא בגלל הסיבה הבריאותית) בכל תחומי המפעל, ואפילו בביתן של השומר בכניסה למפעל - זה ההבדל בין הרחקה לבין איסור - ואם אתה רוצה לעשן בכל זאת אז תעשה את זה במקומות שמותר - תצא מתחומי המפעל ותעשן.

אין לנו תאריך מדוייק ליצירת החגים (דווקא יש - כל מה שרלוונטי לכל הדורות כתוב בתורה וזה אחד מהדברים שכתובים - תפתח ותקרא) כמו שלך אין תאריך מדוייק להולדת אברהם (גם זה כתוב - כנ"ל) או להולדת האחיין של הנכד של הנין של האח של האמא של האחות של ההיא של ההוא מהזה של השם שליד משה.(זה באמת לא דבר נצרך ולכן הוא גם לא כתוב)
יום השואה לא נוצר בתהליך איטי, תפסיק לדבר שטויות,(אם לא הבנת דיברתי בצורה צינית, פחח לא הסברתי את עצמי מספיק?!) וזה שיום השואה נוצר בתהליך מהיר לא אומר שגם החגים היהודים נוצרו כך. (אפילו אם היית צודק זה לא היה עוזר לך [למרות שאתה לא - כי כבר כתוב על זה בתורה] שהרי סוף סוף עם ישראל שקיבלו במסורת מאבותיהם שלא ינחילו להם סיפורים בדיוניים על זה שהם עברו בים-סוף עם שלם שראה את 10 המכות ועם שלם שהיה נוכח במעמד הר סיני 600,000 איש מעל גיל 20 לא כולל נשים וטף , וחוץ מערב-רב) אתה יודע טוב מאוד שאין שום קשר בין היצירה של יום השואה ובין היצירה של חג השבועות אז אנא, הפסק לזלזל באינטיליגנציה שלי, שלך ושל מי שקורא את מה שאתה כותב. (ואם עוד לא קראת אז הנה הלינק שוב: http://www.olam-jew.com/shut/haim-n...l-et-hatora.htm )
מה הופך חג כלשהו ליותר טוב ממסמך אוטנתי? אתה הרי לא יודע איך החג נוצר, למה, מתי, איפה ובידי מי, דברים שידועים(לפחות חלקם או ברמת דיוק מסויימת) כשמדברים על מסמכים אוטנתיים.
בחג מתן תורה לא נתנה שום תורה (ברוך ה' גם התורה עצמה קיימת כדי לבוא ולהוכיח שהיא נתנה - וגם אם חס ושלום היא לא היתה קיימת - בכ"ז החגים שעוברים במסורת מדור לדור מאמתים שהיה המעמד הזה ולכן כל כך חשוב להמשיך ולחגוג אותם בכל שנה ושנה) ואין לך שום הוכחה או ראייה שמישהו קיבל משהו זמן חג "מתן תורה".
(שוב אותו הלינק אתה יודע לכל מקרה: http://www.olam-jew.com/shut/haim-n...l-et-hatora.htm )

גם התנ"ך נכתב בידי אנשים(כי מי יכתוב אותו אם לא אנשים, פילים? קופים? שבלולים?).(תתפלא אבל הקב"ה בעצמו נתן את התורה לעם ישראל ביד משה - "ברוך...אשר בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו, ברוך אתה ה' נותן התורה. עם ישראל דואגים לאמת את העובדה הזו כל יום.
בתנ"ך יש סתירות גם בלי 200 גרסאות שונות,(אני רואה שנייהת פתאום מהפיסקה הקודמת לפסקה הזו בקי בתנ"ך, הייתי מעוניין לדעת על איזה סתירות אתה מדבר, אשמח לשמוע!) מה זה אומר לנו על כותבי התנ"ך שאפילו לא היו צריכים 200 גרסאות שונות(אם זה נכון בכלל, זאת הפעם הראשונה שבה אני שומע את הטענה המוזרה הזאת, אני אשמח לקבל סימוכין לטענה).(שלחתי לך לינק בתור התחלה , בטח לא התאמצת אפילו לקרוא - מה אפשר לעשות.)
זה ברור לכל שהתנ"ך נערך ושונה( אם לא, למה יש שם סתירות?).(אני מחכה לשמוע בקוצר-רוח כבוד הרב.)
איך אתה ידוע שאתה מדבר על תורת ה'? דיברת איתו? ראית אותו? יש לך הוכחה לכך שמדובר בתורתו? (ראית שיש לך שכל? כל עוד לא ראית בטח שאין... (והלינק ששלחתי אותו אליך כבר שלוש פעמים)

את פסח חוגגים, אבל אין שום סיבה לחשוב שרוח רפאים כזאת או אחרת חצתה ים כזה או אחר.
איזה תסמינים? תפרט בבקשה(אם לא, איך אתה רוצה שאני אתייחס אליך ברצינות?).
אבות אבותיך (שהיו מוכנים לעבור שמדות ואינקוויזיציות ולמות על קידוש ה') העבירו אליך (גם אליך - אולי ההורים שלך לא - אבל אני כמעט בטוח שהסבא והסבתא שלך לפחות מצד מסויים - ואם לא אני משתתף בצערך ומתחיל להבין את התסכול הרב שלך) את השטויות (אנחנו יורדים לפסים אישיים?) שבהן הם האמינו,(אחורה אב לבן , וכן הלאה עד למעמד הר סיני) כמו שברור לך שחגי היוונים העתיקים הינם בדייה מוחלטת (ברור כי חגגו אותם כזכר למה? שאיזה אחד שבסוף פגעו לו בעקב והתברר שהוא לא בן של אלים?!) כך גם חגי היהודים הם בדייה מוחלטת ואין קשר בין האירועים שנטען כי התקיימו באותו פרק זמן שבו נחגגים החגים ובין המציאות.(מחכה שתקרא את הלינקים שכבר שלחתי)

למה החלטת שזה חרטה? באיזה מילון כתוב שבצום צמים גם בלילה ולא רק ביום?
(הסברתי לך את הטעם למה אתה ממשיך להשאר בראש קטן - אני מקווה שלא יתברר בסוף שהתכתבתי עם מוסלמי והכל היה לשוא - אתה יודע מה - הם חכמים וסבבה שיצומו כל השנה , הכי טוב שיחמירו קצת על עצמם למה רק חודש -ואז באמת תפחד לצאת מהבית.)

נראה לי שאני יסיים סופית - רק אני יאמר לרציניים שבכם שיש לכם את אתר שופר [ http://www.shofar.net]
ויש סמינרים בכל הארץ להוכחת הבורא ותורתו - ואפשר להתווכח מהבוקר עד הערב ללא הפסקה (חוץ מההפסקות לארוחות כמובן.) אפשר גם דרך האתר בשופר וגם באתר הידברות ומי שחשובים לו החיים - כי חיים רק פעם אחת (בעולם הזה) אז כדאי לעשות מאמץ.

וסליחה לכל בעלי המצפון שלא מעוניינים להשתנות שגרמתי להם להפרעה מצפונית...
ישן 01-08-2008, 11:17

בתגובה להודעה מספר 400 שנכתבה על ידי אבירן יזדי שמתחילה ב "[b][u]כתבתי למעלה משעה תשובות..."

מתוך בליל המילים הזה היה קשה להוציא את הטענות שלך אבל אני חושב שהצלחתי,אענה לך בפשטות ואת טענותיך אכתוב בקצרה

אתה טוען שלחומר יש גיל ולכן הוא חייב להיברא.
אני טוען שהאטומים נצחיים,הזמן שהם מסודרים באותו מצב הוא הגיל של החומר.

אתה טוען שהסינגולריות היא חומר ולכן היה צריך להיות משהו לפניה
אני טוען שהיו אטומים ש"נעו" וברגע מסויים התרחש פיצוץ. בגלל התנגשות לדוגמא.
ולמה נעו במרכאות? כי המימדים עוד לא נוצרו ולכן לא היה זמן ולכן לא היה לפני.

אתה טוען שהתנ"ך ניתן על ידי אלוהים ובגלל זה הוא נכון.
אני טוען שזה טיעון מעגלי,מדוע?
התנ"ך ניתן על ידי אלוהים ובגלל זה הוא נכון
איפה כתוב שהוא ניתן על ידי אלוהים?-בתנ"ך!
זה כמו להגיד שהתנ"ך נכון כי ככה כתוב(לא אומר שזה מה שכתוב אבל זה הרעיון)

הבאת לינק לאתר שופר המדבר על דגים שיש להם קשקשת וסנפיר
נחמד,אהבתי את זה,אבל יש בעיה קטנה-אני מכיר את הטיעון הזה
שאלתך היתה איך זה אפשרי ולכן תשובתי תבוא בסגנון שכזה:
זה אפשרי בדיוק כמו שהעטלף מטיל ביצים (בכורות ז-ח)
זה אפשרי בדיוק כמו שהארץ עומדת על עמודים(חגיגה יב)
זה אפשרי כמו שהכינרת מלוחה ומי הירדן שעוברים בה אינם מתערבבים בה(בראשית רבה ד)
זה אפשרי כמו שכינים נוצרות מזיעת אדם (שבת,דף ק"ז עמוד ב)

אתה טוען שלכחמים יש זכויות לעשות סייגים מכוח הפסוק בדברים יז פס י,שאתה הבאת ציטוט לא ממש מדוייק שלו אבל לא נורא.
אני מכיר את הטיעון הזה מזמן ולכן אני גם זוכר את מראה המקום שלו.
אבל אם נקרא את כל הקטע מפסוק ט עד פסוק י כולל,נקבל תמונה קצת שונה
"וּבָאתָ, אֶל-הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם, וְאֶל-הַשֹּׁפֵט, אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם; וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ, אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט. (י) וְעָשִׂיתָ, עַל-פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ, מִן-הַמָּקוֹם הַהוּא, אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה; וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת, כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ."
מכאן הכוח לא ניתן לחכמים אלא לכהנים לוים ושופטים בלבד.

אתה טוען שהתורה ניתנה במעמד הר סיני
אני טוען שיש לי תשובה לזה אבל אני לא יכול להביא אותה כי היא מתיחסת למאמר אחר שעוסק בנושא.
אני אסתדר עם המאמר הזה בקרוב ואעלה תשובה מסודרת כתגובה.

כמו כן היו במעמד 600 אלף גברים ועוד אנשים ומכולם נשארה לנו עדות אחת בלבד? זה "קצת" מוזר

לאחר מכן ביקשת סתירות בתנ"ך,כרגע אביא לך סתירות שלא מתישבות עם המדע,לאחר מכן,כי קצר זמני, אביא לך סתירות בתורה עצמה:

ויהי ערב ויהי בוקר יום שני
מה הבעיה פה? ביום האחד לא היה אור ופתאום הגיע,זה היה המפץ הגדול,הכל בסדר.
לאחר מכן האור "נעלם" אנו לא יכולים לקלוט אותו כי הוא התרחק(ערב יום שני)תקין בהחלט עד עכשיו.
ופתאום הוא חזר אלינו?(בוקר יום שני) מאיפה? השמש?-לא היא נבראה מאוחר יותר אז איך?

לאחר מכן טענת שבגלל שלא ראית שיש לך שכל אז אתה לא יכול לדעת שיש.
הבעיה היא שיש מבחני שכל שמודדים את מנת המשכל שלך וכן,אני יודע שזה לא מדוייק אבל זה לפחות מציג עובדה-יש אנשים עם מנת משכל שונה

אני מקווה שהצלתי להבהיר כמה נקודות.
ישן 30-07-2008, 16:16
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 426 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "לכל אדם יש מצפון והוא נמדד על..."

תגיד, לא נמאס לך להיכנס לאנשים לחיים ולהכתיב להם דרך חיים שאולי נכונה עבורך אבל לא בהכרח עבורם? זה שא-ת-ה חושב שהחילונים טועים, עדיין לא עושה אותם טועים.... אולי אתה הוא הטועה? אולי כל היהדות היא טעות? אין בך טיפת כבוד לזולתך לפי התגובות כאן, וקשה לך לקבל שיש אמונות שונות ודרכי חיים שונות. תתבגר, תתמתן ותפסיק להטיף. זה מעיק ומעייף.
אם "ואהבת לרעך כמוך" הוא ערך עליון ביהדות, יש לך בעיה. אני מניחה שכמו שלא היית רוצה בעצמך לקבל תכתיבים איך לחיות את החיים שלך גם אחרים לא רוצים. אתה, במקום להבין את זה ולקבל באהבה אדם באשר הוא אדם, נכנס לאנשים לחיים וקובע עובדות לגבי מה טוב או רע להם. מספיק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 30-07-2008, 16:28
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 428 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "תגיד, לא נמאס לך להיכנס..."

גבירתי הנכבדה,

אני לא מטיף לאף אחד - אני אומר את הדעה שלי. כשאנשים מגיבים לי אני מגיב על פי דעתי, אם דעתי חורה לך את מוזמנת לא לקרוא אותה או להגיב לה. אני לא יעבור לפורום אחר לא יפסיק להגיב איך שאני חושב רק בגלל שזה לא נראה לך.

בתגובה הצפציפית הזאת גם לא הטפתי -אם תקראי טוב טוב, מה שאנשים פה לא נוטים לעשות - את תראי שהתכוונתי שהוא לא יתן לוהרגשה שהוא עושה טוב על פי התורה. מצדי שירגיש טוב עם המעשים שלו אבל שלא יקבל את הרושם המוטעה שמהתורה הוא יוצא בסדר - ובמקרה הזה זה היה רלוונטי ביותר.

ישן 30-07-2008, 17:48

דני בשבילך
בתגובה להודעה מספר 432 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "הגיוני......"

אשמח לשמוע את דעתך על הכתוב:

מתוך יש אלוהים? מאת ריצ'רד דוקינס ע"מ 52:

"אלוהים של הברית הישנה(של הדת היהודית) הוא ככל הנראה הטיפוס הכי פחות נעים בכל עולם

הספרות:

קנאי הגאה בקנאותו , מכור לרדיפת כח , לא הוגן ולא סלחני , מטהר אתני צמא דם , שונא נשים ,

הומופוב , גזען , הורג צאצאים , הורג עמים , משלח מגיפות , טרוף גדלות ודורש רע גחמני .

אלה מביננו שחונכו מילדות בדרכיו עשויים לפתח קהות רגשית לנוכח כל הזוועה הזאת. אבל אדם

נאיבי שבורך בהסתכלות תמימה עשוי לזכות בראייה בהירה יותר .בנו של וינסטון צ'רצ'יל , רנדולף ,

הצליח איכשהו להישאר בור גמור בכתבי הקודש במשך כל ילדותו ונערותו. במלחמת העולם השנייה ,

כשהיו מוצבים יחד , ניסו ההסופר אוולין וו וקצין נוסף להשתיק קצת את צ'רצ'יל הצעיר , והתערבו

איתו שלא יצליח לקרוא את התנ"ך כולו במשך שבועיים: "לצערנו הרב התוצאה לא הייתה זו שקיוונו

לה. הוא לא קרא אף פעם משהו מכל זה לפני -כן והוא מתרגש בצורה נוראה; הוא כל הזמן משמיע לנו

ציטטות בקול רם ואומר 'הי , אני מתערב שלא ידעתם שזה כתוב בתנ"ך...', או סתם חובט בירכיו

ומצחקק לעצמו 'אלוהים , איזה זבל האלוהים הזה!'" תומאס ג'פרסון הנשיא השלישי של ארצות

הברית- שקרא הרבה יותר- החזיק בדעה דומה , ותיאר את אלוהי משה כ"יצור בעל אופי איום ונורא-

אכזר , נוקם ונוטר , גחמני ולא צודק"

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 30-07-2008 בשעה 17:51.
ישן 31-07-2008, 11:26
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 440 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אתה מתעלם מזה בצורה כ"כ..."

בבקשה תקרא את זה (5 דק' לכל היותר):

ציטוט:
שעשני כרצונו
תקנו חכמים בברכות השחר שלוש ברכות הודאה מיוחדות, ואלו הן: "שלא עשני גוי", "שלא עשני עבד"; והברכה השלישית: "שלא עשני אישה", והנשים מברכות: "שעשני כרצונו".

שני פירושים ישנם לברכת הנשים. לפירוש אחד יש בברכה זו כעין הצדקת הדין על הרעה, שאף שהנשים נצטוו בפחות מצוות, הן מברכות את ה' מתוך אמונה שהכל לטובה, ואומרות "שעשני כרצונו" (טור או"ח מו, ד). לעומת זאת יש מפרשים, שבברכה זו באה לידי ביטוי מעלתה היתירה של האישה, שהיא מכוּונת יותר לרצונו של ה' יתברך, ולכן דווקא היא יכולה לומר "שעשני כרצונו". וזה שהנשים מחויבות בפחות מצוות, הוא מפני שמצד טבען הן מתוקנות יותר, ולכן נצרכות לפחות מצוות כדי לתקן את עצמן. הדבר בא לידי ביטוי בכך שהאדם נברא עפר מהאדמה, ואילו האישה נבראה מחומר זך יותר, מצלעו של האדם. כלומר האישה מבטאת התפתחות נוספת מעל קומתו של האיש (שיחות הרצי"ה בראשית ע' 77-78; שמות ע' 380; עולת ראיה ח"א ע' עא-עב).

לא מקרה הוא שלפירוש הפשוט ישנה עדיפות לגברים, ולפירוש העמוק ישנה עדיפות לנשים, מפני שאכן לפי המבט הפשוט מעלתם של הגברים יתירה, ואילו מעלתן של הנשים ניכרת על ידי מבט עמוק יותר. ולכן הצניעות המדגישה את המעלה הפנימית חשובה יותר לנשים.

למעשה, מנהג אשכנזיות לברך: "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם שעשני כרצונו". ומנהג ספרדיות לומר ברכה זו בלא שם מלכות: "ברוך שעשני כרצונו". ואמנם גם בשולחן ערוך (מו, ד) נפסק לומר ברכה זו בשם ומלכות, מכל מקום נהגו הנשים הספרדיות שלא לאומרה בשם ומלכות, מפני חשש ברכה לבטלה, שברכה זו לא נזכרה בתלמוד (כה"ח מו, מא).

ובברכות שלא עשני גוי ועבד, ספרדיות נוהגות לומר: "גויה" ו"שפחה", ואשכנזיות נוהגות לברך כגברים, מפני ששם "גוי" ו"עבד" כולל גברים ונשים.

נלקח מאת: http://www.yeshiva.org.il/midrash/shiur.asp?id=3616

אני אחד שלא יודע ולא מבין מספיק בתורה לכן קשה לי לענות לכולכם תשובות לשאלות הקשות האלה.
ישן 31-07-2008, 13:00
מנהל

בתגובה להודעה מספר 444 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "קשה לדעת אם זה באמת מה שאתה..."

כן, זה מה שאני חושב.

עד גיל 13 בערך כל המשפחה שלי הייתה בערך חילונית-מסורתית. לא ממש שמרנו שבת.

במשך הזמן התחזקתי קצת יותר ושיכנעתי את משפחתי לשמור יותר על הדת וכן על השבת וכו'.

לכן אתה יכול להיות בטוח שלמדתי מעצמי את הדברים האלו, לא היה מי שישטוף לי את המוח ויגיד לי "זה כך וזה כך".

ציטוט:
העולם היהודי נשלט ע"י גברים. לנשים אין את אותם זכויות כמו לגברים.

לדעתי יש בזה מן הנכון אבל אין זה אומר שום דבר רע, הנשים לא מוכות או כל דבר רע אחר שאתם חושבים...
למה, במגזר החילוני הנשים שולטות ביד רמה? זה טיבעי.

הרבה מסתכלים על "הדתי הרע" עם הא הידיעה שכל היום נותן מכות לילדים שלו ולאשתו. אני חושב ובטוח בעצמי שלדתיים רבים אין רוע כזה, ובזמן כזה או אחר הם משתדלים לחפש עיסוקים אחרים (ביניהם תרומות, כאשר הם חוסכים מעצמם אפילו אוכל), למרות רצונם העז לתת מכות כל הזמן.

הגענו כולנו כבר למצב שיהודי שונא יהודי, מי היה שומע דבר כזה?
זה נראה לכם הגיוני? זה בכלל צריך להיות ככה?
יש נטייה טיבעית לאנשים להסתכל על פרט אינדיבידואלי מתוך קבוצה מסוימת, ולשייך את מעשיו, התנהגותו, מראהו ועוד, לכל הקבוצה שהוא שייך אליה, כאשר זה לא בהכרח נכון. דבר זה קורה לא רק בעניין הדתי-חילוני.

http://www.tapuz.co.il/blog/userBlo...lderName=dati17

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 31-07-2008 בשעה 13:07.
ישן 31-07-2008, 01:56
מנהל

בתגובה להודעה מספר 458 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "מעניין למה צריך שהעצמות ירעדו..."

למה פחד וטרור?

אתה אמור לפחד ממנו באופן טיבעי.
אבל קשה לפחד ממנו באופן טיבעי, כיוון שהוא אינו מוחשי, לכן משתדלים להתנהג כמו שמפחדים.

משפחות דתיות רבות לא מתנהלות וחיות על פחד וטרור, דווקא הן מאוד מאושרות.

ההסתייגות של רבים מהדת נובעת (כנראה) בגלל החרדים\קיצוניים שלפעמים מכים את ילדיהם כדי לחנך אותם, וחלילה יש משפחות שגם מגזימות במכות.
משפחות אלה מספרן יחסית קטן.
חבל שרבים לוקחים אותם בתור דוגמא.

תנסו להסתכל על הצד החיובי בדת, ולא על הדברים הרעים שאנשים עושים ובמקרה יוצא שהם גם מייצגים את הדת.
אנשים כאלה יש לא רק במשפחות הדתיות, והאמת זה ממש מצער אותי שזה קיים, בין היתר כי הם חלק מהסיבה שאנשים מסתייגים מהדת.

אם היית הולך לשיעור או שניים בע"ה אני בטוח שהיית חושב אחרת על הדת.

כאשר "ואהבת לרעך כמוך" זה יסוד עיקרי בדת, קשה לי לראות את הפחד והטרור

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 31-07-2008 בשעה 02:00.
ישן 31-07-2008, 13:39
מנהל

בתגובה להודעה מספר 460 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE]אתה אמור לפחד ממנו..."

הדת לא מבוססת על פחד...

לא יודע איך הבנת אחרת, אבל התכוונתי שאתה אמור לפחד באופן טיבעי, כיוון שכמו כל אדם - אתה בשר ודם, יתוש, ממש כלום מול מלך מלכי המלכים שיצר אותך. האם כשתעמוד מולו, לא תרגיש יראה?
ובכן, רוב האנשים לא מרגישים יראה, זה קשה מאוד ויש לזה סיבה פשוטה - אתה לא רואה אותו מולך, הוא אינו מוחשי.

לכן פותחו מנהגים כאלה ואחרים בכוונה תחילה על מנת להראות ייראה, שלפחות יהיה כלפי חוץ, בתקווה שזה ישתרש כלפי פנים.

אבל זה ממש לא אומר שהדת מבוססת על יראה...

בכל מקרה, אם אתה באמת מעוניין, נסה ללכת לפחות לשיעור אחד, ובסופו לשאול את הרב איזה שאלה שתרצה. אני ממש (אבל ממש) לא בעמדה של לתת תשובות מדויקות ונכונות לחלוטין לשאלות שלכם (בגלל חוסר ידע אישי שלי)
ישן 01-08-2008, 09:12
מנהל

בתגובה להודעה מספר 470 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "כשדתיים לא מספרים על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
כשדתיים לא מספרים על אונס/גניבה/סמים לרשויות, אי אפשר להכניס אותם לסטטיסטיקה.

באותה מידה המגזר החילוני לא מודיע על פשעיו...(או שאני טועה והוא עושה זאת בשמחה?)

תראה, אני לא אומר שכל המגזר הדתי ו\או החרדי הם צדיקים מוחלטים שאין להם עוונות. דוקא יש להם עוונות, ואפילו חטאים נוראיים שיוצא לנו לשמוע לא מעט (כמו אונס והתעללות בילדים שהיה בחדשות וכו'), אבל אלה מיעוט (יחסי) של אנשים...
אי אפשר לצפות שבחברה מסוימת תהיה שלמות, יש אנשים שפשוט מתפתים ליצר הרע ו\או שמשהו "דפוק" אצלהם סליחה על הביטוי...

הרוב הגדול דווקא אנשים נחמדים לאללה ואני מקווה שייצא לכם להיפגש בהם פעם אחת לכמות זמן גדולה מספיק כדי להיווכח.
ישן 01-08-2008, 20:24
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 491 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אמונה היא אמונה. אם היה ניתן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
נראה לך מטומטם להאמין במשהו מהותי וערכי בלי הוכחות? לי זה נראה מטומטם יותר לחיות חיי הנאה בלבד בלי משמעות.

נראה לי מטומטם להאמין בדבר שהסיבה היחידה לקיומו היא הצורך להסביר את העולם גם כשאין דרך לעשות זאת.
כולם רוצים לדעת שיש מישהו ששומר עלינו ודואג שלא יקרה לנו שום דבר רע, אבל הרצון לא יוצר מציאות

יש הבדל עצום בין ללכת לבתי כנסת, להפלל ולצום לבין להיות אדם מוסרי
יש רבנים בלי מוסר
וחילוניין מוסריים
הדברים האלו לא קשורים אחד לשני

ישן 02-08-2008, 20:44
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 492 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE=dani90]נראה לך מטומטם..."

ההליכה לביה"כ והצומות ובכלל, המצוות והאיסורים הם לא בשביל להגביל אותך או לייסר אותך כדי להכניע את היצר או כדי להוציא ממך איזה שד - הם בשביל מטרה מסויימת ,שמוסר אמת הוא רק חלק ממנו..

כמו שכבכר אמרתי לדור (מתחתי) - התורה לא אוסרת הנאות. להיפך - יש מצווה להנות מהדברים שהקב"ה נתן לבני האדם - הרי הוא לא שם אותם סתם בעולם בשביל להוציא לנו את העניים.. אבל - צריך לשמור על איזון הנכון - האם תרמת את כל כולך רק למארת הנאה ובילוי ללא כל מטרה חיובית..או שזה בשביל משהו אחר.

ישן 02-08-2008, 22:54
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 494 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE]הם בשביל מטרה מסויימת..."

מממ... כאן ועכשיו, הא?

מצטער שאת מטרת היהדות אני לא יכול לתמצת בכמה מילים (כמו האתאיזם)...

אם תלך לפורטל יהדות ב- ynet אתה תראה שם אינספור שאלות שמופנות לרבנים - בדיוק כמו השאלות שלך, שאלות של חיי היום יום ומטרתן.

מפאת זמני וכוחי (רסמי - לא בא לי לכתוב שעה וחצי בשביל כלום) אני יסתפק בלינק שבו תוכל למצוא מענה:
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-4403,00.html

אם שם אתה לא מוצא תשובה אתה מוזמן לשאול ישירות את הרב! מפליא, לא? ואני בטוח שהוא יענה לך כל עוד תפנה אליו בצורה מנומסת (משום מה הרגשתי שאני צריך להבהיר את זה לך..) בלינק הבא:
http://moreshet.co.il/
או כאן:
http://www.kipa.co.il (נ.ב פרצו לאתר בשבת, זה אתה? )

בהצלחה!

ישן 03-08-2008, 15:22
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 498 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "תאשים חופשי בשורה התחתונה,..."

בשורה התחתונה: כשאתה מפתח את הטענות שלך ואתה רואה כמה אתה טועה - אתה חוזר לסקוור וואן (יענו לנקודת ההתחלה) כי אתה מפחד להתמודד עם ההשלכות שמא המצפון לא יתן לך לחיות את החיים הקלים, נטולי כל עול, שסיגלת לעצמך.

האתרי חופש וחבריהם הם תעתועים נלזים.. אפשר ליפול בהם בקלות אם לא עומדים על המשמר של האמת.

לצערי - הרבה אנשים נופלים בפח.

ישן 04-08-2008, 15:11
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 545 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE]ואם לפני 1000 שנה היית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
התקדמנו מהתקופה שלא ידעו על המפץ הגדול או על פצצות גרעיניות או חורים שחורים
מה הקשר? גם שאריסטו אמר שהעולם עגול ביטלו אותו כיוון שלא נכנסו עמוק לנושא כמוהו..

הבאתי לך דוגמאות שלכאורה נדמות כבלתי אפשריות או ללא כל הגיון - אין זה אומר שהן אינן נכונות או לא אפשריות - כמובן אלא אם כן הוכחת אחרת.

אף פעם לא אמרתי שאני יודע הכל, אבל אני לא מוצא סיבה להמציא את הדברים שאני לא יודע

מי קבע שזו המצאה? אתה?

ישן 30-07-2008, 18:20

טוב אני רואה שפתחו פה קצת דיונים

אז רק רציתי לסדר לכם משהו לגבי איינשטיין לכל אלה שחושבים שהאמין באלוהים
איינשטיין נהג להשתמש במילה "אלוהים" במובן מטאפורי , פואטי , טהור. כך נוהג גם סטיבן הוקינג, וזו דרכם של רוב הפיזיקאים שלשונם גולשת לפעמים למחוזות המטאפורה הדתית.

הנה ציטוטים קצרים מתוך דבריו של איינשטיין לציבור הרחב בתגובה לכך ששיכו אותו לדת :

"זה היה כמובן שקר מה שקראתם על אמונותי הדתיות , שקר שחוזרים ומשמיעים אותו בעקביות. אני לא מאמין באלוהים אישי ומעולם לא הכחשתי זאת, אלה ביטאתי את הדבר בבירור.
אם יש בי משהו שעשוי להיקרא דתי , הרי זו ההתפעלות חסרת הגבולות שלי ממיבנה העולם ככל שהעולם יכול לגלותו ."

" אני בלתי-מאמין אדוק מאוד . זוהי דת חדש-משהו."

"מעולם לא ייחסתי לטבע תכלית או מטרה , או שום דבר שאפשר להבינו כאנתרופומורפי. מה שאני רואה בטבע זה מיבנה רב הוד שאנו יכולים להבינו רק באופן מאוד לא מושלם , ודבר זה חייב למלא את האדם החושב רגשות ענווה. זוהי תחושה דתית אמיתית שאין לה מאומה עם מיסטיציזם."

"היכולת לחוש כי מאחורי כל דבר שאפשר לחוות נמצא משהו שמוחנו אינו מסוגל לתפוס , משהו שיופיו ושגיבותו מגיעים אלינו רק בעקיפין וכהשתקפויות רפות , זוהי דתיות.
במובן הזה אני דתי"

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 30-07-2008 בשעה 18:22.
ישן 01-08-2008, 16:07
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

תגובה לאופיר:

דני בסה"כ טען שהעם היהודי הוא העם העתיק ביותר, אני לא מסכימה עם זה אז נגיד שהוא מהעתיקים ביותר.
ואיך אתה הפרכת את זה? על ידי זה שפסלת את המקרא כולו בטענה שאי אפשר לקחת אותו ברצינות. אתה לא יכול לפסול את המקור כולו, רק כי לא לכל דבר בספר הזה יש הוכחה. המקרא הוא הרבה מעבר למיתוסים שאפשר לפסול כי הם בעלי אופי פנטסטי. ברגע שמורידים מסיפורי המקרא את כל החלק הזה, מקבלים סיפור די מתקבל על הדעת, שפה ושם אפשר לקשר אותו גם עם ממצאים ארכיאולוגיים ומקורות הסטוריים אחרים.
אפילו בויקיפדיה שלך יש ממצאים ארכיאולוגיים בצד עם מה שנכתב במקרא. בערך הזה.

ברור שאי אפשר להוכיח כל דבר שנתכב במקרא, וגם את הממצאים הארכיאולוגיים שמצאו יש לקחת בערבון מוגבל. אבל כנראה שבשביל אנשים מאמינים, זה מספיק כל עוד אין הוכחה חד משמעית שסותרת את קיומו של עם ישראל בתקופה ההיא (וזה למה הגבתי מה שהגבתי). ואני חושבת שבשם העובדה שהספר הזה קיים, והוא מתיימר לספר את תולדות העם שלך, צריך לקחת אותו בחשבון (לא חובה לקחת כל מילה כאמת מוחלטת). ואם כבר לקחת בחשבון, העם היהודי, כפי שהוא מתואר במקרא, היה חלק גדול מההסטוריה שלו עם של נוודים, שזה לגמרי שונה מהעם הסיני. הרבה יותר קל להוכיח מתי לראשונה היו יצורים אנושיים על האדמה שהיא כיום סין, לעומת הוכחה שעם מסויים מתוך המון עמים קטנים שהיו אז באזור, הוא עם ישראל.

בקשר להאם העם הסיני באמת עתיק יותר, גם אם נתייחס למקרא כמקור רלוונטי (לא כולל סיפורי הבריאה), עם ישראל קיים בערך מ3000 לפנה"ס (תקופת הברונזה). בעוד שיש עדויות שבסין היו אנשים כבר ב6000 לפנה"ס.

ישן 01-08-2008, 16:53

בתגובה להודעה מספר 559 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "תגובה לאופיר:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
דני בסה"כ טען שהעם היהודי הוא העם העתיק ביותר, אני לא מסכימה עם זה אז נגיד שהוא מהעתיקים ביותר.
ואיך אתה הפרכת את זה? על ידי זה שפסלת את המקרא כולו בטענה שאי אפשר לקחת אותו ברצינות. אתה לא יכול לפסול את המקור כולו, רק כי לא לכל דבר בספר הזה יש הוכחה. המקרא הוא הרבה מעבר למיתוסים שאפשר לפסול כי הם בעלי אופי פנטסטי. ברגע שמורידים מסיפורי המקרא את כל החלק הזה, מקבלים סיפור די מתקבל על הדעת, שפה ושם אפשר לקשר אותו גם עם ממצאים ארכיאולוגיים ומקורות הסטוריים אחרים.
אפילו בויקיפדיה שלך יש ממצאים ארכיאולוגיים בצד עם מה שנכתב במקרא. בערך הזה.
לפסול את המקרא כהוכחה לקיום העם היהודי באלף השני לפנה"ס זה דבר מתבקש, אי אפשר להתייחס לתנ"ך כאל מקור אמין בגלל כל הסיפורים השונים.
הויקיפדיה(כמו שאמרת) הממצאים האריאלוגים מופיעים לצד המקרא, אבל דני השתמש רק במקרא, אם הוא היה מביא הוכחות ארכיאולוגיות אז היה אפשר להתייחס אל התנ"ך.
ברור שאי אפשר להוכיח כל דבר שנתכב במקרא, וגם את הממצאים הארכיאולוגיים שמצאו יש לקחת בערבון מוגבל. אבל כנראה שבשביל אנשים מאמינים, זה מספיק כל עוד אין הוכחה חד משמעית שסותרת את קיומו של עם ישראל בתקופה ההיא (וזה למה הגבתי מה שהגבתי). ואני חושבת שבשם העובדה שהספר הזה קיים, והוא מתיימר לספר את תולדות העם שלך, צריך לקחת אותו בחשבון (לא חובה לקחת כל מילה כאמת מוחלטת). ואם כבר לקחת בחשבון, העם היהודי, כפי שהוא מתואר במקרא, היה חלק גדול מההסטוריה שלו עם של נוודים, שזה לגמרי שונה מהעם הסיני. הרבה יותר קל להוכיח מתי לראשונה היו יצורים אנושיים על האדמה שהיא כיום סין, לעומת הוכחה שעם מסויים מתוך המון עמים קטנים שהיו אז באזור, הוא עם ישראל.

בקשר להאם העם הסיני באמת עתיק יותר, גם אם נתייחס למקרא כמקור רלוונטי (לא כולל סיפורי הבריאה), עם ישראל קיים בערך מ3000 לפנה"ס (תקופת הברונזה). בעוד שיש עדויות שבסין היו אנשים כבר ב6000 לפנה"ס.

ישן 03-08-2008, 17:56

בתגובה להודעה מספר 569 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "לא. אתה עובר על איסור דרבנן..."

אתה מדבר על הפסוק בדברים יז פסוק י"א,שאכן על פיו "לֹא תָסוּר, מִן-הַדָּבָר אֲשֶׁר-יַגִּידוּ לְךָ--יָמִין וּשְׂמֹאל."
אבל אם נעתיק את הקטע מפסוק ט עד י"א אין שום סמכות לרבנים אלא לכהנים לוים ולשופט.
"וּבָאתָ, אֶל-הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם, וְאֶל-הַשֹּׁפֵט, אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם; וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ, אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט. י וְעָשִׂיתָ, עַל-פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ, מִן-הַמָּקוֹם הַהוּא, אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה; וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת, כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ. יא עַל-פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ, וְעַל-הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר-יֹאמְרוּ לְךָ--תַּעֲשֶׂה: לֹא תָסוּר, מִן-הַדָּבָר אֲשֶׁר-יַגִּידוּ לְךָ--יָמִין וּשְׂמֹאל."
ישן 04-08-2008, 00:50
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 572 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "לא,אינני רב ואיני מוסמך לפסוק..."

אוקיי בא נבחן את הטענה שלך.

אם באמת הכל תלוי בסמכות הכהן, השופט או הלוי האם מתי שאין התגלות אלוקית ואין כהנים שוטפים ולויים - עם ישראל לא מתפקד? הוא אמור לעמוד על קצות האצבעות עד שיש התגלות של השכינה?..

יש שלמדו דברים אלה הרבה לפניך - הגיעו למסקנה שרבנים מסויימים יכולים לפסוק הלכות על סמך למידת התורה (בדבקות) ולא על סמך עצמם - אתה מקבל מסקנות שגויות בלי לבחון אותם כלל..

ישן 04-08-2008, 16:32
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 576 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "או קיי,אז אתה אומר לי שכל מי..."

זה לא הולך בכזאת קלות...

אלה שלומדים את התורה ועוברים את המבחנים הם לכל היותר נהיים רמי"ם (רבנים מחנכים) - ומוסמכים ללמד מקצועות קודש בבתי ספר.

כדי להיות רב קהילה או פוסק הלכות אתה צריך שתהיה לך קהילה - כמו שנאמר: "עשה לך רב".

אם חילוני מתחיל לפסוק הלכות הזויות שאינן משקפוות את הלך רוחה של התורה (כפי שהיה עד היום) - הרבה ייסתיגו ממנו (או שכמה רפורמים יאמצו אותו..)..

הרבנים שכיום משמשים כ"מנהיגים" של הדתיים הם רבנים מוכרים ומאחורי כל פסק הלכה יש מבנה הלכתי מפורט וגלוי לכל מי שמתעניין.

ישן 05-08-2008, 17:16
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 580 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "שוב,אמרתי ששמעתי את זה במקום..."

ציטוט:
שוב,אמרתי ששמעתי את זה במקום כלשהו אבל אני לא זוכר,כמו כן כתבתי שבהנחה שחלב איננו גדי אלא חלב במשמעותו הפשוטה אני הייתי נוהג בצורה מסויימת במצב מסויים,אתה היית נוהג באותה צורה?

אחי, אי אפשר ללמוד ככה..צריך לקבל מושג כללי ולדעת את הנתונים של הבעייה לפני ששואלים שאלה עליה.

החלב הוא חלב (לבן כזה) ושאומרים "חלב אמו" - זה לא החלב ששייך לאמא של אותו גדי אלא לכל סוג של חלב.

אתה צודק שאם היינו לומדים הכל בצורה שטחית היינו חושבים שהכוונה היא רק לאמא שלו או שחלב-משמע-גדי... אבל לא לומדים בצורה שטחית.

ועל הדרך אשמח אם תענה על השאלות הבאות(כן ולא)
אתה מאמין באלוהים?
אתה יודע שאלוהים קיים?

אני חושב שאתה יכול כבר להבין מהאשכול שאני מאמיןוכבר כתבתי בתגובה מסויימת שאני יודע.

תודה.

ישן 05-08-2008, 21:24
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 583 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה מסתמך על 100% שקר, שלא..."

אתה טועה. והנושא הזה מורכב.

כתוב "לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל".

אני לא הולך לחפור אבל סומכים על העיקרון שהקב"ה נמצא עם עם ישראל תמיד לכן קל וחומר שהוא שומר שהעם לא יבחר אלא חכמים ישרים ונבונים שעושים כדבר ה', כדבר התורה.

את הדעה שלך אמרו כבר אלה שנקראים קראים, צדוקים, רפורמים - שפרשו מן היהדות שהייתה עד אותו זמן.

ישן 06-08-2008, 12:07

בתגובה להודעה מספר 584 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אתה טועה. והנושא הזה מורכב. ..."

כבר עניתי לך על זה קודם,אתה מצטט פסוק חלקי,כמו כן אם תקרא מפסוק ט(אני כבר חוזר על עצמי לא?) תגלה משהו שונה.
"א אין שום סמכות לרבנים אלא לכהנים לוים ולשופט.
"וּבָאתָ, אֶל-הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם, וְאֶל-הַשֹּׁפֵט, אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם; וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ, אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט. י וְעָשִׂיתָ, עַל-פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ, מִן-הַמָּקוֹם הַהוּא, אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה; וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת, כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ. יא עַל-פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ, וְעַל-הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר-יֹאמְרוּ לְךָ--תַּעֲשֶׂה: לֹא תָסוּר, מִן-הַדָּבָר אֲשֶׁר-יַגִּידוּ לְךָ--יָמִין וּשְׂמֹאל."

אתה רוצה להגיד שזה כבר לא תקף?,תביא פירוש שיתן כוח לרבנים,רק תוודא שלא רב נתן את הפירוש הזה.
ישן 05-08-2008, 23:50
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 588 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זאת המצאה. כמו שאני יכול..."

אני יענה לך פה וזה מתקשר גם לשאלה הקודמת שלך אלי:

מתואר בתורה שמשה עלה לקבל את לוחות הברית, הוא היה שם 40 יום וליל..מממ...האם לשכתב את התורה על אבן לוקח כלכך הרבה זמן?
נשאיר את השאלה פתוחה.

ידוע הרי שישו היה יהודי במקור ולקח לעצמו נאמנים שלא היו בעדת ישראל. לאחר שנצלב - כשמאמיניו כביכול האמינו שהוא המשיח, עלתה השאלה האם הדת שלהם תהיה מבוססת על התורה. לכאורה אם הם היו בוחרים כך, לקיים את המצוות - הרי שהתורה לא הייתה רק של עם ישראל ועד היום כל עם שיחפוץ בכך - יוכל לאמץ לעצמו את התורה.

זה כמובן לא הגיוני - כיוון שהתורה היא של עם ישראל ועם ישראל הוא בלבדו מקדש את ה'. אז איך מיישבים את הקושיה?
פה מגיע הדבר שאינו נפרד מהיהדות - והגויים כמעט ולא מייחסים לה חשיבות - אנו יודעים כמובן שיש את התורה שבעל-פה - שניתנה למשה מפי אלוקים (ב- 40 יום וליל). משה העביר את התורה לבנ"י וכך תורה זו נשתמרה ושיננוה והעבירוה מפה לאוזן, מאב לבן - עד שהיה חשש שתורה זו תשכח (עקב לחצי הגויים) - ולכן שמו אותה על הכתב.
אנו יודעים שזו כמובן - המשנה. המשנה מתקשרת עם התורה שבכתב והיא בעצם מפי ה' - היא מבארת את כוונת הפסוקים ומכוונת אותנו לקראת פסק ההלכה.

לכן, יש לנו כיוון - אנו יודעים שאנחנו בדרך הנכונה - אלה הן אינם המצאות. את המשנה לומדים בגמרא - יש אינספור מחלוקות דעות -ועל פי כללים מסויימים קובעים הלכות. שום דבר אינו נפרד מהתורה.

ישן 06-08-2008, 12:54
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 590 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "התורה שבעלפה זו המשנה? אתה..."

ציטוט:
התורה שבעלפה זו המשנה?
אתה בטוח שאנשים יכולים לזכר בעלפה שישה סדרים שלמים? קצת תמוהה.

חוץ מזה,המשנה היא הפירוש לתורה,נניח.
אבל הגמרא היא פירוש למשנה?מה אנחנו עד כדי כך טיפשים שצריכים פירוש לפירוש?
תהיה הגיוני,יתנו לך ספר ואז יתנו לך פירוש לספר,אתה תצתרך פירוש לפירוש כדי להבין את הספר?

כן,אפשר לזכור ששה סדרים בעל פה תאמין או לא....אבל בכלל לא היה צורך
משה קיבל את התורה שבעל פה בסיני והעביר ליהושע,ביום שמשה מת נולדו ליהושע כמה ספקות ונשתכחו ממנו כמה הלכות וסדר הדברים היה מאב לבן מאב לבן....עכשיו מאיפה נולדו שישה סדרים? מהמחלוקות על זה שכל חכם מביע את דעתו בנושאים מסוימים שלא מופיעים במה שמשה מסר ע,י השוואה למקרים שכן
הגמרא מפרשת את דברי המשנה שנכתבה מאוד בקצרה....ואני יכול להביא לך אלפי דוגמאות לדברים שהמשנה סתמה ולא פירשה את דבריה כי אז זה היה ברור אבל בזמן הגמרא היה צורך לברר את זה.

אגב תורה שבעל פה כשמה כן היא-בעל פה....אסור היה לכתוב אותה עד תקופת הרומאים שהטילו גזירות חמורות על לימוד תורה בארץ ובא רבי יהודה הנשיא והחליט ש"עת לעשות לה' הפרו תורתך" וכתב את זה כדי שחס ושלום זה לא ישתכח עם כל הגזרות

ישן 06-08-2008, 17:07
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 590 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "התורה שבעלפה זו המשנה? אתה..."

ציטוט:
התורה שבעלפה זו המשנה?
אתה בטוח שאנשים יכולים לזכר בעלפה שישה סדרים שלמים? קצת תמוהה.

תמוהה? לפני השואה הייתה ישיבה גדולה בפולין. ישיבת חכמי לובלין - היו שם משהו כמו 500 תלמידים שכל אחד מהם היה יודע את סדרי המשנה והמסכתות בעל-פה. מי שלא היה יודע את הדבר הבסיסי (אז זה היה בסיסי) הזה לא היה מתקבל לישיבה...
במאמר מוסגר אתה יכול לראות את מערכת החינוך כיום ולהתחיל לבכות. כמו כולנו..

חוץ מזה,המשנה היא הפירוש לתורה,נניח.
מה זה נניח? זה הפירוש אתה יכול להיווכח שזה הלכות שהן בהקשר ישיר לתורה.

אבל הגמרא היא פירוש למשנה?מה אנחנו עד כדי כך טיפשים שצריכים פירוש לפירוש?
תהיה הגיוני,יתנו לך ספר ואז יתנו לך פירוש לספר,אתה תצתרך פירוש לפירוש כדי להבין את הספר?
טיפשים? לדעתי זה מראה את גודל הדקדקנות והאין-פשרות בכל הנוגע לנו בקיום מצוות.
להאמין - זאת התחייבות. לא משהו שאתה עושה פעם כן, פעם לא.

אם תעמיק תבין שהגמרא היא הכרחית. כמו שגם היום יש הלכות חדשות (ההלכות מתפתחות במקביל להתקדמות העולם) וצריך ללמוד אותם היטב.

ישן 06-08-2008, 21:28
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 595 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "במקרה הזה, זה כל כך לא אמין..."

לפי מה שאני קיבלתי מרבותי כל מילה בתורה לא נכתבה סתם ויש לה אפילו הרבה פעמים יותר ממשמעות אחת...ואי אפשר להבין כל דבר כפשוטו כי זה סותר דברים אחרים כמו עם ה"עין תחת עין" שהבאתי לך.
יש הרבה מאוד דברים שלא ברורים בתורה שבכתב,התורה שבע"פ היא כמו הוראות ההפעלה לתורה שבכתב.
נגיד הפסוק "וקשרתם אותם לאות על ידכם" זה תפילין
איך הם צריכים להראות? באיזה צבע? איפה להניח? בלי התורה שבע"פ לא נדע זאת
שלא דבר על זה שבתורה שבכתב כתוב שמשה עלה לשמיים ולמד תורה.....לא הגיוני שזה רק את התורה שבכתב.
בספר הכוזרי שואל הכוזרי את החבר (החבר זה החכם היהודי) מה יש לו נגד הקראים שמאמינים רק בתורה שבכתב
הנה לינק לכוזרי:
http://www.tsel.org/torah/kuzari/shelishi.html
תחפש שם את פסקה ל"ב ותקרא שם כמה דברים שלא ברורים לבד מהתורה שבכתב

ישן 06-08-2008, 21:57
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 597 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה לא יכול סתם להמציא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אתה לא יכול סתם להמציא משמעויות, רק בגלל שאתה חושב שחסר משהו בתנ"ך.

כל התשובות לשאלות שלך בנושא תפילין מומצאות. אין סיבה שתחשוב שצריך להיות לתפילין צבע מסויים.

לגבי הלינק שהבאת, העברית שם לא ברורה דיה.

לגבי המשפט "בתורה שבכתב כתוב שמשה עלה לשמיים ולמד תורה.....לא הגיוני שזה רק את התורה שבכתב."
אין לך על מה לבסס את זה, זאת סתם הערה שטותית... אלא אם תשכנע אותי אחרת.

רק שניה, כתוב "וקשרתם אותם" את מה? איך צריכות להראות תפילין? מה זה תפילין?
אגב אני טעיתי מדובר כמובן בסעיף ל"ה באותו מקום
כתוב בתורה "אל יצא איש ממקומו ביום השביעי" מה זה מקומו? דירה? אולי חדר? אסור לי לזוז בכלל?
ועוד מיליון דברים שבלי התורה שבע"פ לא היינו מבינים
עכשיו זה בהנחה שאתה מאמין שהתנ"ך בכלל אמיתי:
נראלך אלוקים היה כותב ספר עם הנחיות לא ברורות ומשאיר אותנו ככה?
ובכלל,כל כללי הניקוד שלנו לתנ"ך לקוחות מחכמים....אם אתה לא מאמין לתורה שבע"פ אז אולי אפרש את הפסוק "לא תרצח" ללא להרצח (סביל) או בכלל לא לציווי אלא לנבואה

ישן 06-08-2008, 13:45

בתגובה להודעה מספר 603 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "איזה פירושים סותרים יש..."

פירוש סותר אחד בבקשה:
שיר השירים,ב,פס' ח-ט
ח:קול דודי הנה זה בא מדלג על ההרים מקפץ על הגבעות
ט:דומה דודי לצבי או לעפר האילים הנה זה עומד אחר כתלנו משגיח מן החלונות מציץ מן החרכים

מדרש רבה מפרש בין היתר את הפסוק הזה

ציטוט:
רבי יוסי בר חנינא אמר לאורזליהון דאיילתא הנה זה עומד אחר כתלנו אחר כתלנו של סיני הה"ד (שמות י"ט) כי ביום השלישי ירד ה' משגיח מן החלונות וירד ה' על הר סיני אל ראש ההר מציץ מן החרכים וידבר אלהים את כל הדברים

ציטוט:
ר' יוסי בר' חנינא לעורזליהון דאיילתא הנה זה עומד אחר כתלנו אחר כתלי בתי כנסיות ובתי מדרשות משגיח מן החלונות מבין כתפיהם של כהנים מציץ מן החרכים מבין אצבעותיהם של כהנים

ציטוט:
הנה זה עומד אחר כתלנו אחר כותל מערבי של בית המקדש למה שנשבע לו הקדוש ברוך הוא שאינו חרב לעולם

עכשיו איזה פירוש הוא נכון?
ישן 06-08-2008, 17:26
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 604 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "פירוש סותר אחד בבקשה: שיר..."

בא אני יסביר לך משהו אחת ולתמיד.

להוכיח שיש אלוקים לציבור הרחב - אי אפשר. ואם זה אפשרי אז זה קשה מאד.
למצוא לכאורה על פני השטח סתירות מסויימות בתנ"ך - ניתן.

עכשיו אני יתאר לך מצב אחר.
יש אפשרות להוכיח את אלוקים - וזה קל מאד.
התורה מאד ברורה וכל מי שרואה אותה יודע שהיא נכונה ושאין בה סתירות.

אם זה היה כמצב לעיל - לא היית בוחר בזה? 100% היית בוחר בזה - אם היה ניתן להוכיח שיש אלוקים.

אז אתה שואל - למה באמת זה לא כך?

אני יענה: אם לכולם היה ברור שיש אלוקים ויש לו תורה - לא הייתה זכות בחירה - ואז לא היה שום פרנציפט לעולם (שוב הכל מהמבט של היהדות).

לכן, לא הכל ברור. על פני השטח - אין אלוקים, הוא לא נראה. על פני השטח - יש הרבה סתירות בתורה והיא לא נראית אמינה.

לגויים כמובן יש מספיק תירוצים בשביל לא להעמיק ביהדות. הם רוצים להנות ולא רוצים איזשהוא עול בחיים שלהם..

אנחנו, שנולדנו כיהודים - כורתים ברית עם אלוקים כבר בברית המילה -יש לנו קשר ישיר עם הבורא - וכך ניתן לנו האפשרות לראות ,קצת ביתר בהירות, את יתרונותיה ותעלותיה של התורה, המצוות והאמונה באלוקים.

ישן 02-08-2008, 21:48

מסקנה: חוסר מודעות.

לכל החבר'ה שהתווכחו איתי כל כך הרבה (ועוד ממשיכים לנסות ולעמוד על שלהם)
בזמן שמביאים טענות - כותבים שאלות (קצרות) בלבד.
ואילו בזמן שצריך להשיב על השאלות - אי אפשר לכתוב תשובות קצרות (כי אז יתווכחו גם עליהן משום שהן לא שלמות) - וגם צריך שכל החומר יהיה מונח לפני ולהגישו (דבר שלוקח הרבה זמן)

לכן (לרציניים בלבד):
איך שאני רואה את הדברים: אני הייתי בשני צידי המיתרס ולכן יכולתי לבחון מקרוב ולראות הת התנהלות הדברים.
לדבר על דברים בלי ללכת ולבדוק אותם כמו שצריך - זה כמו שמישהו שומע שיש את אמריקה ומקבל מכל מיני אנשים דיווח עליה - אבל עד שהוא לא ילך ויראה בעצמו , הוא אף פעם לא יגיע לידיעה אמיתית מה זה אמריקה. - יש כאלה שמגזימים , כאלה שמשקרים ביודעין , כאלה שסתם רוצים להראות שהם יודעים והם בעצם לא יודעים כלום - ויש גם את אלה שאומרים את האמת - אבל תמיד בסופו של דבר אף אחד לא יוכל לערוך לכם את החיים אם אתם תלכו לבדוק את זה בעצמכם - כי אם זה נכון , זה יותר משאלה של להיות או לא להיות דתי להאמין או לא להאמין - זו שאלה של החיים שלכם בעולם הזה ובעולם הבא (לפחות ב 50%) - וכדאי מאוד לקחת קצת זמן לחשוב (שנה אחת מתוך 120 ואפילו מתוך 80 זה ממש כלום - ואם ישאלו , תגידו שבמקום לקפוץ לתאילנד למצוא את עצמכם החלטתם לקפוץ לישיבה חרדית ) סוף-כל-סוף אתם יהודים אז חבל.

ואין טעם להעלות גם על התגובה הזו טענות ומענות - בבקשה לא לרדת גם לרמות כאלו - בשביל זה יש את אתרי "החופש" למיניהם - שמחפשים רק שנאה. לא מומלץ בכלל.
ישן 03-08-2008, 14:53
צלמית המשתמש של maorhag

תשובה

אני לא מאמין-אני יודע שיש אלוקים
אני לא צריך את כל ההוכחות המדעיות
ואני בעד גם להפסיק עם הוויכוחים פה,כי אתם פשוט אנטי ולא מוכנים להקשיב וזה מאוד מיאש...חוץ מזה שאין כאן תרבות דיון בשקל כל אחד מזלזל בדברים של חברו.....
אגב,ברצינות חשבתם שתקבלו את כל התשובות שבעולם מ2 משתמשים שעוד לא עברו הכל בחיים? לא שאני איזה מומחה אבל ברצינות-רק איפשהו בישיבה בשיעור ג מתחיל להיות לך מושג ותשובות מעמיקות (וזה אמרו לי כמה מישיבות שונות)
אתם באמת רוצים לברר את העניין? לכו לרב ותתחילו להתווכח איתו,אל תהרגו שני אנשים פה
יום טוב

ישן 03-08-2008, 20:52
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 634 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "לא דיברנו על דני, דיברנו על..."

קודם כל אפילו לא הגבת בשרשור שהגבתי אליו, ככה שאתה לא יכול לומר "דיברנו".
תקרא שוב את השרשור הזה ותבין שמה שנאמר שם זה בקצרה ככה:
מישהו אומר שהוא יודע שאלוהים קיים.
אופיר אמר לו שהוא לא יודע הוא רק מנחש.
ואז דני אמר שאופיר לא יכול להוכיח בצורה חד משמעית שאין אלוהים.
ואז בן אור אמר שחובת ההוכחה מוטלת על מי שטוען שהוא כן קיים.

אז אני הגבתי אישית לבן אור, והסברתי לו שדני (או חבריו המאמינים) לא חייבים להוכיח לו כלום, כל עוד הם לא מנסים להכריח אותו להאמין.
אני יכולה לטעון עד מחר שיש לי עור כחול... זה לא אומר שאני חייבת לכם שום הוכחה.
ברגע שאני אומרת "יש לי עור כחול... ואתה מפגר אם אתה לא רואה את זה." אז אני אולי חייבת להוכיח.

ישן 03-08-2008, 22:36
צלמית המשתמש של maorhag

לא יודע מי זה אבל בכל מקרה
בתגובה להודעה מספר 639 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אחלה, מה עם ירון ידען? בחור..."

אז מה?!?!?!? יש לי דוד שגדל בבית דתי לאומי ואח"כ חזר בשאלה בארה"ב ואחר חזר בתשובה והיום הוא חרדי קיצוני האמת שלא ראיתי אותו אפילו פעם אחת בחיים רק ההורים שלי סיפרו לי.....
ולמה אתה הולך לאיזה ירון ידען שאך אחד לא שמע עליו? יש לנו את אלישע בן אבויה,אחד מגדולי הדור בתקופת התנאים,הרב של רבי מאיר בעל הנס!! והוא חזר בשאלה,אבל מה אומרת עליו הגמרא? שעוד בתקופה שהיה רב היו ספרי מינים (כופרים) יוצאים ממנו והוא היה מקולקל גם כשהיה רב...
עריכה:אחרי קריאה קצרה עליו כמו שחשבתי הוא באמת לא היה איזה רב גדול...והאמת שבציבור החרדי די קל לצאת בשאלה מרוב החמרות אבל זה לנושא אחר

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 03-08-2008 בשעה 22:39.
ישן 03-08-2008, 22:09
צלמית המשתמש של maorhag

מצטער לקטוע לכם את השרשור המקסים
בתגובה להודעה מספר 625 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "תשובה"

אבל סוף סוף אני רואה כאן חילוני/יה נורמלית והיא SEO....בחייאת אני לא באתי להסביר לכם,האמת כבר התיאשתי מזמן אבל עניתי לסקר ואמרתי שאני יודע,למה? כי אחרי ברור מקיף של העניין התחושה מאוד חזקה,כמו שאף אחד לא יוכל להוכיח לי שהוא באמת חי ואני גם לא מבקש הוכחה.
ולSEO רק שתדעי שמה שאנשים דתיים פוסלים דעות אחרות זה בגלל שהן ההפך הגמור מהתורה ולפי התורה צריך לפסול אותן,לא בגלל שום תכונות רעות.
כתוב ב"מסילת ישרים" שיש מקומות שבהם לא צריך להטיף מחשש להגברת החטא וכו' אז אני עצרתי מזמן להטיף.

נ.ב לכל מי שמנסה להוכיח את דבר קיומו של אלוקים זה טוב אבל אמונה היא לא רק שכל וגם לא רגש כמו שכותב לנו הרב זצ"ל (הרב קוק) במאמרי הראי"ה, מאמר מאורות האמונה עמוד 70 "האמונה אינה לא שכל ולא רגש, אלא גילוי עצמי היותר יסודי של מהות הנשמה, שצריך להדריך אותה בתכונתה".
כלומר אמונה לא בנויה רק על שכל,השכל והרגש הם רק מה שמחזקים אותה ומהסיבה הזאת לא ניתן להוכיח אמונה

ישן 04-08-2008, 01:12
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

הרשו לי להוסיף כמה מילים:

מסכים עם תגובתו של maorhag.

כבר כשנכנסתי לאשכול הזה מלחתחילה, אמרתי שהפעם אני לא יתפתה ולא יגיב בו.. טעיתי.

המסקנות ברורות - כפי שאליענה , בניסוח מצויין, ציינה שאין אפשרות להוכיח אמונה - כיוון שזאת אמונה ואין אפשרות מהצד השני להוכיח שאין ישות שעשתה את הכל ולכן זה וויכוח אינסופי חסר תכלית - זה נכון מבחינה מסויימת וזה לא הדיון שבאתי ליצור..

ראיתי תגובות בוטות ולא נכונות - הגבתי עליהם בהתאם. אנשים תמימים שאין להם עדיין כיוון מסויים קוראים תגובות שכלכך בטוחות בעצמן - כאילו אין משהו שיוכיח אחרת - פה באתי לנפץ את האשלייה הזאת -לא באתי לשכנע אף אחד בתפיסת עולמי כיוון שידעתי שזה בלתי אפשרי בעליל.

אופיר, אלכס ושאר החבר'ה שהשתתפו איתם לפעמים - יש לכם טענות טובות - לפעמים כיוון שהן מנוסחות בשלל שיטות לוגיות ולפעמים גם, בעיתים רחוקות, בגלל תוכנם. הבעיה היחידה היא הגישה - וזה לעתים קרובות (מה לעשות אני פתיל קצר) גורר גם אותי וזה לא הולך יפה.. אני מכבד אתכם, באמת. אני מאמין אפשר לעשות פה דיון רציני וטוב (גם אם זה לא הוכח זה אפשרי).

לגבי רומן ובן אור - חבל לי על השנאה שלכם.. שנאה היא לרוב מתוך בורות -תאמינו לי יש הרבה דתיים טובים שלא רק מחפשים איך תהיו החוזרים בתשובה שלהם אלא באמת אכפת להם מהמדינה והם רוצים לנהל דיון וקשב בין החוגים השונים בחברה היהודית.

שיהיה לנו בהצלוחה..

ישן 04-08-2008, 12:47
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 646 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה מודע לעובדה שהשם שלי מאור?"

כן, אבל לא הייתי בטוח אז שמתי ת'שם משתמש שלך...

בינתיים אני דן עם שני חבר'ה שאחרי כל טענה שהתנפצה להם בפרצוף - הם חוזרים למקור ( אין אלוקים והכל אגדות וסיפורים) שכבר הבהרתי שלא ניתן להוכיח אותו..

דנתי עם עוד אחד שמשום מה לא רוצה לעשות את הדבר המינימלי (שהוא אמר שהוא כבר עשה ולכן אני לא מבין מה קשה..) שביקשתי ממנו שיוכיח לי.

עוד אחד שאומר דברים אבסורדים שמזל שאני לא מתווכח איתו פנים מול פנים כי לא הייתי יכול לשמור על ארשת פנים רצינית.

סיכום מערכה: אני מסתדר...

ישן 04-08-2008, 15:28
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

לכל השואלי שאלות באשכול - לאלה שבאמת רוצים לדעת:

1.מצאתי תיאור יפה ותמציתי על כל העסק הזה.

בן אור - שאלת אותי מה מטרת היהדות - הנה תיאור יפה (אך מאד שטחי.. יש רובד הרבה יותר עמוק)

מעניין אותי מה יש לכם להגיד על זה (אלכס גם אתה):

לחץ כאן

2. ויש גם את התיאור הזה - שהוא בעני מרתק. תיאור מדהים:

לחץ כאן

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 04-08-2008 בשעה 15:48.
ישן 04-08-2008, 18:08

בתגובה להודעה מספר 659 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אז אני ממש מרחם עליך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
כי לחיים שלך אין שום מטרה....אתה חי ואתה אפילו לא יודע בשביל מה אתה חי
תחשוב פעם לעצמך למה אתה חי? למה נוצרתי? אתה לא צריך לכתבו לי תגובה בשביל זה,אבל תשאל פעם אחת ברצינות את עצמך,תסתכל במראה ותגיד לעצמך שנוצרת במקרה,אגב זה גם די מעליב אותי שמישהו יגיד לי שנולדתי סתם

לא ראיתי שהוא אמר את זה, ולדעתי אתה סתם מכניס מילים לפיו.
גם אני לא רואה משמעות לקיום, ולא מאמין שאנחנו כן כתוצאה מהתערבות כוח על טבעי כלשהו.
כל אחד שנולד צריך למצוא לעצמו את המשמעות לחייו, ככה שבסוף חייו הוא יוכל להסתכל אחורה ולהגיד לעצמו שהוא גאה במה שעשה בחייו.

אף אחד לא אמר שנולדת סתם, אתה מחליט מה הייעוד שלך ומה עלייך להספיק לעשות כאן.
ישן 06-08-2008, 11:48
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 661 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "תודה אבל לא תודה, אני לא צריך..."

ברור שנוח לך עם החוסר משמעות שלך. אתה חי רק עם הקלות לעצמך.

תדמיין את זה כמו ריצת מרתון - אתה יכול לפרוש כי כואב לך בכל עת - אבל אתה תרגיש גרוע עם עצמחך שלא התאמצת מספיק אבל -אם אתה דוחק בעצמך עוד ועוד בלי לוותר - אתה ווינר ואין הרגשת סיפוק יותר גדולה מזו.

אתה הולך לחיות ביאוש - כי אתה לא תמצא את עצמך. במוקדם ובמאחר אתה תרגיש חייב לשנות את דרך החיים שלך - כי אדם מחפש משמעות כמו שהוא מחפש מיים לשתות כשהוא צמא.

אולי אתה תמצא את המשמעות בהודו או בתורה הסינית - אך אני אומר לך במפורש - יש אמת בתורות האלה -האמת שזה קשור מאד ל"קבלה" - אך דברים אלה אף פעם לא מושלמים כיוון שהם מתייחסים רק להגשמה הגופנית ולא הגשמה של הנשמה.

היהדות היא ההגשמה הגשמית והרוחנית. אתה לא תגלה את זה אם תחשוב שהמסקנות שלך הם הכי חכמות/נבונות ושאף אחד לא חשב עלהם לפניך...

ישן 06-08-2008, 15:38
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
בתגובה להודעה מספר 662 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "ברור שנוח לך עם החוסר משמעות..."

אני חי עם הקלות כי זה מקל על החיים :|
נראה לי די אידיוטי בנאדם שמערים עליו קשיים רק בשביל להרגיש טוב עם עצמו..
תדמיין נהר שצריך לחצות אותו - אתה יכול לקחת את הגשר אבל אתה מתעקש לעבור דרך המים ולטבוע

חוץ מזה שאתה זה שחי עם ההקלה הגדולה ביותר
אתה הרי בטוח שאחרי שתמות אתה הולך למסיבה אינסופית בגן עדן עם דוד שלמה וכל החברה
אין הקלה יותר גדולה מזו

בקשר לשאר, אני מנחש שאתה לא נביא, נכון?
כבר הספקתי להתערב עם חבר שלי (שהוא בדיוק כמוך)
שבעוד 10 שנים אני לא\אני כן אחזיק באותה הדעה
אני לא שולל שום דבר
אבל כדי שאני אאמין לרעיון הוא צריך להיות משכנע

ישן 04-08-2008, 20:29
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
בתגובה להודעה מספר 671 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אני לא מבין איך אדם שעושה..."

אני בכלל לא יכול לקחת את זה ברצינות.
באמת נראה לך שכל מה שאני עושה בחיים זה לראות סרטים ללכת לפאב ולרקוד? ושהכל מוקדש להנאה?
הקטע הזה מציג את האתאיסטים כאנשים שמוכנים להרוג רק בשביל ההנאה שבדבר.. כאילו שמוסר הוא משהו בלעדי לדתיים. פשוט מגוחך.
באמת נראה לך שלרופאים שמצילים חיים ולחוקרים שמפתחים תרופות שבלעדיהם תוכלת החיים שלנו הייתה נמוכה משמעותית יש "ידיים מטונפות"?
אתה באמת כפוי טובה לכל אותם מדענים שבזכותם אתה נהנה מחשמל, מחשב, אינטרנט, טלפון ועוד עשרות טכנולוגיות אחרות? האם חייהם של אותם אנשים היו כל כך חסרי "משמעות"?
בלבול שכל.

נערך לאחרונה ע"י q_man בתאריך 04-08-2008 בשעה 20:37. סיבה: שכחתי ""
ישן 04-08-2008, 22:21
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 672 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "אני בכלל לא יכול לקחת את זה..."

אף אחד לא ממעיט במה שם עשו במהלך חייהם - כל עוד זאת הייתה עזרה לזולת וחסד - להיפך מעריכים אותם מאד שהם סיגלו לעצמם חיים כאלה, וזה בעצם עשיית מצוות התורה (על רגל אחת - "ואהבת לרעך כמוך")..

קשה למצוא אנשים כאלה - שחושבים שאין שום משמעות - ועם זאת להלחם על חיים של מישהו או לפתח דברים בשביל החברה ולא בשביל הכבוד או הכסף...קשה.

ישן 04-08-2008, 22:11

בתגובה להודעה מספר 669 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אז איך אתה עדיין חושב מה שאתה..."

אמרתי לך כבר מזמן שלחיים אין משמעות חוץ מהמשמעות שאתה קובע להם...
למה אתה מתפלא שהקטע הטיפשי שהבאת פה לא מזיז לאף אחד...?
היה מזיז לך לו הייתי כותב קטע שכתוב באותה לשון ילדותית, להוסיף עוד כמה קריאות "אחי" ו"גבר" ו"אחשלו"
כדי להשמע צעיר ואחד מהחברה, ולספר לך על זה שדוסים חיים כל החיים שלהם במסדרת מגבילה
שמונעת מהם לחוות החיים במלואם? מסגרת שגורמת להם ללמוד כל החיים שלהם נושא מת
וסיפורים שחלקם חסרי משמעות, ולעבוד אל לא קיים רק כדי להתחתן בגיל צעיר ולהביא עשרות ילדים
שיחיו בדיוק את אותם החיים שהם חיו וככה במעגל נצחי ובלתי נגמר?
בטח שזה לא היה מזיז לך (אגב ברור לך שאי לא חושב על כל הדתיים בצורה הזאת)
אם אני לא מזלזל בך בצורה כזאת, למה אתה כן? תביא "הוחכות" יותר מאתגרות...

ישן 04-08-2008, 22:05
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 676 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "פאק :| בא לי להקיא מכמות..."

הוא הראה לך שהכל חולף..

אם עשית משהו ואתה לא זוכר אותו - מה הוא שווה?
אם אתה חי בשביל לעשות דברים שבסוף גם אם זוכרים אותם - הם לא יותר מדפדוף של ספר היסטוריה - האם בשביל זה שווה לחיות?

הוא מראה לך, בצורה יפה למדי, כמה לא שווה לחיות את הדרך שאתה חי, שהרי זה לא יותר מסרט ותעתועים..

אני לא ניסיתי לשכנע אותך - זה לא מושך אותי לשכנע אותך וזה לא מעניין אותי...
אתה ממזמן נהיית מקובע בדרך שלך..

ישן 04-08-2008, 23:34
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 678 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "ואם אתה זוכר.... אז מה? זה לא..."

לא קראת את מה שהבאתי כי כבר היית יודע את התשובה למה ששאלת.

הוא בסך הכל הראה שהזיכרון - משמע כבוד לדורות הוא לא משהו ששווה להשקיע בו את החיים כי יש משהו שהוא הרבה מעבר לזה..

בקשר למה שאמרתי:

נתחיל עם זה שאני בטוח בכל לבי שיש אלוקים - שום דבר לא יניע אותי מזה עד יום מותי.

אני, אם אני מקבל הוכחה שאין אלוקים - אני מינימום יכול לשמוח על זה שלפחות חייתי באושר ובבריאות הנפש ובעזרה לזולת.

אתה - אם תקבל הוכחה שיש אלוקים - אתה מינימום תאכל את הלב עד עמקי נשמתך על איך בזבזת את זמנך להבל ולריק (או שעשית משהו שאולי יקנה לך זכויות אם היית מאד יוצא דופן וקיימת " ואהבת לרעך כמוך")
אתה תמות בתחושה שלא הספקת כלום

יוצא שאני חי את חיי נכון מכל הבחינות. לך אולי יש את הרגעים הקטנים שמשמחים אותך..

אני לעומת זאת מרגיש יעוד. מטרה. צר לי שאתה באמת לא מסוגל להבין את זה.

ישן 05-08-2008, 12:24
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 686 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "אשכול דפוק וחסר תועלת..."

בכנות? מטבעי אני בנאדם שלא מוותר כלכך מהר.

זה לא שהתחלתי להספים או לכתוב תגובות לא קשורות כל הזמן. בסך הכל עניתי על הטענות שהופנו לעברי.

אני לא טורח בשבילם (האתאיסטים פה) במיוחד, אלא יותר לאלה שיכולים עוד לקרוא את השטויות שהם כותבים ועוד להסכים לזה בלי להיות מודעים לאלטרנטיבה אחרת.. אני לא מנסה לשכנע אף אחד- זה לא המטרה שלי (בפעם הרביעית שאני כותב את זה).

מצד שני אני לא מאמין שזה אשכול חסר תועלת. וגם אם כן - בכל אנחנו ב"מהשבראש"..

בכל מקרה - האשכול לדעתי כבר נגמר..

ישן 07-08-2008, 18:32

אחחחח
בתגובה להודעה מספר 687 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "בכנות? מטבעי אני בנאדם שלא..."

ציטוט:
אני לא טורח בשבילם (האתאיסטים פה) במיוחד, אלא יותר לאלה שיכולים עוד לקרוא את השטויות שהם כותבים ועוד להסכים לזה בלי להיות מודעים לאלטרנטיבה אחרת..

כל כך הרבה שחצנות וזילזול מאחד שאפילו לא סיים תיכון לא להאמין..
אתה מגיב לאלה "שיכולים לקרוא את השטויות שהם כותבים"?! אני אפילו לא יודע איך להשיב לאמרה כל כך גועלית ודוחה שבעצם מסכמת עם מי יש לנו עסק פה.

ראית שלא טרחתי להגיב להודעתך המזלזלת ודוחה כמעט באותה מידה בי בתחילת האשכול כי לאדם שמתיימר לדעת יותר טוב מכולם ומשיב לאחרים בזילזול ומילות גנאי אין לי מה לטרוח להשיב לו.

אני לא זה שעליו החובה להוכיח , אלה אתה כי אתה זה שמאמין פה ביישות על טבעית שאין שום הוכחה לקיומה. כך שאני לא מסכים עם SEO שאמונה לא צריך להוכיח זו טעות שחוזרים עליה שוב ושוב.
מכיוון שכל עוד אנשים כמוך אומרים לנו מה אסור ומה מותר , איך עלינו לנהל את החיים ואיך נוצרנו אז כן הם צריכים להוכיח את האמונה שלהם מעבר לתנ"ך והתורה ושאר "כתבי הקודש"
שמעבר לסיפורים יפים אין להם כל ביסוס וכל הקדושה שלהם זה בעצם ה"פז"ם" שהם צברו.
ובתור אחד שמקדיש 177 הודעות על דבר שלא הוכח אפילו ב0.000001 אחוז הייתי במקומך קצת מוריד תאף.

לפחות דבר אחד יש לנו במשותף דני - שנינו אוהבים את Coldplay

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 07-08-2008 בשעה 18:42.
ישן 07-08-2008, 19:54
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

אתה חסר תקנה..
בתגובה להודעה מספר 692 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אחחחח"

תפסיק לבכות ותתחיל לקחת אחריות על מה שאתה כותב.

אני לא יגיד שאני מכבד את הדרך חיים שלך - כי זה יהיה שקר, אבל הזלזול יכול להתבטות לא רק באופן ישיר - ובזה אתה מתמחה. הזלזול קורן מכל הודעה והודעה שלך ואתה אפילו לא שם לב.

בין השאר כתבת:

"אני די משוכנע שאדם מאמין שייקרא תספר מהתחלה ועד הסוף יטיל ספק בקיום האלוהיםובמיוחד בדתו."

האם אתה בכנות מצפה שאני יענה לך בכבוד לאחר שאתה כותב על פי הסטטריוטיפים שלך שמשווים אותי ושאר המאמינים לפחדנים ללא דעה ולאינטיליגנציה פחותה?
הגדלת לעשות וניסית באמת (באשכול הזוי אחר שלך) להוכיח שהאינטיליגציה של אנשים מאמינים פחותה מאלה שאינם.

אתה אולי מתחיל לקלוט למה אתה מקבל את היחס הזה? אתה מבין גם ששאר האנשים החולקים את הדרך חיים שלך חושבים כמוך? חושבים שבזה שהם "חסידי המדע" - שהולכים על פי המוסכמות שלהם -שמה שלא הוכח אינו נכון, הם חושבים שמי שלא הגיע ל"פילוסופיה הכבדת ראש" שלהם - הוא פחדן וטיפש.

לא ענית על התגובה שלי לא כיוון שכלכך התלהמת ממנה (מפליא שעל התגובה הראשונה שלי כן הגבת וגם על זאת וגם על אלה שבאשכולות אחרים) -
אלא כיוון שאתה לא יכול לענות לי על איך יהודים, אבותיך, שחיו 2000 שנה בגלות, בין גויים שאמרו את אותם הדברים שאתה אומר לי כיום - שמרו כלכך באדיקות על אמונתם - ושהיא נשתמרה עד היום.

תתחיל להפנים את הדברים האלה. כמה שיותר מוקדם, יותר טוב.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 07-08-2008 בשעה 20:02.
ישן 08-08-2008, 06:10

דני דני דני מה קרה נפגעת?
בתגובה להודעה מספר 693 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אתה חסר תקנה.."

"חסר תקנה" פששש זו הדרך הכי טובה שלך להשיב להודעה שלי? אם אתה יודע להשיב רק במילים כאלה אז האינטילגנציה שלך באמת פחותה משלי

"בוכה"? חח אתה פשוט מכניס פה תיאורים לאנשים שאני כבר לא יודע אם לצחוק עליך או לרחם עליך... בקשר לדבריך שוב- אני לא מזלזל במאמינים ואחת הסיבות לכך שאני עצמי הייתי כזה , אמא שלי כזאת , חצי מהעם שלי כזה וחצי מהעולם כזה אז איך אני יכול לזלזל בכולם אה?

אני מכבד כל אחד בדרכו. אך מה שכן אני מבזה את בדת. הדת זה פשוט עוד דרך לעשות כסף, להתלות תקוות שווא באנשים. אם זה האיסלאם שגורם לילדים תמימים להיות שהידים ולהתפוצץ בשם "אללה" אם זה הנצרות שגורמת לך לבכות ולהתוודות על כל פרט לא נעים בחייך בתא וידוי קטן מול בנאדם שאתה לא מכיר ואין לו שום תואר בפסיכולוגיה ואחר כך לשולוח לו המחאה גדולה בדואר. ובין אם זה ביהדות ששנותנת לאנשים תקווה אחרי שיהודים מתפוצצים לחתיכות של מעיים ומוח בירושלים יבוא לך איזה רב ויפחיד אותך שזה בגלל שעם ישראל לא חוזר בתשובה וכמובן שהוא ייקבל גם המחאה גדולה אחר כך על מילות אימה אלו מהישיבה שלו. דת מתקיימת מכאב וסבל.

דת עשתה רק רע לעולם - מלחמות , הרג , חוסר השכלה ופשוט תעשיית כסף רווחית מאוד.
ואתה עוד אחד מאנשי הדת האלה שמעיז לדבר בשם אלוהים ולהגיד פה לכולם מה הדרך הנכונה לנהל את חייהם , למי יש משמעות בחייו ומי לא.
מי לעזאזל אתה שתחליט שלמאות מיליוני האתאיסטים בעולם אין משמעות לחייהן ותזרוק להם את כל החיים לפח?!
אם אלוהים באמת הכל יכול ומעל להבנתנו מי אתה אדם קטן שתדבר בשמו?!

בקשר לאינטילגנציה והפחדנות שוב אולי זה לא היה ברור מדבריי אבל התייחסתי יותר לדת. כשאנשים חושבים שלהתפלל וללקק לאלוהים כל היום במסגד , בכנסייה או בבית כנסת זו הדרך לקבל את אהבתו זה פשוט פתטי. זה פשוט יראת פחד ממה שהוא יעשה לך עכשיו או "בחיים אחרי" אם לא תיתפלל ותיתרפס אליו כל יום במשך חייך הגם ככה קצרים.
כשאתה נכנס למעטפת המחממת של הדת אז כן זה נובע במקורו מפחד . כי אתה מקבל תשובות מוכנות מראש על איך הגעת לפה ואיך עליך לנהל את חייך וזה נוח בהרבה מלצאת החוצה ולנהל תחיים ולנתב אותם ללא מסגרת כזאת עוטפת וסגורה.

ואינטלגנציה- ברור לך שהאמונה בד"כ צומחת תמיד כתוצאה מרמת השכלה ואינטילגנציה נמוכה?
אתה יכול לראות את זה בעזה , אתה יכול לראות את זה בבתי הכלא או בשכונות עוני שמה כל בנאדם כמעט נהייה לי מאמין גדול. קח למשל את "ניו אורלינס" שם כל אדם כמעט מאמין כי זו עיר אומנם מקסימה אבל ענייה עם רמת השכלה נמוכה. וקח מנגד את "קליפורניה"(ולא אני לא מדבר על "הוליווד") שם יש הרבה פחות עוני ויותר השכלה וכתוצאה מכך הרבה פחות אנשים מאמינים.
בדיוק כמו שתלך ל"שכונת התקווה" ומנגד ל"הרצליה פיתוח" איפה תימצא פחות מאמינים? תנחש לבד..
ושוב אני מתייחס יותר למאמינים שמאמצים תדת.
הדת משגשגת ממקומות קשיי יום שבהם אנשים מחפשים תקווה ונתיב טוב יותר. ואז יבוא הרב שיטפס על האדם המסכן וישטוף לו תמוח שאם יחזור בתשובה יהייה לו טוב יותר ואלוהים יהייה מרוצה.

אז חלאס דני , באמת תתבגר ותלמד דרך ארץ כל מה שאתה יודע זה לכעוס ולקלל ולגדף?
יש לך מזל שארז וטל סלחנים תאמין לי שגם הם חושבים שאתה פתטי 180 הודעות? חחח

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 08-08-2008 בשעה 06:13.
ישן 08-08-2008, 12:18
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

זה כלכך פטתי..
בתגובה להודעה מספר 694 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דני דני דני מה קרה נפגעת?"

כמה זמן חשבת על ההודעה הזאת? חשבתי שאתה לא טורח להגיב לי .

אתה חוזר על אותם השטויות שלך. אין לי יותר מה להוסיף חוץ מזה שאני מצטער מאד שההתנסות שלך ביהדות הייתה מפחד ושהרגשת טיפש באותו תקופה, לצערנו יש גם כאלה - והם גם, כמוך, חוזרים בשאלה ברוב הפעמים. הם פשוט לא מבינים את היופי בזה. מצער.

הזחיחות זורחת לך מהתחת. מההודעות שלך אפשר להיווכח שהאינטיליגנציה שלך לא מזהירה במיוחד (בלשון המעטה), והנסיון העלוב שלך לקטלג אותה בין מאמינים - לא מאמינים מחזק זאת.

אגב, תודה על שהודת על האהבתך לקולדפליי - עכשיו אני צריך להוריד את החתימה.. כבר הוכחת על עצמך (מעל כל ספק) שהיא לא נכונה.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 08-08-2008 בשעה 12:21.
ישן 08-08-2008, 12:44

בתגובה להודעה מספר 695 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "זה כלכך פטתי.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
כמה זמן חשבת על ההודעה הזאת? חשבתי שאתה לא טורח להגיב לי .

אתה באמת חושב שכל ההודעות שבן אור ,qman , DARK WING , בן אור ,SHEEP וכו' הגיבו זה היה אליך??
הצחקת אותי. אומנם אנחנו כאילו מגיבים אליך אבל בעצם עושים זאת כדי ששאר חברי הפורום שצופים באשכול וקוראים את ההודעות שלנו ייהנו וישכילו מדיון פורה של שני צדדיי המתרס.
כל כך צפוי שתחשוב שכל צומת הלב הזאת בשבילך אחחח אתה מקרה אבוד.

אתה חוזר על אותם השטויות שלך. אין לי יותר מה להוסיף חוץ מזה שאני מצטער מאד שההתנסות שלך ביהדות הייתה מפחד ושהרגשת טיפש באותו תקופה, לצערנו יש גם כאלה - והם גם, כמוך, חוזרים בשאלה ברוב הפעמים. הם פשוט לא מבינים את היופי בזה. מצער.

אף פעם לא חזרתי בשאלה כי אף פעם לא הייתי דתי .. עוד סימן לבורות שלך והסקת המסקנות החפוזה והשגויה שמאפיינת אותך . טוב נו אתה בן 16 \ 17 לא? ההורמונים עדיין מפריעים לפעולה התקינה של המוח..

הזחיחות זורחת לך מהתחת. מההודעות שלך אפשר להיווכח שהאינטיליגנציה שלך לא מזהירה במיוחד (בלשון המעטה), והנסיון העלוב שלך לקטלג אותה בין מאמינים - לא מאמינים מחזק זאת.

כמובן שתרד לרמה כזאת אך אני לא ארד אליה - לי יש כבוד עצמי.

אגב, תודה על שהודת על האהבתך לקולדפליי - עכשיו אני צריך להוריד את החתימה.. כבר הוכחת על עצמך (מעל כל ספק) שהיא לא נכונה

באמת הגיע הזמן שתוריד תחתימה המבישה הזאת שמציגה אותך באור שחצני ונאור.
מה הקשר בין אהבת מוזיקה של להקה לכל השטויות האלה שאמורות לאפיין אדם כזה??
עוד סימן ל"נרקיזם" בשיט שמאפיין אותך.. רד , רד מהעץ ומהר

.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 08-08-2008 בשעה 12:46.
ישן 08-08-2008, 14:52
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 697 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "הרגע איבדתי כל שמץ של כבוד..."

לא התייחסתי למה שהוא כתב כי כבר עניתי לו על הטענות שלו, עלהם הוא מתעקש לחזור בכל הזדמנות (אולי אין לו שום טענה אחרת..) בין היתר באשכול הזה וכן באשכול אחר שלו: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...353#post2911942

הוא מתעקש ללכת איתי ראש בראש, במה שאתה סובר כ"מלחמה".,

ובכן, אני לא רואה את זה כמלחמה ואני לא מרגיש צורך לחזור על דברי (אני חושב ש- 210 הודעות כבר מספיק) שוב ושוב. את הדברים שלי כבר אמרתי, אם הוא רוצה הוא מוזמן לקרוא את האשכול, טענותיו כבר נאמרו.

מה שכן, אני מסכים בזה שההודעה האחרונה שלי אליו הייתה מיותרת.. אני לא יחזור על כך שנית.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 08-08-2008 בשעה 14:59.
ישן 07-08-2008, 23:52
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 717 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "תרגע ומהר....אם מראים לך..."

אבל אם כל מה שאני יודע שהעולם מתחלק ל2 סוגים
סוג אחד הוא האנשים שחייתי איתם כל חיי והם אומרים שהשולחן קיים כי זה מה שההורים שלהם אמרו להם וכך הלאה
והסוג השני של האנשים אומר שאין שולחן כזה
וכאילו שזה לא מספיק אין אף אחד שמעיד שראה את השולחן הזה שסותר כל חוק הידוע לנו.

אז כן היו לי ספקות בנוגע לקיום השולחן

מה הקשר בין השיחה הזאת לפופולריות שלי לפני שנה?

דני שים לב שלא ניסיתי לשנות את האמונה שלך, לצערך כבר התייאשתי

אגב בהודעה התכוונתי ל "מוכן" לא ל "מוכר"
(אם יש פסוק "ויאמר ה' והלא מאמין יכתוב ן במקום ר ויהיה טוב" אני מסוגל להסתדר עם זה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:09

הדף נוצר ב 1.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר