לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2009, 17:02
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מה דעתכם על התאוריה שרצה..."

ו...לא פחות חשוב מזה! האם ראינו את קלייר בפרק האחרון??
צופים חדי עין הבחינו בדמות בלונדינית שצופה מהצד בסאן וכריסטיאן.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן. שכריסטיאן מראה לסאן את התמונה של מגויסי דארמה מ 1977,
נפתחת הדלת (לכאורה מהרוח) ואז כשסאן מביטה בהפתעה בתמונה,

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן. בעלת שיער בלונדיני,
אלא שהחולצה השחורה אם הכיתוב הלבן שמאוד מזכירה את הלוגו של התכנית, גרמה לצופים להתחיל לתהות;
האם זו קלייר שנכנסה בדלת? אולי שארלוט? או אולי זו פשוט פאשלה גדולה של ההפקה שאחד מחבריה נכנס בטעות לפריים.

תשפטו בעצמכם
http://1.bp.blogspot.com/_n3eH1jI8A...+sun+woman2.jpg

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 21-03-2009 בשעה 17:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2009, 19:28
  dor92 dor92 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מה דעתכם על התאוריה שרצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
התאוריה אומרת שפרדוקס הזמן לא חל על האי,
ולכן אותה דמות לא יכולה להיות קיימת פעמיים באותו זמן.

על בסיס התאוריה הזו, בן לא חזר ל 1977 כי הוא כבר קיים שם
ו...התינוק של פייר צ'אנג הוא לא מיילס אלא... סאן
ולכן היא לא הגיעה ל 1977 ביחד עם שאר החבורה,
...

אני לא חושב שזה קשור בכלל. ראינו כבר לפני כמה פרקים את אחת הדמויות (אני כרגע לא זוכר מי, נראה לי שזה היה סוייר) שראה את קייט מיילדת את קלייר בגונגל. מה שאומר שאם הוא היה ניגש אליהן והולך איתן למחנה שלהם - הוא היה פוגש את עצמו.
העובדה שהם לא הגיעו לאותה תקופה של 1977 עם שאר החברה - לא אומר שהם לא יכולים לפגוש את עצמם. ואין קשר לזה שסאן היא הבת של צאנג. סאן בכלל לא נולדה על האי.
יש לי כמה שאלות:

מישהו זוכר מה הייתה הסצינה האחרונה שבה ראינו את דניאל פאראדי? פתאום הוא נעלם...

מישהו יודע באיזו שנה ה"אחרים" קברו את הפצצה ? האם ידוע לנו איך הפצצה הגיעה אל האי?
ישן 21-03-2009, 21:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי dor92 שמתחילה ב "[QUOTE=Lance] התאוריה אומרת..."

לפעמים אני קורא את השאלות שלך ותוהה אם אתה בכלל צופה בסידרה.
סוייר אמר בפירוש שפארדיי "כבר לא..." אם זה אומר שהוא מת אני לא יודע.
אבל כן ראינו אותו בפרק 508 עד הקטע שהקבוצה שהגיע עם איימי מדברת עם סוייר אחרי שהוראש שיחרר אותו.
אגב, שמתם להקבלה:
שישית אושיאניק
  1. קייט
  2. סאן
  3. ג'ק
  4. סעיד
  5. הארלי
  6. אהרון
ולעומתם, ששת השורדים הנותרים:
  1. שארלוט
  2. ג'ולייט
  3. סוייר
  4. מיילס
  5. פארדיי
  6. ג'ין
שימו לב לשיוך המיגדרי...

הפצצה היא פרט מהמציאות, לא רק מהסידרה. פצצה בשם זה הייתה היחידה שלא התפוצצה במסגרת הניסויים הגרעיניים של צבא ארה"ב באי ביקיני.
לא נאמר לנו עד עכשיו מה עשו עם הפצצה.

זה שסוייר היה יכול ללכת למחנה ולראות את עצמו (כן, זה היה סוייר שהסתכל על קייט וקלייר) לא אומר שזה היה קורה. אם תחזור אל פרק הלידה תראה שסוייר כמעט ולא מופיע בפרק הזה.
גם לוק נעלה לחלק מהזמן. אנחנו אמנם מקבלים הסבר שהוא הלך לצוהר ודפק עליו, אבל במשך שעות ארוכות הוא חסר (מהרגע שג'ק צועק עליו בהלוויה של בון ועד למחרת).
לכן, התיאוריה שהביא לאנס עדיין קיימת.

ישן 21-03-2009, 22:18
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "LOST עונה חמישית אשכול מס' 3 (זהירות ספויילרים)"

הארות לפרק "נמסטה":

סוף סוף זכינו להכיר את רדז'ינסקי. סביר להניח שנלמד בעתיד איך הוא מצא את עצמו בהאץ' ונזכה לראות שוב את קלווין כשיגיע לאי בשנות ה90'.

מעניין איך אית'ן הפך לאחד "האחרים" וניצל מהטיהור. מעניין גם האם כשהוא הלך עם ריצ'ארד אלפרט לגייס את ג'ולייט בפורטלנד השניים ידעו שהיא "כבר הייתה" באי והאם זו הסיבה שפנו אליה מלכתחילה.

הקטע בסוף עם בן לא היה ערוך טוב. היו צרכים להסתיר את הפלג גוף העליון שלו עד לרגע האחרון ואיך שהמצלמה חושפת את הפנים שלו לסיים את הפרק. זה כאילו שהם הניחו ששכחנו איך בן נראה בילדות וציפו שכשהוא יגיד את השם שלו כולם ייפלו מהכיסא כשבפועל ניתן היה לזהות מייד במי מדובר.

הפרקים נגמרים מהר מידי. מחכים מה שמרגיש כמו נצח בין פרק לפרק ומקבלים איזה 40 דקות שניגמרות בצ'יק.

ישן 21-03-2009, 22:41
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "הארות לפרק "נמסטה": סוף סוף..."

עם כבר הזכרת את רדזינסקי ושהותו בצוהר (האמת שהגיע הזמן לקרוא לזה תחנת הברבור)... נזכיר שבזמן שהיה שם הוא צייר את המפה הנעלמת (עם מרכך כביסה על הדלתות הדף) שתיארה את מיקומן של כל תחנות הדהרמה, לטובת מי ומה? אולי לטובת מי שיגיע לאי ואינו שייך לדהרמה.

יש עדיין המון שאלות שלא נענו, למעשה הרק האחרון הוסיף עוד הרבה שאלות
אבל, שאלה אחת מציקה לי במיוחד, אולי בגלל שמישהו הטעה אותי לחשוב שהתשובה לשאלה זו מתפרשת בהמשך הסידרה שאז לא ראיתי:
השאלה היא בקשר לסרט האוריינטציה של תחנת הברבור. זה שרואים שהקטע שנוסף לא שייך לסרט המקורי אלא צולם בנפרד (למשל בגלל השוני בעניבה של צ'אנג, ועוד). מה הורד שם ומה הוכנס לקטע שצולם מחדש?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images3.wikia.nocookie.net/lostpedia/images/5/53/Oldvsnewfilm.jpg]

האם יכול להיות שבן, לאחר שרצח את כל אנשי דהרמה, הכריח את צ'אנג לצלם קטעים מחדש? לאיזו מטרה?

ולגבי הקטע של בן שמביא אוכל לסעיד, זה שנחשב לאסיר ששייך ל"עוינים". אנחנו כבר יודעים שלבן היה קשר עם העוינים. עם אמא שלו ועם ריצ'ארד. אולי הוא מרגל שלהם בתוך אנשי הדהרמה? אולי המשפט על החרדל הוא איזו סיסמא שאסיר מהעוינים היה צריך להבין? אולי בן מנסה להעביר לו מסר או לקבל ממנו מסר כדי להעביר הלאה?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 21-03-2009 בשעה 22:44.
ישן 22-03-2009, 00:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]הארות לפרק "נמסטה": ..."

רדזינסקי הבליח לשניה קצרה כשקלווין סיפר לדזמונד שרדזינסקי הוא זה שקלט אותו בתחנת הברבור ושוב כשקלווין סיפר שרדזינסקי צייר את המפה ולדעתו הוא סתם המציא. קלווין המשיך לצייר את המפה בלי שתהיה מבוססת על משהו. אבל, רדזינסקי צייר משהןו אמיתי.

ישן 22-03-2009, 00:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "היה איזכור באיזה שנה זה קרה?..."

העובדות שאתה מתאר נכונות:
91 קלווין בעיראק
92 טבח הדהרמה
דזמונד הגיע לאי מתישהו ב2001
קלווין היה שם כבר שנים, הוא הצטרף לדהרמה וכנראה הוצב ישירות בברבור.
קלווין הספיק להיות עם רדזינסקי בתחנת הברבור כנראה משנת 92 לפני הטבח. מספיק זמן כדי להגיע מעירק.
באמת משהו לא מתחבר אם לא זוכרים ש...
רדזינסקי היה בתחנת הברבור בזמן הטבח בדהרמה. כך הוא ניצל מהטבח. יכול להיות שבן בכלל לא הכיר את התחנה הזאת או שלא היה איכפת לו ואפילו שהוא היה צריך שיהיו שם פראיירים שימשיכו ללחוץ על הכפתור.
די ברור שבן רוצה שאנשי הדהרמה שמחוץ לאי ימשיכו להאמין שהיוזמה ממשיכה לפעול ולהתקיים.
בכל מקרה רדזינסקי לא נהרג בטבח והמשיך ללחוץ על הכפתור כל 108 דקות עד שהתאבד (כך קלווין מספר) ולפני שדזמונד הגיע.
רדזינסקי צייר את המפה על דלתות ההדף:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images3.wikia.nocookie.net/lostpedia/images/thumb/2/2f/Bdm2.jpg/800px-Bdm2.jpg]

וראה גם:
It is unknown how many members of the DHARMA Initiative defected to Others before the Purge, but Ben indicated he was not alone in doing so. ("Through the Looking Glass") Other DHARMA Initiative members may have survived the Purge, protected from the gas attack by quarantine safety measures such as had been implemented, for example, at the Swan.
In the March 20, 2007 Official Lost Podcast, Carlton Cuse said he did not believe The Others knew about the Swan station; however, he acknowledged that the Others might have observed the Swan through the monitors in the Pearl. Therefore, Radzinsky and Kelvin were not killed during the Purge along with the rest of the DHARMA Initiative.

בטח שמתם לב ש...
ב509 ג'ין ממש מכריח את רדזינסקי לבדוק עם התחנות האחרות לבדוק אם הבחינו במטוס שהתרסק. רדזינסקי בודק, אנחנו יודעים שהעדשה הייתה התחנה האחרונה שענתה לו. אנחנו לא יודעים לגבי תחנות נוספות (אנחנו כן יודעים על קיומה של ההידרה מהפרק הקודם כשאחד מהחבר'ה של האבטחה אומר "מה, אתה חוששב שדובי הקוטב יברחו?"9. למעשה רדזינסקי בדיוק עוסק בלתכנן את הברבור.

ישן 22-03-2009, 01:03
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "מי זה/זו סאם? אני דווקא..."

אוף, אני עסוק ואתה כבר כותב שג'יקוב הוא ג'ק.
זו דעתי. כך הייתה מאז הפעם הראשונה שהשם הזה עלה לאוויר.
ג'ק הוא קיצור של ג'יקוב
אביו ואחותו נצמדים אליו
ג'ק נמצא אך אינו נראה, ולחלקמהאנשים גם אינו נשמע, זה כי הוא "על זמני", כמו האנשים שלוחשים.
כל הסידרה מסתובבת סביבו. גם בתרגום הלחישות אפשר לשים לב ששרה (!) נמצאת על האי.
כשקלייר אומרת ללוק "אני איתו עכשיו" היא נדה בסנטר לכיוון ג'יקוב, לא לכיוון כריסטיאן. היא אחותו והיא מתחברת אליו.

ישן 22-03-2009, 07:56
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב ""על זמני"? |מבולבל| [רגע..."

קראת את תרגום הלחישות?
שמת לב באילו שמות ונושאים מדברים בינהם הלוחשים?
אפשר לראות שבין הלוחשים נמצאים אנשים מתים, כמו בון שדואג לאחותו ומנסזה להגן עליה, אקו, יימי, ליבי, אנה לוסיה (שתי האחרונות, לפחות, מוזכרות בשמן), ועוד.
מה עושה שם שרה???
היא מדברת בלחישות עם כריסטיאן וסביב ג'ק.

אני מעריך שהלוחשים נמצאים באי אבל מחוץ למימד הזמן. הם מנסים לדבר עם אנשים בזמן מסויים אך לא ממש מצליחים.
גם ג'ייקוב נמצא מחוץ למימד הזמן. בשונה משאר הלוחשים הוא שולט בזמן יותר ומסוגל לדבר עם מישהו בזמן ספציפי.

ישן 24-03-2009, 00:54
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "LOST עונה חמישית אשכול מס' 3 (זהירות ספויילרים)"

יוווווווווווווווווווווווו, אין, פשוט, אין תא אחד לא שרוף בשכל.
אני באמת מנסה לעקוב כאן, אבל אי אפשר, פשוט אי אפשר.
יוסיפון, איך אתה אשכרה זוכר את הכל?
יש לי שאלה שעלתה מקודם אבל לא זכתה לתשובה, ותכלס, זאת השאלה היחידה שמטרידה אותי אחרי הצפייה בפרק (חוץ מאיפה לעזאזל פראדיי):
איך לעזאזל אית'ן כזה צעיר?
אלא אם כן זה סתם טיזינג וזה לא אית'ן הזה.
הרי לא יכול להיות שכשהוא פוגש את הלוסטיס על האי בקו הזמן המקורי ב-2004, הוא בן פחות מ-30. שוב, השפעת האי על המראה אמורה לגרום לאנשים להיראות יותר צעירים ממה שהם באמת...

ישן 26-03-2009, 23:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

מהיכן סעיד יודע ש
זהירות - ספויילר!
נדמה לי שאפילו הארלי כבר לא היה שם כדי לראות את זה קורה.
האם בן סיפר לו? האם הוא לא היה מספר לו כבר את האמת
זהירות - ספויילר!
האם זה כשל לוגי בסידרה.
בסיגנון הכשל בפרק הקודם ש
זהירות - ספויילר!
???
משונה!

ישן 27-03-2009, 00:47

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מהיכן סעיד יודע ש [SPOILER]בן..."

מה זאת אומרת שבן רצה להציל את עצמו.
ברור שבן יודע בדיוק מי זאת אלכס, ושהוא חטף אותה.
וגם ברור, לפחות לי, שהוא אהב אותה מאוד.
אני חושב שהוא היה מאוד רציני כשהוא בא לדירה של ווידמור עונה שעברה והודיע לו שהוא ירצח את פני.
ואפרופו פני, מה לעזאזל עם דזי? חולה על השחקן הזה, מתי נראה אותו כבר?
ולפידוס כן מזהה אותו, מן הסתם ווידמור עזר לו לקבל רושם עליו (ומן הסתם גם הוא בעצמו בתוספת מה שבוודאי החבר'ה סיפרו לו).

ישן 29-03-2009, 01:54
  dor92 dor92 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "כפי שראינו בעונה רביעית,..."

שאלה שקצת מציקה לי:

זוכרים איך סוייר,גולייט וגין הצטרפו לדהארמה? סוויר חירטט את הוראס ואמר לו שהם ניצולים של ספינת דייג שטבעה.

אם כך למה סוייר היה צריך לשבור את הראש ולחשוב על רעיון מה להגיד לשאר חברי הדהארמה לגבי הניצולים החדשים (גק, הארלי, קייט)??? מה הבעיה פשוט להגיד להם שיבואו לאיזור של הכפר ושיגידו שגם הם ניצולים של איזו ספינה שטבעה, לא יודע מה... שימציאו סיפור כזה... אם לסוייר זה הצליח, זה אמור להצליח גם להם.

עוד בעיה די פילוסופית... אם בן הילד מת, אז לא יכול להיות מצב שסעיד ושאר הניצולים יהיו על האי, כי רק בגללו הם חזרו לאי !!! הוא דאג לאסוף את כולם ולהביא אותם להוקינג.
שימו לב - בלעדיו סעיד לא היה נמצא עכשיו על האי כי בן המבוגר שלך את סעיד לרצוח את ההוא במגרש הגולף ובגלל זה תפסה אותו הסוכנת הסמויה ואיתה הוא חזר לאי. אם בן הילד מת אז לא יכול להיות בן המבוגר שישלח את סעיד למשימות הרצח !!!! תחשבו על זה !!!
ישן 03-04-2009, 14:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "פרק חביב."

זה ש
זהירות - ספויילר!
היה ברור מיד אחרי שהתגלה ש
זהירות - ספויילר!

דווקא לבסוף מיילס והארלי הצליחו להגיע להסבר ראוי
זהירות - ספויילר!
לפניט שכתבתי את זה זה נשמע לי יותר טוב...

ישן 03-04-2009, 15:25
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
ההסבר נכון לגבי השאלה של הארלי
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זה ש [SPOILER] [QUOTE]טיסה..."

זהירות - ספויילר!

ישן 04-04-2009, 10:44

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ההסבר נכון לגבי השאלה של הארלי"

שובי, לא מבין למה אתה חושב שזה פרק יבש. לדעתי ענק! ולגבי השיחה, זה בדיוק מה שחשבתי!
stoned, לא, לא, לא. אני עדיין תחת הרושם שדזמונד אחראי, בצורה זו או אחרת על ההתרסקות. אין שום הוכחה שמישהו אחר תכנן את זה, ואם כבר היה פה משהו מתוכנן, זה הרי שהאי בעצמו גרם לכך בשביל ליצור נקודת המשך ל-1977.
ציטוט:
סעיד בעצם יצר את בן כפי שהם פגשו אותו באי לאחר ההתרסקות, כך שהם היו אמורים לפגוש מציאות אחרת שלא היתה גורמת להם לחזור בזמן ולסעיד לירות בבן.

לא, זה לא ככה. אתה חושב במושגים של בחזרה לעתיד. וההסתכלות של אבודים על העניין שונה לגמרי. קו הזמן הוא אחד, ולא יכול להשתנות - וזה מסתדר עם ההסבר של פאראדיי. מה שקורה זה שיש כאן חפיפה בין ההווה של האבודים, שנמצא בעבר, 1977, ולכן התקיים כבר ולמעשה תמיד קורה, שום דבר ממה שיעשו האבודים בעבר של תושבי האי, לא יכול להשפיע על העתיד של תושבי האי, כי זה העבר שלהם, בעוד שעבור האבודים, זה ההווה שלהם, ולכן למשל הם כן יכולים למות. זה בניגוד לבן למשל שלא יכול למות ומיילס מבהיר את זה באופן שלא משתמע לשני פנים (דרך אגב, אם כן משווים כאן משהו לבחזרה לעתיד, אז אפשר למשל להביא כדוגמא את הסצינה בסרט השני שבא מרטי שוב חוזר ל-1955 ורואה את עצמו - אותו המרטי שחזר בסרט הראשון לעבר). כלומר הזמן הוא כמו תקליט, האבודים הם המחט והם מטיילים עליו. כלומר, הם נסעו בזמן, ולא האי חזר בזמן, הם רק מבקרים את העבר, הם לא יכולים לשנות אותו, אבל הם כן יכולים לשנות עבור עצמם. לא משנה מה הם יעשו, העתיד המקורי של תושבי האי לא ישתנה. מכאן, לדעתי לפחות, אפשר להגיד שזה קבע את זה שבן יגיע בצורה זו או אחרת לאחרים. ולכן כל מה שקרה (ההשתלטות שלו, הטיהור) הכל עדיין צריך לקרות.

ישן 05-04-2009, 08:47
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "שובי, לא מבין למה אתה חושב..."

stoned צודק, אכן יש פרדוקס של סיבה מעגלית (הקרוי גם "פרדוקס הגורל הידוע מראש" או "פרדוקס פרדסטינציה"), שהוא באמת איכשהו גרסא הפוכה של "פרדוקס הסבא"..

הגרסא הקלאסית היא: מדען צעיר מקבל ביקור פתע מעצמו המבוגר שחזר בזמן, אשר מלמד את עצמו (הצעיר) את רזי המסע בזמן ואיך לבנות מכונת-זמן. האדם גדל ובאמת בונה את המכונה, ואז חוזר בזמן ללמד את עצמו וחוזר חלילה..
החזרה שלו גרמה לכך שיוכל בכלל לחזור (והשאלה הגדולה היא, מי באמת המציא את המכונה?)

כך אצלנו, המעשים שלהם לאחר שחזרו בזמן - הירייה של סעיד בבן, ההחלטה של קייט לתת לריצ'ארד לקחת את תמימותו של בן (זה לא נשמע טוב....), גרמו לכך שיחזרו בכלל בזמן

אבל פרדוקסים כאלה הם גם לא מי יודע מה נדירים..
  • ב"שליחות קטלנית" הראשון, עצם זה שקונור שלח את חבר שלו להציל את אמו, גרמה לו להיוולד..
  • ב"שליחות קטלנית ||" מתברר שכל הטכנולוגיה לבניית הרובוטים באה מהשבב והזרוע של הרובוט מהסרט הראשון (אז מי באמת המציא את הטכנולוגיה?)
  • בהארי פוטר השלישי, הארי חוזר בזמן ומציל את עצמו מהסוהרסנים..

זה די זהה למקרה של ה"נבואה המגשימה את עצמה"
אדם מקבל נבואה, ובגלל הנבואה הוא פועל בדרך מסויימת הגורמת בעקיפין לכך שהנבואה תתגשם
  • אביו של אדיפוס שלח את בנו התינוק מעליו כדי להימלט מהנבואה האומרת שייהרג ביידי בנו, ובעצם זה גרם לכך שימות בידי בנו
  • אדיפוס עצמו נימלט מנבואה (אחרת) האומרת שיהרוג את אביו ויישא את אמו, ובגללה הוא אכן הרג את אביו ונשא את אמו (רק שלא ידע שהם הוריו הביולוגיים)
  • הנביאה הזקנה הכושית במטריקס הראשון אמרה לניאו לא לדאוג לגבי האגרטל ובכך גרמה לו לשבור אותו..
  • בהארי פוטר החמישי, מתברר שהסיבה שוולדמורט ניסה להרוג את הארי היא בגלל הנבואה של טרלוני, הנבואה עצמה גרמה לו "לסמן את הארי כשווה לו"
  • ב"אבודים" עצמה, הנבואה של דזמונד על כך שצ'ארלי ימות בטביעה בתחנה התת-מימית גרמה לצ'ארלי ללכת לשם מלכתחילה....

וכו' וכו'

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 05-04-2009 בשעה 08:50.
ישן 05-04-2009, 08:59

פרק 11

כתבתי הודעה במשך חצי שעה על קו הזמן אבל זה עשה לי כזה כאב ראש שמחקתי את הכל.

הפרק היה יותר טוב מהקודם.

השלימו לנו את החלק שקדם לסצינה בה קייט דרשה מג'ק שלא לשאול אותה איפה אהרון ואז קפצה איתו למיטה. עכשיו שכל הקלפים בעניין הזה פתוחים אני לא רואה היגיון בדרישה שלה. מה זה הפריע לה שהוא יידע שאהרון אצל אמא של קלייר? שיהיה.

אנחנו יודעים שבשנת 1977 וידמור ואלי הם דמויות מובילות אצל העוניינים/האחרים ושריצ'ארד לא ממש תופס מהם.

בן נראה מופתע לאללה כשהוא מתעורר וג'ון לוק חי-נושם-קיים לצידו. אני עדיין לא יודע האם הוא מופתע כי הוא לא ידע שזה יקרה או שאומנם הוא ידע אבל זו הפעם הראשונה שהוא רואה את זה בפועל מתרחש (זה הזכיר לי את הסיפור על תומאס וישו שבן סיפר לג'ק. תומאס היה צריך לראות בשביל להאמין כפי שבן רואה כרגע שג'ון קם לתחייה).

כשבן הילד שוכב על האדמה הוא אומר לג'ין "HELP ME". מזכיר לכם מישהו? ג'ייקוב אומר בבקתה להוגו או לוק את אותו הדבר.

ריצ'ארד לא לבש את החליפה הקבועה שלו. אירוע די נדיר .

נערך לאחרונה ע"י צ'נדלר בינג בתאריך 05-04-2009 בשעה 09:01.
ישן 07-04-2009, 17:58

אם למישהו איכפת, TVGUIDE (ה"פנאי פלוס" האמריקאי) שיחרר את הכינוי/שם-קוד של הפינאלה של עונה 5 ששמו בישראל: "המזלג בשקע". הכתבה מזכירה לנו שהיוצרים המציאו כינוי לכל פינאלה (כמו "גלגל החמור הקפוא" - פינאלה של עונה 4) ושהפעם היוצרים, דיימון וקארלטון, נתנו למעריצים להמציא כינוי.

זה אומנם חסר חשיבות אבל מה שלא חסר חשיבות זה שהפינאלה של עונה 5 שנקראת "התקרית" כבר צולמה ותשודר בארה"ב ב- 13.5.09 ! היזהרו מספויילרים ברשת ממקורבים להפקה !
למיטב הבנתי, פרק הסיום הוא למעשה בשני חלקים שאמורים להיות משודרים כפרק כפול ואני מקווה שבארץ לא יחלקו את זה לשניים.

ישן 10-04-2009, 00:52

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי פיזדץ_על_העץ שמתחילה ב "כל העונה הזאת זה רק החלפת..."

צ'נדי, לא לקרוא!!!
פרק חלש מאוד לדעתי. ציפיתי יותר מפרק על בן.
מה שהיה אמור להיות השיא של הפרק - המשפט של סמוקי, היה פשוט מסריח, ויותר מדי הזוי. לא קיבלנו שום תשובה, כן נשארנו עם כמה שאלות:
כמו למשל, למה צ'ארלס רצה להרוג את רוסו? ומה זאת האנושיות הזאת של בן פתאום? איך בן נהיה המנהיג ונישל את צ'ארלס? הייתי רוצה לראות משהו יותר ספיציפי.
אבל היי, היה טוב לראות את דזמונד שוב. אהבתי את הקטע שהוא קופץ על בן כמו רמבו אחרי שהוא קיבל כדור בחזה, מעניין...

ישן 12-04-2009, 00:22
  dor92 dor92 אינו מחובר  

יש לי כמה שאלות לגבי הזמנים בסדרה: בבקשה תענו...

באיזו שנה הגיעה דניאל רוסו עם חבריה לאי?

באיזו שנה נמצאים כרגע בן, גון לוק, וסיזר? ראינו את בן מסתכל על תמונה שלו עם אלכס כשהיא נראית שם די בוגרת (גיל 16 17) בטח מאז עברו עוד כמה שנים... השאלה כמה? אולי הם נמצאים בעתיד הרחוק? מכיוון שאזור מגורי האחרים נטוש...

באיזו שנה התקיים הטבח של האחרים באנשי הדהארמה?

משהו לא מובן לי: בן אומר לוידמור שהוא עזב את האי על בסיס קבוע והביא ילדה ממישהי מבחוץ, הכוונה ל"פני". אם כך, האם גם פני חיה על האי? ראינו מקודם שהבדלי הסמכות נוטים לטובת וידמור (הוא זה ששלח את בן להרוג את דניאל), אז איך קרה פתאום שבן הוא זה ששולט על תהליך ההגליה של וידמור מהאי?
למה וידמור לא גירש את בן על כך שהוא לא הרג את אלכס כשהייתה תינוקת? הרי זה גם הפרה של הכללים לטענתו...
תכלס אלכס היא לא הבת הביולוגית של בן, אז על מה כל הרעש?

קיבלנו פה רמז עבה ! בן אומר ללוק שהוא יודע לאן הוא מוביל אותו - "למקום שבו האי ריפא אותי כשהייתי ילד" !!!! בן המבוגר מודע לעובדה שהוא נורה בילדותו!!! חבל שלוק לא שואל אותו מה היו הנסיבות שהוא הובא לכאן לשם הריפוי...
ישן 12-04-2009, 00:35

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי dor92 שמתחילה ב "יש לי כמה שאלות לגבי הזמנים בסדרה: בבקשה תענו..."

דניאל הגיעה עם המשלחת בשנות ה-70'.
בן, לוק, סיזר נמצאים בזמן האמיתי העכשווי - סוף 2008 לדעתי.
הטבח התקיים בסוף שנות ה-70, תחילת ה-80'.
גם אני כועס שלא ראינו איך ולמה בן תפס פיקוד. או יש משהו מאחורי זה, או שזה לא באמת חשוב. אני לא חושב שפני חיה על האי. פשוט שצ'ארלס התעסק עם אישה זרה מחוץ לאי, שזה כנראה משהו לא מקובל בגלל אופי החיים שלהם.
לגבי בן ואלכס, שוב, כנראה שזה לא כזה חשוב. צ'ארלס כנראה חשב שדניאל מאיימת עליו מסיבה כלשהי, ולא הזיז לו יותר מדי, כי אלכס הייתה אז בסה"כ תינוקת.
וברור שלוק יודע. הרי זה קרה מאז ומתמיד - האבודים לא שינו את זה. ואם זה לא ברור, קרא את התגובות באשכול הנוגעות לפרקים 10-11.

ישן 12-04-2009, 08:34
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "דניאל הגיעה עם המשלחת בשנות..."

עשית פה בלבול רציני..
המשלחת של דניאל הגיעה לאי ממש בסוף שנות ה-80
זאת התקופה בה אלכס נולדה, בת 16 במותה בסוף שנת 2004 (בה חולצו הניצולים)
כל זאת קרה לפני "הטיהור". ניתן אף לראות את בן חוזר עם אלכס התינוקת לאוהלים של האחרים ולא לשיכונים של יוזמת דהרמה בה הם התגוררו לאחר הטיהור

הטיהור התבצע בתחילת שנות ה-90, דצמבר 1992 ליתר דיוק, יום הולדתו ה-28 של בן
הטיהור היה פקודה של צ'ארלס (כמו שבן העיד שהוא לא היה האחראי הישיר)
לא הרבה אחריו הוא נודה מהאי (אלכס עוד הייתה ילדה קטנה בזמן שצ'ארלס נודה)

בטיהור כבר ניתן לראות שבן היה בין מקבלי ההחלטות (הוא כנראה היה הסוכן הראשי שלהם בשטח), לדוגמא כשריצ'ארד שאל אותו אם הוא רוצה שיביאו את הגופה של אביו ובן אמר לו שישאירו אותה שם

לא פלא שבן קיבל עמדה בכירה, הייתה לו את התמיכה של ריצ'ארד שהבחין ב"מיוחדות" של בן כאשר כשהיה קטן הוא אמר לו שראה את אימו המנוחה (מה שנראה שהשאיר את ריצ'ארד די המום)

לבינתיים לא ידוע לאיזו תקופה הגיעו סון, לפידוס, בן, לוק וכל השאר
ככל הנראה הם נשארו בזמננו

לגבי מה ש-dor92 כתב על בן שזוכר את הירייה, הוא צודק, זה לא היה ברור, הרי בן אמר לסון שהוא לא ידע שהחבר'ה היו ביוזמת דהרמה, משמע שאולי הוא לא זוכר את מה שהם מבצעים ב-77, אז למה שיזכור את הירייה?
או שאולי הוא שיקר לה?

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 12-04-2009 בשעה 08:37.
ישן 12-04-2009, 14:02

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "עשית פה בלבול רציני.. המשלחת..."

שובי, שמת לב למשמעות של זה שאית'ן נמצא עם בן בחוף ב88'-89' ? זה שנים לפני הטיהור. בן עדיין חי עם יוזמת דהרמה כאחד מהם ואית'ן הקטן משתף איתו פעולה (קרדיט ל"מקאצ'ן" בפורום "אבודים" כי אני לא עליתי על זה תוך כדי צפייה).

נגנבתי מזה שכשבן שמע את השם "כריסטיאן" מסון הוא נדלק כאילו הוא יודע במי מדובר. אני עדיין משוכנע שכשכריסטיאן הגיע בארון קבורה לאי הוא "הוזנק" שנים אחורה או קדימה וכשאנחנו פוגשים אותו בעונה 1 כ"רוח" זה אחרי שהוא נמצא הרבה זמן באי.

איפה אלי? את ווידמור בן מגרש בתירוץ שהביא ילד מאישה מחוץ לאי ויצא כנראה יותר מידי מהאי אבל איפה הבלונדה? אם אלי זו אלואיז אז יכול להיות שהיא לא גורשה ואז אי המצאותה באי מוסבר ע"י זה שהיא בחרה להיות ביבשה טרם סיבוב הגלגל ע"י בן והיא עובדת עבור האי מרחוק, כמו ג'יל בחנות בשר בה שמר בן את ג'ון הז"ל. סתם ניחוש.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:34

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר