לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2009, 16:48
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "דבר אחד שיהיה ברור"

לכן כתבתי שזה במקומות מסויימים. נראה לי ברור שקרבי אי אפשר להתיר.
אבל חיילות במודיעין (לדוגמא) שהולכות עם חצאית - יש רבנים שמתירים את זה.
לא יודעת דיעבר לכתחילה בלה בלה. מה זה בדיעבד? היא נפלה לתרדמת וכשהתעוררה גילתה שגויסה בכוח לצבא, ועכשיו השאלה היא האם להתאבד או להישאר מגוייסת לצבא? אין כזה דבר "בדיעבד". היא בוחרת אם להתגייס או לא. זו תמיד בחירה, ובחירה היא דבר שמהגדרתו הוא לכתחילה.
ברור שלכל מקרה יש שיקולים לכאן ולכאן (שהרבנים מביאים בחשבון אם נניח הם דנים במקרה של מישהי ספציפית, ועל זה אתם לכאורה יכולים להגיד שזה "בדיעבד"), אבל עם כל הכבוד לך ולבזוקה חביבי, אתם לא יכולים לקבוע בשטחיות שכזו שגיוס בנות לצבא הוא אסור.
חזרה לפורום
ישן 05-07-2009, 20:36
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
לפי ההלכה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי --qwerty-- שמתחילה ב "אממ"

איסור ייחוד אסור גם כשהגבר והאישה בטוחים שהם לא יכשלו.

זהו זה.

בנוגע לעניין השני, מזכיר לי סיפור עם הח"ח זצוק"ל.
בזמן מלחמת העולם הראשונה, המצב של היהודים היה קשה מאוד מכל הבחינות, וקבוצה של נערים ונערות שהתרחקו מדרך התו"מ רצתה לארגן הצגה מעורבת לרומם את מצב הרוח וכמדומני גם לתרום את ההכנסות.
כששמע על כך הח"ח שלח לקרוא להם וכשבאו לפניו ניסה להניאם מלעשות זאת ואמר שלפי דרך היהדות אין לעשות את הדבר הזה, צניעות ועוד.
אז ענתה לו הקבוצה, מדוע אסור אדרבא יש בזה מצווה והם עוזרים ותומכים וכו'.
אז ענה להם הח"ח שבאותו זמן ישב יחד עם חתנו ועוד רב אחד בחדר.
שמעו: יושבים לפניכם שלושה אנשים, אני למדתי קצת תורה בחיים, וחתני הוא רב גדול וגם רב פלוני הוא רב גדול, ואם שלושתנו אומרים לכם שאין בזה מצווה, אתם יכולים לסמוך עלינו...

אני בטוח שלא דייקתי בפרטי הסיפור, אבל ככה הוא באופן כללי.

וזהו זה.

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 05-07-2009 בשעה 20:45.
חזרה לפורום
ישן 05-07-2009, 20:45
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי --qwerty-- שמתחילה ב "אממ"

ציטוט:
אז למה לא לתת לאישה להחליט?
אם היא מוכנה לקחת את ה"סיכון" אז למה לא?

זה לא עניין של החלטה או של גבר/אישה. אני כגבר יכול להחליט לאכול חזיר... הבעייה שזה אסור הלכתית!
כאנשים מאמינים אנחנו מחיובים לצו הלכתי.
ציטוט:
אם היא מרגישה לא מספיק חזקה נפשית יש אפשרות אחרת - שירות לאומי.
ומה עם שירות רק לצד בנות? האם גם זה אסור?

שלא תבין אותי לא נכון, מבחינתי בת שמצהירה שהיא דתייה ולא מתגייסת, חייבת לעשות שירות לאומי
ולא שנה אחת, אלא שנתיים כמו כל הבנות האחרות שכן מתגייסות.
לגבי שירות לצד בנות, יש מקום להתיר כאן, יש שני מסלולים בצבא שמוגדרים לבנות דתיות
אבל מהכירות אישית שלי עם מישהי שעשתה מסלול כזה יש עדיין כמה בעיות.
ציטוט:
נקודת מבט אחרת שאפשר להסתכל דרכה היא פיקוח נפש,
תפקידים מסוימים בצהל קריטיים לנו,המיון בצהל לוקח את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד,
אם אישה יותר מתאימה לתפקיד מסוים יותר מגבר, האם זה לא נגזרת של פיקוח נפש?

זה לא עומד במבחן המציאות!

חזרה לפורום
ישן 05-07-2009, 23:57
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "ברשותך שאלה זהה."

כיוון שאני בבסיס ואני כותב דרך הנייד, אני חייב לקצר, ואני מקווה שלא נגיע לאי הבנות כתוצאה מזה.. הרבה עבודה חסך לי HIGH HOPES ואשמח אם תקראו את התגובה הנהדרת שלו.. ולעניינו.. בתורה לא כתוב שנשים לא תשרתנה בצבא.. אבל, יש בעיות בצה"ל כפי שהוא פועל כיום, עם שירות נשים עפ"י איסורים אחרים שמפורשים בתורה.. במידה ויהיה שירות יעודי לנשים, ללא הבעיות הללו, האם אותם רבנים יפסלו שירות נשים? האם יש לזה בסיס בכלל? כל הטענות שלכם עד כה מריחות לי כ" אסור בגלל שאסור" ללא העמקה ומחשבה.. ולוואי שאתבדה

חזרה לפורום
ישן 06-07-2009, 00:17
  maguse maguse אינו מחובר  

או - עכשיו השאלה יותר מובנת
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "כיוון שאני בבסיס ואני כותב..."

אבל לא כך שאלת בתחילה.
ציטוט:
מעניין אותי לדעת מה אתם חושבים על שירות בנות בצה"ל, בעד? נגד? אם כן, אז איך?

ז"א פנית לבן אדם דתי ושאלת אותו מה אתה חושב. ולכן אמרתי לך שזה כמו לשאול אדם דתי מה אתה חושב על אכילת חזיר, בעד או נגד? לא שייך...

ציטוט:
בתורה לא כתוב שנשים לא תשרתנה בצבא

בתורה גם לא כתוב שאסור להדליק אור בשבת, לא כתוב שאסור לאכול המבורגר עם גבינה צהובה. וכו'...
עד כאן בנוגע לזה.

עכשיו, למיטב ידיעתך פסקו הרבנים שאסור ללכת לצבא בגלל בעיות צניעות. וממילא במקרה שיצויר שאין בעיות צניעות לכאורה יהיה מותר.

ולכן אמרתי, שאני לא יודע מהן הסיבות שבגללם פסקו לאסור. גם צריך לברר מה הגדר של חוסר צניעות.
בקיצור צריך לברר כל דבר עד תומו.
אבל, שהבירור יהיה אמיתי, מתוך התורה, מתוך הבנה שיש רבנים שהם אלו שמוסמכים לדון ולהכריע, ולא כל אחד יכול לכריע כראות עיניו.
וגם לדעת שאפילו שיש דברים שההגיון שלנו והידיעות שלנו והמחשבות שלנו אינם מסוגלים לתפוס - בכל זאת זה האמת. (ושוב, אני מדבר אל אדם דתי, כי עם אדם שלא מאמין הדיון לא מתחיל)

קודם צריך לברר את זה לעומק. ואח"כ להמשיך...

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 06-07-2009 בשעה 00:25.
חזרה לפורום
ישן 08-07-2009, 19:38

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "או - עכשיו השאלה יותר מובנת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maguse
אבל לא כך שאלת בתחילה.

ז"א פנית לבן אדם דתי ושאלת אותו מה אתה חושב. ולכן אמרתי לך שזה כמו לשאול אדם דתי מה אתה חושב על אכילת חזיר, בעד או נגד? לא שייך...

בתורה גם לא כתוב שאסור להדליק אור בשבת, לא כתוב שאסור לאכול המבורגר עם גבינה צהובה. וכו'...
עד כאן בנוגע לזה.

עכשיו, למיטב ידיעתך פסקו הרבנים שאסור ללכת לצבא בגלל בעיות צניעות. וממילא במקרה שיצויר שאין בעיות צניעות לכאורה יהיה מותר.

ולכן אמרתי, שאני לא יודע מהן הסיבות שבגללם פסקו לאסור. גם צריך לברר מה הגדר של חוסר צניעות.
בקיצור צריך לברר כל דבר עד תומו.
אבל, שהבירור יהיה אמיתי, מתוך התורה, מתוך הבנה שיש רבנים שהם אלו שמוסמכים לדון ולהכריע, ולא כל אחד יכול לכריע כראות עיניו.
וגם לדעת שאפילו שיש דברים שההגיון שלנו והידיעות שלנו והמחשבות שלנו אינם מסוגלים לתפוס - בכל זאת זה האמת. (ושוב, אני מדבר אל אדם דתי, כי עם אדם שלא מאמין הדיון לא מתחיל)

קודם צריך לברר את זה לעומק. ואח"כ להמשיך...

וואוו, איזה דו-שיח של חרשים שיש פה..
נתחיל בהסבר קטן, כששאלתי מה דעתכם, התכוונתי לשמוע דעות של כלל הרבנים בנושא, וכן זה אולי גורם לכם לנוע קצת באי-נוחות על הכיסא, אבל יש רבנים שבמקרים מאוד מסוימים מתירים,
נמשיך מזה, שמה שבעיקר התכוונתי כששאלתי מה דעתכם, היא באיזו פלטפורמה או דרך לדעתכם, גם לפי מי שאוסר, יהיה מותר, ונוכל לשלב בנות בצבא לכתחילה, ולא בדיעבד.
ולגבי מה שכתוב או לא כתוב בתורה, נדמה לי שהמשנה כותבת "הכל יוצאין אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה", אבל מן הסתם עכשיו תסביר שלא הבנתי את הרמב"ם וכו' וכו'.. מה שמפתיע, שלפעמים כשנראה לאנשים מסוימים (ושאף אחד לא יחשוב שאני אומר את זה למישהו מכאן אישית ח"ו) שהמשנה הקלה מידי בפשטות, צריך להבין מחדש מה שכתוב, ולפלפל ע"מ להגיע לאיסור, וכשהמצב הפוך, הם נדבקים לפשט, ואח"כ מכנים את אלו שעושים ההפך (וגם לא ההפך, אלא רק דרך ביניים) בכל מיני כינויים, מצטער מראש שגלשתי מהנושא, שאולי מתאים לאשכול אחר בפני עצמו.

חזרה לפורום
ישן 05-07-2009, 21:48
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "שירות בנות בצה"ל - דיון"

אני חושב שהשאלה הראשונה שצריכה להישאל - האם הצבא מסוגל להסתדר ללא בנות?

תשובה נפוצה לשאלה היא - בטח שכן, תראו כמה תפקידים יש בצבא שאין בהם שום צורך, כמה חיילים לא עושים שום דבר והם יכולים לבצע את תפקידי הבנות.

במציאות המצב הוא שונה, יש כמה נקודות חשובות.
א. אין מספיק לוחמים, הצבא נמצא במצב תמידי של מחסור בלוחמים, אי גיוס בנות יוביל למצב שהמחסור בלוחמים יגדל (ואני אפילו לא נוגע בנקודה של לוחמות)

ב. מש"ק ממטרות לא יכול להחליף מאבחנת פסיכוטכני, אפילו לא מזכירה. יש תפקידים שקשה יהיה למצוא בנים שיעשו את התפקיד באותה צורה - לדוגמא: תצפיתניות - מדובר בתפקיד בעל חשיבות גדולה, אך דורש יכולת ריכוז עצומה במשמרות ארוכות - קשה לי לראות בנים שיהיו מסוגלים לשבת שעות רבות ולהזיז ג'ויסטיק ולצפות במשך 90% מהזמן על כלום, יש עוד תפקידים רבים שדורשים נתונים גבוהים כדי שניתן יהיה לבצע אותם, המשמעות היא שכל תפקיד כזה שאין בו אשה זה לוחם פוטנציאלי אחד פחות.

ג. נהוג לזלזל בכל הבנות ש"עושות קפה" בשירות שלהן, בסופו של דבר לפקידות יש עוד תפקידים, אמנם זה לא אתגר מטורף אבל מישהו צריך לנהל ולארגן את לוח הזמנים של המפקד ולדאוג לתפעול המשרד.

ד.זה מתקשר ישירות לסעיפים קודמים, הטענה כאילו יש עודף חיילים היא לא נכונה, נכון שיש עודף במקומות מסויימים, אך גם יש חוסר במקומות אחרים - לא תמיד ניתן להכשיר כל אדם לכל תפקיד. אמנם המצב הוא לא כזה שנדרש לגייס בנות ליותר משנתיים, אך ללא בנות יהיה חוסר ענק של חיילים, מאיפה אתם ממליצים להשלים את החוסר.

----
לדעתי השאלה לא צריכה בכלל להיות אם נכון שבנות ישרתו בצה"ל, אלא איך לאפשר גיוס של יותר בנות מהמגזר הדתי לצה"ל.

ועוד נקודה שכדאי לגעת בה, יש מספר מוגבל של בנות שמגוייס בכל מחזור, אם אני נזכר בחלק מהבנות ששירתו איתי, מבחינת איכות אנושית, רצון לתרום ויכולות שיכליות בסיסיות - היה עדיף בהרבה אם במקום חלק מהבנות האלו היו מתגייסות בנות דתיות - גם מבחינת המערכת וגם מבחינת החייל הלוחם שאופי השירות שלו נגזר מהתמיכה שהוא מקבל מהעורף (ציוד, שלישות, ת"ש וכו)הצבא שלנו היה נראה הרבה יותר טוב אם ניתן היה לגייס בנות לפי יכולות אישיות, ולא לפי אמונה דתית.

חזרה לפורום
ישן 05-07-2009, 23:40
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי -Maya- שמתחילה ב "בתור חיילת (משמעותית!!!)..."

יש מונח שנקרא צניעות ביהדות,מצד האמת היה צריך להיות שבן יהיה חבר של בת כמו שהוא חבר של בן אבל באה מדת הצניעות ודחתה את זה עד שאסור לדרוש בשלום אישה (מידות ראי")
צבא אמור להיות מקום גס,אין פרטיות,זה לא הטבע של האשה
מעבר לזה יש איסור לאישה לשאת "כלי גבר" והמפרשים אומרים שהכוונה לנשק
חוץ מזה יש גמרא שאומרת שדרכו של איש לעשות מלחמה ואין דרכה של אישה לעשות מלחמה
ויש עוד הרבה תירוצים אבל התירוץ הראשי הוא: "כי ככה ההלכה אומרת" לא משנה אם אתה מבין או לא מבין,ההלכה קובעת אתה עושה,יש הגיון תמיד אבל לא תמיד אתה ברמה מספיק גבוהה להבין אותו

חזרה לפורום
ישן 06-07-2009, 09:57
  -Maya- -Maya- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "יש מונח שנקרא צניעות..."

באמת שקשה לי להבין, אנשים עושים כי "ככה ההלכה אומרת"? גם אם הם לא מבינים למה?
במקרה הזה דווקא נראה לי שדתיים וצבא יסתדרו טוב ביחד

סתם, ועכשיו בנימה קצת יותר רצינית, אני אגיב...
ואני לא רוצה להכליל על כל "החילוניים" אז אני אדבר על עצמי - גם לי יש מערכת ערכים (אם הבנתי נכון היא מקבילה למערכת החוקים של האדם הדתי) והיא מנחה אותי בחיי היום יום שלי. מערכת הערכים שלי מונחת מערכים כמו אהבת הארץ ואחריות חברתית, ולכן יצאתי לשנת שירות, ולכן התגייסתי לצבא - כי אני מאמינה שזו המדינה שלי ואם לא נשמור עליה אף אחד לא ישמור עליה.
אז אני לא מבינה...האדם הדתי לא אוהב את הארץ שלו? לא חושב שצריך לשמור עליה? כי זה קצת נוגד מצד אחד "להלחם" על שטחים במדינה אבל מצד שני, בתכלס, לא לעשות כלום כדי לשמור עליהם...

אני מבינה את הבעיה של הצניעות, הגבריות (מלחמה, נשק וכו'...) וכל מה שפורט כאן באשכול, אבל בחורה דתיה ממש לא חייבת לשרת במערך הלוחם, יש אלף ואחת תפקידי מעטפת ועורף משמעותיים מאוד, שכן, תורמים לחיילי צה"ל ולהצלחת המערכת אבל לא נוגעים באופן ישיר ללחימה. אז מה הבעיה שבחורה דתיה תעשה תפקיד כזה? שהיא נמצאת בסביבה של בנים?
אז מה?
גם ברכבת יש בנים שמסתכלים ומעירים הערות, אז אותה בחורה לא תסע ברכבת? לא תלך לעולם בקניון? ברחוב? לא תלמד באוניברסיטה?
חזרה לפורום
ישן 06-07-2009, 11:22
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי -Maya- שמתחילה ב "באמת שקשה לי להבין, אנשים..."

בקשר לנקודה הראשונה-בניגוד לחילונים אנחנו מאמינים שיש מי שיודע טוב יותר,אנחנו עושים כי ככה צריך לא כי ככה אנחנו מבינים,ברור שלכל מצווה יש טעם ואם חוקרים אז מגלים בסוף את כל הרעיונות והכל מסתדר,אבל קודם כל לא לצאת מנקודת מבט שאני יודע הכל ומה שאני מבין אני עושה....קצת ענוה.
בקשר לנק' השניה-במסגרת הצבאית יש המון בעיות גם אם הבת היא לא לוחמת בשטח מה לעשות....ובכלל בימים עברו לא היו בנות בצבא אני לא מבין מה הלהט הזה....זה פמיניזם ב90 אחוז מהמקרים יותר מאשר אידאל.
וכן,הציונות הדתית מגנה על הארץ שלה את מוזמנת לבדוק את אחוז הדתיים ביחידות קרביות,פשוט כמו שכתבתי מקודם מתוך הדברים של הרב קוק ב"מידות הראי"ה" יש דברים שמצד עצמם היו ראויים,באמת היה ראוי שגם בת תצא להלחם אולי אבל זה נדחה מפני דבר יותר חשוב.זה לא שזה לא חשוב לנו להגן על הארץ אבל יש סולם ערכים,זה כמו שללמוד תורה זה חשוב אצלנו אבל מה לעשות אם מישהו גוסס לידי אז אני עוזב את הלימוד ועוזר לו.ובנות יכולות לתרום המון בשירות לאומי בחינוך ובעזרה.

חזרה לפורום
ישן 06-07-2009, 11:46
  -Maya- -Maya- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "בקשר לנקודה הראשונה-בניגוד..."

קשה לי להתייחס לנקודה הראשונה שלך, קודם כל כי אני כתבתי את שלי בציניות וגם הדגשתי את זה, וחבל שבחרת להתייחס אליה ברצינות. דבר שני, אם השתמע מדברי שאני יודעת הכל, אז אני ממש לא חושבת ככה, להפך, אבל אני כן מעדיפה לעשות דברים שאני מבינה למה אני עושה אותם, לדעתי זה מוסיף טעם ומשמעות לדברים ואני לא מבינה מה הקשר לענווה? הרצון ללמוד ולהבין ולא לעשות כמו רובוט הוא זה שמנחה אותי ולא חוסר צניעות...וזה דבר שקשה לי איתו מ-א-ו-ד בצבא ומתנגש עם הערכים שלי! ובכל זאת התגייסתי איזה פלא...

אני אשמח להבין בדיוק איזה בעיות יש במסגרת הצבאית שמקשות על בנות דתיות לשרת בצבא?

ואני לא כ"כ מבינה על אילו ימים עברו אתה מדבר? על ימים של לפני 2000 שנה או מקום המדינה? כי החל מקום המדינה נשים היו בצבא.

הציונות הדתית מגינה על הארץ שלה או הבחורים הדתיים? האם הבנות הדתיות הן לא חלק מהציונות הדתית במידה שווה כמו הבנים? כי אם כן, אז כל הכבוד לבנים שמתגייסים לקרבי אבל חבל מאוד שהבנות לא מתגייסות בכלל (רובן לפחות).
ולפי הבנתי על סולם הערכים אתה אומר שהצניעות (שבגללה בנות לא מתגייסות לצבא...שוב, עפ"י הבנתי מדבריך) חשובה יותר מהגנה על המדינה? אף על פי שהצניעות לא חייבת להפגע כשמתגייסים...

אני מסכימה איתך מאוד שבנות יכולות לתרום הרבה בשירות לאומי ובתחום החינוך (אגב, גם בנים ), זה לא אומר שאי אפשר לעשות גם וגם, אפשר גם לעשות שירות לאומי וגם להתגייס לצבא, ז"א להתנדב שנה ואח"כ לעשות צבא כרגיל!
וחוץ מזה יש בנות שלא מתגייסות ולא עושות שירות לאומי או לחילופין בנות שעושות שירות לאומי שנה שזה דבר מעצבן לכשעצמו אבל אני לא חושבת שזה רלוונטי כרגע לנושא האשכול.
חזרה לפורום
ישן 06-07-2009, 12:26
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי -Maya- שמתחילה ב "קשה לי להתייחס לנקודה הראשונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -Maya-
קשה לי להתייחס לנקודה הראשונה שלך, קודם כל כי אני כתבתי את שלי בציניות וגם הדגשתי את זה, וחבל שבחרת להתייחס אליה ברצינות. דבר שני, אם השתמע מדברי שאני יודעת הכל, אז אני ממש לא חושבת ככה, להפך, אבל אני כן מעדיפה לעשות דברים שאני מבינה למה אני עושה אותם, לדעתי זה מוסיף טעם ומשמעות לדברים ואני לא מבינה מה הקשר לענווה? הרצון ללמוד ולהבין ולא לעשות כמו רובוט הוא זה שמנחה אותי ולא חוסר צניעות...וזה דבר שקשה לי איתו מ-א-ו-ד בצבא ומתנגש עם הערכים שלי! ובכל זאת התגייסתי איזה פלא...

אני אשמח להבין בדיוק איזה בעיות יש במסגרת הצבאית שמקשות על בנות דתיות לשרת בצבא?

ואני לא כ"כ מבינה על אילו ימים עברו אתה מדבר? על ימים של לפני 2000 שנה או מקום המדינה? כי החל מקום המדינה נשים היו בצבא.

הציונות הדתית מגינה על הארץ שלה או הבחורים הדתיים? האם הבנות הדתיות הן לא חלק מהציונות הדתית במידה שווה כמו הבנים? כי אם כן, אז כל הכבוד לבנים שמתגייסים לקרבי אבל חבל מאוד שהבנות לא מתגייסות בכלל (רובן לפחות).
ולפי הבנתי על סולם הערכים אתה אומר שהצניעות (שבגללה בנות לא מתגייסות לצבא...שוב, עפ"י הבנתי מדבריך) חשובה יותר מהגנה על המדינה? אף על פי שהצניעות לא חייבת להפגע כשמתגייסים...

אני מסכימה איתך מאוד שבנות יכולות לתרום הרבה בשירות לאומי ובתחום החינוך (אגב, גם בנים ), זה לא אומר שאי אפשר לעשות גם וגם, אפשר גם לעשות שירות לאומי וגם להתגייס לצבא, ז"א להתנדב שנה ואח"כ לעשות צבא כרגיל!
וחוץ מזה יש בנות שלא מתגייסות ולא עושות שירות לאומי או לחילופין בנות שעושות שירות לאומי שנה שזה דבר מעצבן לכשעצמו אבל אני לא חושבת שזה רלוונטי כרגע לנושא האשכול.

הבעיות במסגרת הצבאית-אני אנסה להביא תשובה מגורם שמבין יותר כי אני רק שמעתי דברים כלליים...
ימים עברו-עד מלחמת העולם הראשונה (או השניה,אני חלש בהיסטוריה) לא היו בנות בשום צבא ואז שמו אותם כי היה מחסור קשה בלוחמים,מאז הם נשארו,תסתכלי על צבאות העולם ותראי שכמעט ואין בנות.
את מדברת על שיוויון מוחלט והוא נובע מתוך פמיניזם,כששאלו את הרב צבי יהודה מה דעתו על מעמד האישה הוא הגיב "השווה הכתוב אישה לאיש לכל דינים שבתורה" וכששאלו מה היתה כוונתו הוא חזר על אותו משפט כמה פעמים,אבל הוא הדגיש דבר אחד:שיוויון זה לא זהות,לאיש יש תפקיד משלו ולאישה תפקיד משלה,מה לעשות שאין טבע האישה לעשות מלחמה וזה לא שוביניזם זה פשוט .
התפקיד של הגבר כמו שיש תפקידים אחרים שתפורים על נשים.
אני לא אמרתי שצניעות יותר חשובה מהגנת המדינה אבל באופן כללי יש משהו בדברים האלה-הקיום הרוחני יותר חשוב מהקיום החומרי,הקיום הרוחני הוא זה שמייחד אותנו ומחזיק אותנו כ"כ הרבה זמן ובלעדיו אנחנו לא עם ישראל אלא חבורה של אנשים שגרים במקרה באותו מקום
תהיי בטוחה בדבר אחד-אם זה היה בסדר גמור מבחינה תורנית לבת להתגייס אז היה שיעור התגייסות אדיר מצד הבנות של הצה"ד,אף אחד לא מחפש להשתמט ועובדה שהן לא יושבות בחיבוק ידיים ואומרות "אם אי אפשר צבא אז לא עושים כלום" הן הולכות לשירות לאומי בד"כ

חזרה לפורום
ישן 06-07-2009, 13:04
  maguse maguse אינו מחובר  

אתה אומר
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=-Maya-]קשה לי להתייחס..."

שהסיבה היחידה שפסקו כל הרבנים שאסור לבת להתגייס לצבא זה בגלל בעיות צניעות?
ואם כן, צריך לדעת טוב מהם בדיוק אותם בעיות הצניעות שבחמתם אסרו את הדבר...

מי אמר שהפירצה בצניעות בת ישראל היא רק אם תשרת במכנסיים או עם גברים אחרים יחד באותו החדר?
מניין לנו שהפרצה היא רק אם יהיו גברים שיזרקו הערות לבחורה ושאם היא תהיה במשך כל השרות אך ורק בחברת בחורות דתיות זה בסדר גמור?

אינני יודע בעצמי מה בדיוק הסיבות לאסור אבל אני רק אומר ש צריך לדעת טוב טוב מה הטעם שאסרו ועדיף לא לומר כלום מאשר לומר דברים לא מדויקים.

אני חושב שאין פה אחד מחברי הפורום שיש לו הסמכות לומר בפירוש זה וזה הטעם ואלו ואלו הסיבות לאיסור.

והכי חשוב, שצריך לדעת שברגע שאסרו, גם אם אנו לא יודעים את הטעם, וגם אם הטעם שאנו יודעים לא נראה בעינינו - אנחנו הולכים בדרך רבותינו ושומעים לדבריהם.

התורה לא אומרת לאדם לא לרדת לעומקם ולטעמם של דברים, אבל היהודי המאמין לא עושה רק אם הוא מבין ואם לא אז הוא לא עושה, אלא אפילו כשאינו מבין - הוא עושה.
כי אחרת אין פה שום אמונה.

וכן, צריך לומר בלי לפחד, שזו דרכנו אנו היהודים המאמינים. אנו עושים מה שהתורה אומרת גם כשאיננו מבינים.
כאותו משל מפורסם שחולה אחד במחלה אנושה בא לרופא וביקש ממנו עיצה איך להירפא, ונתן לו הרופא תרופה מסוימת לקחת.
אמר לו החולה, אייני מבין איך התרופה הזו תעזור לי להירפא, ועד שלא אבין לא אקח אותה...
צחק הרופא ואמר, אני למדתי רפואה עשרות בשנים וחקרתי ודרשתי עד שנהייתי לאחד המומחים והחכמים. ואני מנסיוני אומר לך שהתרופה הזו תועיל לך, ואם אינך מאמין בי לשם מה באת?

כך בדיוק אנו מאמינים בחכמים באמונה שלמה שכל דבריהם אמת, ומיעוט הבנתו את דבריהם לא פוגם בכהוא זה באמיתותם אלא אך ורק מעיד על קטנותנו.

זו דרכנו ובכך אנו מאמינים באמונה שלימה.

ואותם אנשים שלא מאמינים, בבורא עולם, בתורה או בחכמים, או בכולם יחד, זכותם, ושילכו בדרך בה הם רוצים ללכת ויעשו כפי אשר הם מבינים.

אבל שלא יאמרו לנו באיזו דרך ללכת.

ואם בסה"כ אדם באמת רוצה להבין מדוע אסרו לבת ללכת לצבא - לדעתי הפורום פה לא יעניק תשובה אמיתית נכונה ומלאה על השאלה, אדרבא, תשובות שונות כאלו ואחרות יכולות רק לבלבל, ואם באמת רוצים להבין צריך לשאול "מומחים" יותר ממנו.

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 06-07-2009 בשעה 13:10.
חזרה לפורום
ישן 06-07-2009, 12:33
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
אולי די עם כל מכבסת המילים האלו ושאר הנסיונות להיתממות
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי -Maya- שמתחילה ב "קשה לי להתייחס לנקודה הראשונה..."

כולנו כאן היינו בצבא וכולנו כאן יודעים מהו היחס שמקבלות הבנות.
לך אולי כאשה שגדלה בסביבה חילונית זה פחות מפריע. אבל כאשר האחיות שלי רצו להתגייס
אני עשיתי הכל כדי להסביר להן שפשוט זה לא מתאים להן. אז נכון, הן לא תמימות והן לא גדלו
בסביבה סגורה. אבל, אני לא חושב שמתאים לאחיות שלי להיות כל היום סביב עשרות גברים
ששבועות לא ראו את הבית(מצטער על הבוטות, אבל זו המציאות).
לבסוף הן החליטו ללכת לשירות לאומי(וד"א לא היה ספק אפילו, הן עושות שנתיים).

ציטוט:
הציונות הדתית מגינה על הארץ שלה או הבחורים הדתיים?

שאלה לא במקומה. הציבור הדת"ל הוא כנראה הציבר עם האחוזי גיוס הכי גבוהים למערך הלוחם.
ולא, אני ממש לא בא לטעון שיש איזו עדיפות של הציבור הזה על פני כל ציבור אחר.

ציטוט:
ולפי הבנתי על סולם הערכים אתה אומר שהצניעות (שבגללה בנות לא מתגייסות לצבא...שוב, עפ"י הבנתי מדבריך) חשובה יותר מהגנה על המדינה?

זו דמגוגיה זולה... את לא חושבת?

חזרה לפורום
ישן 08-07-2009, 19:41

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "אולי די עם כל מכבסת המילים האלו ושאר הנסיונות להיתממות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bazooka joe
כולנו כאן היינו בצבא וכולנו כאן יודעים מהו היחס שמקבלות הבנות.
לך אולי כאשה שגדלה בסביבה חילונית זה פחות מפריע. אבל כאשר האחיות שלי רצו להתגייס
אני עשיתי הכל כדי להסביר להן שפשוט זה לא מתאים להן. אז נכון, הן לא תמימות והן לא גדלו
בסביבה סגורה. אבל, אני לא חושב שמתאים לאחיות שלי להיות כל היום סביב עשרות גברים
ששבועות לא ראו את הבית(מצטער על הבוטות, אבל זו המציאות).
לבסוף הן החליטו ללכת לשירות לאומי(וד"א לא היה ספק אפילו, הן עושות שנתיים).

ולכן, במקומות בהן אנשים "עושים יומיות" (יוצאים הביתה כל יום), למה שבנות לא תשרתנה?
ואם תיהיה יחידה נטו של בנות למה אסור?

חזרה לפורום
ישן 08-07-2009, 01:37
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי -Maya- שמתחילה ב "באמת שקשה לי להבין, אנשים..."

על רוב הטענות שלך אני חושבת שענו (לא קראתי לעומק את הענף הזה באשכול...), אבל על דבר אחד נדמה לי שעניתי בצורה די טובה באשכול הזה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...146#post3400166
[ערכתי ללינק שלא מכיל את ראש האשכול, עם סרטון לא צנוע בעליל.]

כתבת:
ציטוט:
יש אלף ואחת תפקידי מעטפת ועורף משמעותיים מאוד, שכן, תורמים לחיילי צה"ל ולהצלחת המערכת אבל לא נוגעים באופן ישיר ללחימה. אז מה הבעיה שבחורה דתיה תעשה תפקיד כזה?

ולפחות לגבי חלק מהתפקידים, את צודקת (וככל הידוע לי יש רבנים שתומכים בגישה הזו). אבל... למה שבחורה דתייה תשרת דווקא בצבא בתפקידים הנ"ל, במקום לשרת במסגרת החלופית שהמדינה מאפשרת לה, מסגרת בה היא יכולה לתרום לא פחות ואף יותר? (למה יותר? כי אולי תפקיד המעטפת בצבא לא מתאים לבת הספציפית שאנחנו מדברים עליה, ודווקא תפקיד מסויים בשירות הלאומי יתאים לה כ"כ שהיא תתרום בו בטירוף.)
המשך הפירוט נמצא בתגובות שלי באשכול שבלינק לעיל.

אגב, עוד נקודה שאני לא יודעת אם מישהו פירט פה:
יש רבנים שמתנגדים לגיוס בנות לצבא גם בשל העובדה שבחורה מגוייסת נמצאת ברשותו של המפקד שלה, בעוד שיש עניין (הלכה?) ביהדות שאישה תעבור ישירות מרשות אביה לרשות בעלה.
מצד שני, בימינו יש רבנים שכבר לא מדברים על ההלכה הזו בהקשר של הצבא, כי אנחנו בעידן בו להגיד שאישה עוברת מרשות אביה לרשות בעלה - זו קצת הגזמה...

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 09-07-2009 בשעה 00:10.
חזרה לפורום
ישן 08-07-2009, 19:47

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "על רוב הטענות שלך אני חושבת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
על רוב הטענות שלך אני חושבת שענו (לא קראתי לעומק את הענף הזה באשכול...), אבל על דבר אחד נדמה לי שעניתי בצורה די טובה באשכול הזה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/new_icon_adults.gif]
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...086#post3400166
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/new_icon_adults.gif]

(בנים, אל תגללו לראש האשכול אם לא בא לכם לראות את בר רפאלי ערומה.)

כתבת:

ולפחות לגבי חלק מהתפקידים, את צודקת (וככל הידוע לי יש רבנים שתומכים בגישה הזו). אבל... למה שבחורה דתייה תשרת דווקא בצבא בתפקידים הנ"ל, במקום לשרת במסגרת החלופית שהמדינה מאפשרת לה, מסגרת בה היא יכולה לתרום לא פחות ואף יותר? (למה יותר? כי אולי תפקיד המעטפת בצבא לא מתאים לבת הספציפית שאנחנו מדברים עליה, ודווקא תפקיד מסויים בשירות הלאומי יתאים לה כ"כ שהיא תתרום בו בטירוף.)
המשך הפירוט נמצא בתגובות שלי באשכול שבלינק לעיל.

תבורכי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
אגב, עוד נקודה שאני לא יודעת אם מישהו פירט פה:
יש רבנים שמתנגדים לגיוס בנות לצבא גם בשל העובדה שבחורה מגוייסת נמצאת ברשותו של המפקד שלה, בעוד שיש עניין (הלכה?) ביהדות שאישה תעבור ישירות מרשות אביה לרשות בעלה.
מצד שני, בימינו יש רבנים שכבר לא מדברים על ההלכה הזו בהקשר של הצבא, כי אנחנו בעידן בו להגיד שאישה עוברת מרשות אביה לרשות בעלה - זו קצת הגזמה...

נו, ואם תיהיה לה מפקדת? מעבר לזה שחוץ מהנקודה שאמרת, להגיד שהיום חייל הוא ב"בעלות" הצבא, זו גם סוג של הגזמה.. מחויב לצבא אולי כן, אבל לא בבעלות.
וגם אם נניח שהוא בבעלות, הוא בבעלות אדם פרטי? כל מפקד ב"בעלות" המפקד שעליו, כך שבסוף כל חייל ב"בעלות" המדינה - עם ישראל, ולא גוף פרטי.

חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 02:44
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אוה, תודה. ואולי גם תלמד אותי..."

בשמחה

קישור רגיל לאשכול מסתיים בפרמטר t=threadnum
כאשר threadnum הוא מספר האשכול
לדוגמא, האשכול הנוכחי מסתיים ב-showthread.php?t=478512 (לינק)

בשביל שרשור חלקי הפותח בהודעה מסויימת צריך במקום זה לשים את הפרמטר p=postnum
כאשר postnum הוא מספר התגובה
לדוגמא, לינק לשרשור הפותח בהודעה שלי צריך להסתיים ב-showthread.php?p=3402360 (לינק)

החלק הסופי כדוגמת ‎#post3400166 אופציונלי ומציין רק את ההודעה המקבלת "פוקוס"
הוא גם מתווסף אוטומטית בלחיצה על הודעה בעץ התגובות

אם יש עוד שאלות, אשמח לענות

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:01

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר