לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2009, 20:07
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי kopel_ori שמתחילה ב "XP מהיר מווינדאוס 7?"

מן הסתם...

כל גירסא של חלונות איטית יותר מקודמתה כי מוסיפים לה עוד זבל מיותר. יוצא מן הכלל היא 7 מול ויסטה, מהסיבה הפשוטה שבויסטה הוכנסה כמות זבל עצומה שלא משתווה לשום דבר אחר, שחלקו (בפעם הראשונה בתולדות חלונות) הוסר במעבר ל 7, ולכן 7 נראית מהירה יותר לאנשים (כי הם השתמשו בויסטה). אבל XP מהירה יותר גם כאן... פשוט משום שהיא טרם הוספת השטויות הגרפיות... כמובן שהיא גם הרבה יותר מדובגת, שהרי מתקנים בה באגים כבר 8 שנים, מול 7 שרק עכשיו מתחילים לגלות את הבאגים שלה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2009, 20:24

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי kopel_ori שמתחילה ב "למשתמש פשוט שמשתמש בעיקר..."

לאף אחד, האמת, אין שום טעם לשדרג ל 7. אולי לצורכי DirectX חדש (נדמה לי שאמרו בזמנו שגירסא מסויימת תהיה רק מויסטה ומעלה, לא סגור על זה...) - שזה רלוונטי רק לגיימרים.

היתרון החשוב ביותר שיש ל 7 הוא: "יוווווו תראוווווווווו, החלונות שלי מתמזערים בחיקוי עלוב של מקינטוש/Beryl-של-לינוקס!!!"

לגבי מחשב חדש, אין טעם לקנות מחשב שאינו ליבה כפולה היום, והייתי אף אומר מרובעת, בהתחשב במחירים (אם אתה לחוץ על כסף, לך על AMD במקום על אינטל, ותזכה להרבה ביצועים במעט כסף), ואין טעם לקנות פחות מ 2 גיגה. זה מינימום. אני כבר הייתי קונה 4. וכן, XP יודעת לנצל את הנ"ל בלי בעייה, אבל, כדי לנצל את כל ה 4 (או יותר מ4), תצטרך גירסת 64 ביט של מערכת ההפעלה (מה שנכון לא רק ל XP...)

ישן 14-12-2009, 20:26

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי kopel_ori שמתחילה ב "תודה!ממש עזרת לי! אם כבר..."

אבל חכה בסבלנות, תיכף יגיעו חובבי מיקרוסופט ( = "לי יש את הגירסא האחרונה, אמנם לא שילמתי עליה את ה 600 שקל שהייתי אמור לשלם, אבל חייבים להתקין!") ויגידו לך כמה זה שווה ושאי אפשר להשתמש במחשב בלי זה (אבל ב 8 שנים שהם ב XP, הם איכשהוא, למרות זאת, הצליחו, ולא קרה כלום...)

לגבי אופיס 2007 - אני באופן אישי לא סובל את הגועל נפש שנקרא ה Ribbon שהוסיפו שם. המוצר הפך מסורבל לשימוש בצורה מפחידה, לדעתי. הבעייה שלך תהיה בתאימות לאחור. 2003 לא פותח את 2007 כמו שצריך, גם עם חבילת התאימות, ומסמכים שאתה יוצר, נוצרים כ 2003 ועשויים לגרום בעיות מאוחר יותר למי שיש לו 2007. מה עוד, ש 2010 יוצא ממש בקרוב... כך שאם כבר "לשדרג", עדיף שתחכה...

ישן 14-12-2009, 20:43
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי kopel_ori שמתחילה ב "לי אין צורף בכרטיסי מסך\וידאו..."

מן הסתם יש יתרונות נוספים במערכת ההפעלה. כתבתי במהירות ואלו השיקולים העיקריים שעלו לי לראש.
קשה לך להאמין? שאל את מיקרוסופט.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Wikipedia
Support for Windows XP without a service pack ended on September 30, 2004[65] and support for Windows XP Service Pack 1 and 1a ended on October 10, 2006.[66][67]

Windows XP Service Pack 2 will be retired on July 13, 2010, almost six years after its general availability.[2] In accordance with Microsoft's posted timetable, the company stopped general licensing of Windows XP to OEMs and terminated retail sales of the operating system on June 30, 2008, 17 months after the release of Windows Vista.[68][69] However, an exception was announced on April 3, 2008, for OEMs installing to ultra low-cost PCs (ULCPCs) either until June 30, 2010, or one year after the availability of the next client version of Windows, Windows 7—whichever date comes later.[70][71][72] Windows 7 was released on October 22, 2009.

On April 14, 2009, Windows XP and its family of operating systems were moved from Mainstream Support to the Extended Support phase as it marks the progression of the legacy operating system through the Microsoft Support Lifecycle Policy. During the Extended Support Phase, Microsoft will continue to provide security updates every month for Windows XP, however free technical support, warranty claims and design changes are no longer being offered.

Only Software Assurance customers who still run Windows XP can enroll in the Extended Hotfix Support Agreement if they want to receive non-security related hotfixes. The enrollment offer for consumers ended on July 14, 2009.[citation needed]

On April 8, 2014, all Windows XP support, including security updates and security-related hotfixes will be terminated.[2]

בשורה התחתונה, מה לעשות, שימוש במערכות הפעלה ישנות מעכב פיתוחים. במקרה של DX נפגמים בעיקר משחקים.
אם אתה קונה מחשב חדש ורוכש איתו מערכת הפעלה, אני לא הייתי קונה היום מערכת הפעלה שאינה windows7, בעיקר לאור מחירי החומרה בדגש על הזיכרון.

ישן 14-12-2009, 20:40

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "שימי, זה לא מדוייק. היום יש..."

לעניין מסכי המגע, אני חייב להודות שאני לא מכיר את העניין ולא יודע מה זה "תמיכה מובנית", אבל ראיתי מסכי מגע לפני שנים רבות, והם עבדו ב XP. אני מאוד מקווה שאתה לא מתכוון ב"לא מובנית" ל"צריך להתקין דרייבר", כי בהתקנה היחידה של 7 שיצא לי לעשות עד היום, עדיין הייתי צריך להתקין דרייבר לכרטיס מסך (!) ועוד חומרה שאני לא זוכר כבר, משהו שבמערכות הפעלה שאינן חלונות, כבר שנים לא צריך לעשות.

לגבי "קנייה עם מחשב חדש" - כבר יש לו XP (או איכסה) - הוא לא צריך לקנות XP מחדש. הוא חוסך 600+ שקל.

ציינתי את עניין ה DX. אם זה הכרחי לו, כנראה שהוא באמת יאלץ "לשדרג" ל 7.

לעניין הפסקת התמיכה... מה בדיוק נקרא אצלך... תמיכה? פשוט בפעם האחרונה שאני ביקשתי מהחבר'ה האלה תמיכה בשני מוצרים שלהם (מגירסאותיהם האחרונות, יש לציין), מה שקיבלתי זה כאפה לפרצוף בדמות שלא טרחו לחזור אליי... (ועוד מדובר במוצרים עסקיים בשווי אלפי דולרים...)

ישן 14-12-2009, 20:49
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לעניין מסכי המגע, אני חייב..."

סליחה, השתמשתי בשם הגנרי. התכוונתי למחשבי Tablet מבוססי xp tablet ועד כמה שאני מכיר, אי אפשר להריץ XP "רגיל" עם תמיכה במסך המגע של הטבלט, אבל אולי אני לא מעודכן.
בחלונות שבע אין גרסה נפרדת למחשבי טבלט.
הפסקת התמיכה מבחינת הצרכן הממוצע, לדעתי, היא הפסקת Service Packs למינהן שיפתרו כל מיני תקלות או הוצאת Hotfixים כאלו ואחרים. לא מדבר איתך על מוקד תמיכה.
עניין ה-DX הוא לא של מה בכך, הוא משפיע ישירות על פיתוח משחקים. כישלון ויסטה וחדירת DX10 יצרו הרבה בעיות, גם ליצרניות החומרה שדי בנו על פיתוח משחקים לסביבת DX10.
יש לו XP זה מונח מעניין. כמו שאנחנו יודעים רוב המחשבים נרכשים עם OEM ולכן לא יועילו בהרבה עם מחשב חדש (מבחינת תנאי הרשיון היבשים).

ישן 14-12-2009, 20:47
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מן הסתם... כל גירסא של..."

שימי, תרשה לי לעדכן אותך בכמה דברים; אני משתמש בWIN7 כשבועיים בערך. במהלך השבועיים לא בוצע איתחול למחשב (שזה כבר נתון מדהים בפני עצמו...) על מחשב לא חדיש במיוחד. המערכת מרגישה מהירה ופועלת היטב. ולא, לא השתמשתי בויסטה מעבר לבדיקה חד פעמית אי שם ב2007. ויש דברים שקורים מהר יותר מאשר בXP. לדוגמא, התחברות לרשתות מכל סוג, הזמן שעובר מהכנסת התקן חדש לגמרי ועד שהוא מוכן לשימוש, העברת והעתקת קבצים, ו.. זהו בנתיים. השוותי מול מערכת XP שהותקנה באותו זמן על אותו מחשב. המערכת גם פחות מנג'זת עם הודעות סתמיות ובלונים קופצים, ועושה יותר טוב את מה שהיא אמורה לעשות, לשבת ברקע ולא להפריע.

בעיות תאימות יש כמובן, וגם חוסר בדרייברים. אני מחכה לראות אם היא תחזיק מעמד יותר מחודש חודשיים בלי להגיע למצב של ויסטה.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 14-12-2009 בשעה 20:53.
ישן 16-12-2009, 05:03

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי yuvalhuck שמתחילה ב "עזבו את ה"שימי" הזה. יש..."

טיפ לחיים, חמוד...

"90% ממה שאמרת הם שטויות" הוא משפט ילדותי שאין איך להגיב עליו. בדיון מביאים טענות קונקרטיות. תטען טענה. תגיד שאמרתי דברים XYZ שהם שגויים, כדי שאוכל להוכיח לך מדוע דברים XYZ אינם שגויים. לשלול טענות של מישהו רק כי "מישהו אחר ש"מבין" אמר", היא כשל הלוגי שנקרא "אד ורקונדיאם". אז הוא אמר. אז מיקרוסופט אמרו. מזכיר את דף ההוכחה שלהם, "למה אקספלורר 8 יותר טוב", דף המלא בטעויות ואחיזת עיניים, שמדגיש את "כוחו" של הדפדפן דווקא בנקודות שבהן כל דפדפן אחר - יותר טוב ממנו!

ואם אין לך טענות קונקרטיות כדי להשתתף בדיון רציונילי - עדיף שתשתוק...

נ.ב. אה ו... ראיתי (והתקנתי) את 7. אני יודע בדיוק מה שינו בה ומה לא שינו בה. אף נוכחתי בצורך להתקינה מחדש על ידי אנשים עם הרבה שנות נסיון במוצרי מיקרוסופט, תוך שבועיים מיום ההתקנה. מה לעשות, היא נשארה ויסטה. אולי צורכת פחות זיכרון, אבל עדיין צאצא של המערכת הנוראה ביותר שיצאה מאז שמילניום ראתה את אוויר העולם. מן הסתם שדברים יתוקנו, אבל כרגע המערכת עדיין בחיתוליה. ההיסטוריה מוכיחה שמערכות הפעלה של מיקרוסופט צריך להתקין (כשאין ברירה, כן?) לפחות אחרי שיצא להן Service Pack 1, ועדיף Service Pack 2. כן, גם אם זה יקח שלוש שנים. אין מה לעשות, המוצרים שהם מוציאים לשוק יוצאים לא כשהם מוכנים, אלא כשמציקה למחלקה החשבונאית שלהם שורת ה revenue ב cashflow. חלונות קיימת כדי שלמיקרוסופט ולמשקיעיה יהיו רווחים; לא בשבילך ולא לטובתך. כדאי שתבין את הקונספט הזה...

ישן 16-12-2009, 17:21
  yuvalhuck yuvalhuck אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.09
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "טיפ לחיים, חמוד... "90% ממה..."

אם לא איכפת לך אד ורקונדיאם הוא לא תמיד כשל לוגי! לדוג: "אם 5 מורים אומרים שאתה מופרע, אז אתה מופרע" הוא אד ורונדיאם והוא לא כשל לוגי, כי הם אנשים בעלי יכולת לקבוע בדברים אלו! כך כאן, אם אתה אומר ש "תתקין XP. גם המחשב שלך יעבוד מהר יותר..." ואני מביא טענת נגד שמספר מומחים אמרו שלא היא האמת, זה לא כשל לוגי.
אגב, בקשר למיקרוסופט- זה ממש לא אותו דבר! במקרה הזה הם נוגעים בדבר ולכן ברור שהם יעשו הכל כדי לשכנע אותך להשתמש באקפלורר, גם אם הם יאלצו לשקר בשביל זה, כמו כל מפרסם אחר!!! אבל אני והמומחים שהתייעצתי איתם, לא היו נוגעים בדבר! כך שזה לא דוג'. זה היה בקשר לטענה השניה.

הטענה הראשונה- צודק (לשם שינוי), מפאת קוצר הזמן שהיה לי לא פירטתי את כל טעויותך.

ול"נ.ב."- אתה דעת מיעוט בעניין.
ישן 16-12-2009, 17:31

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי yuvalhuck שמתחילה ב "אם לא איכפת לך אד ורקונדיאם..."

אם אכן היית מביא טענה של מספר מומחים שטוענים ש 7 מבצע פעולות בצורה מהירה יותר מ XP (למרות שהוא מבזבז הרבה יותר בדרך - בגלל הגרפיקה הנוספת ושאר שטויות שב XP לא נעשו... מה שגורם לבזבוז יותר זמן מעבד עבור ביצוע אותה פעולה) - אז אכן זה לא היה כשל לוגי.

הכשל הלוגי בעניין שלנו הוא הטענה שהם "מומחים". למעשה, טכנאים למיניהם ו/או אנשי סיסטם זוטרים שמרוויחים 6K בחודש בלחץ (אם אני מבין נכון את מי שאלת...) - בד"כ אינם מומחים יותר מדי. לו היו מומחים, היו עובדים בעבודות של מומחים, ומכניסים לחשבון הבנק סכום גדול פי שלושה, ארבעה, או יותר, ממשכורתם כטכנאים...

כשל נוסף הוא כשל אמפירי: ביצוע אותה פעולה בדיוק על שני מחשבים בעלי חומרה זהה בשתי המערכות, ובדיקה איזה מערכת מבצעת את הפעולה מהר יותר. האם ביצעת Benchmark שהוכיח את הטענה שלך? האם המומחים ביצעו? ועוד דגש חשוב: לא על מחשב-על שמסוגל לאכול את כל המיץ ש 7 סוחטת מהחומרה? אלא על מחשב ממוצע (כולל ממוצע חדש), כמו שיש לאדם הממוצע, שיש לו היום XP, ובגלל "מומחים", יתקין 7?

לגבי מיקרוסופט והאינטרס שלהם: אמנם העניין נכון, אבל כמו שיש את הטוקבקיסט ב Ynet המכנה את עצמו "GNU/Linux User" (שלהערכתי, חובב מיקרוסופט בעצמו וסתם מנסה להוציא את קהילת משתמשי הלינוקס מה שהם לא) ומה שהוא אומר על לינוקס, ישנם פשוט חובבי מיקרוסופט מטעם כלום. תביא להם מערכת הפעלה שקורסת כל 10 דקות , ועדיין הם יגידו לך: "תראה את המוצר המדהים החדש שמיקרוסופט הוציאו!". אני מודה שאני לא מצליח להבין, לוגית, את צורת המחשבה של האנשים האלה (מה מדהים במשהו שלא עובד?), אבל הם קיימים, ואני מכיר לא מעט כאלה.

לגבי הנ.ב. - לא מדובר כאן בדעת מיעוט. זו לא שאלה של דעה; זו עובדה; משהו שקרה. כמו שעכשיו, בישראל, לילה.

לסיכום, אני מקווה שמר קופל אורי היקר ינסה להשתמש ב XP על מחשבו החדש, יגלה שהוא ט-ס, ושאין לו שום צורך לבזבז 600 ש"ח+ על משהו מיותר שעוד לא התחילו לגלות את כל הבאגים שבו, ולא יוסיף עוד 40% למחיר מחשבו החדש רק בגלל עצות של "מומחים"...

ישן 16-12-2009, 20:11
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי yuvalhuck שמתחילה ב "כדאי שתקשיב לעצת חברך "אם אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yuvalhuck
כדאי שתקשיב לעצת חברך "אם אין לך טענות קונקרטיות כדי להשתתף בדיון רציונילי - עדיף שתשתוק..."

עד עכשיו לא העלית ולו טיעון קונקרטי אחד במהלך הדיון. אתה מתנגח בשימי בתגובות
אינפנטיליות בעוד הוא עונה לך תשובות מפורטות ורציניות שספק גדול אם אתה בכלל מסוגל להבינן.
אז בבקשה, אם ברצונך להתפלסף, גש לפורום הפילוסופיה הקרוב. אם ברצונך לעסוק בנושאי
הפורום, רצוי שתעלה טענות אמיתיות, אל תפטור אותנו ב"אין לי זמן עכשיו", כי הוכחת שלזיבולי שכל יש לך זמן די והותר.
תעמוד מאחורי דבריך, בלי קריאות גנאי ישירות והכפשות כגון "שקרן" וכדומה. תרבות דיבור לא תזיק לאיש.

ישן 16-12-2009, 20:18

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE=yuvalhuck]כדאי שתקשיב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
עד עכשיו לא העלית ולו טיעון קונקרטי אחד במהלך הדיון. אתה מתנגח בשימי בתגובות
אינפנטיליות בעוד הוא עונה לך תשובות מפורטות ורציניות שספק גדול אם אתה בכלל מסוגל להבינן.
אז בבקשה, אם ברצונך להתפלסף, גש לפורום הפילוסופיה הקרוב. אם ברצונך לעסוק בנושאי
הפורום, רצוי שתעלה טענות אמיתיות, אל תפטור אותנו ב"אין לי זמן עכשיו", כי הוכחת שלזיבולי שכל יש לך זמן די והותר.
תעמוד מאחורי דבריך, בלי קריאות גנאי ישירות והכפשות כגון "שקרן" וכדומה. תרבות דיבור לא תזיק לאיש.

לא אמרתי שאין לי זמן. אמרתי שכשכתבתי את התגובה הראשונה לא היה לי זמן לפרט. זמן עבר = דבר שהיה ובמקרה הזה גם נגמר. זה דבר ראשון.
דבר שני- איך אתה אומר לי לשמור על תרבות הדיבור כשאתה אומר "שלזיבולי שכל יש לך זמן די והותר".
ישן 16-12-2009, 20:59
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי yuvalhuck שמתחילה ב "1. "כל גירסא של חלונות יותר..."

1. טעות. כל גרסה איטית מקודמתה. אם 98 יכלה לרוץ על פנטיום 1 עם 64MB זיכרון, הרי שXP לא מסוגלת לזה. אופס, לא מסוגלת? מסוגלת בהחלט, אלא שתהייה איטית ברמות שיגרמו לך להתיאש מהחיים. אבל למה זה קורה בעצם? הרי כל גרסה מהירה מקודמתה לטענתך? נסה להתקין את WIN7 על מחשב עם מעבד 1GHz ו 256MB זיכרון. אני בספק אם ההתקנה תאפשר. אבל אם נניח שכן, הרי שתראה כמה היא היא איטית יחסית לXP, שרצה לא רע בכלל על תצורה כזו. משמע, כל גרסה של וינדוס איטית יחסית לקודמת.
אני בטוח שאפילו אתה תסכים איתי ששדרוג חומרה בין בדיקות מהירות של מערכות אינה תקנית. הרי אפשר להריץ את 3.11 על מחשב-על והיא תהייה מהירה יותר מWIN7...
2. אם מהירות זו ההוכחה שלך, הרי שהיא כבר נקטלה בשלב 1.
3. מעניין, את זה שימי אמר כבר בהודעה הראשונה באשכול זה. בויסטה הכניסו הרבה חרא, ועכשיו - אחרי שכולם שדרגו חומרה בטירוף - הוציאו חלק מהחרא.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 16-12-2009 בשעה 21:04.
ישן 16-12-2009, 21:47
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי yuvalhuck שמתחילה ב "1. מה קריאה סלקטיבית??? הוא..."

1. אתה לא מנסה לקרוא, זה למה. אצטט בשבילך (ציטוט מלא, ולא סלקטיבי כמובן)
"כל גירסא של חלונות איטית יותר מקודמתה כי מוסיפים לה עוד זבל מיותר. יוצא מן הכלל היא 7 מול ויסטה, מהסיבה הפשוטה שבויסטה הוכנסה כמות זבל עצומה שלא משתווה לשום דבר אחר, שחלקו (בפעם הראשונה בתולדות חלונות) הוסר במעבר ל 7, ולכן 7 נראית מהירה יותר לאנשים (כי הם השתמשו בויסטה). "
ועכשיו תסביר לי איפה מוזכרים אפקטים בסיפור?

2. כנראה אין לך התוספים הנ"ל.

3. לא יודע על איזה נשכחות אתה מדבר. לא בדקתי אישית את נושא הSSD, אך אוכל להפנותך למאמרים מרתקים בנושא.

ובלי קשר, יש שם מאוד מסויים בתרבות היהודית למי שעונה על אחרון ראשון ועל ראשון אחרון...

ישן 16-12-2009, 22:01

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "1. אתה לא מנסה לקרוא, זה למה...."

1. זה בדיוק מה שאני אומר!!!! אתם כתבתם שחזרתי על מה ש"שימי" כתב בהתחלה ואני רק הראתי שלא!!!!
2. טוב.
3. הנשכחות הם ששימי אמר לי "כשל נוסף הוא כשל אמפירי: ביצוע אותה פעולה בדיוק על שני מחשבים בעלי חומרה זהה בשתי המערכות, ובדיקה איזה מערכת מבצעת את הפעולה מהר יותר. האם ביצעת Benchmark שהוכיח את הטענה שלך? האם המומחים ביצעו?" ואח"כ ניסה להוכיח ע"י דבר שגם הוא לא בדק והערתי לו על זה. אלו הם הנשכחות. וזה אגב הוכחה לדברי הקודמים שכך בודקים מהירות (ראה בציטוט).
ובקשר ל"ראשון ראשון ואחרון אחרון"- אם תקרא שוב את הדיון תראה שתמיד הגבתי כך. אך יש פעמים שצריך לשמור על ריכוז בנושא מסויים ולכן מתחילים בו. בין אם הוא אחרון או אחד לפני או כל דבר אחר. ככה אגב עושה הגמרא.

נערך לאחרונה ע"י yuvalhuck בתאריך 16-12-2009 בשעה 22:23.
ישן 19-12-2009, 20:15

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "בדקת גם ביצועים לטווח ארוך?..."

7 לא מספיק זמן באוויר העולם בשביל שאפשר יהיה לבדוק אותו לטווח רחוק (עוד סיבה למה לא לקנות: מוצר לא מוכח)

ויסטה... הצלחתי לראות אותה מתקלקלת (תוך חודשים בודדים) על מחשבים של משתמשים ללא הרשאות אדמין ו Power User, משהו שדווקא ב XP נדיר יותר לראות (לרוב המשתמש הוא זה שהורס את מערכת ההפעלה - לא חס וחלילה כי הוא עושה משהו לא בסדר, הוא פשוט משתמש בה, מתקין תוכנות, וכו' וזה גורם לה לההרס, משום שמערכת ההפעלה מושפעת מתוכנות, בניגוד למערכות הפעלה אחרות...). האמת שרוב המחשבים שיצא לי לטפל בהם עם ויסטה, הגיעו בסופו של דבר לטיפול של שדרוג ל XP, בגלל בעייה של איטיות בלתי נסבלת באופן כללי, ואנשים שעובדים עם קבצים באופן אינטנסיבי, אז בכלל... שעות למחוק קבצים... מזכיר את ימי הדוס שלא טענו בו smartdrv שעושה cache, רק שכאן אנחנו יודעים שזה בגלל הגרפיקה המגוחכת שהוסיפו כדי לספור "כמה זמן יקח למחוק את הקבצים..." -

ואני בכלל לא מזכיר את זה שהדבר הראשון שאני עושה, זה לבטל את ה UAC הזה, שהופך את המחשב לפשוט בלתי שמיש (בויסטה לפחות).

או את מה שהם עוללו לגישה ל Documents and Settings ולספריה Users. אם מישהו יוכל להסביר לי מה לעזאזל הם חושבים שהם עושים שם, אני באמת יותר מאשמח...

ישן 19-12-2009, 21:12

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "טוב, מה אני יגיד.. אני מאמין..."

שמע, בהנתן חומרה מספיק חזקה, לא תרגיש איטיות בויסטה. אבל לא לכולם יש חומרה כזו...

כך שאם יש לך מחשב Quad Core עם מעל 2GB זיכרון וכרטיס מסך בעוצמה של כרטיס שעלה יותר מ 500 ש"ח כשויסטה יצאה לאוויר העולם - תישאר רק עם באגים רגילים של חלונות - ההדרדרות הקבועה לאורך זמן, שבסופה ה"פרמוט" הבלתי נמנע... מן הסתם 7 אמורה להיות יותר טובה בעניין הזה, פשוט משום שהיא מכילה תיקוני באגים של הדברים המיותרים והחצי-אפויים שהוסיפו בויסטה...

אבל ב XP כבר פתרו את רוב הבאגים שאפשר לתקן (שהרי היא בשוק כמה שנים יותר, ובכל הזמן הזה, הוציאו לה תיקונים למכביר...), אז שוב יוצא שעדיף להישאר איתה כל עוד התנאים מאפשרים זאת...

כל האשכול התחיל מזה שהמלצתי לבחור לנסות - "אולי זה פשוט עובד עם מה שיש לך". כשהוא יצטרך את 7 (וזה יקרה, בגלל ההתנהגות הכוחנית של היצרן), ש"ישדרג" אז. וסביר להניח שעד שהוא יאלץ לשדרג, הוא כבר יוכל לרכוש את 8, שכבר תהיה לה תמיכה עד 2025 בערך

ישן 16-12-2009, 17:22

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי kopel_ori שמתחילה ב "יש פה ממש אשכול שנון!☺"

אם לא איכפת לך אד ורקונדיאם הוא לא תמיד כשל לוגי! לדוג: "אם 5 מורים אומרים שאתה מופרע, אז אתה מופרע" הוא אד ורונדיאם והוא לא כשל לוגי, כי הם אנשים בעלי יכולת לקבוע בדברים אלו! כך כאן, אם אתה אומר ש "תתקין XP. גם המחשב שלך יעבוד מהר יותר..." ואני מביא טענת נגד שמספר מומחים אמרו שלא היא האמת.
אגב, בקשר למיקרוסופט- זה ממש לא אותו דבר! במקרה הזה הם נוגעים בדבר ולכן ברור שהם יעשו הכל כדי לשכנע אותך להשתמש באקפלורר, גם אם הם יאלצו לשקר בשביל זה, כמו כל מפרסם אחר!!! אבל אני והמומחים שהתייעצתי איתם, לא היו נוגעים בדבר! כך שזה לא דוג'. זה היה בקשר לטענה השניה.

הטענה הראשונה- צודק (לשם שינוי), מפאת קוצר הזמן שהיה לי לא פירטתי את כל טעויותך.

ול"נ.ב."- אתה דעת מיעוט בעניין.
ישן 20-12-2009, 20:23
  anoni anoni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kopel_ori שמתחילה ב "תאימות"

יש לכם תגובות של פרנואידים.
פרנואידים שפוחדים מהשינוי הכי קטן.

כיום, במחשב חדש, עם מספיק זכרון, אין שום סיבה להמנע מ7.
העולם מתקדם וצריך לקבל את זה.
בקרוב התמיכה בxp תתמוגג, וכל הגאונים ימצאו את עצמם חשופים לפרצות אבטחה כאלה ואחרות.

כל מי שמשדרג את המערכת ל7 בהקדם האפשרי, מונע מעצמו את התרחיש שהזכרתי.

אני כותב את הדברים מxp, אבל אני יודע, שבמוקדם או במאוחר אני יהיה חייב לשדרג.

בהתחשב בעובדה ש7 היא המערכת (win) הנורמלית הראשונה שתומכת במעל ל3.25 ג'יגה ראם,
ושהיא כבדה הרבה פחות מויסטה ורק קצת יותר מxp, אין מה לבכות כל כך.

גם אתה שימי, תאלץ לשדרג ל7, אלא אם כן אתה מאותם "גאוני אבטחה" פרנואידים שעל המערכת שלהם עדיין מותקנת 98.
ישן 20-12-2009, 20:26

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי anoni שמתחילה ב "יש לכם תגובות של..."

אתה חמוד, אבל אני לא אשנמך ל 7. כבר כמה שנים טובות אני משתמש במערכת הפעלה טובה יותר מאקס פי, ויסטה, 7, 8, 9, 10, וגם זאת שהם יוציאו בשנת 2030, פשוט משום שאת כל הרעיונות שלהם, הם מעתיקים (במימוש גרוע במיוחד: עיין ערך החיקוי ל su ששמו UAC והאפקטים העלובים שניסו להעתיק פסיק מהיכולות של Xgl/Compiz/Beryl...) מהמערכת שאני כבר משתמש בה. ושמה בישראל: לינוקס. מערכת עם קונספט מאוד מעניין: מתקינים פעם אחת על מחשב חדש, והיא ממשיכה לעבוד. בלי להפעיל את המחשב מחדש. בלי צורך להתקין מחדש כל כמה חודשים. בלי שהיא נעשית איטית מיום ליום. בלי שתוכנות מפסיקות לעבוד יום בהיר אחד. נסה ותהנה!

ישן 25-12-2009, 23:52
צלמית המשתמש של תומר_כהן
  תומר_כהן תומר_כהן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.07
Follow me...
לינוקס su vs sudo
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה חמוד, אבל אני לא אשנמך ל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
החיקוי ל su ששמו UAC
אתה טועה. החיקוי של su בסביבת ווינדוס הוא היכולת לבצע פעולות מסויימות כמשתמש אחר, באמצעות לחיצה ימנית על יישום ובחירה באפשרות Run as Administrator, והקומבינה שצריך לעשות בשביל לגרום ל־Windows File Explorer לרוץ עם הרשאות שונות מאלו של המשתמש הפעיל. כששואלים אותי איך מבצעים su בווינדוס, אני מזכיר לאנשים שהפקודה runas בווינדוס מבצעת את אותו הדבר. כמעט.

UAC הוא לא יותר מחיקוי של פקודת sudo שהפכה לפופולרית בשנים האחרונות, ומאפשרת למשתמש לקבל הרשאות מיוחדות בעת הצורך (sudoer), כולל התוספות הגרפיות לפקודה.

במיקרוסופט הלכו צעד נוסף קדימה, ובעת מימוש הפקודה בסביבת ווינדוס הם הקפידו לוותר על אלמנט האבטחה, ולכן ניתן לקבל הרשאות ניהול ללא צורך בהקלדת סיסמאות אלא בלחיצת כפתור, כדי שהמשתמש ההדיוט לא ינסה להבין מה הוא עושה לפני שהוא מביא אבדון על המחשב שלו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
והאפקטים העלובים שניסו להעתיק פסיק מהיכולות של Xgl/Compiz/Beryl...)
פה אני לא מסכים איתך. עם כל הכבוד לקומפיז פיוז'ן, במקרים רבים האפקטים שלו הם העתקה של אפקטים קיימים במקומות אחרים, ממש כמו דקורצית החלונות ברירת המחדל של לינוקס שמושפעת מאד ממערכת הפעלה נפוצה אחרת.

לי אין בעיה עם העתקת תכונות, ובפרט כאשר ההעתקה טובה יותר מהמקור ולא חוסמת פיתוחים עתידיים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
לינוקס. מערכת עם קונספט מאוד מעניין: מתקינים פעם אחת על מחשב חדש, והיא ממשיכה לעבוד. בלי להפעיל את המחשב מחדש. בלי צורך להתקין מחדש כל כמה חודשים. בלי שהיא נעשית איטית מיום ליום. בלי שתוכנות מפסיקות לעבוד יום בהיר אחד. נסה ותהנה!
אני ממליץ להזכיר את הייחוד של סביבות לינוקס - ניתן לשחק עם המערכת גם מבלי להתקין אותה במחשב, כאשר המערכת רצה בשלמותה מדיסק ההתקנה ו/או מהתקן זכרון נשלף, כך שהמערכת נשארת שלמה גם עם חלקים חשובים מהמחשב שובקים חיים. לי אישית היה העונג להשתמש בלפטופ מתוך דיסק כאשר הדיסק הקשיח החליט להתאבד באמצע כנס מחשבים חשוב בחו"ל.

גם את זה מיקרוסופט ניסתה ומנסה להעתיק. בסיבוב הקודם היה את Windows PE שהוא היה ניסיון כושל וצולע להעתיק את התכונה, ולאחרונה גם היישום שמאפשר להעביר את דיסק ההתקנה של Windows 7 להתקני זכרון נשלפים על־מנת לאפשר התקנה של המערכת במחשבים נטולי כונן דיסקים אופטים, שהתברר מהר מאד כבעיתי מבחינה משפטית מאחר ומיקרוסופט גנבו קוד פתוח (שמשמש את לינוקס וגו') מבלי לעמוד בתנאי הרישוי.

ישן 20-12-2009, 20:53
  anoni anoni אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kopel_ori שמתחילה ב "תאימות"

10 אלפים????????????????????
איזה מגוון!!!!!!
איזה עושר!!!!!!

ברור לך שמה שאולי נשמע על הנייר כהרבה תוכנות, הוא מספר מגוחך.
כשבwin אני רוצה לעשות פעולה מסויימת, יש לי מבחר של עשרות תוכנות חינמיות ומאות בתשלום.
אני מניח שעם מבחר של 10,000 המצב בלינוקס המדהים לא כל כך ככה......

אל תשכח גם משחקים. כמה נתמכים? 200?

היגיון בריא? תלוי בפרספקטיבה.
אני מעדיף מערכת שאולי קורסת יותר, אבל עושה מה שאני צריך, בדיוק איך שאני צריך, ובחינם.

לא כל כך הבנתי מה אתה רוצה במשפט האחרון, אם אתה רוצה שאקרא, נסח אותו מובן.
מה שכן הבנתי זה שהאתר עובד על שרתי לינוקס.
אני לא התווכחתי בנושא הזה, ברור לי שכשמייקרוסופט רואים שכולם קונים את המערכת שלהם, הם יכולים להוציא מוצרים באיכות פחות טובה מאנשים שכל הזמן מלטשים את התוכנה, כדי להגיע לעוד שלושה אנשים.

ידוע שסרברים רציניים עובדים על לינוקס, כמו שעורכים גרפיים עובדים *בדרך כלל* על מקינטוש.
לא פיקפקתי בפן הזה של לינוקס.
ישן 20-12-2009, 21:00

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי anoni שמתחילה ב "10..."

לא, אני לא חושב שהוא מספר מגוחך כלל ועיקר. במחשב החלונאי הממוצע יש מערכת הפעלה, אופיס, ואולי תוכנות עריכה למיניהן (גרפיות, וידאו, וכו'). בזה רוב האנשים מסתפקים, וניתן לספור את זה על אצבעות של אדם רגיל. נכון שבלינוקס יש הרבה פחות תוכנות בתשלום, אבל זה לא ממש מטריד אף אחד, משום שהחינמיות שיש שם, עולות לרוב על הדברים המקרטעים בסביבת חלונות (מישהו הזכיר את קורא ה PDF-ים העונה לשם Adobe? מישהו ניסה פעם לייצר קובצי PDF לפני שהיה תוסף ל 2007 שעשה את זה? באופן אופיס זה נתמך בערך מאז ומעולם...). שלא לדבר על הכלים המאוד טרוויאליים שלא באים בחלונות, כגון grep, awk, sed, tr, cut וחבריהן מה shell. עכשיו הם מנסים לעשות חיקוי לא מוצלח שנקרא PowerShell. כצפוי - התוצאות מזעזעות ומסורבלות לשימוש הרבה יותר ממה שהם מחקים - שקיים אוטוטו 40 שנה ועובד יופי.

אכן, רוב המשחקים לא עובדים out of the box בלינוקס (אבל יש אמולטורים/מתרגמים למיניהם שעושים עבודה בכלל לא רעה, ומה שכן נתמך, ממה ששמעתי, עובד יותר טוב מבמערכת המקורית שאליה המשחקים תוכננו...)

רק ש... אני, ועוד רבים אחרים, לא משתמשים במחשב בשביל משחקים. היכולות של הקונסולות עולות בהרבה על יכולות המחשבים בעניין זה, וצריך לתת למכונה הנכונה להריץ את הדבר הנכון.

למעט משחקים, צר לי להפתיע אותך, אבל בלינוקס יש כל מה שבנאדם צריך. מי שמתעקש להריץ פוטושופ, גם את זה אפשר.

לסיכום, עד שלא תנסה את המערכת באמת (אלא אם כן, שוב, השימוש שלך במחשב הוא עבור משחקים בעיקר), אני ממליץ לך לא לפסול אותה, ולא לזלזל בה. ממשלות וגופים ציבוריים בכל העולם עוברים אליה (למרות השוחד-לכאורה שנותנים למנמ"רים, דוגמת כנסי Tech-Ed באילת...), ולא סביר שכולם מטומטמים.

בכל אופן, עייפתי מהאשכול. אז לפני שאני מסיים את תגובתי האחרונה, אמליץ לך ללכת ללמוד לשרשר, בהנחה שזה לא קשה מדי לחלונות

על הדרך, תוכל לצפות אונליין בסרט Revolution OS

ישן 20-12-2009, 21:22
  anoni anoni אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא, אני לא חושב שהוא מספר..."

במחשב הממוצע גם מותקן חלונות, כי המשתמש הממוצע לא רוצה להסתבך עם איזה סרטון מצחיק שקיבל באימייל, ולא נתמך במערך התוכנות הבסיסי הלינוקסאי.

ממש לא מטריד אף אחד........
בדיחה טובה ביותר.
אני לא מדבר על דברים רגילים, כמו עריכת סרטים וכדומה, ששם אני מודה שהמערך הבסיסי של לינוקס עולה בהרבה על של חלונות. לא! אם אני רוצה לעשות משהו קצת מעבר עם המערכת שלי, בלינוקס יהיה לי קשה לעשות זאת בלי לשלם 50 דולר טובים, אם בכלל אוכל לעשות זאת.

את הShell הדגול שלא מגיע עם החלונות אני מחליף בשנייה בתחליף חינמי בעל קוד פתוח.

אמולטורים...... אל תהיה מגוחך.
אם תהיה לך בעיה, מה תעשה? תתקשר לתמיכה הטכנית של יוצרי המשחק?

צר לי לאכזב אותך.... אבל מחשבים מריצים כיום בצורה טובה בהרבה מהקונסולות.
פשוט עובדה קיימת. מה גם שיש ז'אנרים שפשוט לא "עובדים" בקונסולות.

כל מה שבנאדם צריך? שוב, תלוי איזה בנאדם.
איזה כיף זה לקום בבוקר, עם רעיון חדש לפרויקט ממוחשב, ולגלות שאתה צריך לשלם 100 דולר בשביל להתחיל איתו, לעומת החלונאי שקופץ לסורספורג', ונהנה מגרסא חינמית עם קוד פתוח.

אני לא פוסל. אמרתי שלא אעבור אליה, בגלל החוסר המשווע בתוכנות.

גופים ציבוריים עוברים אליה, כי הם אכן צריכים מערכת קצת טובה יותר, כדי למקסם תועלת, והם לא צריכים תמיכה בשום תוכנה, חוץ מאחת שתיים.
והנה שירשרתי, להנאתך.
ישן 21-12-2009, 17:38
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי anoni שמתחילה ב "10..."

רק לי זה נראה כאילו אם הייתי קורא רק את ההודעה הזאת הייתי חושב שאתה כותב על לינוקס
ציטוט:
אני מעדיף מערכת שאולי קורסת יותר, אבל עושה מה שאני צריך, בדיוק איך שאני צריך, ובחינם.

קורסת יותר, טוב, את האמת זה מתאים דווקא ל- Windows

ציטוט:

ממתי מוצרים של מיקרוסופט עושים את מה שאתה מתכוון אליהם?

ציטוט:

אני לא חושב שאני צריך להרחיב את החלק הזה

בלינוקס סדר גודל שלי 10,000 תוכנות, לטענת שימי, ולטענתך, ב-Windows תוכנות חינמיות בסדר גודל של עשרות, ובתשלום, בסדר גודל של מאות.
יוצא בסוף שלפי מה שאתה אמרת, יש יותר תוכנות בלינוקס

אולי תמצא את החלק האחרון קטנוני, אבל שים לב שזה מעיד על זה שאתה סתם זורק מספרים

ישן 21-12-2009, 19:21
צלמית המשתמש של tnadav1

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי anoni שמתחילה ב "אני מעדיף לא לדבר עם..."

אולי אני צריך לעבוד על הבנת הנקרא, אבל אתה צריך לעבוד על לפחות 3 דברים:
  1. לדעת לנהל שיחה: זה בסדר שכתבת משהו והבנתי מזה משהו אחר, זה קורה כל הזמן. ברגע שאתה קופץ ל- אתה צריך לעבוד על הבנת הנקרא, אתה לא מגיע לשום מקום. חוץ מזה, שבמשפט הראשון אתה כותב שאתה מעדיף לא לדבר איתי, מה שברור שהוא לא נכון, כי אם באמת זה היה הרצון שלך, לא היית כותב את ההודעה הזאת
  2. להפסיק לשפוט אנשים. משפט אחד שבנאדם כותב לא מספיק בשביל להכיר אותו, ואם אתה חושב שבתוך משפט אחד אתה יכול איזה סוג של בנאדם אתה מדבר איתו, זה הופך אותך לשחצן ויהיר.
  3. ולסיום לעבוד על הבנת הנקרא כתוב סדר גודל של 10,000. אתה הופך את זה ל- 10,000

ישן 21-12-2009, 22:39
  anoni anoni אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "אבל זה בדיוק הפואנטה, אם אתה..."

בא לי לכתוב.
אני פשוט לא אוהב פאנבויים.

"רק לי זה נראה כאילו אם הייתי קורא רק את ההודעה הזאת הייתי חושב שאתה כותב על לינוקס"
רק לינוקס טובה והמשפט שאמרתי יכול להאמר רק עליה?
זה לא סטיגמה על חלונות?
מערכת שעושה מה שאני צריך בדיוק איך שאני צריך ובחינם - חייבת להיות לינוקס?
כי זה מה שמובן מדבריך.

"קורסת יותר, טוב, את האמת זה מתאים דווקא ל- Windows "

בסדר נו. אני גם אמרתי את זה.

"ממתי מוצרים של מיקרוסופט עושים את מה שאתה מתכוון אליהם?"

אה לא סטיגמה? להגיד שמוצרי מיקרוסופט תמיד גרועים ואף פעם לא עושים מה שאתה רוצה?

כל המשפטי זלזול האלה בחלונות גרמו לי לחשוב (ואולי אתה לא) שאתה פאנבוי רציני של לינוקס, מהסוג של אלה שיורדים על כל שאר המערכות, ורק מהללים את ה"לינוקס ברוך הוא".

זה שהמערכת לא בחינם זה לא קשור, כי דיברתי על תוכנות במשפט ההוא שכתבתי, ולחלונות יש טונות של חינמיות לכל דבר בערך שאתה רוצה וצריך לעשות (בניגוד ללינוקס....).

"זה שהיא לא עושה מה שאתה מבקש ממנה, אני כותב מניסיונות כואבים.
מהתחום שלי, Internet Explorer זה דוגמא טובה"

על זה בדיוק אני מדבר.
בגלל השפע המטורף של התוכנות בחינם והשפע העוד יותר גדול בתשלום, אפשר להוריד תחליפים לתוכנות גרועות שבאות עם המערכת, או להתקין דברים חדשים לגמרי.
פיינט לא מספיק לך? תוריד GIMP בחינם.
עריכת הקול של Movie Maker לא מספיקה לך? תוריד Audiocity (או איך שלא כותבים את זה) בחינם.
אינטרנט אקספלורר לא מספיק לך? תוריד פיירפוקס.
דפדפנים זאת לא דוגמה טובה, כי גם ללינוקס יש מספיק ובחינם, אבל למשל אם לא מספיק טובה לך התוכנת עריכת וידאו בלינוקס, יהיה לך הרבה יותר קשה למצוא תחליף טוב ממנה, שלא נדבר על תוכנה חינמית.

ואם במקרה אני רוצה לעשות משהו ממש מסובך? רוב הסיכויים שבשפע תוכנות הקטן של לינוקס יהיה קשה מאוד למצוא תוכנה שעושה את הדבר הזה, והיא בטח תהיה יקרה מאוד.

בחלונות, אני תוך שניה אוריד תוכנה חינמית שעושה את זה.

נערך לאחרונה ע"י anoni בתאריך 21-12-2009 בשעה 22:42.
ישן 22-12-2009, 14:53
צלמית המשתמש של tnadav1

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי anoni שמתחילה ב "בא לי לכתוב. אני פשוט לא..."

ציטוט:
"רק לי זה נראה כאילו אם הייתי קורא רק את ההודעה הזאת הייתי חושב שאתה כותב על לינוקס"
רק לינוקס טובה והמשפט שאמרתי יכול להאמר רק עליה?
זה לא סטיגמה על חלונות?
מערכת שעושה מה שאני צריך בדיוק איך שאני צריך ובחינם - חייבת להיות לינוקס?
כי זה מה שמובן מדבריך.

לא, יש עוד מערכות הפעלה טובות. התקנתי OS X על המחשב שלי, עובד מעולה.. אפילו אין לי כרגע לינוקס על המחשב.

מערכת שעושה מה שאתה צריך ובחינם, לא חייב להיות לינוקס, אבל לא יכול להיות Windows כי אם לא שמת לב, מערכת ההפעלה Windows עולה כסף. וזה מאוד קשור, כי אם אתה רוצה לעשות משהו בחינם, אז מן הסתם שב- Windows כבר שילמת כסף..

למקרה שלא ידעת, Internet Explorer זה חלק ממערכת ההפעלה Windows. ובתור מפתח אתרים, אני יודע טוב מאוד, ש- Internet Explorer לא עושה את מה שאתה רוצה ממנו.

אתה מדבר על כל השפע הגדול עם כל התוכנות החינמיות המעולות שיש בחינם ל- Windows. אתה רק שוכח שכל התוכנות שאתה מדבר עליהם באות מעולם הלינוקס, קוד פתוח.

ואתה יודע מה? בלינוקס אפילו יותר קל להשיג אותן

ישן 23-12-2009, 18:28
  anoni anoni אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "משהו כזה. אקספלורר זה..."

"משהו כזה"
חה חה כל כך משעשע.
אני מעדיף להשאיר את הדיון רציני.

למה אני צריך להגיד את זה כל כך הרבה?
הכוח של ווינדוס זה העושר בתוכנות.

מה זה אומר?
שאם אני חושב שאקספלורר הוא גרוע (דבר נכון)
אז אני פשוט מוריד תוכנה חלופית בחינם ממגוון עצום.

"אבל מה איכפת לי עם יש 20 תוכנות שעושות את אותו דבר ואף אחת מהם טובה כמו האלטרנטיבה בלינוקס?"

אז אתה אומר שבווינדוס אין תוכנות טובות?
אני מסכים איתך שהמובנות לרוב גרועות,
אבל אלה שאני מוריד בעצמי לרוב מצויינות.

"או שיש אלטרנטיבה ל- Windows אבל זה לא פועל בצורה טבעית וגורם להרבה דברים מעצבנים"

אלטרנטיבה?
לינוקס הקדושה המציאה את כל סוגי התוכנות ובווינדוס רק מעתיקים?
יש הרבה דברים שאפשר לעשות רק בווינדוס,
בדיוק כמו העובדה שיש דברים שאפשר לעשות רק בלינוקס.

לא יודע מה אתה רוצה להגיד עם Pidgin , אשמח אם תסביר יותר.

וכל הפיסקה האחרונה לא רלוונטית, כי אני מדבר על תוכנות.
ישן 26-12-2009, 18:23
  anoni anoni אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "אני חייב להגיד שאני מאוד נהנה..."

גם אני מאוד נהנה. תגובות "ענייניות" ו"מצחיקות" כמו שלך לא ראיתי כבר הרבה שנים.

אז בסדר, כל התוכנות שאני נתתי הגיעו מלינוקס. יש עוד עשרות אלפי תוכנות חלונאיות שלא הגיעו מלינוקס. זה חשבון פשוט:
1. לוקחים את הבערך 10000 תוכנות ללינוקס,
2. משווים אותם לבערך מיליון תוכנות לווינדוס,
3. מה יותר גדול, יודעים ילדים?

חוץ מזה, שאני לא ראיתי תוכנות שאתה נתת.
אה! בעצם פידג'ין! אה..... בעצם לא כי מסתבר שזאת סתם בעיה במחשב שלך.

אכן לא נגעתי בלינוקס.
כמו שאתה רואה זה לא מפריע לי לטעון (ובצדק, שימי עצמו זה שאמר את מספר התוכנות) שללינוקס יש קצת מדי תוכנות, למשתמש *הלא* ממוצע.

אין מה לדעת בקוד פתוח. זה רק רעיון.
המפתח משחרר את הקוד של התוכנה לרשת.
איזה תחכום,איזה מקוריות.

"בכלל, כל הדיון הזה התחיל מזה שהצחיק אותי שאמרת ש-Windows זה פתרון יותר טוב מ- Linux בגלל שאתה רוצה פתרון בחינם"

שוב, אני אמליץ לך לנסות להבין מה אני אומר לפני שאתה רושם דברים כאלה.
לא דיברתי על "פתרון בחינם", דיברתי על תוכנות בחינם, שגם בלינוקס יש הרבה, אבל לא כמו בווינדוס.

ולא אני לא מFXP, אבל גם זה עדיף מאשר להיות פאנבוי לינוקסאי כמוך. ("יו!!!! לינוס טורבלדס הוציא שיפור לגירסא 2986655984.3659845748547892475!!!!! עכשיו המסך של הכניסה למערכת הוא בגוון ירוק-בקבוק במקום ירוק-אבטיח!!! אני משתין במכנסיים!!!")

נערך לאחרונה ע"י anoni בתאריך 26-12-2009 בשעה 18:27.
ישן 28-12-2009, 17:07
צלמית המשתמש של tnadav1

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי anoni שמתחילה ב "בטח שאין לך מה להגיד, אני..."

אתה קולט שאתה פשוט לא מקשיב?
אומרים לך סדר גודל 10,000, לא 10,000.
30,000 זה בסדר גודל של 10,000, גם 90,000 זה בסדר גודל של 10,000. אתה פשוט לא מקשיב, ומתחמק עם "תגיב לי תגובה עיניינית"

חוסר ההיכרות שלך עם לינוקס מונע ממך לדעת שדווקא בלינוקס יותר קל למצוא תוכנות שעושות מה שאתה עושה, יש מה שנקרא מנהל חבילות, תריץ על זה חיפוש. זה גם מונע ממך לדעת שכל התוכנות שנתת כאן כדוגמא (לא נתת עוד דוגמאות, כנראה אין) באות בכלל מהעולם של לינוקס, והגרסא לווינדוס זה בכלל צ'ופר. ושוב אתה לא מקשיב, זה לא גניבה עלובה של גרסא לינוקסאית, אלה גרסא שהעבירו ל- Windows.

זה כבר עצוב, מההודעה הראשונה החלטת שאני פאנבוי של לינוקס והכנסת לי מילים בפה, אז עם אתה רוצה תגובה עיניינית, כדאי שפשוט תבין מה שאומרים לך.

היה כיף, חבל, הרסת את זה. אף-אחד לא אוהב לחזור על עצמו.
עצה קטנה וידידותית לחיים, אל תיכנס לדברים שאתה לא מבין מהם, אתה רק יוצא מטומטם מזה

ישן 28-12-2009, 21:52
  anoni anoni אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "אתה קולט שאתה פשוט לא..."

ברוב התגובות רשמתי סדר גודל וגם ברור לי שזה סדר גודל.
סדר גודל 10 אלף זה גם יכול להיות 20 אלף. אני יודע את זה, זאת לא הנקודה.
קצת הגזמת, 90 אלף זה לא בסדר גודל של 10 אלף, אבל בסדר.

יכול להיות שיותר קל בלינוקס למצוא תוכנות שעושות מה שאני רוצה, הגיוני.
אבל לא הגיוני שבמספר כזה, יהיה מספיק תוכנות חינמיות ובתשלום, שיספקו את הצרכים שלי.

אם אתה רוצה אני אתן עוד דוגמאות. אם אתה רואה שתוכנה מסויימת כן תומכת, תקן אותי.
PackageFactory
Pivot Stickfigure Animator שרץ רק עם אמולטור
A.F.5 Rename your files
Nokia PC Suite (!)
TeraCopy
Subtitle Workshop
iTunes (אז נכון, יש גרסא ללינוקס, אבל לא רשמית מאפל, מה הרעיון?)
avi preview
avi recomp
להמשיך?
יש עוד הרבה מאוד.

אז נכון שחלק אם לא הרוב פועלות על ווין, אבל זה כמו לשים על מחשב חלונאי לינוקס בוירטואליזציה ולהגיד שהוא תומך בלינוקס, לכן זה לא נחשב.

לא אמרתי כלום בנוגע לפורטים לווינדוס, דיברתי על מה שהובן מדבריך, שכל התוכנות מקורן בלינוקס, ואז בא מתכנת לחלונות ומעתיק את את הרעיון, בצורה גרועה.
זה מה שהבנתי מדבריך, יכול להיות שטעיתי.

אוקי סליחה שאמרתי שאתה פאנבוי מההתחלה, אולי זה היה מוטעה.
הבעיה, שכל הודעה הוכיחה מחדש את המחשבה שלי שאתה כזה.

אני אף פעם לא הכנסתי לך מילים לפה. אתה, לעומת זאת, בלי סוף.
יכול להיות שלא הבנתי אותך כמה פעמים, כולם טועים, כמו שאמרת באחת ההודעות הראשונות.

אז אל תחזור על עצמך.
תתמודד עם העובדה שללינוקס באמת אין מספיק תוכנות למשתמש היותר מממוצע.

אני לא מבין גדול בלינוקס, אבל מספיק כדי לדעת שאני צודק.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר