לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2010, 17:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אצל וואללה אין היסוסים: ישראל מאיימת,הערבים 'שטים', עזה זה 'רק מצור' ואף מילה על טרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "על אף איומי ישראל: המשט לעזה יצא לדרך"

או על עמדותיהם השונות של ה'ארופאים' שעל הספינות [הרי ארופאים זו מילה מטהרת כזו. אנשים 'נאורים' ששמים אודקולון ויושבים בקפה ליד טור ד אייפל כדי לכתוב שירה...]. בערך כמו לשים את נאווי ואת ענת קם על חסקה [מותר, היא כבר מעל גיל 18] ולהודיע שמשט של אנשי רוח ישראלים יוצא לשבור את המצור ושם צה"ל יבלום אותו צפויה מחאה ישראלית...

הנה תמונה של 'תרופות ומזון' שגרתיים בעזה 'הנצורה':

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.tsofar.com/movies/932_%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%A1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.aplaton.co.il/images/408-1.jpg]

שימו לב לרזון העגמומי של המשגרים. הם חיוורים כי הם לא עטופים להגנה מפני השמש ושפופים מאחר והם אמורים לדחוף את פתילות האקמולי הללו לפי הטבעת של עצמם במסגרת משחקי 'רופא וחולה' ביום אונר"א.

[מי שלא מאמין שהנ"ל כחושים צריך להשוות אותם לסטנדרט שהציב סמיר קונטאר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2010, 09:56
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "על אף איומי ישראל: המשט לעזה יצא לדרך"

לדעתי אם אנחנו רוצים באמת לבאס את מי שמארגן את המשט הזה, צריך לתת להם להכנס. הם יושבים שם לחוצים כמו טמפון, ערוכים ומתרגשים לקראת העימות עם חיילי צה"ל עם המצלמות בהיכון לתעד את הכובש הציוני האכזר. פעם אחת לא נספק להם את ההצגה שהם רוצים לקבל וניתן להם להכנס. הם יתבאסו טילים, יזרקו את כל ההסחורה שלהם לים וישוטו חזרה הביתה מאוכזבים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

ישן 23-05-2010, 10:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Swinger7714 שמתחילה ב "לדעתי אם אנחנו רוצים באמת..."

ממש... אתה באמת חושב שהם לא חשבו גם על האפשרות הזו? אם הם יעברו אז הם יוצגו כמנצחים, מה שיעודד עוד חבורות של הזויים לנסות ולשבור את המצור.
מה שלדעתי צריך לעשות זה להבהיל אותם כ"כ עד שישתינו בתחתונים מרוב פחד ויברחו חזרה - לירות מעל הראשים שלהם, לפוצץ לידם פצצות שעושות רעש חזק - שום דבר שיפגע בהם, אבל בהחלט יבהיל אותם עד מוות.
שתבין, רוב ההזויים האלה חושבים ש"שבירת מצור" זה משחק נחמד שהאזרחות הזרה שלהם תגן עליהם מפני הפסד בו, אבל ברגע שהמציאות תטפח להם (לא) בחביבות על הפנים, הם מיד יגיעו למסקנה ש this isn't what I signed for ויעשו אחורה פנה קדימה צעד...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-05-2010, 10:26
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תמיד קח בחשבון שהחייל מולך אולי לא מתכנן למות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ממש... אתה באמת חושב שהם לא..."

אבל זה לא אומר שהעניינים יתגלגלו ככה. מה שאתה אומר זה "אני אכנס לבנק עם אקדח שלוף, והרי איש, כולל השומר והשוטר שבמקרה עומד בתור, לא יעז לסכן עצמו בשביל איזה בנק שיש לו ביטוח". ומה עם מישהו כן יגרום לך לירות בו? מה איכפת לך שהוא וחבריו יחרבנו במכנסיים? גם הזונה האמריקקית ההיא שהלכה להשתזף לפני הD9 לא תכננה להפוך לאנטיגונה, אבל ככה יצא לה, ותראה איזה הדים זה עשה.

פרט ללנשוך את השפתיים, לעצור אותם בצורה הרכה ביותר שאפשר, ותוך הנחיה לחיילים להראות משועממים ומתפלאים למראה חבורת המשוגעים, הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו שיהיה מועיל זה את מה שגיא בכור כבר הציע, והוא מין משט נגד ססגוני ואגרסיבי שיהפוך את כל הסצנה הזו למשהו הזוי סטייל אוהדי בוקה ג'וניורז נגד אוהדי ריווה. לירות עליהם קסאמים מנייר, להשמיע להם אזעקות "צבע אדום", או אפילו להביא נפגעי טרור - כמו הילדים מכפר דרום שנפצעו קשה בפיגוע בכפר דרום, ולעשות "שמח" מול המצלמות. והכי חשוב: להיות אלה שצועקים חזק יותר, ססגוני יותר ומגוחך יותר. זה די תואם "כלל למבוגרים" שמבין מי שהוא גם קצת מבוגר וגם עבר את שלב הבולשיט של ה"שופוני" מול בנות/חבר'ה:

אם מדבר אתך אדיוט מובהק, אין זה בושה לדבר אתו אידיוטית מדוברת.

ישן 23-05-2010, 16:13

סיסמאות ואמרות הן כלי רטורי יעיל,וגם כלי עזר להבנה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "שכחת כמובן את הכלל הראשון..."

אבל אם ב"מתקדמים" עסקינן, אז בשיעור המבוא בחיים מבוגרים למתקדמים , אמורים להגיד לך לעזוב אותם בצד. אתה, כך נראה, מקדיש הרבה חשיבות לאיכות התגובה של בר הפלוגתא - להלן ה"אידיוט". אני לא מתעניין בו, אלא במה שחושבים הצופים, שגם לקחתי בחשבון שהם מכירים אותי. בדיוק זה מה שמנחה אותי כשאני מגיב כאן,וגם משמר אותי בפורום;אין לי עניין במה חושב מושא התגובה שלי,אלא בכך שהצופים יקראו אותה בהקשר שלו. כל עוד אימוץ טקטיקה מלוכלכת לא משחית אותך באופן לא הפיך, אין שום פסול בה. השייטים האלה אידיוטים, וצריך מולם להיות אדיוט. לעשות מזה קירקס;להציג אותם כילדים מגודלים ומטופשים. הם לא יורידו אותנו לרמתם מאחר ועבור שני הצדדים זה מין קרמבו מסיכות.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 23-05-2010 בשעה 16:22.
ישן 23-05-2010, 16:57
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הסגנון לעניין קורי מתווכנן ואני בשליטה"

אתה צודק שאני מייחס חשיבות לאיכות התגובות. הואיל ואת רוב זמני בפורום אני מבלה בקריאה האדם היחיד שאכות התגובות שלו לא חשובה לי הוא אני עצמי. אני מוצא שאני לומד הרבה מהכותבים פה (ואתה ממש לא האחרון שבהם) ומכאן צריך להיות מובן האינטרס שלי באיכות התגובות.

אני לא מנסה למכור לך את רייצ'ל קורי כז'אן דארק או כלוחמת חופש דגולה. לדעתי (ומעולם לא התעמקתי בנושא) היה היתה עוד אחת מכל מיני רדיקלים צדקנים שלקחו עמדה אופנתית מבלי לעצור ולנסות לבחון את העובדות ואת מורכבות הסיטואציה האמיתית. הרבה כבוד אין לי, אבל גם לא שינאה ודי הרבה רחמים (בכל זאת זו דרך מאוד לא נעימה למות בה). מכל מקום למיטב ידיעתי במתן שרותי מין בתשלום היא לא עסקה ובהודעה שלך לה דיי הסכמתי, כולל החלקים הרלואנטיים על קורי, צרמה לי ההערה המיותרת הזו שלא תרמה לדעתי לחיזוק הטיעון שלך.

ישן 24-05-2010, 08:37

לא אתה מוכר לי אותה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אתה צודק שאני מייחס חשיבות..."

"אתה" הוא שם כולל לאיזו תדמית מקובלת בציבור הרחב (והלא ישראלי מן הסתם). "מוכרים" לנו אותה כבתולה בלבן, אז אני (שכבר סיכמנו ש"נהייתי כמו הערבים" ואני אפילו לא מתבייש בכך) מוכר אותה כנפקנית מחששת pot שבאה לרפיח לחפש ריגושים עם ניגרז רחוק מהאבא שלא היה מקבל nigga מהגטו אצלו בבית. אני מגזים על להיסטריה? מ'כפת לך? זו לא המציאות, אלא עולם התעמולה האנטי ישראלית. ומאחר והתעמולה הזאת הגיע במטען השקר שלה למימדי תעמולת גבלס, אני אישית חושב שהגיע הזהמן להיות אילה אהרנבורג. כן כן! "הכפש אותם! הכפשת אחד, הכפש עוד אחת! לא הכפשת עוד, ביזבזת את הבוקר!".

ואתה יודע מה עצוב? (עבורך) - שאין לי ספק שבתוך שנתיים-שלוש, לכל המאוחר, (בינך ובין עצמך) פתאום תרגיש שאתה חושב כמו שאני חושב ברגע זה. ילדה רוסיה בלנינגרד הנצורה כתבה שיר (או שככה התעמולה הסובייטית אומרת) שבו אמרה משהו כמו "הומאניזם -כן! אבל לא היום! ובכל מקרה - לחסל את הפאשיזם - זו ההומאניות אמיתית". ישנם מקרים שבהם גם אדם "תרבותי" מגיע לרגע שבו עליו לבחור בין כמישה פיסית תוך האחזות בקרני המזבח הרוחני, ובין כמישה רוחנית ושרידות פיסית. אני בוחר בדרך השניה. מודלים אישיים (אפילו משפחתיים) מן העבר הלא מאוד רחוק מוסרים לי שיש סיכוי לא רע לחזור ולהיות בן תרבות בסטייל המערבי, איפושהו אחרי הבלאגן.

ישן 23-05-2010, 10:44
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ממש... אתה באמת חושב שהם לא..."

לדעתי בסדר העדיפויות שלהם פחות חשוב להם לעזור לתושבי עזה המסכנים(אם בכלל), ויותר מעניין אותם האקשן מול חיילי צה"ל. מה שאתה מציע זה לתת להם בדיוק את מה שהם רוצים: כתבה בBBC על חיילי צה"ל תוקפים מפגינים לא חמושים. עדיף לדעתי לתת להם להכנס ושיתבאסו שלא היה אקשן, או מה שg.l.s.h הציע, לעצור אותם בצורה מאוד משעממת, מה שלא נראה לי אפשרי, כי הם מביאים את הריגושים מהבית. אני כבר עכשיו מדמיין אותם מפוצצים נפצים מאחורי המצלמה וצועקים שיורים עליהם .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

ישן 26-05-2010, 23:56
  Chukaka01 Chukaka01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.10
התגובות פה מזכירות לי את הסרט מסע הארורים ועוד כמה דברים:

נתחיל בזה שיש פה מישהו שמכנה את הבחורה הצעירה שנרצחה על ידי צה"ל זונה.
מעניין אם אחותו היה נרצחת במדינה זרה על ידי הצבא ומישהו היה מכנה אותה זונה הוא היה שותק.
אני מקווה שהוריה של רייצ'ל הגיבורה יצליחו בכל התביעות שלהם כנגד הצבא ונגד ישראל.
זה בקשר לעניין הזה. כי עם כל השינאה והרוע של אנשים פה קשה לראות בן אדם יהודי כביכול מכנה מישהי זונה רק כי היא לא באותה דיעה כמו שלו. אני מפחד לחשוב אם אותו אחד נשוי או יש לו חברה אם הוא ככה מדבר גם בחיים כלפי בחורות שלא נראות לו או שלא בדיעה שלו.

בקשר למסע השייט אני לא רואה שום בעיה ומדוע הצבא ומדינת ישראל נלחצים כל כך.
שיעצרו את הסירות בלב ים יבדקו שאין אמל"ח ואם אין אמל"ח לתת להם להיכנס לעזה. מה בדיוק הבעיה? מה הצבא שלנו מפחד שהאנשים על הסירות האלה יגלו? הרי על הסירות האלה יש גם מצלמות כתבים עיתונאים ברור לכולם שהצבא מפחד שיגלו את פשעי המלחמה והפשעים שנגד האנושות שצה"ל מבצע בעזה. כל הקשקושים האלה על תדמית לישראל ועל מדיניות וקשקושים שלא היו. רק אם היה חשוב למישהו פה מהתדמית של ישראל אז התדמית שלנו תהיה פי כמה גרוע אחרי שלא ניתן להם להיכנס. כי מדינה דמוקרטית מערבית מתוקנת שאין לה מה להסתיר מהעולם לא תפחד שכמה סירות ייכנסו לעזה. אבל לראות את הבלאגן את ההיסטריה את הלחץ של הממשלה והצבא ושכל כל המשוגעים בפרש פה בפורום כאילו מתקרבות לישראל נושאות מטוסים של ארה"ב.

לקרוא פה את התגובות של אנשים גם פה וגם ב YNET : להפציץ,להשמיד,לרצוח,לתקוף,להטביע לא להאמין שמי שכותב פה אלה יהודים שעברו את השואה או שמישהו במשפחה שלהם עבר וחווה את השואה. לא להאמין שאנשים פה כביכול יהודים מעיזים לקרוא בפומבי לרצח יהודים וערבים ושמאלנים.
כמה שינאה גזענות ורוע לב של אנשים פה ולא סתם ככה אלא זה מושרש פה לאנשים בחינוך שהם מקבלים מהבית. התגובות פה לא ספונטניות אנשים באמת מאמינים שאפשר ורצוי לרצוח את האנשים על הסירות האלה. בדיוק כמו אותו חולה נפש פה שמעיז לכנות את רייצ'ל ז"ל זונה. ככה כולם פה נראים אוסף של חולי נפש שמגיעים לסיפוק מיני מהזבל שיוצא להם מהפה. רק רצח דם ומלחמות כל היום.

כל מי ששמאלני או לא בדיעה של אנשים פה בפורום דינו מוות.
כל מי שלא בדיעה פה של אנשים ומעיז להתנגד לצבא לצה"ל אז הוא זונה.
תסתכלו על התגובות שלכם תסתכלו איך הפורום נראה.

אתם מדברים על זה שהתדמית של ישראל תיפגע אם נכניס את הסירות לעזה ? תסתכלו על האשכול הזה ותראו איך התדמית של מדינת ישראל נראת בעולם. אנשים כל החיים קוראים פה להשמיד ולרצוח שמאלנים וערבים ככה נראה המדינה שלנו זו התדמית שלנו. לא אם נכניס סירה כזו או אחרת לעזה.
אתם חושבים שאם אתה יושבים פה בפורום אז מותר לכתוב הכל.
תהיו בטוחים שכל הזבל הזה שנכתב פה קוראים את זה מלא אנשים מכל העולם ושלא מעט דברים פה מועברים גם החוצה.

מסע הארורים הסרט:

תקציר:
הסרט נעשה עפ"י מקרה שקרה ב-1939. כדי לשפר את יחסי הציבור שלהם, העלו הנאצים 973 יהודים על אניית פאר ושלחו אותה לאמריקה. הספינה מגיעה להוואנה ומגורשת לחופי פלורידה והנשיא רוזוולט נשאר אדיש לסבל. בלית ברירה, שבה הספינה להמבורג והנאצים מוכיחים, קבל עם ועדה, שהעולם אדיש לסבלם של היהודים. אוסקר ללאלו שיפרין.

וכן אני מניח שתיכף גם אני אקבל פה איחוליי מוות בייסורים. אני רגיל לזה.
מי פה שלא קורא להפציץ את אירן ולהשמיד את כל המוסלמים בעולם דינו מוות הוא שונא ישראל והוא בוגד ברור.

ובקשר לאמנות ז'נבה שראיתי פה אנשים שחושבים שהם מבינים משהו ותקעו פה את אמנות ג'נבה:
אז קצת מידע:

נתחיל בזה שישראל חתומה על ארבעת אמנות ג'נבה:

ישראל חתומה על כל ארבע אמנות ז'נבה, אישררה אותן ומחויבת להן.
לפני שנגיע לסירות כי ראיתי פה אנשים טוענים שמותר להטביע את היסרות בדרך לעזה בגלל אמנות ז'נבה אז לפני שנגיע לקשקושים פה של אנשים בלי להבין ולבדוק כלום קודם נבדוק מה אומרות אמנות ז'נבה כלפיי אוכלסיות שונות לדוגמה תושבי עזה:

ארבע האמנות הן:

<UL><LI>
ישן 26-05-2010, 23:59
  Chukaka01 Chukaka01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.10
אני אמשיך את התגובה שלי פה פשוט יש הגבלה של כמה שאפשר לכתוב בתגובה אחת:
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Chukaka01 שמתחילה ב "התגובות פה מזכירות לי את הסרט מסע הארורים ועוד כמה דברים:"

אמנת ז'נבה הראשונה (1864) - טיפול בפצועים בשדה הקרב.
אמנת ז'נבה השנייה (1906) - החילה את עקרונות האמנה הראשונה גם ללוחמה ימית.
אמנת ז'נבה השלישית (1929) - טיפול בשבויי מלחמה.
אמנת ז'נבה הרביעית (1949) - טיפול באזרחים בזמן מלחמה.
אני אלך לאמנת ז'נבה הרביעית תחילה זו של שנת 1949:

המשפט החשוב והרלוונטי: " אמנת ז'נבה הרביעית 1949, אמנה זו דנה בהגנה על אוכלוסייה אזרחית במלחמה או תחת תפיסה לוחמתית. על האוכלוסייה האזרחית, שחובה להגן עליה, נמנים כל מי שאינם משתתפים בלחימה." והקטע החשוב במשפט הזה : " תחת תפיסה לוחמתית. על האוכלוסייה האזרחית, שחובה להגן עליה, נמנים כל מי שאינם משתתפים בלחימה."

מחויבות הכוח הכובש לאוכלוסייה
במקרה של כיבוש, היחסים בין הכוח הכובש לאוכלוסייה האזרחית משתנים. אין מדובר עוד במצב חירום זמני, שבו מתבצעת לוחמה, אלא במצב שגרתי ולעתים אף מתמשך. לפיכך, המחויבות של הכוח הכובש כלפי האוכלוסייה האזרחית ורכושה גדלה, ועמה גדלה החובה לשמור על זכויות האדם שלה ולאפשר קיום אורח חיים שגרתי. על הכוח הכובש מוטלת החובה להבטיח את הסדר והביטחון הציבוריים, תוך כיבוד המנהגים המקומיים. הזכויות והאיסורים שעל הכוח הצבאי חובה לשמור הן: הזכות לחיים; הזכות לחופש התנועה; הזכות לפרנסה; הזכות לדיור; הזכות לקניין; הזכות להליך הוגן; הזכות לטיפול רפואי; איסור על ענישה קולקטיבית; איסור על גירוש תושבים אל מחוץ לשטח הכבוש; איסור יישוב אזרחים של המדינה הכובשת בשטח הכבוש; איסור הפעלת לחץ לשיתוף פעולה עם הכוחות הכובשים; הזכות לתכנון סביבתי.
הכוח הכובש לצורך העניין זו מדינת ישראל קרי צה"ל. ולפני שכולם קופצים לפי חוק יסוד הצבא צה"ל והרמטכ"ל כפופים למרות הממשלה והחלטותיה. מכאן שהכוח הכובש הינה מדינת ישראל.

שימו לב לסעיף מעניין קטן בתוך כל המלל: " הזכות לחופש התנועה " וזה נוגע וייגע אחר כך לעניינו משט הסירות לעזה.

בנוגע ל " הזכות לחופש התנועה " : "
חופש התנועה
חופש התנועה היא נגזרת של הזכות לחירות, הקובעת שזכותו של כל אדם לנוע ממקום למקום בחופשיות, מבלי חשש שיבולע לו או יאונה לו כל רע, או שמישהו ינסה לעצור בעדו או לגבות ממנו תשלום על עצם איפשור התנועה. בין בתחומי מדינתו, ובין בתחומיהן של מדינות אחרות. "

חוק יסוד: כבוד האדם וחרותו
במדינת ישראל חופש התנועה מוגן על ידי חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, הקובע (סעיף 6):
א. כל אדם חופשי לצאת מישראל.
ב. כל אזרח ישראלי הנמצא בחוץ לארץ זכאי להיכנס לישראל.
הזכויות המוגנות בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו

חוק היסוד, על קיר ביהמ"ש העליון בעברית ובערבית
לבו של חוק יסוד:כבוד האדם וחירותו עוסק, מטבע הדברים, בזכויות שעליהן הוא מגן. כפי שקובעת כותרתו של החוק, כל הזכויות הללו נגזרות מכבוד האדם וחירותו, כפי שהם מתפרשים לאור היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית. זכויות אלה מפורטות בסעיפים אחדים:
סעיף 2: אין פוגעים בחייו, בגופו, או בכבודו של אדם באשר הוא אדם.
סעיף 3: אין פוגעים בקנינו של אדם.
סעיף 4: כל אדם זכאי להגנה על חייו, על גופו ועל כבודו.
סעיף 5: אין נוטלים ואין מגבילים את חירותו של אדם במאסר, במעצר, בהסגרה או בכל דרך אחרת.
סעיף 6:
(א) כל אדם חופשי לצאת מישראל.
(ב) כל אזרח ישראלי הנמצא בחוץ לארץ זכאי להיכנס לישראל.
סעיף 7:
(א) כל אדם זכאי לפרטיות ולצנעת חייו.
(ב) אין נכנסים לרשות היחיד של אדם שלא בהסכמתו.
(ג) אין עורכים חיפוש ברשות היחיד של אדם, על גופו, בגופו או בכליו.
(ד) אין פוגעים בסוד שיחו של אדם, בכתביו או ברשומותיו.

זה הכל.
אשמח לקבל תגובות ענייניות ולא תגובות מלהמות כמו שיש פה באשכול.
ומי שיש לו מה להציג להביא לטעון כנגד האמנות שהצגתי פה והחוקים שהבאתי מוזמן לעשות כן.
ישן 27-05-2010, 08:05

בקשר לזה שסיפרתי על כך שקורי הייתה זונה
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Chukaka01 שמתחילה ב "התגובות פה מזכירות לי את הסרט מסע הארורים ועוד כמה דברים:"

יש לך הוכחה שלא? אם אחותי הייתה זונה, והיית קורא לך כך, אני מניח שלא היה לי נעים, אבל זונה זו זונה... מה לעשות? יש אנשים שיודעים להתמודד עם המציאות: לדוגמא יש לי אנשי שמאל קיצוני במשפחה (לא ילדים מפונקים כמוך: אנשים שכן שילמו מחיר כשהמשטרה הייתה מנסה לפצח חבורות סגנון "מצפן" ע"י חיפוש דקדקני של סמים קלים, או עבירות קלות אחרות, שלא לדבר על הפללה לכל דבר), ואני חי עם העובדה הזאת. אוהב אותם אישית, אבל נגעל מהתמיכה הפעילה שלהם בכל חלאות המין האנושי הקיימים, כמו גם המעורבות בזרם אידאולוגי שהיה אחריאי ליותר מתים מאשר היטלר. האם אתה, צעירון, מסוגל להתמודד עם הסובבים אותך? או שאתה מאלה שלא עושים, ולכן יכולים לדבר על אחרים בלי הצורך להיות מובך מהרקע של הקרובים לך?

אתה מזכיר לי את לזר כגנוביץ - מגדולי רבי הטבחים היהודים של המאה ה-20, משרתו של הפאשיזם הבולשביקי האדום. נכון שיש לך חולצה של צ'ה הרוצח הנתעב, ככה בארון?

ישן 27-05-2010, 09:48

יכול להיות שמסיבות ראויות זה התפקיד שלו - דווקא כאן אין לי ביקורת
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h] האם אתה,..."

כשאני אומר "עושה" אני מתכוון לצעדים אקטוביים מבחירה, כאלה שמוציאים אותך מהרחם המוגן של מי שאי אפשר להעמיד לחובתו דברים. ה"שמאל" של שנות ה50 ועד ה-70 היה רווי באנשים ש"עשו" מבחינה זו: אנשים באמת (לפעמים) נרדפו או שילמו מחיר חברתי. אחרי שהתפוצצה פרשת אודי אדיב, אז נהגי אוטובוס לא עצרו להוריד נוסעים ליד גן שמואל. המשטרה והשב"כ ישבו למצפניסטים על הזנב, סטייל הבריונים של ג'י אדגר הובר (כמובן במתינות יהודית, אבל כל עם מקבל את רמת שיטור לה הוא ראוי) - זה לא אומר שלהיות חרותניק היה כיף, אבל נקודתית אפשר להעריך את השמאלנים של אז על הקרבה מסויימת (וזה גם בימי טרום האינטרנט והאי מייל, כאשר לא היה תגמול רוחני מנפח אגו כמו היום).

במקביל להתדלדלות האינטלקטואלית הברורה בשמאל הישראלי (אני מודה שלפני 20 שנה היה מאוד מהנה לנהל דיונים עם אנשי שמאל דעתניים, וכיום נדיר שזה מעניין - אפילו לא מעצבן או מכעיס, סתם לא מעניין), ישנה התדלדלות ברורה בגרעין המעשיות, או אפילו האקטיביזם מן הסוג הראוי, לטובת מין פוזה של כאילו מהפכן סובל - משהו שמזכיר, אני מניח, לכולנו את ה -2-3 חכמולוגים שיש בכל שכבה של תיכון עירוני של מעמד בינוני, שתמיד חייבים לקום בכל שיחה והרצאה ולהיות (בלי שהם מודעים לכך) "פרקליטו של השטן" תוך ירי בלתי פוסק של נתונים טכניים, או אנקדוטות היסטוריות, עם אפס מיסוך של נסיון חיים או אפילו מידתיות.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 27-05-2010 בשעה 09:51.
ישן 27-05-2010, 12:28

השמאל של פעם חינך את ילדיו על זה:
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "יכול להיות שמסיבות ראויות זה התפקיד שלו - דווקא כאן אין לי ביקורת"

עשרת הדברות העדכניות של השומר הצעיר:
  1. השומר הוא איש אמת ועומד על משמרה.
  2. השומר הוא חלוץ השחרור הלאומי של עמו ומולדתו ונאמן לערכי תנועת הפועלים החלוצית והלוחמת.
  3. השומר הוא איש עבודה ומגשים בקבוץ השומרי.
  4. השומר לוחם לשוויון, לשלום ולאחוות עמים.
  5. השומר הוא אח נאמן לחברה השומרית וסר למשמעת מדריכיה.
  6. השומר פעיל בחברה ומקיים יחסי רעות ושיתוף עם חבריו.
  7. השומר חובב טבע, לומד להכירו ומושרש בנוף מולדתו.
  8. השומר אמיץ, עצמאי ומלא חדוות נעורים.
  9. השומר מחשל את אופיו וחותר לשלמות רוחנית וגופנית.
  10. השומר ישר וטהור בהליכותיו, יוצר ומגשים סגנון חיים חלוצי.

היום הNIF היו מפסיקים כל תקציב לארגון שיעז להתיחס ברצינות לסעיף 2 ליתר הסעיפים הם היו מהנהנים בסלחנות או מחייכים בלעג ותוהים מה זה המושבים הללו אחיסמך ואחיעזר?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 27-05-2010 בשעה 12:44.
ישן 27-05-2010, 12:28
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03

ציטוט:
אני מקווה שהוריה של רייצ'ל הגיבורה יצליחו בכל התביעות שלהם כנגד הצבא ונגד ישראל

קורי גיבורה???? גיבורה היא הייתה אם היא הייתה הולכת להפגין במקומות שבהם באמת מפירים את זכויות האדם, נגיד אם הייתה הולכת להפגין נגד הדיכוי האלים של מתנגדי השילטון באירן, או נגד השילטון הדיקטטורי בצפון קוריאה. אבל בשביל מה להפגין לטובת אנשים שבאמת צריכים עזרה כשאפשר להפריע לצבא שנלחם בטרוריסטים שפוגעים באזרחים? למה לה לסכן את החיים שלה מול צבא של דיקטטורים אלימים כשהיא יכולה לעמוד מול הצבא היחידי במזרח התיכון שאשכרה מנסה לשמור על חייהם של אזרחי האויב אפילו כשהאזרחים האלה משמשים מגן אנושי לטרוריסטים שפוגעים באזרחים שלנו? גיבורה דמיקולו שלא היה לה אומץ לעזור לאנשים שבאמת צריכים עזרה ולעמוד מול אלו שבאמת מפירים זכויות אדם.

ישן 27-05-2010, 18:15
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
חמור מכך, היא לא הלכה לעזור למסכנים בני עמה שחיים בקושי שני מטר מימנה
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]אני מקווה שהוריה של..."

מי שרוצה לעזור, מוטב שיתחיל עם המסכנים בחצר האחורית שלו, ולא חסרים כאלה בארה"ב. ממש ממש לא. אבל יותר מגניב ליסוע לחו"ל לצורך העניין.
יש צעירים בארה"ב (הכרתי כאלה) שרוצים לשלב הרפתקה ולעזור דווקא למסכנים בארצות אחרות. אלה יצטרפו ל"חיל השלום" ויילכו לסייע בפינות הכי מסכנות והכי לא מתוקשורת בעולם. לא פעם הם יחזרו יחד עם איזו מחלה טרופית נדירה שתמרר להם את החיים במשך שנים.
ויש את אלו שעל הזין שלהם לעזור למי שצריך. הם רוצים את ההרפתקה, הם רוצים את הדימוי העצמי והחיצוני של המהפכן ,הרדיקל, האקטיביסט הנועז, אבל הלא נועז מדי שכן אחרת הוא יבחר מקום שבו היחס לפעילים זרים מהסוג שלו הרבה פחות סלחני. לא מדובר פה באנשים שבאים לעזור על רקע המוניטרי נטו (למרות שזה מן הסתם משתלב בשיקולים של רבים מהם) אלא על מי שמנסים להתערב במלחמה לטובת אחד הצדדים.
לגופו של עניין (להגיב ישירות למגיב לא חכם שמתמש בהשוואות מופרכות לתקופת הספינה, אין לי עניין), ריצ'ל קורי לא הייתה מן הסתם זונה ומותה היה מצער אבל היא נושאת באחריות המרכזית. היא בחרה להגיע מרצונה לאיזור סכסוך, בחרה לפעול לטובת אחד הצדדים, ובחרה לנסות לעצור עבודה של כלי צבאי בתפקיד. זאת פעילות שיש בה סיכונים גדולים וברורים. היא סמכה על טוב ליבו והצמדותו לעקרונות מוסריים מחמירים של צה"ל ולא לקחה בחשבון שיכולים לקרות גם תקלות. מי עוד אחראי? ההורים שאיפשרו לה לעשות זאת. אם אחותי או ביתי היו מחליטות לנסוע לסייע, נאמר, לאחד הצדדים בסיכסוך בקונגו, לא הייתי מאפשר לה זאת בכל האמצעים. ריצ'ל קורי נהגה באופן מופקר .הוריה נהגו באופן מופקר. ועל כך היא והם שילמו וההורים גם ימשיכו לשלם בייסורי מצפון עד סוף ימיהם.
ישן 27-05-2010, 20:39

על העיסוק בסלבסז"לים האלה מחליא אותי
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חמור מכך, היא לא הלכה לעזור למסכנים בני עמה שחיים בקושי שני מטר מימנה"

אין לי רגשות אשמה, אבל יצא לי להפגין כוח אש מאסיבי מאוד בשטחים מיושבים באנשים שזהו ביתם ולא בחרו לבוא לשם מרצון. יצא לי גם, לגמרי בצדק מבחינת האינטרס לכלל, לשלוח לאחור אנשים ממחסומים, ויצא לי להפעיל כוח אש עצום כנגד מבנים בני עשרות חדרים בגלל שבאחד החדרים הסתתר/ו כמה מחבלים - התוצאה הייתה הרס מקום מגורים של עשרות אנשים. כל זה נעשה, אני מניח ש 99% מהכותבים פה יסכימו, מחוסר ברירה ולפי כל כללי ההגיון היה מוצדק, ואפילו בהרבה מקרים מידתי יחסית (מה לעשות שלא לכולם יוצא לנהל מלחמות על שוניות אלמוגים צחיחות באוקינוס השקט). התרגלנו להגיד "עם כל הצער", אבל בעקרון אנו עוברים הלאה - וטוב שכך כי זו מלחמה שנכפית עלינו, כולל דרך הפעולה שמחייבת הפרעה עצומה למהלך החיים של אזרחים.

ואחרי כל זה - כשכמעט איש מאיתנו לא יודע לנקוב בשמו של אזרח שנהג בלי שהתפרסם בגלל תעמולה - אנחנו בכלל מבזבזים מילים על הקורי הזאת? מה זה אומר עלינו מוסרית? מאחר וכולנו נמות - וכולנו נמות פעם אחת, לא יותר לא פחות, אין מניעה אלא לקבוע שישנן גם "מדרגות" שלפיהן אפשר להגדיר "חומרה של מוות". ילדים קטנים שנרצחו נמצאים ככל הנראה במקום מאוד גבוה, בעוד שקשיש בן 95 שנפטר בשנתו והותיר 16 נינים ו6 נכדים, כולם מאושרים, נמצא במקום מאוד נמוך. אנשים כמו הקורי הזו נמצאים במקום הנמוך ביותר של הסקאלה שכוללת מיתות אלימות שלא קשורות באיתני הטבע. התושב הערבי מסג'עיה, שנדבק לפתח ביתו מתוך הלם בדיוק כשצה"ל ביצע "סגירה באש" עקב ירי קסאמים משם, נמצא הרבה יותר "גבוה" ממנה - אבל אנחנו בכלל לא מדברים עליו!

הקורי הזאת היא ככל הנראה בין הראויים פחות בכלל לאזכור, כל שכן לאזכור חיובי. היא אולי גיבורה של אלו המעריצים "גדויילים", אבל אדם שפוי שמעריך את האנשים הקטנים שלהם אין עיתונאי חצר, עו"דים כרישים או הורים עם כסף - אלה שמחר יגיעו למיון ויחכו 3 שעות על הספסל מתפתלים מכאבים - אדם כזה אמור להיות בעל סקאלה מוסרית שלפיה "מחלקים רחמים": ומחפשי צרות מקצועיים, אפעס, נמנים על אלה שהכי פחות ראויים לרחמים - הם משולים לילדה מחוננת ממשפחה עשירה שהולכת לגטו לעשן קראק עם הבריונים של הקריפס: בזבוז מוחלט של של חייו של אדם, בידיו הוא ובלי שאיש אשם בכך. זה הכי נמוך שיכול אדם להגיע בחייו ללא אשמת הסביבה.

ישן 27-05-2010, 20:55

קודם כל אני לא מושלם
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אבל גל, האם לא אתה זה שהעלה את שמה באשכול הזה?..."

ובטוח עושה טעויות שאני מטיף לאחרים להמנע מהן: אתה יודע, מנתח לב טוב הוא כזה שמעשן 3 קופסאות ביום.

דבר שני מי שהזכיר את קורי ראשון הוא gps

דבר שלישי קורי נזכרת בכלל כי יש אוניה על שמה במשט הזה

דבר רביעי הדיון כאן, או הפיצול של הדיון, אמור להיות "מחנך-מפרה", בגדר ניסוי, מה שאומר שמותר לנו לעשות משהו כדי ללמוד על למה לא טוב לעשות אותו.

דבר חמישי בגלל אובייקט ענק שהשתחרר ממשאית (גלגל רזרבי שהיה מחובר לתחתית הטריילר של סמי-עגלה שנסע 110 ליד נתב"ג) ו"גיהץ" לי את הגג הפסקתי לנהוג, למדתי שבחיים יש הרבה סכנות אורבות בלי שתצא גיבור מזה שפגת אותן, ואני יודע שחיי לקחו מסלול שונה לחלוטין בגלל זה (כשאין לך יכולת לנהוג יותר, ואתה בן 20, זה אומר בוודאות שמסלול חייך יהיה שונה). לפחות יש לי סימפטיה רגשית ברורה למי שהיה לו פחות מזל ממני עם דברים שעפים ממשאיות.

ישן 27-05-2010, 21:41
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "על העיסוק בסלבסז"לים האלה מחליא אותי"

רייצ׳ל קורי צפה (תרתי משמע) ועלתה מכיוון שאחת מהספינות במשט לעזה קרויה על שמה.

דווקא אתה שניראה שמתעניין מאוד בתעמולה ובשיטות להעברת מסר צריך להבין את בחירת מארגני המשט. קורי היא הסלב המושלם לקהל המערבי, היא ״משלנו״, אמריקאית אמיתית עם המראה הנכון, צעירה, בלונדינית ויפה (אהממ... ממש לא הטעם שלי אבל אני מאמין שרוב האנשים ימצאו אותה בחורה מושכת), מתה באופן ״מרהיב״ למדי תוך שהיא ״נילחמת״ על האמת שלה (על מנת למנוע בלבול, זה לא בדיוק איך שאני רואה את הדברים אבל כך זה מצתייר לצופה המערבי התמים). אני מזכיר לך שהמערב הזדעזע באמת ממתקפות הגזים של סדאם חוסיין על הכורדים לאחר שהתפרסמו תצלומים של ילדים כורדים בלונדינים מתים. שום תועמלן ראוי לשמו לא יניח להזדמנות פז כגוויתה המחוצה של רייצ׳ל קורי להתקרר ללא שימוש.

אני חושש שיתכן ואני יוצא ציני מדי פה, לא זו הכוונה שלי.*המוות של קורי מצער אותי. הוא מצער אותי כי הוא היה מוות מיותר של אשה צעירה שכל החיים היו לפניה, כי המוות הזה גרם נזק לעיניינה של מדינת ישראל וכי היחידים שהרויחו מהמוות הזה (ויש גם יש מי שעושה הון פוליטי ממותה של קורי) הם בדיוק האנשים שאתה לא סובל. הצער על מותה של קורי לא מונע ממני להצטער על מותם של אחרים שראויים אולי יותר לצער הזה,*רחמים אינם משאב מתכלה ולהרגיש צער על אחד לא מונע להרגיש צער על אחר,*זה שאני לא יודע על אותם המיקרים, זה מה שמונע ממני להצטער.

בעמוד הכניסה לבסיס הנתונים של שמות קורבנות השואה ביד ושם מופיע הציטוט הפשוט הבא ממכתבו האחרון של אחד, דוד ברגר :״... I should like someone to remember that there once lived a person named David Berger״. אין הרבה משפטים שנוגעים לליבי יותר מהמשפט הזה שאני חושב שבמילים ספורות (וכמובן מתוקף נסיבות טרגיות) מבטא רעיון שאני נאבק פה עכשיו בהצלחה חלקית מאוד להסביר.

ישן 27-05-2010, 22:35

ולכן חובתנו להזכיר כי הגברת דמתה יותר לסדאם חוסיין מאשר לשירלי טמפל
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "רייצ׳ל קורי צפה (תרתי..."

הבט בתמונות שבקישור ותיווכח.

http://www.gplanet.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=1045

חיילת בצבא השנאה של האסילאם הפשיסטי. אויבת לדמוקרטיה באשר היא. הבט בפרצופים המעריצים שמאחריה - יש לך ספק כי היו שוחטים אותי ואותך ללא הנד עפעף בשם הרעיונות שמכניסים לראשם טיפוסים כמוה?

מי שמעמיד עצמו לרשות הנייה וכנופייתו אינו שונה מלילה חאלד או מסמיר קונטאר ואני מניח שהגברת הייתה רואה השוואה זו לכבוד אילו לא הייתה לוקחת צעד רחוק מדי את הענין של קפל קרקע כמסתור טוב מנהג D9.

יש מלחמה בין כוחות החושך לבין העולם החופשי התוהה ובוהה עד בוא יום הפיצוץ. ברור לי, לך ולכל בר הגיון כי הנייה ומוחמד דף אינם מהצד של הטובים גם אם רייצ'ל בלונדינית כמו אובשרומקורפורופיהרר האנס. מי שיאמין בכך מאנשי העולם החופשי הרי שרצה להאמין בכך מלכתחילה ומן הסתם לא מזיל דמעה בכל פעם שאנשים נאורים או פראים אצילים מארגנים פוגרום קטן ביהודים.

אין הבדל בין רייצ'ל לבין הבחור המחוצ'קן בן ה19 מיחידת התעמולה של איראן הרצחנית. אין הבדל בינה לבין קריין קול הרעם מקהיר בשרות האלימות המצרית טרם 67 [האמת שהוא היה יותר משעשע]

חובה למגר את תדמית 'הילדה הטובה' ולהזכיר כי הנ"ל חצתה אוקיינוס כדי להגן על משטר של רוצחי אחיות, סוחטי פרוטקשן וחובבי לינצ'.

חובה להזכיר כי מי שבחרה להיות חצוצרנית בצבאו של מוחמד דף - שרה למעשה שיר הלל לרצח ילדים יהודים בסבארו, לריטוש עגלות תינוקות בדיזינגוף סנטר או סתם כך להשלכת בני ערובה יהודים מחלונות קרית שמונה וירי בילדים יהודים כפותים במעלות.

כל הזוועה הזו שהטינופת ובני מינה מייחסים לנו בין דרינק ללאנצ' היא הרי מדיניותה המוצהרת של מפלצת החמאס שקורי בחרה לשרת באהבה. ההפרדה בין מחבלים חמושים לבין ג'ובניקים בצבא מוחצי ילדי מעלות הפראי והאציל היא הפרדה שגויה. היא בחרה להשתייך לרוע ומבלי שקורבנה התכוון לכך שילמה את המחיר.

אין בי טיפת צער על מותה יותר מאשר אם אשמע שמר נאסראללה מת מעגבת. הוא מדינאי בדיוק באותה מידה שהיא 'מפגינה'.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/077/156.html

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 27-05-2010 בשעה 23:05.
ישן 30-05-2010, 02:27
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ולכן חובתנו להזכיר כי הגברת דמתה יותר לסדאם חוסיין מאשר לשירלי טמפל"

ישראלה,

כשאני כותב בפורום פתוח כמו הפורום הזה (אההממ... זה כמעט המקום היחיד שאני כובת בו בכלל) אני מודע מאוד לעובדה שכל אחד יכול לקרוא את מה שאני, למעשה אנחנו כולנו, כותבים פה. נדמה לי שאת רוב האשכולות קוראים בכלל יותר אורחים מחברים.

מותה של רייצ'ל קורי היה תאונה, אף גורם מוסמך במדינת ישראל לא שפט אותה למוות ולמיטב ידיעתי חיילי צה"ל לא החליטו באותו יום שהם "מורידים ראשים". הצהרות בנוסח "הגיע לה", "מחבלת, חיילת בצבא הרשע" וכו' לא תורמות מאומה לענייננו (שהרי, כאמור, הארוע המדובר היה תאונה) אבל נותנות פתחון פה לכל מיני טיפוסים שמפיצים תאוריות קונספירציה על האופי הרצחני של הישראלים ופה הן כבר גורמות נזק.

מותה של רייצ'ל קורי הוא ארוע חשוב, אבן דרך קטנה במאבק על א"י ולבנה נוספת בחומת אי הלגיטימציה שנבנת סביב המדינה. למרות כל האמירות היפות על או"מ שמו"מ ולא-חשוב-מה-יגידו-הגויים-חשוב-מה-יעשו-היהודים מסע הדה לגיטימציה שנעשה לישראל תופס תאוצה והופך לסכנה אסטרטגית חמורה לא פחות, אולי יותר, מטילי החיזבאללה. תאוריות קונספירציה למיניהן הן חלק מרושע אך יעיל מאוד במסע הזה.

הצרה הגדולה ביותר של הימין הישראלי היא לא שהוא טועה (כי אני לא בטוח בכלל שהימין טועה) אלא שהוא מדבר עם עצמו. ניראה שלאנשי ימין חשוב יותר להרגיש טוב בחברת אנשים שחושבים כמוהם מאשר לשכנע את מי שחושב אחרת.

רייצ'ל קורי לא היתה ידידת ישראל, התמונות שצרפת להודעה שלך מוכרות לי מזה שנים ונעשה בהן שימוש בדומה להצעתו של קגנס. מותה בתאונה גרוטסקית לא הביא כל תועלת למדינת ישראל, נהפוך הוא וכבני אדם אני מצפה שנביע צער על כאב המשפחה ונמשיך לדאוג לעניין שלנו. על שאר הסימפוזיון ובמיוחד ההערות של גל בעניין אפשר לוותר.

ישן 27-05-2010, 20:52
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
קח שאיפה עמוקה

זה יפה שאתה מכיר את אמנת ג'נבה. זה גם יפה שהיה לך סבלנות לקרוא את כולה.
גם אני גם לא ממש מתלהב מכל התגובות בפורום או בווינט, (למרות שהיום למדתי מושג חדש, שפה של אוהדי כדורגל. כך שאני גם לא מתרגש מהתגובות האלו, בד"כ יש קורלציה הפוכה בין האידיוט שצועק מוות לערבים ולשמאלנים,וזה לא משנה אם זה כאן או בווינט, לבין היכולת שלו באמת לעשות משהו.)

אני אודה, גם אני שמח מהסבל שעוברים תושבי עזה. אני בהחלט הייתי מעדיף שמחר ייפתח הגבול במחסום ארז ונוכל לעשות קניות בחאן יונס. (כילד עשיתי שם לא פעם קניות עם ההורים)

אבל אל תתבלבל, מה שקורה היום בעזה זה לא פשעי מלחמה, לא פשעים נגד האנושות ולא שום מילה מפוצצת אחרת. גם ההשוואה שלך למסע הארורים רק מורידה מעוצמת הטענות שלך.
אתה אוהב שהטיעונים מסודרים בנקודות, אני גם אנסה.
אז אני אנסה לכתוב כמה עובדות
1. לעם יש זכות וחובה להגן על עצמו.
2. מלחמות זה חרא, וגם אזרחים/ בלתי מעורבים/ ילדים סובלים בהן.
3. המטרה שלשמה קמה מדינת ישראל היא כדי להגן על יהודים.
4. נכון להיום, רובם של תושבי רצועת עזה בחרו להיות אויבים שלנו.

הנגזרת של זה, זה שאנחנו נלחמים בהם ומגינים על עצמנו. ברוך ה' הם אוכלים הרבה יותר חרא מאיתנו, ואין לי בעיה עם זה. גם המעט חרא שאנחנו מקבלים לא ערב לחיכי.

בעזה אין הרג חסר אבחנה של אזרחים, אין שיתוק מלא של תשתיות ואין שום דבר דומה לזה.
יש מלחמה.
אין לי ויכוח איתך, תושבי עזה סובלים, הם סובלים הרבה יותר מתושבי שדרות.
אבל, איכפת לי יותר מתושבי שדרות ומגלעד שליט,
ואין פשעים נגד האנושות ברצועת עזה.

אני מקווה שלשם שינוי עם ישראל יהיה יותר סבלן מתושבי רצועת עזה. הם ישברו לפנינו יגיעו לשולחן המו"מ ויפתרו את הבעיה.
כשהשאלה היחידה שלא ברורה לי, מה בדיוק הם רוצים לקבל עכשיו כשאנחנו לא שם?

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 27-05-2010 בשעה 21:10.
ישן 27-05-2010, 21:08
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יפה. ולגבי השאלה שלך בסוף-
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "קח שאיפה עמוקה"

אני חושב שזה מתחלק לכל מיני רמות. החל מהרמה הבסיסית של המטרות האסטרטגיות של החמאס והג'יהאד האיסלמי (ר"ל, הקמת יישות איסלמית מהים עד הנהר), המשך בזה שהם רוצים מאפשר חופשי של סחורות ושאר תנאים שיאפשרו להם להתחמש ביתר חופשיות ולאפשר רמת חיים גבוהה יותר וכך לבצר את המעמד השלטוני של החמאס והייתי מוסיף גם שהם מעוניינים בהמשך העימות עם ישראל, ולו על אש נמוכה, משום שכ"משמרי ההתנגדות" יש להם יותר סיכוי להתשתלט גם על איו"ש שכרגע בידי הפתח שאותו הם מוכרים לציבור הפלסטיני כ"משתף פעולה" עם ישראל. המצור המאוד חלקי של ישראל הוא בוודאי לא סיבה לשום דבר, מקסימום הוא מעכב את החמאס בדרך ליישום מטרותיו ובשאיפה מחזק תנאים מתמשכים שבסוף יובילו לנפילתו, אם כי אני ממש לא אופטימי בעניין.
ישן 27-05-2010, 22:03
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "קח שאיפה עמוקה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
3. המטרה שלשמה קמה מדינת ישראל היא כדי להגן על יהודים.

מדינת ישראל לא קמה ע״מ להגן על יהודים, או לפחות לא זו הסיבה היחידה או אפילו העיקרית לקיומה.

גרוע מכך, טענה כזו מורידה את מדינת ישראל לדרגה של מבצר (במיקרה הטוב) או מחנה פליטים (במיקרה הרע).

צה״ל והשגיה הצבאיים של מדינת ישראל אינם פסגת ההצלחות של התנועה הציונית, תחיית השפה העיברית למשל היא הישג גדול לטעמי יותר מכל נצחון במלחמה. כישראלי שחי בחו״ל אני יכול לספר לך שמדינה בה פסח, סוכות וט״ו בשבט הם חגים לאומיים ושביום הכיפורים שובתת מכל פעילות היא זכות עצומה שנפלה בחלקם של היהודים בני הדור שלנו ובשביל המטען התרבותי הזה הוקמה המדינה.

ההגנה על היהודים היא לא יותר מכורח מצער אך חשוב של נסיבות חיינו העגומות.

(עם שאר ההודעה שלך אני דיי מסכים)

ישן 29-05-2010, 03:52
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מדינת ישראל הוקמה על מנת לשמש "בית חם" ליהודים
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] 3. המטרה..."

הנסיבות וההתנגדות להקמתה ולקיומה הביאונו עד הלום.

יש לי בקורת קשה על התנהלות המדינה, התנהלות ש"נכפתה" עלינו - אבל גם אנחנו איננו "שיות תמימות".
למרות הכל ניתן היה לנהוג אחרת ביותר תעוזה וביותר "חוצפה".

אני תומך תמיד בפעולות מחאה לגיטימיות ובהתאם לחוק. אני שולל הצטרפות לכל מחאה המשותפת עם אויבינו ואפילו עם "אוהבינו" הנעשית מחוץ למדינתנו. במיוחד עם אנשים בעלי נטרליות מעוותת ופעולותיהם נעשות על מנת לנגח בלבד ולא על מנת לסייע למי שנפגע לכאורה.

אני מסכים שבין ההצלחות של התנועה הציונית הן: תחיית השפה העיברית; חזרה להיות עם עובד (מה שלצערי הולך ומתפוגג); בניית הארץ והקמת המדינה ( שהיום יצאה מכדי שליטה - מה שעשוי לפגוע בהמשך קיומה); בניית כלכלה מתקדמת ואפילו צבא, שבלעדיו לא היתה ותהיה לנו תקומה. הכשלון הגדול הוא שלא הצלחנו במשימה לרכז את מרבית היהודים במדינה ובעובדה, שקיימים כאלו המגדירים עצמם כישראליים ומעדיפים לחיות ב"גולה הדוויה". אנחנו פה ונשמש לכם כמקלט והגנה בהגיע יום פקודה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:05

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר