לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2010, 11:31
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
מתברר יותר ויותר שבלי תורה אין קיום לא לארץ ישראל וגם לא לעם ישראל

אחרת מה פתאום מתאספים קבוצה של לבנים מכל העולם ומחליטים לשמור על סביבה נקיה מזרים.

היו כאלו שחשבו פעם שאפשר יהיה לשמור על מדינה יהודית שלא קשורה לדת, רק על בסיס גזע.

המהומות באחרונה ששונאי ציון יצאו בעד השכרת ומחירת דירות ללא יוצא מהכלל, כולל גם בתוככי קו הירוק, טרפה את כל הקלפים.

אבל גם לשמור על העם היהודי, לא רק על ארץ ישראל אי אפשר בלי יהדות.

ההתבוללות בחו"ל מגיעה כבר ל50% ויותר.

יתירה מזו: גם בארץ ישראל, במדינת ישראל, גם פה התחילה להיות סכנה לעם ישראל.

אם פעם ליהודי חילוני היה פשוט שהוא צריך להתחתן אך ורק עם יהודי/ה, עכשיו זה כבר לא כל כך פשוט.

המתקפה הארסית על הרצון של יהודים להתחתן עם יהודים בני עמם, הבאה מגורמים אנטי-דתיים השולטים בקרב העדה החילונית בישראל, מלמדת שבלי יהדות אין קיום לא רק לארץ ישראל, אלא גם לעם ישראל.

בלי יהדות, אפילו לשמור על אך ורק על השפה העברית, גם זה לא יהיה פשוט:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=531594
ציטוט:

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...4005605,00.html
עשרות מפגינים ובהם פוליטיקאים מקומיים הגיעו הבוקר למחות מול שערי בית הספר המעורב, שאסר על תלמידיו הערבים לדבר בשפתם

ככה זה היה במשך 2000 שנות הגלות, וככה זה נשאר גם עכשיו.

קודשא בריך הוא, אורייתא (תורה) וישראל חד הוא
http://bilvavi.net/component/option...temid,99999999/
http://www.raktora.50webs.com/orayta.htm
http://www.odyosefchai.org.il/index...rach&Itemid=205

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 29-12-2010 בשעה 12:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2010, 13:39
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

הנה הקישור:
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי yairbe5 שמתחילה ב "[QUOTE]ההתבוללות בחו"ל מגיעה..."

http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=2702

ההתבוללות ועתיד העם היהודי
ההתבוללות היא האויב הראשי לקיומו של העם היהודי. מספר היהודים אינו עולה, ואחוז היהודים בעולם פוחת והלך. מחקר שפירסם "המכון לתכנון מדיניות העם היהודי", גוף מחקרי שהקימה הסוכנות היהודית, ואשר חלקים ממנו פורסמו בעתון הארץ 24.3.06, מגלה כי מספר היהודים גדל ב-2% בלבד מאז 1970 בעוד שאוכלוסיית העולם גדלה ב-70%.
.
.
לפי הדו"ח, אחוז נישואי התערובת בעולם הוא זה:
רוסיה ואוקראינה, - 80%
גרמניה והונגריה 60%
ארה"ב 54%
צרפת, בריטניה וארגנטינה 45%
קנדה 35%
אוסטרליה 22%
דרום אפריקה 20%
מקסיקו 10%
ישראל 5% (בעיקר בשל המשפחות המעורבות שעלו מחבר המדינות).

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 30-12-2010 בשעה 13:42.
ישן 30-12-2010, 13:26
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

התגובות הוכיחו עוד יותר את מה שכתבתי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "מתברר יותר ויותר שבלי תורה אין קיום לא לארץ ישראל וגם לא לעם ישראל"

תגובות שאינן משקפות את הרוב החילוני בישראל, אבל רק תגובות מסוג הזה נשמעים בקרב הציבור החילוני, ואלו שכן אכפת להם מעם ישראל וארץ ישראל, משום מה הקול שלהם נודם.

התגובה של yairbe5 שלא כל כך ברור מה הייתה כוונתו.

אם הכוונה שלו הייתה שהוא בעד דת, אבל לא מימסד הדתי (וחוקים דתיים), לא בנושא הזה כתבתי.

מה שכתבתי זה שעם ישראל, תורת ישראל, וה' אלוקי ישראל קשורים אחד בשני ואי אפשר להפריד ביניהם, ובשביל זה יש גם את ארץ ישראל השייך לעם ישראל.

לא התייחסתי לנושאים הפוליטיים.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 30-12-2010 בשעה 13:55.
ישן 02-01-2011, 07:52
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

גם לא-מאמינים הכי מוצהרים שבארץ ישראל מאמינים בתוך ליבם.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "ומי ברא את הבורא על פי אותו..."

אחרת לא היו ממשיכים להתגורר במדינת ישראל עם כל הסכנות הקיומיות העורבות לה . (בחלקם הם עצמם עוד מוסיפים ומגדילים את הסכנות. ראה ההפגנות בעד הגדר ובעד דחיסת זרים לתוך תל-אביב. אבל הם סומכים ש"יהיה טוב", ה"יהיה טוב" הזה הוא בעצם אומנה סמויה שה' ישמור על עם ישראל בארץ ישראל כמו שהוא שמר עד עכשיו בניסים גלויים).

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 02-01-2011 בשעה 07:56.
ישן 02-01-2011, 11:50
צלמית המשתמש של hanamer
  hanamer hanamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.10
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE] [b]מעבר להיותם קבוצה..."

אוקי מה אתה בא לומר לי? הויקיפדיה רק מחזק את דבריי שהיהדות שייכת לעם היהודי בני אברהם יצחק ויעקב שקבלו את התורה על ידי משה בהר סיני וכו' וכו', רק שתדע שהתואר "יהודי" ניתן לבני ישראל אחרי שקיבלו את התורה, וזה מה שקושר את המילה לדתה. לפני שקיבלו את התורה הם נקראו "עברים" כמו "אברהם העברי", ולא כתוב "אברהם היהודי".
ציטוט:
שמם של היהודים בא להם על שם ממלכת יהודה, שהיוותה את הממלכה העיקרית במאה השישית לפני הספירה,
שוב, אני לא אומר שמי שאינו דתי הוא לא יהודי, אבל למילה יש משמעות מסורתית שהועברה במקורות הדתיים.

ודרך אגב, יהדות היא לא דת, אלא דרך חיים.

ישן 02-01-2011, 16:29
צלמית המשתמש של hanamer
  hanamer hanamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.10
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "אתה זה שלא הבנת אותי. הרשה לי..."

זה לא ממש לפי חוקי המדינה אלא לפי חוקי התורה, המדינה שאבה זאת משם. נכון, מי שנולד לאמא יהודייה או מי שהתגייר הוא יהודי, וכן יהודי שהתנצר הוא יהודי, ויהודי שהתאסלם הוא יהודי, לעולם. גם אתה.

אבל שים לב, מה זה משנה אם הוא נולד לאמא יהודייה? אם אבא שלו גוי, מדוע הוא לא נקרא חצי גוי חצי יהודי? מה העניין?
הסיבה היחידה היא, שמי שנקרא יהודי, אוטומטית הוא מתחייב במסורת שלו. אבל זה לא אומר שהוא כבר לא יהודי. רק שוב, אין שום משמעות לתואר הזה אצלו. מה זה משנה אם יקראו לך יהודי או אוסטרלי או תאילנדי? המסורת. זה הכל. ברגע שאתה יהודי אתה בן אברהם יצחק ויעקב, ואבותיך קבלו את התורה על הר סיני. אם אתה יהודי בפועל אבל לא שומר ומקיים את המסורת שלך, וכ"ש אם אתה לא מאמין בזה, אתה מתכחש לתואר שלך ולמשפחתך צאצאי האבות.

ישן 02-01-2011, 17:52
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "זה לא ממש לפי חוקי המדינה אלא..."

יהודי שהתאסלם הוא מוסלמי ולא יהודי
יהודי שהתנצר הוא נוצרי ולא יהודי
ציטוט:
אבל שים לב, מה זה משנה אם הוא נולד לאמא יהודייה? אם אבא שלו גוי, מדוע הוא לא נקרא חצי גוי חצי יהודי? מה העניין?
הסיבה היחידה היא, שמי שנקרא יהודי, אוטומטית הוא מתחייב במסורת שלו.
מה הקשר בין איך שיהודי מוגדר בחוק לשטות הזאת שאתה מקשקש לגבי ההתחייבות למסורת?

אתה אולי לא שם לב, אבל אתה סותר את עצמך... כאשר בהתחלה אמרת:
ציטוט:
היהדות היא התורה והמסורת, זה לא עובר בתורשה
ולאחר מכן:
ציטוט:
הסיבה היחידה היא, שמי שנקרא יהודי, אוטומטית הוא מתחייב במסורת שלו.
איך אתה מצפה שאני אנהל איתך ויכוח אם אתה אפילו לא מסוגל להבין את עצמך?

ישן 03-01-2011, 09:47
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

אנחנו לא מדברים על אותו דבר
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "סלח לי, יהודי שהתנצר לעולם..."

אני לא מדבר על גישת היהדות עצמה, אני לא מאמין ביהדות, לא אכפת לי מהיהדות, מהדת או מהמסורת, אני לא מבסס את החוקים שלי עפ"י היהדות עצמה. וגם הבהרתי לך מההתחלה שאני מדבר אך ורק על חוקי המדינה.

אם יש לך חבר יהודי שהתנצר וגר כרגע בחו"ל, אתה לא תוכל להפוך אותו לאזרח ישראלי כל עוד הוא "יהודי מומר" כפי שאתה אומר, משום שלפי המדינה הוא אינו יהודי. זה מה שחשוב, זה מה שקובע.
את הגישה הרוחנית של התורה תשאיר לעצמך ולחברייך האברכים, זה מה שלא משחק פה תפקיד ולא חוקי המדינה כפי שאתה טוען.

אם כששאלתי אותך מההתחלה "לפי איזו גישה?" היית טורח לענות לי, כל הויכוח המיותר הזה היה נפתר.
היית צריך להגיד "לפי היהדות כמובן, אני לא מאמין בחוקים של מדינת ישראל".
ואז היה מתחיל ויכוח אחר לחלוטין

נערך לאחרונה ע"י fap בתאריך 03-01-2011 בשעה 09:50.
ישן 03-01-2011, 12:34
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "שוב, אני לא אומר שאני לא..."

בוא ננתח משפט משפט ממה שכתבת:
ציטוט:
מכיוון שהיהדות היא מושג שאפילו בן גוריון לא ידע להגדיר אותו, לכן חוקי המדינה לא משחקים כאן.
סיבה: בן גוריון לא ידע להגדיר מיהו יהודי
תוצאה: חוקי המדינה של היום לא רלוונטיים כאן

איך מצאת קשר בין הדברים?
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%A0%D7%9B%D7%99

ציטוט:
יהודי זה לא אם אני יוכל להיות אזרח ישראלי או לא, יש מלא אזרחים לא יהודים
לא אמרתי שיהודי הוא כל מי שזכאי להיות אזרח בישראל, או שכל מי שזכאי להיות אזרח בישראל הוא יהודי.
אמרתי ש-מי שלא זכאי לעלות לארץ, הוא בטוח לא יהודי (לפי החוק, במידה והוא לא פושע). יש מבין?

ציטוט:
יהודי זה אדם צאצא לאבות האומה מהמסורת. תאמין או לא. אי אפשר להתכחש לזה.
כשאתה רושם בסוף כל הודעה "תאמין או לא, אי אפשר להתכחש לזה" זה לא באמת מוסיף חוזק לטענה שלך, כי זה לא שאני הולך להתכחש לזה.
פשוט לא אכפת לי מה גישת ההלכה קובעת לגביי (במיוחד כאשר היא לא תואמת את החוק).

ישן 03-01-2011, 09:38
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "[QUOTE]הכי פשוט לענות שהיוצר..."

הלוגיקה פסולה מיסודה במקרה הזה.
ציטוט:
אם כל העולם והיקום מוגבל, סימן שהוא נברא,

טעות ראשונה , אתה לא יכול להסיק שהוא נברא.
יכול להיות שהוא נוצר או התפתח (שזה מעניין בפני עצמו, כי אם דבר כזה התפתח אז גם המין האנושי היה יכול להתפתח מבלי צורך להברא)

ציטוט:
ומי שבראו, אינו מוגבל,

זה לא מחייב שהוא לא מוגבל, יכול להיות שהוא כן מוגבל, סביר להניח שאם אכן יש יצור כזה הוא כן מוגבל.

ציטוט:
כי אם כן, גם לו יש בורא, אז מוכרח לוגית שאין בורא לבורא.

שוב הסקת מסקנה לא נכונה.
זה אכן יותר שייך לדעות אמונות. אבל כרגע העמדה שלך תומכת באלה אשר טוענים שהונדסנו ושהבורא (או יותר נכון, יש הרבה כמוהו) הם בעצם חיזרים, מכוון שהלוגיקה פה מאוד חלשה ותלוי בנקודת המבט מהמערכת
ישן 03-01-2011, 12:45
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

א-לו-הים הוא מעל השכל שלנו
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "זה כן פרדוקס, והתשובה היא..."

הוא יצר את השכל ואת ההגיון, לכן שאלות הגיוניות אינן טופסות מקום לגביו כלל.

דוגמה לזה ממטמטיקה: כמה קווים אפשר להעביר דרך נקודה אחת, קווים שלא יתנגשו אחד בשני? התשובה ההגיונית הפשוטה היא - רק קו אחד. אבל אם עוברים משטח דו-מימדי למרחב תלת-מימדי - אפשר להעביר בלי סוף קווים.

והבורא ברוך הוא הוא בלי סוף מימדים ומעל כל המימדים, ומעל כל הגיון אפשרי.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 03-01-2011 בשעה 12:49.
ישן 03-01-2011, 12:56
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

מילה "האם" זה גם מושג הגיוני לכן השאלה הזאת אינה תופסת מקום לגביו
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "האם אלוהים יכול לצור שכל נשגב..."

או במילים אחרות הוא יכול גם ליצור ובכל זאת זה לא יהיה.

דוגמה, מאוד מוגבלת לפי המוגבלות שלנו:: הקדוש ברוך הוא נתן חופש בחירה לבן אדם, שיוכל לדבר גם נגד הבורא ברוך הוא, ובכל זאת הוא הבורא ולאנשים נדמה שהם יכולים לדבר גם נגדו, אבל כל רגע הקדוש ברוך הוא הנותן להם כוח וחיות, וגם באותו רגע שהם מדברים נגדו.

ישן 03-01-2011, 15:08
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

נקודה ומרחב - פספסתי כמה מילים:
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "לעניין הנקודה, מדינאי כנראה..."

אם יש קו במרחב, דרך נקודה אחת אפשר להעביר אך ורק קו אחד שלא יתנגש אף פעם בקו הראשון.

אם ישאלו מישהו האם אפשר להעביר יותר מקו אחד, הוא יגיד בהחלט שזה בלתי אפשרי, אחרת זה נוגד כל היגיון.

אבל אם יוצאים למרחב - מימד תלת-צדדי - שם יש בלי סוף קווים שאפשר להעביר דרך אותה נקודה מבלי שיתנגשו בקו הראשון.

אנחנו כולנו נמצאים בשלוה מימדים, ועוד מימד - זמן, שיש לו מגבלה כבדה מאוד: יש לו רק כוון אחד - קדימה, אי אפשר ללכת שם לא אחורנית ולא באלכסון. לכן זה לא פלא עד כמה כל ההיגיון שלנו מוגבל, אפילו לפי הבנה המוגבלת שלנו אנחנו יכולים להבין את המוגבלות שלנו.

אז איך אנחנו נוכל להגיד דעות להקדוש ברוך הוא שהוא ברא גם גם את הזמן וגם את המקום, גם את המימדים, וגם את ההיגיון.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 03-01-2011 בשעה 15:24.
ישן 03-01-2011, 12:55
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "א-לו-הים הוא מעל השכל שלנו"

ציטוט:
הוא יצר את השכל ואת ההגיון, לכן שאלות הגיוניות אינן טופסות מקום לגביו כלל.

ציטוט:
והבורא ברוך הוא הוא בלי סוף מימדים ומעל כל המימדים, ומעל כל הגיון אפשרי.

איך אתה יודע?
ועוד משהו....
אם הבורא מעל כל הגיון אז איך אתם מפרשים אותו או את הכתבים שלו? או שרק בעלי סגולה מיוחדת (כמו הרב עובדיה)מסוגלים לפרש אותו?

ציטוט:
דוגמה לזה ממטמטיקה: כמה קווים אפשר להעביר דרך נקודה אחת, קווים שלא יתנגשו אחד בשני? התשובה ההגיונית הפשוטה היא - רק קו אחד. אבל אם עוברים משטח דו-מימדי למרחב תלת-מימדי - אפשר להעביר בלי סוף קווים.

זה בגלל שלא מה שהגיוני נכון, וזה דמגוגיה ללכת על הגיון.
יש עוד דוגמאות שבו ההגיון לא נותן את התשובה נכונה קח לדוגמה את חוקי ניטון.
ישן 18-09-2011, 04:50
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מה חדש - עבורך : הרי ינקת את ה"תגלית" עם חלב אמך משחר נעוריך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "מתברר יותר ויותר שבלי תורה אין קיום לא לארץ ישראל וגם לא לעם ישראל"

1. מדוע רק לבנים - מה עם כהי העור

2. ניתן וחובה לשמור על מדינת ישראל מאוחדת על בסיס היסטוריה ותרבות משוטפת. זה יהיה אסון אם השימור יהיה על רקע גזעני. הדת כיום היא גורם מפריד, מסכסך ומלבה יצרים (לא רק דת ישראאל אלא כל הדתות)

3. כלל אזרחי מדינת ישראל חייבים להיות שווים כלפי החוק ואין למנוע מאזרח שומר חוק לחיות, לגור, לעבוד היכן שהוא רוצה - על פי הכללים הנהוגים
כיצד היית מגיב אם היו מקימים שכונות ללא מאמינים בלבד ?

4. עם ישראל ישמר ואחוז ההתבוללות יקטן אם הרבנות האורטודוקסית "תוריד ידה הקשה" מכל אלו המוכנים להצטרף בתום לב לעם ישראל.

5. מדוע יש לכפות על לא מאמין נישואין בדרך שאינו מאמין בהם. מה זה תורם לאמונתו? מה זה תורם ליהדותו? גם נישואים "מעורבים" על פי הגדרתכם מחזיקים את עם ישראל, כל עוד בני הזוג חיים במדינת ישראל וחינוך הצאצאים הוא ברוח ישראל. אני ורעייתי וכל צאצאי אינם מאמינים ולדעתי אנחנו תורמים רבות לקיומה וסיגסוגה של מדינת ישראל - אתמול, היום ולכל הדורות בהמשך.
6. המתקפה הארסית או נכון השליטה הארסית באה מצד הרבנות האורטודוקסית. מה זכותם לקבוע עבורי מי תהיה בחירת ליבי (נדמה לי שכתוב או קיימת אמונה שהקדוש ברוך הוא מזווג זיווגים. יותר מזה, ביום הוולדו של אדם קובע האל מי יהיה בן זוגו).. יש לאפשר לכל אדם לנהוג על פי דרכו.

7. אצל החרדים השפה העברית היא שפה מתה ומרבית המשתמשים בה בחיי יום יום מדברים בשפה עילגת. האידיש היא השפה השגורה והעברית הולכת לאיבוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:20

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר