לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2011, 22:29
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
המלצה ההפיכה במצרים: האיחוד האירופי גם ויתר על מובארק

ההפיכה במצרים:

שישי: יום שישי שני של מהומות, אך הפעם המצב לא יצא מכלל שליטה. הפגנות של אלפים
ברפיח שממשיכים לקרוא לנשיא המצרי לפרוש. באיחוד האירופי ובאו"ם הצטרפו לקריאתו
של הנשיא אובמאה להחלפת המשטר במצרים, כולל מובארק עצמו.

אלימות קשה ברחובות (ריביעי): מהומות בין תומכי מובארק למתנגדיו. אלימות ברחובות קהיר,
ירי חי, ידויי אבנים ושימוש באלות וסכינים. תומכי הנשיא, ככל הנראה נשלחו מטעם הממשל. בעולם
ממשיכים לקרוא למובארק לפרוש. הצבא ממשיך להישאר פאסיבי ולא מגיב, חוץ מירי אזהרה באוויר
מדי פעם.

הנשיא המצרי הודיע ביום שלישי כי לא יתמודד בבחירות הבאות ויפרוש בחודש ספטמבר. כמו כן נודע
לנו כי נשיא ארצות הברית, ברק אובאמה, פנה למובארק וביקש\דרש ממנו לפרוש (כך ע"פ פרסומים
בערוץ 2).

היום התקיימה "הפגנת המיליון", שם דרשו מאות אלפי מצרים ממובארק: "קום ולך".

בעקבות המהומות - הוכנסו 800 חיילים מצריים נוספים אל תוך חצי האי סיני - באישור ישראל - על
מנת לשמור על ארמון הנשיאות בשארם א-שייח', על המלונות באזור וגם ברפיח המצרית. כידוע, ע"פ
הסכם השלום שנחתם בשנת 79', נאסר על מצרים להכניס גודל מסויים של כוחות צבאיים לתןך חצי האי.

הנשיא מובארק מינה ביום שבת את ראש המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, לסגנו.

הנשיא המצרי נאם לראשונה ביום שישי. עיקרי הנאום: אינו מתכוון להתפטר אך כן לשנות את הרכב הממשלה
הנוכחית, תוך הפעלת רפורמות מקיפות במדינה.

במהלך השבוע היינו עדים למהומות בקהיר, סואץ וערים נוספות.
העוצר שהוטל במדינה לא נאכף, לפי התמונות נראה שהצבא לא רצה או לא קיבל הוראה לפעול בעניין.
ההמון ביצע מעשי ביזה של עסקים, חנויות ובנקים. בתי כלא רבים במדינה נפרצו והאסירים בהם שוחררו.

בין האסירים ששוחררו - אסירים פוליטיים מ"האחים המוסלמים". חלק מהם הגיעו ע"פ דיווחים לרצועת עזה.

בארה"ב ואירופה, חובבי הדמוקרטיה, לא חיזקו את מובארק בימים האלה אלא קראו לו לקבל את המחאה הציבורית.

מספר ההרוגים האמיתי נחשף: עד כה נהרגו בעימותים יותר ממאה בני אדם, מתוכם גם אנשי כוחות הביטחון
המצרי, ויותר מאלפיים פצועים.

נאומו של מובארק:

בישראל עוקבים בדאגה אחר האירועים, עם חשש כבד שמא קיצוניים עלולים לתפוס שליטה על אחד הצבאות החזקים ביותר באזור:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4020536,00.html

מאמר מאת הוושינגטון פוסט (באדיבות ori): שם לא מחכים וכבר קוראים לממשל האמריקני לוותר על מובארק:
http://www.washingtonpost.com/wp-dy...1012805399.html

אנא, עדכנו את האשכול הזה כדי שלא ייפתחו אשכולות רבים. הכותרת הראשית של האשכול תיערך ע"פ צורך.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 04-02-2011 בשעה 18:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2011, 23:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
את פרשני ערוץ 10 כ"א עם חיבור לCNN/אל-ג'זירה יכול להחליף...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אולי תחליף את פרשני ערוץ 10..."

הפרשן שלהם לענייני חוץ, נדב אייל, הוא אחד הבורים הגדולים ביותר שהופיעו בטלוויזיה שלנו, וכבר היו
אצלנו בורים...
בנוסף, שאר הכוכבים שלהם מהערב כללו את שלומי "אני בכלל בעד האחים המסלמים" אלדר ואת אלון
"אין לי מושג היכן מצרים אבל אני נחוש והחלטי" בן-דוד...

כדי לדעת שיש שם ברדק גדול לא היה צריך מי-יודע-כמה תבונה - פשוט צריך היה לזהות שני דברים:
המהומות החלו באמצע השבוע, והיו בהיקף גדול - מסורתית, יום ו' הוא היום הבעייתי במזה"ת, כיוון שאז
"שוחרי החופש" יוצאים מהמסגדים טעונים בכל הרטוריקה המתונה שהשפיעו עליהם מטיפים שוחרי שלום...
אם ביום ה' היה שמח - היה קל להסיק שאי אפשר לדעת איך ייראה יום ו', אבל שבוודאי אי אפשר לקבוע
שמבארכ ניצל...
ישן 28-01-2011, 23:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה בדיוק העניין - אני לא חרצתי כלום. אני מעריך שסיכויי השרדותו פוחתים בקצב מסחרר...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "חכה קצת לפני שאתה חורץ..."

הנאום שלו בישר רעות הרבה יותר מכפי שהבנת - העובדה שלא הודיע שראשי המפגינים ייעצרו/יטופלו/
ייעלמו או כל פתרון מזה"תי יצירתי אחר שמקובל באירועים שכאלה - היא עדות לחולשה. לא בטוח שהוא
סמוך על המנגונים שלו שימלאו פקודות - וללא תמיכת המנגנונים - אין לו תקווה...

באשר לבנו - אם מבארכ יצליח לשרוד את המשבר ולמות במיטה, יורשו, מי שלא יהיה (גם אם זה יהיה בנו,
שלא ברור לי מה יש לך נגדו. - ההכשרה שלו לתפקיד בוודאי טובה יותר מזו שהייתה למלך מרוקו או לבשאר
אסד, ששורדים כבר למעלה מעשור...) - יהיה במצב טוב בהרבה מכפי שמבארכ עצמו נמצא בו כרגע.

אני מקווה שמבארכ יתאושש - אבל הזמן פועל נגדו, וההתגייסות האמריקנית נגדו, שנראית בוטה יותר ויותר,
מלמדת שהם כנראה איבדו אמון שהוא יכול לשרוד, ועושים הכל כדי לרצות את מי שיבוא במקום...
ישן 30-01-2011, 16:29

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה בדיוק העניין - אני לא חרצתי כלום. אני מעריך שסיכויי השרדותו פוחתים בקצב מסחרר..."

מסתבר שהיום בבוקר שני בכירים בישראל (בטח אחד מהם פואד) דיברו עם מובארק וסולימאן, וכפי שאני חשבתי - הם
טוענים שהשניים לא מודאגים מהמצב כמו שאנחנו מודאגים ממנו. בינתיים אל נשכח שעם כל הכבוד למפגינים, אבל מדובר
בסופו של דבר באנשים שצריכים לישון, לאכול, לדאוג למשפחותיהם, לפרנס עצמם - הם לא יפגינו חודשים - הכוח שלהם נגמר.

יכול מאוד להיות, ואני אומר את זה בזהירות, שמובארק ישרוד את הסאגה הזאת ולא נראה לי שנראה אותו בורח על מטוס ללונדון
או פריז, אבל אולי באמת בבחירות הבאות הוא כבר ייאלץ לוותר על השלטון.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 30-01-2011 בשעה 16:36.
ישן 28-01-2011, 22:59
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "אפשר להסביר לבור בפוליטיקה למה זה?"

דמוקרטיה או שלטון ההמונים במדינות ערביות פירושו שליטה איסלאמית, כי זה הכוח הגדול שמניע את ההמונים. שליטה איסלאמיסטית נוגדת כל אינטרס אפשרי של מדינת ישראל, מהטעם הפשוט שמשטרים "חילוניים" כדוגמת זה של אסד ושל מובארכ, פירושם אינטרסים שהם פחות או יותר רציונאליים - סיוע מארה"ב תמורת שלום עם ישראל, סחר, מסחר וכיו"ב. כל מערך האינטרסים הזה יתמוטט יחד עם המשטרים הערביים ה"חילוניים". במקום זאת אתה תשמע את הרטוריקה של החמאס רק במצרים - מדינה שמונה 80 מיליון איש ושהאמריקנים חימשו עד צוואר מאז הסכמי השלום.מה התוצאה הקרובה לוודאי? תחשוב על מה שהיה פה לפני הסכמי השלום עם מצרים - עם נאצר ושות'. זה יהיה המצב החדש שנתעורר אליו.
ישן 28-01-2011, 22:54
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ההפיכה במצרים: האיחוד האירופי גם ויתר על מובארק"

קרטר 2011 (חוסיין אובמה): "אזרחי מצרים רוצים לראות צעדים מעשים מהירים של רפורמות"

"
כחלק מצעדי הרפורמה, דורשת ארצות הברית מהמשטר המצרי לבטל את חוקי החירום ולקיים בחירות הוגנות. בנוסף, האמריקנים דורשים לאפשר מחדש את הגישה לאינטרנט ולרשתות החברתיות.

"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4020558,00.html

__________________________________________________ ________________________________

אז קרטר דפק אותנו עם איראן, וממשיכו ידפוק אותנו עם מצרים. ההבדל הוא שאם מצרים תשנה עורה, כל העניין של מלחמות אזוריות עלול להפוך לרלוונטי יותר מאי פעם. זה ממש לא מצב בו עלינו לאחל בהצלחה לשני הצדדים.

ללא שום ספק, הנשיא הזה, אובמה, הוא המסוכן ביותר לקיום היהודי הלאומי כאן. זה פשוט מגוחך - בשביל קשקושי טוויטר עם חבורת ליברלים זבי חוטם ששולחים לו שאלות מצולמות ביוטיוב, הוא מחסל את בעלי הברית שלו. נו שוין, העיקר שבסוף המהפיכה הזו הוא יעדכן את הסטטוס שלו בפייסבוק למשהו מאגניב כזה לבני נוער. תמהני אם הוא מבין שזו לא מהפיכה סטייל המהפיכה הצרפתית...
ישן 28-01-2011, 23:17
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "עד עכשיו ביקרו את אובאמה שאינו מקדם דמוקרטיה במזה"ת"

מי ביקר אותו על כך שהוא לא מקדם דמוקרטיה?

ההפרדה שאתה עושה בין "התקוממות עממית" לבין "משטר דיקטטורי" מתאימה מבחינת הרטוריקה לסרטי ילדים של דיסני, או לחילופין לכינוסים של קומוניסטים מזדקנים. דמוקרטיה היא לא רק הזכות לבחור ולהיבחר, אתה יודע - היא הרבה מעבר לכך. סיום שלטון דיקטטורי שהאינטרסים שלו חפפו לאינטרסים שלך והחלפתו ב"דמוקרטיה" שתעלה לשלטון משטר איסלאמיסטי מונע אידיאולוגיה קיצונית שיהיה גרוע הרבה יותר מבחינת פגיעה בזכויות הפרט מהמשטר הקודם, זה לא נקרא קידום דמוקרטיה. זה נקרא טיפשות טיפוסית של אידיוטים מערביים.

אני לא יודע מה קראת, אבל אובמה מנסה לכופף את ידיו של מובארכ - זה כבר הופך את חוסיין למתערב עד מאוד.
ישן 28-01-2011, 23:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ארה"ב לא צריכה לתמוך במבארכ - אבל היא בטח לא צריכה לתמוך ביריביו
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זוכר את המהומות באיראן ואת האפאתיות של אובאמה?"

אין אדם רציני אחד שחושב שמישהו מיריביו של מבארכ שבאמת רוצה בקידום של דמוקרטיה במצרים, או
שחושב ברצינות, שיש תקווה שתקום שם דמוקרטיה.
הם לא אמורים לעודד לירות על מפגינים - אבל הם אמורים לדעת, בעיקר אחרי הניסיונות המזהירים
הקודמים שלהם באיראן של 1979 (גם שם הם הפריעו...), לסתום את הפה.

אני לא חושב שכל ההפגנות יחדיו הזיקו למעמדו של מבארכ יותר מהאיום ההזוי לנתק אותו מהסיוע
האמריקני אם לא ייכנע לדרישות המפגינים.

אובמה לא פעל למען הדמוקרטיה. הוא פעל נגד מבארכ. מה האינטרס של ארה"ב להפיל את אחד מגדולי
בעלי בריתה באזור? רק ל"אחד" פתרונים...
ישן 28-01-2011, 23:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הוא איים עליו בהפסקת הסיוע - זה איום בגרזן כלכלי - התלות המצרית בסיוע היא מוחלטת
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מסכים עם רוב האבחנות שלך, למעט אחת"

זו מדינה שנמצאת תמיד מרחק של פסיעה אחת מרעב המוני. אובדן של שני מיליארד דולר במט"ח,
יגרום לנזק נוראי למדינה:
1. דירוג האשראי שלה יקרוס והמשמעות היא אפס הלוואות מבחוץ.
2. קיצוצים במגזרים שנתמכים ע"י הסיוע - ובראשם המגזר הביטחוני שהוא משענת השלטון מזה יובל שנים.
3. פגיעה במעמדה של מצרים בעולם הערבי - בו הייתה מקובלת כאחד השערים לוושינגטון.

כל אחד מהדברים הללו מסוכן לשלטונו של מבארכ - אבל שלשותם יחדיו הם איום קיומי וכולם נגזרת של צעד
אחד - שבאופן מעשי גרוע יותר מהבעת תמיכה פומבית באוייבי מבארכ: אובמה אומר למבארכ שאם יילחם
כדי לשמור על שלטונו - ארה"ב תפקיר את ארצו.
ישן 01-02-2011, 10:05
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אגב אספסוף: שאלה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הטיפול שלו הוא זוועה"

בערוצים הבריטיים מתראיין מצרי "גולה" זחוח מאוד ושחצן, המרבה מאוד לשלב בדבריו (אודות ה"הפיכה" הנוכחית) רטוריקה אנטי ישראלית ארסית (טוען שאחד ממגרעות משטר מוברכ היה שהוא "לא איפשר למצרים לשחרר את פלסטיין"...). קרח עם זקן קצר מטופח, ונראה ששיערו היה אדמוני משהו (בקיצור: לא נראה ערבי...). אני לא בטוח, אבל אני חושב שבעבר היה בר-פלוגתא של קידר באחת הדיבייטים היותר זכורים מאל ג'זירה (בערבית), אבל זה רק ע"ס זכרון ויזואלי שלי. האם אתה מזהה עם מי מדובר? באחד הראיונות (בסקאיי או ביביסי) הוא דיבר בלעג על כך שבעוד שהוא היה פרסונה נון גראטה במצריים, הוא עכשיו חוזר ומוברכ הוא שהופך לנון גראטה...

ישן 01-02-2011, 15:53
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אין ספק שאם הוא היה שותק היית מהלל אותו :)
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הטיפול שלו הוא זוועה"

אין גם ספק שכל מצרי שמתלבט אם לצאת לרחוב, קודם כל פותח את דף הבית של הבית הלבן, ואומר לעצמו, אם אובאמה שותק, אז אני נשאר בבית, אבל אם הוא מדבר בזכות ערכים דמוקרטיים אני מפיל את מובארכ. האמת היא שלארה"ב אין כל השפעה על הנעשה כרגע, והיא תעשה טעות איומה אם היא תשאר בצד הלא נכון של הגדר אם וכאשר ההמונים יפילו את מובארכ. אובאמה עשה עד כה את הדבר הנכון - תמך בדמוקרטיזציה, לא קרא להתפטרות מובארכ, ואפילו לא הטיף למובארכ איך לנהל את המשבר. בתנאים שנוצרו זו הבעת תמיכה ואמון לא מבוטלת, שמשקפת רצון של ארה"ב שהיציבות השלטונית במצרים תשמר והמשטר הנוכחי יעבור שינויים כשלב מעבר לדמוקרטיה. כל עוד ההתקוממות היא עממית ולא נושאת סממנים איסלאמסטים, אין לאמריקאים באמת ברירה אחרת שתואמת הן את האינטרס שלהם והן את הערכים שלהם.
ישן 01-02-2011, 20:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מהמהללים של אובמה. מצד שני, כשלא עשה שטויות, לא היה לי מה לומר בנושא...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אין ספק שאם הוא היה שותק היית מהלל אותו :)"

המהלך הנוכחי רע לארה"ב. הוא כן הטיף למבארכ, ולא הפסיק
להסביר לו מה לא לעשות לאספסוף. אני מעולם לא שמעתי על
השתוללות של המון שהצליחה, שלא הוצגה כ"מהפכה עממית".

המהפכה הנוכחית היא אח'ואן, ואני מבטיח לך שאובמה קיבל
אינספור דיווחים מודיעיניים בנושא. מה לעשות, כדי לארגן יציאת
מליון איש מהבית, צריך קצת יותר מאשר טוויטר, עם כל ההערצה
שלי לפרשנויות המסבירות לנו על האינטרנט כמקור כל המהפכות...

אובמה היה צריך לשתוק. הוא העדיף לא לשתוק, ודבריו לא
דרבנו את ההמונים לצאת - אלא את האח'ואן להוציא, בהנחה
שהפעם הממשל פועל בידיים קשורות מהרגיל...
לו שתק אובמה, ומבארכ היה מרגיש חופשי לירות ביום הראשון,
כנראה ש:
א. היו פחות הרוגים בסה"כ.
ב. הכל היה נגמר אז...

לאובמה יש אובססיה להתחנף לכל מי שעויין את ארה"ב, ולדפוק
את מי שתומך בה. מבארכ הוא רק הקרבן האחרון (והנדפק
מכולם) בסדרה שכללה את צ'כיה, פולין, קנדה, בריטניה, דרום
קוריאה, יפאן, ישראל, ואני בטוח שוכח עוד מדינות...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.qtl.co.il/img/copy.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.google.com/favicon.ico]
</a>
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.qtl.co.il/img/trans.png]
ישן 28-01-2011, 23:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אובמה מעורב בסיפור הזה מעל לראש...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "עד עכשיו ביקרו את אובאמה שאינו מקדם דמוקרטיה במזה"ת"

אם חו"ח תוקם ממשלה של האחים המסלמים - אובמה צריך לקבל את אותן זכויות יסוד שקיבל קארטר
על הקמת הרפובליקה האסלאמית באיראן...

מעבר לכך, תמיכה באספסוף הערב זו ממש לא "תמיכה בדמוקרטיה במזה"ת", אלא תמיכה באחים
המסלמים ושותפיהם, שאני מהמר שגם אתה יודע שהם לא בדיוק מייצגיה של הדמוקרטיה הליברלית
במצרים...
אובמה אכן הותקף לגבי הפסיביות שלו ביחס לאיראן, אבל לא רק בגלל שלא תמך במפגינים, אלא בגלל
שהפסיביות שלו חיזקה משטר שהוא אנטי-מערבי במהותו.

יש עקביות מלאה הן בביקורת על אובמה - והן בהתנהלות שלו: הוא תמיד מחזק בהתנהלותו את הגורמים
האנטי-מערביים, כנראה מתוך האמונה הנאיבית אם "דעת הקהל" במזה"ת תראה שהממשל האמריקני
מוכן לקבל גם משטרים שאינם ידידותיים, הם יפסיקו לראות את ארה"ב כאוייב אוטומטי. עד כה זה לא הצליח
לו בשום מקרה, אבל למה ללמוד מהניסיון, אם אפשר לחקות מאור גולה כמו ג'ימי קארטר?
ישן 28-01-2011, 23:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טעות. בשלב הזה של ההפיכה - איש בעולם לא ידע שהאייתאללות מובילות אותה...
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ההבדל הוא שאת ההפיכה ההיא הובילו האייטולות, ואילו זו הפיכה עממית"

למעשה, בשבועות הראשונים היו כאלה שחשבו שמי שעומד מאחורי הכל זה או "החזית הלאומית" (שרצתה
דמוקרטיזציה, והורכבה מאדיוטים מועילים רבים, שחומייני נהנה מהם מאוד) או מפלגת התוּדה
(הקומוניסטים של איראן).

אתה מניח כרגע, לא ברור לי למה, שהאירועים במצרים הם "עממיים" ושאיש לא עומד מאחוריהם. אני
נוטה לפקפק בהנחה הזו ואני בהחלט מוכן להמר שלאחים המסלמים יש ורגל בהוצאת האספסוף לרחובות,
ואם נראה כיצד צמח היקף האירועים ביום ו', יום התפילה - אני חושב שזה מוסיף משקל להנחה הזו.

הן באיראן והן במצרים לא מדובר בהפיכות עממיות - אבל בשתיהן זה היה נראה ככה בשתי דקות הראשונות.
ההבדל הוא שאנחנו 32 שנים אחרי ההפיכה באיראן, ומותר לאובמה לנסות ללמוד קצת משגיאות נוראיות
של קודמיו, גם כאלה שהוא בחר להעריץ...
ישן 29-01-2011, 04:37
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ההפגנות באיראן התחילו מהאיסלאמיסטים
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טעות. בשלב הזה של ההפיכה - איש בעולם לא ידע שהאייתאללות מובילות אותה..."

התנועות האחרות נספחו אליהם רק כשהפכו באמת המוניות. חומייני ניתב ושילהב בגלוי את כוחות המהפיכה מפריז, ואיש במערב לא הופתע מכך ששיאה של המהפכה היה חזרתו לאיראן וכינון הממשלה האיסלאמית.

במצרים, עד כה לא ראינו המונים קוראים אללה אכבר, ולא ראינו דגלים איסלאמיים. האחים המוסלמים מן הסתם תורמים את כוחם לארועים, והם גם יקצרו את הפרות, אבל בהתחשב בהתגלגלות הארועים בשבועות האחרונים, אחרי תוניס, ובהתחשב במה שמשדרות תחנות הטלביזיה השונות, אני לא מוצא סיבה לפקפק בכך שמדובר במחאה עממית.

בשורה התחתונה, לא ברור לי איזו תגובה אמריקאית היית רוצה לראות. היית שולח את המארינס לפזר את ההפגנות?
ישן 29-01-2011, 10:41
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אורי, מאחר ואתה היסטוריון
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חומייני הגיע לפאריז אחרי שההפגנות כבר התנהלו במשך שבועות..."

אני לוקח את דבריך בשיא הרצינות התהומית שאני לפחות, יכול לגייס.
האם אני צריך להניח שהדברים באמת יתגלגלו למגינת ליבנו והאיזור כולו?
האם לדעתך נגזר גורלו של המשטר העכשוי הקהיר, או עדין יש סיכוי? בל נישכחה שלשליטי האיזור רועדות הבי..
ואם כן, האם אנחנו צפויים לראות "דברים דומים" גם בירדן ואולי בסוריה? (קשה להאמין, אבל..)
ואם כן והמהומות תזלוגנה לשאר ארצות האיזור כמו תימן וערב הסעודית, האם הדמוקטיה תפצח בשיר או שארגוני הטרור יתנו את הטון?
ושאלה אחרונה, במידה ואכן בימים/השבועות הקרובים יתחלפו משטרים מסביב לנו, האם ממשלת ארה"ב ערוכה בכלל ל"עולם המוסלמי החדש"? הרי יש לאמריקה בסיסים בארצות השונות ואז מה לעניות דעתך יעלה בגורלם?
ועוד שאלה. אם אכן, כך באמת יהיו פני הדברים, מה יקרה למעמדו של אובאמה?
ואחרון חביב, מה יהא עלינו???

ישן 29-01-2011, 11:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שאלות קשות שלדעתי כרגע בלתי אפשרי לענות עליהן באיזושהי רמה של בטחון...
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אורי, מאחר ואתה היסטוריון"

אני מעריך שהמשטר במצרים גמור. גם אם יקימו איזו ממשלה זמנית, ומבארכ יישאר בינתיים - המהומות
הללו מוטטו את הבסיס של המשטר שלו, ולטווח הבינוני והארוך - המבארכים יגורו בחו"ל, ומצרים תלך
בכיוון הרע לנו...
לגבי ירדן וסוריה: לבני הצביע על תופעה נורא מעניינת וחשובה - בכל המזה"ת תבערות, חוץ מאשר
בסוריה, ללא הסבר הגיוני, לכאורה. אני סבור שההסבר ההגיוני הוא הידיעה שהסורים לא יגיבו כמו
המצרים או הירדנים, ולא יאפשרו הפגנות נגד שלטון הבעת' בשום רמה, צורה והיקף. ב1982 הם נתנו
דוגמית קשה מה קורה כשהם מתעצבנים, ומאז שקט שם במידה כזו שאפילו חילופי השלטון עברו ללא
אירועים מיוחדים.
ירדן היא סיפור אחר. לירדן יש מודיעין-פנים מעולה ונאמן מאוד למשטר הנוכחי. העניין הוא שדברים אלה
ניתן היה גם לומר על מצרים. קשה לדעת האם הדינאמיקה תסחוף את ירדן, או ששם יימצא הגנרל שיגיד
"סטופ" ויעשה סדר...

לגבינו האירועים גרועים - האסלאמיסטים נראים באופנסיבה היסטרית, ומולם עומדת ארה"ב פתטית מהסוג
שלא נראה אפילו בימי קארטר.
ישן 29-01-2011, 12:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן, מה הפנאט הדתי יכול להשיג ממלחמה - מלבד מילוי מצווה יסודית של הדת שלו...
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "מלחמה כדי להשיג מה? יש למצרים..."

האחים המסלמים ארגנו כוח צבאי למלחמה בישראל עוד בטרם נוסדה. כוח המשלוח של האחים המסלמים
ב1948 נטל חלק בקרבות בדרום י-ם, בעיקר באלה שברמת רחל.
האחים המסלמים הם גוף-האב שהענף הפלסטיני שלו הוא חמא"ס. האחים המסלמים הם הגוף שכשיצא
למרד נגד אסד האב בסוריה, הקפיד להאשימו בהיותו "סוכן ציוני" - כן, את אסד האב...

מעבר לכך, לצאת למלחמה בישראל כשהמצב הכלכלי מחורבן - זו לא רק מצווה דתית, אלא גם צעד פוליטי
לא כ"כ גרוע. זה מאפשר לנקז את זעם ההמונים על המצב הלא-משתפר ולכוונו אל גורם חיצוני, וזה מאפשר
לתפוס עמדת מנהיגות בעולם הערבי.

הניסיונות המוזרים לחפש את החיובי התנועה הזו של-כולה שלילית באג'נדה שלה ביחס ללא-מסלמים, לא
יכולים להוביל לתשובה שקשורה למציאות, מכיוון שהתנועה הזו אכן מחוייבת לג'האד, אכן מחוייבת להשמדת
היישות הציונית, ואין לה מה להפסיד ממלחמה נגדנו - שכן את התמיכה האמריקנית היא תפסיד בכל מקרה,
כשיתברר לאובמה החכם שהנה הוא יצר עוד מדינה עויינת לארה"ב (ואם אובמה לא יתנדב לעצור את
הסיוע למצרים - הקונגרס הרפובליקני יעשה את זה בשבילו).

עליית האחים המסלמים לשלטון משמעה יצירת אוייב בגבול בדרומי. זה לא ניחוש ולא הימור - הם
אומרים את זה בגלוי. הם לא מכירים בזכות להתקיים...
ישן 31-01-2011, 20:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההפגנות שהפילו את השאה לא חלמו להתחיל ב1977...
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הצטרפת להסטוריונים החדשים?"

כ-ל ההפגנות עד אוגוסט 1978 היו קטנות, זניחות וחסרות חשיבות.
אחרי האסון בקולנוע באבאדאן, באוגוסט 1978, נוצר גל אדיר של הפגנות - ש-ה-ו-א הוא הגל שהפיל את השאה - וגם לגביו חשבו
באיראן (הסוואק) שהוא מאורגן בידי התודה. אגב, לא רק אני חושב
ככה, אלא גם "ההסטוריון החדש" גייזי צפריר, שהחזיק בתפקיד
חסר החשיבות של ראש שלוחת המוסד באיראן, ושמע את הדברים
הללו ישירות מפי ראש הסוואק, הגנרל נצירי, שטען שזה קשר
קומוניסטי.

חומייני ואנשיו השקיעו כ"כ הרבה מאמץ בלמכור את העניין שזו ל-א מהפכה אסלאמית, שהיו כאלה מהחזית הלאומית שאשכרה
הצטרפו אליהם - ובראשם מהדי באזארגן, ששימש כראש
הממשלה הראשון של חומייני, ולא הבין עד הסוף שהוא בעצם
בובה.

אנחנו רואים היום בדיוק את אותו סיפור, כשאת תפקיד באזארגן
משחק אל-ברדאעי, ואובמה בתפקיד קארטר.

ושוב, המהפכה האסלאמית לא זוהתה ככזו לשלב מאוד מאוחר
ב1978. זה לקח שבועות. במצרים זה אפילו מהיר יותר מכפי
שזה היה שם...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.qtl.co.il/img/trans.png]
ישן 29-01-2011, 12:18
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טעות. בשלב הזה של ההפיכה - איש בעולם לא ידע שהאייתאללות מובילות אותה..."

מאז ההפיכה הבולשיביקית ועד ימינו כל מהפיכה רעיונית מוצתת באמצעות מנגנון "לחם-עבודה".
ואתה צודק יש קשר בין כל הארועים שמתרחשים בסביבתנו,לכאורה המטרות הן מנהיגים פרו אמריקאיים או "מערביים מדי",מכיוון שברה"מ עליה השלום כבר לא בסביבה נותר רק ציר אחד שיכול להנות מפירות המגמה הזו - ציר האיסלם בין אם השיעים במזרח ועד האיסלם השמרני מערבה.

אם מובאראק לא ידכא את המהומות אנחנו בהחלט נתעורר ל"מזרח תיכון חדש".

למעט אורן נהרי שהוציא את זה בחצי פה אף אחד לא מעז לאמור שמדובר בהפיכה איסלמית,

אין פה תגובת שרשרת לאפקט ה"ספונטני" בטוניס ישנו מהלך רדום שהמתין לעירור,בתקשורת הרשמית מפחדים להשתמש בתיאוריות קונספירציה כי זה נשמע לא מקצועי.

מובאראק
חרירי
עבדאללה סעודיה
עבדאללה ירדן

וכן אני מנחש שיש קשר בין מובאראק לחרירי (עלתה איזו שאלה כזו באחד האשכולות הקודמים בעיניין לבנון)

ישן 29-01-2011, 10:28
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לא ניחנתי באוזן דיפלומטית אבל דברי קלינטון/אובאמה/גיבס מתורגמים במוחי המזרח תיכוני

למילים ברורות מאוד: "ארצות הברית של אמריקה רואה בעין יפה הקמת בית לאומי לאחים המוסלמים במזרח התיכון".

בטוחני כי לפנטגנון ערביסטים גדולים ואם אין כאלה אז לפחות הסטוריונים שיספרו להם לאן הולכות הפיכות שכאלה בעולם המוסלמי. במזרח תיכונית מדוברת מי שלא מוזמן לארוחה מופיע בתפריט. הממשל פנה לעם המצרי מעל ראשי השלטון ומשמעות הודעה רשמית אודות ישיבה על הגדר כמוה כקריצה למשתוללים ברחובות.

אובאמה יודע כי נפילת מצרים בידי האיסלאם הקיצון בשבוע בו רעדו תוניס ולבנון ובשנה בה צועדת טורקיה לכיוון טהרן משמעותה הגברת ההשפעה האיראנית על סוריה, כרסום ביציבות משטרי הנפט בחצי האי ערב ובמפרץ, התחדשות האלימות בסודן וערעור הסכמי השלום בין ישראל למצרים ולירדן ובעיקר אובדן של אמון ובני ברית של המערב בארצות ערב.

יאה אובאמה לקארטר ויאה קארטר לרוצחי הילדים של החמאס עימם הוא רואה עין קורצת בעין רעה בדבריו ובמעשיו. לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב ולא לחינם זרק הפירומן גפרור לחבית הנפט.

ישן 29-01-2011, 02:29
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
הכל כל כך נזיל..
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נאומו של מובארק"

חשבתי שהנאום שלו יהיה יותר תוקפני.
דומה שכרגע אין איש היודע לאן הדברים יכולים להוביל?
אני רק משער שמנהיגי המדינות הערביות באיזור, חיכו בקוצר רוח לנאומו של מובארק ועוד יותר למהלכיו מהחשש שתיפתח "חזית" דומה גם בארצותיהם..
ואותי מענין כיצד יגיבו הפלסטינאים וערביי ישראל בהמשך?
הנשיא אובאמה הוא "וואחד גרינר" בפוליטיקה הבינלאומית. אפשר היה לחוש זאת בצורת ההתייחסות אלינו בשנתיים האחרונות. אני לא ממש משוכנע שהוא קיבל עצות טובות מאנשיו וידע להכילן ואולי הגיב ספונטנית מידי ע"מ לכסות את עכוזו הבינלאומי.
אני ממש לא שקט איך שה"כוכבים" סידרו לנו את המזה"ת בימים האחרונים.

ישן 29-01-2011, 10:38

הפוליטיקאים והתקשורת במערב:צצעד האיוולת! לשמוע ולא להאמין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ההפיכה במצרים: האיחוד האירופי גם ויתר על מובארק"

שלא כמנהגי ביליתי איזה שעתיים אתמול בשריפת זמן מול מסכי רשתות החדשות הזרות: 5-6 שיש לי בחבילה... עכשיו ניחא האמריקאים - ביננו ממתי אנחנו מצפים שיבינו מישהו שאיזו אמריקאי - אבל אפילו הבריטים מדברים כאילו אין מאחוריהם עשרות רבות של שנות מימוש מיטב הריאל פוליטיק תוך משחקי שליטה על המזה"ת.... ופה אפילו מדובר על מצריים: מדינה שגם כאשר דעת הקהל שלה גלשה לאהדה לנאצים ב 1941-2 הם נזהרו מאוד בכבוד השלטון המקומי....
האנשים הללו פשוט מצתיירים כחבורת סטלנים שאי אפשר לסמוך עליהם בשום דבר שאינו קשור לעולם המערבי עצמו... חבורה של לבנים עשירים ושבאים המביטים משכונת הווילות ה"אול וייט" שלהם אל הגטו העני המאוכלס המונים שכל מושג של אחריות עצמית וריסון זר להם... עכשיו העניים הללו, שיש להם אחריות למצבם שלהם, נשלטים שנים בידי משטרה דמוית מאפיה: יעילה, מושחתת במידה רבה, אכזרית כשצריך,אבל בפועל עושה את העבודה. והנה הלבנים העשירים שלנו חוזרים להזיות מימי הקולג' על שוויון ועולם טוב יותר... והם אפילו עןשים את זה בלי שיש באנג ליד המיטה (כמו בימי הקולג'). "איזה יופי של התקוממות וקומונה עממית!" הם מפריחים, בעוד ההמון ההיסטרי מעלה את תחנת המשטרה באש, משמיד את הארכיון ועושה לינץ' בשוטרים...
‏"הלוואי וכל האנשים הללו ישלטו בעצמם בגטו!" מוסיפים מנהיגי שכונת הלבנים... "כמו אצלינו - עם ועד ובחירות והנשים שעושות עוגיות ומוכרות מדלת לדלת בשביל לאסוף תרומות למסכנים" הם הולכים עוד יותר רחוק...
הבעיה היא שאחרי כל קולג' הבאנגים נזרקים, מביהות החשק נעלמות, הסוציאליזם מוכנס למגירה, והלבנים ששלנו חוזרים לערכים המסורתיים. בביתם כמובן. לגבי הגטו תמיד יש מקום לקדם איזו קומונה אנרכיסטית... ככה בשביל הנוסטלגיה.
ולמי שלא הבין: מבחינתם גם ישראל היא בגטו הזה שמשקיפים עליו מהגבעות הירוקות...

ישן 29-01-2011, 13:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

גורמים פלסטיניים מסרו? זה מתחיל להזכיר דיווחים של אטילה או בן כספית...:)
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מדאיג : סיני נכבשה ע"י הבדואים. כך מדווח מעריב"

הקביעה כאילו הפלסטינים הם כרגע אלה ששומרים על מעבר רפיח ומונעים פריצתו מכיוון סיני (כן, ידוע
שההמונים רק מחכים לפרוץ לרצועת עזה זרועת החלב והדבש...), נראית הזוייה אפילו ביחס לתעמולה
הפלסטינית הרגילה...
אגב, לא ברור מהכתבה האם המקורות הם גורמי בטחון פלסטיניים של פת"ח (שבכלל לא קיימים ברצועה),
או כאלה מחמא"ס (שבוודאי שיש להם אינטרס להגיד אמת לעיתונות הישראלית...).

אני מניח שהבדווים מנצלים הזדמנויות בסיני כדי לקדם את האג'נדה שלהם של "יצירת ברדק לטובת צבירת
הון באמצעות סוגים שונים של מעשי פשע", אבל אין להם יכולת להשתלט באמת על כל חצי האי, שכן גם
הכוחות המצריים שישנם במסגרת הנספח הבטחוני להסכם השלום, חזקים לאין שיעור יותר מכל כוח
שהבדווים (המפוצלים לאינספור שבטים, מטות, חמולות ושאר מרעין-בישין) יכולים להחלום להעמיד.

הבדווים לא שולטים בסיני יותר מאשר בדר"כ (ובדר"כ הם אכן שולטים בשטח הפתוח, היכן שהצבא לא
מסתובב - בדיוק כשם שהבדווים "שלנו" שולטים בשטח הפתוח בנגב, למרבה הצער...).
ישן 30-01-2011, 10:19
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הערפל התקשורתי שמשטר מובראק מצליח לשמור עליו הוא בעיני סימן לחוזק
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הכי מצחיק יהיה אם ממשל מוברק ישרוד..."

כל זמן שלא רואים את אל ברדעי בנאום לאומה או איזה אימאם יושב זחוח במשרד של מובראק - כנראה שהשלטון עדיין לא בידי המתפרעים. הזמן בארועים כאלה פועל לרעת המהפכנים. המודעין פועל, מעצרים מתבצעים, ראשי קנוניה מחוסלים או נשלפים מתוך הבלגן וההמון מתעייף או מתחיל לחשוש מהבוזזים. הורים שומעים על הרוגים ודורשים מילדיהם להשאר בבית וברחובות נותרים באופן יחסי יותר ויותר מוסלמים קיצוניים ובכך

אם לאופוזיציה או לאל ג'זירה היו תמונות משמעותיות יותר מאותו פס שידור חוזר של 10 דקות [20 שניות של מצרים רצים לכיוון שוטרים, 20 שניות של מצרים מנענעים זינזנה ו20 שניות של פח אשפה בוער על גשר + 9 דקות של כתב ישראלי מפחוד המספר ליונית כי נדמה לו ששמע יריות ממקומו בקומה העשירית והוא מריח גז מדמיע - סביר להניח שהתמונות הללו היו מועברות זה מכבר לרחבי העולם.

כולי תקווה שלאובמה כבר השתחרר הגב מאז שהוא ליקק את חנות מכנסיו של מלך סעודיה שכן אם מובראק או סולימאן ישרדו את ההפיכה הזו הוא יאלץ להתכופף הרבה יותר עמוק בשביל להשיג שוב את אמונם.

ישן 30-01-2011, 10:37

יש לממשל מוברק אפשרות לשרוד אם לא יתפס לבהלה
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הערפל התקשורתי שמשטר מובראק מצליח לשמור עליו הוא בעיני סימן לחוזק"

ובאמת שלא ידוע לי כמה "מדעני תורת המדינה" יש שם במשטר (משטרים רודניים נוטים מאוד לפחד ממי שלמד מהעבר בצורה מדעית) אבל במקומם הייתי יושב עכשיו ומחפש ביוטיוב, או אתרים דומים, סרטי תעודה אודות:

נפילת צ'אוצ'סקו

נפילת חומת ברלין

ההפיכה שנכשלה כנגד גורבצ'וב

ילצין שולח טנקים ומחסל אופוזיציה (זוכרים את התמונות של ראשי האופוזיציה צועדים עם ידיים מורמות?)

סאדם מרגיע את השיעים מייד אחרי מלחמת המפרץ

ירוזלסקי שורד את "סולידריות" למרות שמוסקבה מאותתת לו שהפעם הם לא מתכוונים לשלוח טנקים לפי דוקטרינת ברז'נייב

אין קרסה ברה"מ בגלל תהליך שהתחילו אלפי ליטאים באיזו עיר לא מאוד חשובה בברה"מ (ואיך אחד שלא היה מוכן לדכא אותם אחרי זה הפך למנהיג של האולקוס של רוסיה - דהיינו צ'צ'ניה)

ואיך לא הזכרנו: ההפיכה באיראן, ג'ימי חארטר ומה סיפר השאה המודח לידידו סאדאת...

עבור כל הנ,ל יש סרטי תעודה שבהם בפרספקטיבה של שנים רבות אחרי מספרים המעורבים מה באמת קרה, מה הם ידעו בזמן אמת, ובעיקר איך דעת הקהל בעצם לא הבינה שום דבר ממה שקרה באמת למרות שעיתונאים הסתובבו חופשיים לצלם.

לו הייתי מוברק הייתי מתחיל עם סיפור צ'אוצ'סקו: קורס למתחילים בתורת ה"כל הטעויות שצריך דיקטטור לעשות בשביל ליפול".

ההמונים ההיסטריים הגודשים את מסכי הלביזיה בעולם מדברים על "אפקט תוניס", אבל האמת נמצאת במקומות אחרים לגמרי. כמובן שבניגוד לפולנים, או הצ'כים, לערבים אין תקווה שהדמוקרטיה תבוא לבקר אותם על סוס לבן, בעיקר משום שבעולמם:

1. אין אמצעי קיום לסוסים
2. דרכי הגישה לא כשירות למעבר סוסים
3. יש שם המון גמלים, וסוסים מפחדים פחד מוות מגמלים

בכל מקרה, מעבר לציניות, אני מקווה שלצד הקשיש צבוע השיער, יושבים אנשים חכמים שיודעים איך לעבור מאנגליה של מלך אבסולוטי, לאנגליה פרלמנטרית, ולא מצורפת של מלך אבסולוטי לצורפת של מאה שנים של זעזועים, עריפות ראשים ומלחמות על בריקדות ברחובות.

ישן 30-01-2011, 11:20
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

נראה שיש רגיעה משמעותית במצרים.

הלקחים העיקריים הם מניסיון ההפיכה הזה הם תקשורתיים.

1. הפרשנים הישראלים והמערביים נכשלו פעמיים. בפעם הראשונה כאשר ליקקו למובארק, הללו את שלטונו, התרפסו בפניו בארמונו ושרו לו שירי תהילה תוך התעלמות מהמצב הפנימי במצרים. בפעם השניה טעו הפרשנים כאשר הניחו שאם יש השתוללות ברחובות הרי שהמשטר נופל. שי החביב אף הביא לפה את טענתו של אהוד יערי שזה סוף משטר מובארק.

2. מצרים סגרה את משרדי אל ג'זירה. בדרך כלל כאשר חוסמים כלי תקשורת זה צעד דיקטטורי שמטרתו למנוע אינפורמציה מהציבור. אך ככל שהשנים עוברות מסתבר שאל ג'זירה היא כלי להעברת דיסאינפורמציה והסתה. לכן, הצעד שעשה ראש הממשלה המצרי החדש מוצדק מאין כמוהו ודווקא לא מנוגד לכך שהאינטרנט חוזר. באינטרנט באה לידי ביטוי דעתו של הציבור, באל ג'זירה באה לידי ביטוי דעתם של אינטרסנטים שמנצלים את תעודת העיתונאי כדי להתסיס את הקהל. אינטרנט פתוח , רשתות סלולריות עובדות ואל ג'זירה סגורה זה מצב הרבה יותר טוב מאשר המצב ההפוך.

3. התקשורת חייבת להפנות זרקור אל עבר תופעות האנטישמיות בעולם הערבי ולא לטאטא את זה מתחת לשטיח. התקשורת הערבית מפיצה אנטישמיות ברמה כזו שמובראק מואשם באהדה לציונות וליהודים כאילו שזו מחלה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 30-01-2011, 13:41
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נראה שיש רגיעה משמעותית במצרים."

אם אכן תהיה רגיעה וסולימאן ומוברק ישמרו על מעמד מפלגתם ההגמוני, אזי נוכל ללמוד מכך כמה עוד יש לנו ללמוד מהם - האנשים הללו דיכאו מהפיכה מאורגנת ומתוכננת מראש, ע"י כך שהם פשוט הכניסו חיילים וכוחות משטרה שגוננו על יעדים מאוד ספציפיים ולא התערבו בשום דבר מעבר לכך - מה שגרר אנרכיה מוחלטת ברחובות ומצב בו כל דאלים גבר, עת שכנופיות מקומיות החלו לשדוד את משפחותיהם של האנשים שיצאו לרחובות. השודדים זכו ליד חופשית במשך כמה ימים ורק עכשיו מתחילים בטפטוף קל מעצרים וירי בהם, כשבטלוויזיה המצרית מזהים אותם כחברים ב"אחים המוסלמים". כך הצבא ממשיך להיחשב כ"צבא העם", ומובארק שלח מסר להמונים: "אולי אנחנו מושחתים ותחתינו אתם עניים, אבל האלטרנטיבה גרוע הרבה יותר". כל זה גם במינימום נפגעים והרס.

אם מישהו ביקש אי פעם לקבל שיעור בעורמה שלטונית, הנה אחד כזה.
ישן 30-01-2011, 16:05
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נראה שיש רגיעה משמעותית במצרים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
2. מצרים סגרה את משרדי אל ג'זירה. בדרך כלל כאשר חוסמים כלי תקשורת זה צעד דיקטטורי שמטרתו למנוע אינפורמציה מהציבור. אך ככל שהשנים עוברות מסתבר שאל ג'זירה היא כלי להעברת דיסאינפורמציה והסתה...

3. התקשורת חייבת להפנות זרקור אל עבר תופעות האנטישמיות בעולם הערבי ולא לטאטא את זה מתחת לשטיח. התקשורת הערבית מפיצה אנטישמיות ברמה כזו שמובראק מואשם באהדה לציונות וליהודים כאילו שזו מחלה.

מי שצפה היום באל-ג'זירה יכול היה לראות כי כמעט כל "קטעי הארכיון" שבהם הוצג עומר סולימן צולמו ב...ישראל. סולימן מתחבק עם פרס, סולימן על רקע דגל ישראל, רק חסר הסרטון של סולימן מניח פתק בכותל ומנשק את סבתו היהודיה...

http://www.baking.co.il

ישן 30-01-2011, 20:16

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אורן נהרי בערוץ 1 אומרים את האמת בגובה העיניים"

זה לא חדש לנו שארה"ב היא אומה אווילית בכל הנוגע למזה"ת. לא רק שהם ממשיכים להיות נאיבים
בצורה מטומטמת - הם גם לא רוצים ללמוד מההיסטוריה שלהם. הרי עד כה, הדמוקרטיזציה שלהם
נחלה כישלון חרוץ באיזור.

באיראן, דמוקרטיזציה הביאה את האייתולות ואת תוכנית הגרעין - האיום הגדול והממשי ביותר על
העולם החופשי כיום. בעיראק קיימת ממשלת בובות שלא תחזיק כלל ללא צבא אמריקני חזק שיישאר
שם. ברצועת עזה קיבלנו את חמאס - תנועה סופר דמוקרטית כידוע לכולנו. בלבנון חיזבאללה, גם
ארגון שלום וחירות, מתחזק מיום ליום.

נראה שהרבה שכל אין להם, שהרי הם בחרו נשיא אמריקני טירון, צ'ונג ופעור רק כי הוא יודע לדבר יפה
ולרקוד ובתוכניות אירוח. ואל תתפלא אם העילויים יבחרו לבא את שרה פיילין, הפוסטמה שלא ידעת איפה
נמצאת רוסיה.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 30-01-2011 בשעה 20:18.
ישן 30-01-2011, 23:14
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "זה לא חדש לנו שארה"ב היא אומה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
זה לא חדש לנו שארה"ב היא אומה אווילית בכל הנוגע למזה"ת. לא רק שהם ממשיכים להיות נאיבים
בצורה מטומטמת - הם גם לא רוצים ללמוד מההיסטוריה שלהם. הרי עד כה, הדמוקרטיזציה שלהם
נחלה כישלון חרוץ באיזור.

אני חושש שאתה מקל אתם יותר מדי. אני באמת לא מאמין שאין בממשל האמריקאי מספיק ניסיון ושכל ישר כדי להבין בדיוק למה המדיניות שלהם גורמת.
ולכן, אם פסלנו את הטפשות כמניע, אנו צריכים לבחון את הרשעות... אמנם אני חובב קטן מאוד של תאוריות קונספירציה, אבל משהו בהתנהלות האמריקאית כלפי מובראכ מסריח בצורה חשודה.

http://www.baking.co.il

ישן 01-02-2011, 15:43
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
רבים בארה"ב מבינים זאת ומודאגים מהממשל
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני לא מאמין שיש פה רשעות,..."

מרקס, דומני, היה זה שאמר שההיסטוריה חוזרת פעם כטרגדיה ואחר כך כפארסה (הוא התייחס לעליית נפוליאון השלישי הכושל, אחרי נפוליאון הגדול שזיעזע את אירופה). וזה בדיוק, אבל בדיוק, מתאר את המדיניות של ארה"ב מול מצריים. אנשים כאן (בארה"ב) לא מבינים איך אפשר לחזור על אותה טעות פעמיים באופו בוטה כל כך ולא מבינים איך אפשר להקריב בכזאת קלות את האמינות של ארה"ב כבעלת ברית. ובעניין זה-אידיוט מי שסומך על ארה"ב. המעצמה הזו שוב ושוב מפקירה את ידידותיה ברגע האמת. לקח שגם אצלנו צריך להפיק. צריך להפסיק בהקדם עם הסיוע הביטחוני מארה"ב ולנסות למצוא דרכים לצמצם גם את התלות הדיפלומטית, שהיא גדולה יותר, יש לומר.
ישן 02-02-2011, 20:00

אהוד יערי (ובכלל התקשרת הישראלית) מאבד שליטה

אני מביט על מהדורות החדשות ולא יודע להחליט האם אלה שם באולפן מפרשנים את מה שקורה בקהיר, או שאלה בקהיר משחקים לפי ההוראות של אלה שבנווה אילן...

א. יערי במיוחד נותן מופע מביך ששם לצחוק את נושא פרשנות החוץ: ברשתות הבריטיות כתבי שטח מוכרים מדברים על כך שבהחלט ישנם "אזרחים" רגילים בין "תומכי מובארכ" (כפי שהם רואים במו עיניהם ברחוב) אבל יערי מתיז כל מיני ביטויים סתומים בערבית מצרית עם שמות של כל מיני אגודות בריונים, שהם לכאורה כולם הסטטיסטים בהצגה הזו... הבריטי ברחוב אומר 1, יערי בנווה אילן אומר מינוס 1... ריחמתי על יערי, ולכמה זמן לא הצלחתי למקד את המחשבה לגבי מה הוא מזכיר לי, ואז...: נזכרתי:

ישן 03-02-2011, 23:54
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, הן לא צריכות את ארה"ב מעבר לעובדה שארה"ב היא המשענת הבטחונית היחידה שלהן..."

מצד שני נשק הן יכולות לקבל גם מרוסיה והגנה לא?

לפי התשתיות שהם בונים כגון הבניין הגבוה בעולם,מסלול הפורמולה אחד היקר ובעולם, הפארק של פרארי, המונדיאל שיהיה ב 2022 ועוד פרוייקטים גדולים אחרים והכל באיזור הנסיכויות ולא ראית את אובמה מבקש מהנסיכויות בחירות דמוקרטיות ושינוי משטר עכשיו, כמו שהוא עשה עם מובאק במצרים, למרות שזה פוגע לו באופן ישיר במאבק בגרעין האירני ולישראל זה אומר אי שיתוף פעולה בעתיד לעצור את הנשק שאירן שולחת ללבנון/עזה דרך הים בשטח של מצרים סביר להניח בעתיד.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 03-02-2011, 16:14
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

סוסים,גמלים, אתונות, אלות, לומים, אבנים, נק"ל, מולוטוב וסתם ביידים
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הלהיט החדש מהקולנוע המצרי "הם מרביצים גם לסוסים""

בקיצור, נעשה שימוש בכל דבר, חי צומח או דומם שאפשר להשתמש בו למטרות של שפיכות דמים.

העניין המדהים הוא שמובארק הודיע כי יעזוב את תפקידו בספטמבר. התומכים בהפלת המשטר קיבלו את מבוקשם והיו צריכים לתכנן את הבחירות עד דצמבר כדי שלא יזויפו ויעלה לשלטון בובה של מובארק. לעומתם, התומכים במובארק גם קיבלו את מבוקשם ומובראק לא ייתלה בכיכר המרכזית ולמפלגה שלו יש סיכוי לשמור את השלטון. לכאורה, לאף קבוצה אין סיבה להשתולל. בטח לא בהקף הזה.

אלא שהגיון לחוד ותרבות ערבית לחוד. עכשיו האלימות מייצרת את עצמה, הסיבות לפריצתה כבר לא רלוונטיות, אבל הצדדים נהנים מהאקשן והמכות.

ישן 04-02-2011, 10:15

ספירת מלאי: מאפייני ה"מוסלמוס חוליגנוס איגפטוס"
בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "..."

זריקת אבנים ואז נפנוף עם הידיים מעל הראש בתנועת "SOS" - יש!

ניפוץ אבני מרצפות בשביל ליצור אבנים שניתן להשליך - יש!

סחיבות פצוע ע"י ההמון בתנוחת "בוא גם נגרום נזק לגב בנוסף לפצע בראש" - יש!

עשיית לינץ' באדם בודד בצורת המון מכות יבשות לגולגולת, ואף אחת ממש לפרצוף (כנראה שיטת עינוי איטית) - יש!

שלטים מאולתרים באנגלית עילגת מבחינת התחביר והאיות - יש!

התעללות בבעלי חיים חסרי ישע עם דגש על סוסים - יש!

החמרה מיידית במצבו של כל פצוע קל בדיוק כאשר מצלמה נוכחת בסביבה - יש!

סימנים ברורים המוכיחים, לדעת החוקרים, כי קיים קשר ברור וחזק בין תת המין "מוסלמוס חוליגנוס עזתיוס" ובין תת המין המצוי במצריים.

חוקרים גם גילו מספר הבדלים בין שני תתי המין - ככל הנראה כאלה המעידים על כך שתת המין המצרי עדיין לא התפתח:

שימוש בילדים - אין!

השלכת אנשים לתוך רכבי ואן בעלי סימנים חיצוניים של אמבולנס, וסימנים פנימיים של רכב הובלות - אין!

החוקרים גם ציינו כי ללא ספק עוד נראה השתכללות בכישורי תת המין המצרי.

ישן 04-02-2011, 12:02

כן אבל ראית כמה גרועים הם בלזרוק אותו...
בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בכל זאת גם ההומו סובייטוס מולוטובוס גם הופיע בזירה"

אחד בעצמו נדלק עם כזה ביד. לא מן הנמנע שהמין המקומי שלנו בעברו גם התעסק עם הדבר המסוכן הזה, וזנח אותו לאור בעיות קשות בתפעול.

בנוסף לכך גם ראיתי אתמול שימוש מרתק במה שנראה כמו אקדח זיקוקים!

אגב עוד פרט המעיד על קשר חזק בין שני תת המינים: עמידות פיסית מופלאה כנגד פגיעות של בלטות הנופלות מגגות וכו' - מה שנקרא בלשון גולני "קפיץ": לא חושב כמה מכווצים אותו, הוא מייד חוזר לעמוד כרגיל.

אגב שים לב לתמונה הבאה מאלר הבי.בי.סי:

אני חושב שפתרתי את תעלומת תלוליות האבנים בשטחי החקלאות הנבטיי םבנגב! שנים לא ידעו מה זה, ועכשיו זה ברור:

לנבטים נמאס מהראיס, אז הם ארגנו הפגנה!

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 04-02-2011 בשעה 12:05.
ישן 03-02-2011, 20:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה בדיוק אתה רוצה ממנו? מי יכול היה לחזות כזו התמוטטות מהירה של המשטר במצרים?
בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "תובנה מעניינת..."

אין ספק שזה לא מצב אידיאלי - אבל לנחש שהמשטר במצרים
יקרוס תוך שבוע, זה דבר שאף לא סוכנות ביון אחת הצליחה
לחזות.
מי בדיוק גם יכול היה לחזות שנשיא ארה"ב יחליט שמטרתו
הנוכחית בחיים היא למוטט את המשטר הערבי החיוני ביותר
לארה"ב במזה"ת?
לא הוגן לבוא בטענות למי שלא חזה אירועים כ"כ בלתי צפויים
מהסוג הזה.

אני מסכים שאכן צריך לחפש מקורות חליפיים לגז המצרי, אבל
תנוח דעתך - יש דברים הרבה יותר דחופים מבחינת ישראל בכל
מה שנוגע לתכנון: לתכנן הקמתה מחדש של חזית דרומית, אחרי
יותר מ30 שנה. תאמין לי, מבחינת עלויות זה עלול לגמד את
עניין הגז...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:22

הדף נוצר ב 0.37 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר