לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2011, 14:17
צלמית המשתמש של Taurus84
  משתמש זכר Taurus84 Taurus84 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.08
המלצה אשכול חדש: חיל התותחנים צפוי לאשר תקציב להטמעת תותח חדש בשנה הקרובה

ציטוט:
בחיל בוחנים כעת שני תותחים חדשים, במטרה לשלב את אחד מהם כחלק מהתוכנית הרב-שנתית הקרובה. התותח החדש יחליף את "הדוהר", התותח הותיק של החיל.

ציטוט:
המתמודד הראשון בזירת התותחנים הינו תותח מתוצרת חברת KMW הגרמנית, הנקרא AGM. התותח הוא בעל קנה 155 מ"מ, כשקצב האש שלו מגיע לשישה פגזים בדקה, בטווח המשתרע על ללמעלה מ-40 קילומטר.

המתמודד השני הוא תותח מבית "אלביט" בשם ATMOS, הנישא על גבי משאית. התותח מתהדר אף הוא בקנה 155 מ"מ אולם הטווח שלו שונה ומגיע לכדי 41 ק"מ. גם בחברת "אלביט" הישראלית נבחן שיתוף פעולה עם האמריקאים לפרויקט התותחים המתנייעים החדישים. "אלביט" אף הציעה שדרוג לתותח "הדוהר" כדי להתאימו לשדה הקרב המודרני, איתו מתמודד חיל התותחנים.

http://www.idf.il/1133-13242-he/Dover.aspx

אני מציע לקשר מכאן אל האשכולות הקודמים שעסקו כל אחד בפן אחר של העניין.

נערך לאחרונה ע"י Taurus84 בתאריך 21-09-2011 בשעה 14:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-09-2011, 20:02
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
שמע
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "צודק, בא נזרוק את כולם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sza
צודק, בא נזרוק את כולם לפח...

ובנימה קצת יותר רצינית, ברור שהצטיידות במערך חדש של תומ"תים שונים לגמרי יקח המון זמן. מדובר בהחלפת כלים לחיל שלם ובהכשרת הלוחמים למערכות חדשות. ברור שלא יזרקו את כל הדוהרים ביום אחד. מאידך, השבחה של המערכות שלהם תוסיף המון לזמן שהם עדיין יצטרכו לשרת בשדה הקרב המודרני על אפם ועל חמתם של תומ"תים עייפים אלו.

אין לי מושג מה הידע שלך בחת"מ, תו"ל ומערכות כאחד. אם אתה מבין קצת, תבין שיכולת השדרוג של הדוהר היא אפסית מבחינת מערכות נלוות; אי אפשר למגן אותו ללא החלפת מנוע (כי הוא לא יסחוב); והחלפת מנוע היא עסק בעייתי לעשעצמו. לכן אני רואה פוטנציאל אפסי לשדרוג. לטעמי, קפיצת המדרגה העיקרית הייתה במעבר מרוכב לדוהר ושינוי התו"ל שבא בעקבותיו שבהחלט התאים לשדה הקרב המודרני. מעבר לכך - יוק.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 21-09-2011, 22:47
  משתמש זכר sza sza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "שאלות תם בקשר לרי ולמיגון: ..."

מצטער, אתקן את עצמי בקשר למספר הפגזים שהצוות שלי ירה, היות ואיני בטוח בכך, אך ארשום בבטחון שסוללתי ירתה מספר כזה.
הסוללה שלנו ירתה יותר פגזים לפני מלחמת לבנון השניה מאשר במהלכה.

כמו כן, כשאומרים שצה"ל ירה כ150,000 פגזים במלחמת לבנון השניה צריך לקחת בחשבון שהפגזים לא מתחלקים לפי מספר הקנים. היו סוללות 'מאומנות' ו'מיומנות' יותר שקיבלו יותר מטרות סוללה. כמו כן היו סוללות שטווח הירי שלהן גדול יותר (סדן מחושל- ומכיוון שאיני בטוח כמה מותר להרחיב על כך, אפסיק פה.) וע"כ הופעלו יותר מהאחרות.

דווקא באימונים ירינו מס' מועט מאד של פגזים.

אני מבין את דבריך בקשר למיגון ואיני מפקפק ברגשות המלחמה הנוראה שעברת ולו לרגע קט.
העניין הוא שארטילריה ברוב הצבאות בעולם נתפסת ככזו שלא צריכה להיות ממוגנת יתר על המידה.
צריך לקחת בחשבון שמיגון כבד מסרבל את הכלים ומכביד עליהם בניידות בדילוגים.

ממה שאני מבין (ואנא, תקן אותי אם אני טועה) ההיכרות שלך היא עם תותחים נגררים. בתור חייל שחווה הרבה "כוננות ספיגה" בתוך התומ"ת, עם מדפים/דלת/חלונות סגורים, העסק הרבה יותר ממוגן מאז 1973. תמיד אפשר למגן עוד, אבל תמיד זה יבוא על חשבון יכולות אחרות.
ישן 21-09-2011, 23:38

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "הנסיון שלי הוא עם רומח/קרדום..."

אוקי, איני יכול להתווכח עם מישהו במעמד שלך, שעבר את אותה מלחמה ארורה. ובטח לא על מיגון נוסף. ברור שיש פה שיקולי עלות/תועלת שעד היום ברחבי העולם הגיעו ברוב המקרים להחלטה לטובת מיגון קל בלבד.
בנוסף, כנראה שלא הבהרתי כראוי את דברי.
מה שכתבתי "איש לא חושב למגן את התומ"ת " כוונתי היתה לתומ"ת רוכב ולא לתומ"ת שצה"ל ירכוש.
השדרוגים שאלביט מערכות מציעה לרוכבים (ואיני אומר את זה מידע- אלא מהשערה בלבד) כנראה הם על מערכות הכוונת/ירי/ניווט. ייתכן והם כוללים אמצעים לשיפור קצב אש. אבל לדעתי צה"ל לא ישקיע בתומ"תים הנוכחיים בשביל שישארו עוד דור בחיל.(ולכך התכוונתי- צה"ל לא ישקיע במיגון של רוכבים)
דברי הראשונים לamirsgv נאמרו לגבי עצם זה שבינתיים כשהתומ"תים האלו עובדתית עוד נמצאים בשירות, צריך להכשיר אותם כמה שיותר לשדה הקרב המודרני. ברור שחת"ם יקבל לאט לאט תותחים חדשים שיחליפו את הישנים. ומעולם לא שללתי שהם יהיו משוריינים יותר, למעשה, אין לי שמץ של מושג מה כוונתם של מקבלי ההחלטות אי שם למעלה... אני רק מקווה, כרגיל, שהם יודעים מה שהם עושים...
ישן 21-09-2011, 23:45
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "אוקי, איני יכול להתווכח עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sza
השדרוגים שאלביט מערכות מציעה לרוכבים (ואיני אומר את זה מידע- אלא מהשערה בלבד) כנראה הם על מערכות הכוונת/ירי/ניווט. ייתכן והם כוללים אמצעים לשיפור קצב אש. אבל לדעתי צה"ל לא ישקיע בתומ"תים הנוכחיים בשביל שישארו עוד דור בחיל.(ולכך התכוונתי- צה"ל לא ישקיע במיגון של רוכבים)
.

קשה לי עד מאוד, בהכירי את הרוכב (ברמת הבורג) ואת הדוהר (ברמה טובה), לחשוב על שדרוג לשדה הקרב המודרני יותר מאשר קפיצת הדור בין השניים. השיפור המהותי הוא בהתחברות לצי"ד, אבל מעבר לזה שיפור במערכות הניווט והכוונת לא ישנה מהותית כלום מעבר למה ששינה. לגבי מערכת ירי, שוב - רק טעינה אוטומטית תשנה מהותית. אני לא רואה איך עושים שינוי כזה במבנה הצריח והסדן של הכלי הזה (ופה אין משמעות להבדלים בין השניים).

ישן 22-09-2011, 00:01

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "[QUOTE=sza]השדרוגים שאלביט..."

אוקי, אבל כל שיפור שאפשר לתת לו בדברים האלו ישדרג את קצב האש.
ומחשב ירי מתקדם יכול, לתת לכל תומ"ת להיות אוטונומי ולהיות בעל אפשרות לחשב נתונים לבדו, דבר שיכול לשפר מהירות פריסת סוללה, להרחיק את התומ"תים זה מזה ויתכן שעוד דברים. אני יודע שכבר קיימות מערכות שכאלו בחיל, זה לא אומר שאלביט מערכות הציגה רעיונות שונים לשדרוגים זמניים אפשריים.
סתם ככה, מחשב מתקדם יכול גם לגרום לקנה לעלות "על" באופן אוטומטי ומהיר. ומבלי שיהיה צורך לכוון בג'ויסטיק. אני לא יודע בדיוק מה הצעת השדרוג- אבל אנשים חכמים ישבו עליה וייתכן והיא תפתיע.

אגב, גם התחברות לצי"ד היא שדרוג מבורך...

אני, אגב, עשיתי מסלול הפוך משלך. התחלתי עם הדוהר בשירותי הסדיר. במיל' חזרתי אחורה בזמן.
ישן 22-09-2011, 00:41
צלמית המשתמש של amirsgv

תשובותי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "אוקי, אבל כל שיפור שאפשר לתת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sza
אוקי, אבל כל שיפור שאפשר לתת לו בדברים האלו ישדרג את קצב האש. לא מדוייק. המערכות לא ישפרו בקצב האש כלום, המגבלה כיום היא של הסדן, הקנה והצוות ולא של המערכות התמוכות
ומחשב ירי מתקדם יכול, לתת לכל תומ"ת להיות אוטונומי ולהיות בעל אפשרות לחשב נתונים לבדו, לא ילך מטעמי בטיחות וניהול אש סוללה דבר שיכול לשפר מהירות פריסת סוללה, להרחיק את התומ"תים זה מזה ויתכן שעוד דברים. מהירות הפריסה והמרחק טופלו בשינוי התו"ל מרוכב לדוהר אני יודע שכבר קיימות מערכות שכאלו בחיל, זה לא אומר שאלביט מערכות הציגה רעיונות שונים לשדרוגים זמניים אפשריים.
סתם ככה, מחשב מתקדם יכול גם לגרום לקנה לעלות "על" באופן אוטומטי ומהיר. ומבלי שיהיה צורך לכוון בג'ויסטיק. לא נכון, שוב - בעיות מכניות/הידראליות ולא של מחשב אני לא יודע בדיוק מה הצעת השדרוג- אבל אנשים חכמים ישבו עליה וייתכן והיא תפתיע.

אגב, גם התחברות לצי"ד היא שדרוג מבורך... נכון, אבל אין קשר לצבא מודרני מלבד נושא ניהול מלאי התחמושת

אני, אגב, עשיתי מסלול הפוך משלך. התחלתי עם הדוהר בשירותי הסדיר. במיל' חזרתי אחורה בזמן.

ישן 22-09-2011, 00:56

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תשובותי"

איני מקבל את כל טיעוניך.
2. תומ"ת לא באמת יהיה אוטונומי בשיגרה מטעמי בטיחות. אני בטוח שבמצב של מלחמה עצם האופציה שיש לתומ"ת להיות אוטונומי היא ברכה.

3. אני מודה שהן שופרו, אבל תומ"ת אוטונומי ונתונים שעוברים באופן דיגיטלי ומוצפן יכולים לשפר יותר. מהירות הפריסה יכולה לרדת פלאים אם חייל נוסף יכול לתת יד בארגון תחמושת במקום בריצה למפיק...
נכון שהם טופלו במעבר מרוכב לדוהר, זה לא אומר שאין יותר מה לעשות בנושא.

4. מערכת הצידוד ההידראולית של הקנה בדוהר לא מחוברת למחשב. יש לה קשר למחשב אך לא המחשב הוא שמצודד את הקנה.
ואין שום בעיות מכאניות לתת למחשב לצודד את הקנה, רק צריך מערכת שיודעת לעשות את זה. בטנק, לדוגמא, המחשב מבצע פעולה דומה על מערכת הידראולית דומה.

1. ייתכן שמהרעיונות שהבאתי לא עולה שדרוג משמעותי בקצב האש. ייתכן וישנם עוד רעיונות שלא חשבתי עליהם ואנשים שתפקידם לשבת ולעמול על נושא זה ישבו וחשבו עליהם. וייתכן גם ששינוים שיגרמו לסוללה לפרוס בצורה מהירה יותר, מדויקת יותר ובטוחה יותר (בפחות מגבלות פריסה) ויגרמו לצוות להיות מוכן מהר יותר,, אפילו שלא יגרמו לקצב אש מהיר יותר,, שווים את העלות.

ובנוגע לצי"ד, זה גם לא מדויק. הנושא משפר בין היתר ובצורה ברורה ביותר את יכולות הניווט של הצוות.
אין לדמות את מערכת הניווט שיש בדוהר לצג LCD שמציג על המפה את כיוון ההתקדמות שלך, המסלול הרצוי ונקודות הציון שצריך לעבור. לא אמרתי שאי אפשר לנווט בדוהר ושהמערכת לא עוזרת לך- אבל ברור שיש מה לשפר.

נערך לאחרונה ע"י sza בתאריך 22-09-2011 בשעה 01:02.
ישן 22-09-2011, 22:25
צלמית המשתמש של amirsgv

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "איני מקבל את כל טיעוניך. 2...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sza
איני מקבל את כל טיעוניך.
2. תומ"ת לא באמת יהיה אוטונומי בשיגרה מטעמי בטיחות. אני בטוח שבמצב של מלחמה עצם האופציה שיש לתומ"ת להיות אוטונומי היא ברכה. קשה לי להאמין, גם במלחמה אתה לא רוצה לירות על כוחותיך ...

3. אני מודה שהן שופרו, אבל תומ"ת אוטונומי ונתונים שעוברים באופן דיגיטלי ומוצפן יכולים לשפר יותר. מהירות הפריסה יכולה לרדת פלאים אם חייל נוסף יכול לתת יד בארגון תחמושת במקום בריצה למפיק...
נכון שהם טופלו במעבר מרוכב לדוהר, זה לא אומר שאין יותר מה לעשות בנושא. זה שיפור בנקודות, לא משהו שיש לו משמעות קריטית. אם אתה יודע בכמה זמן פורס רוכב ובכמה זמן דוהר, אתה מבין לבד.

4. מערכת הצידוד ההידראולית של הקנה בדוהר לא מחוברת למחשב. יש לה קשר למחשב אך לא המחשב הוא שמצודד את הקנה.
ואין שום בעיות מכאניות לתת למחשב לצודד את הקנה, רק צריך מערכת שיודעת לעשות את זה. בטנק, לדוגמא, המחשב מבצע פעולה דומה על מערכת הידראולית דומה. הבעיה לטעמי היא לא המהירות, וממילא רוב הצידודים נעשים בגזרה קדמית עד פלוס מינוס 45 אלפיות. המערכת איטית, הפיכתה לממוחשבת לא תשנה הרבה. בטנק שיורה 360 ובפרקי הזמן בו הוא אמור להשיב אש יש אכן משמעות קריטית לכך.

1. ייתכן שמהרעיונות שהבאתי לא עולה שדרוג משמעותי בקצב האש. ייתכן וישנם עוד רעיונות שלא חשבתי עליהם ואנשים שתפקידם לשבת ולעמול על נושא זה ישבו וחשבו עליהם. וייתכן גם ששינוים שיגרמו לסוללה לפרוס בצורה מהירה יותר, מדויקת יותר ובטוחה יותר (בפחות מגבלות פריסה) ויגרמו לצוות להיות מוכן מהר יותר,, אפילו שלא יגרמו לקצב אש מהיר יותר,, שווים את העלות.

ובנוגע לצי"ד, זה גם לא מדויק. הנושא משפר בין היתר ובצורה ברורה ביותר את יכולות הניווט של הצוות.
אין לדמות את מערכת הניווט שיש בדוהר לצג LCD שמציג על המפה את כיוון ההתקדמות שלך, המסלול הרצוי ונקודות הציון שצריך לעבור. לא אמרתי שאי אפשר לנווט בדוהר ושהמערכת לא עוזרת לך- אבל ברור שיש מה לשפר.

ישן 23-09-2011, 03:54

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "[QUOTE=sza]איני מקבל את כל..."

2. עניין של אימון.

3. אם יש לך אפשרות לשפר פריסה של דוהר בדקה, אתה עושה את זה. ולא משנה בכמה הצליחו לשפר בעבר.

4. איזה מערכת איטית? לא הבנתי. המערכת ההידראולית של צידוד הקנה מהירה מאד. נסה פעם לשחרר דורגל ולדחוף את הסטיק למעלה עד הסוף, הקנה הענק הזה ששוקל 1948 ק"ג עולה במהירות אדירה. ודאי שיש שם מה לשפר. הקנה יכול לעלות "על" בצורה אוטומטית ולשחרר עוד איש צוות להכנת התחמושת. דבר שיכול לקצר את הזמן למטרת סוללה באופן משמעותי.
לגבי ההערה האחרונה שלך, היא פשוט שגויה. אפשר להגיד שהאידיאל באימונים הוא לפרוס בגזרה קדמית פלוס מינוס 45 אלפיות. בפועל, במלחמה בצפון יש לתותחנים בעיה רצינית (שראו אותה במלחמת לבנון השניה).
ברגע שאתה פורש ב"אצבע הגליל" באק"מ כמו שהתו"ל אומר, אתה יכול לפתע לקבל מטר"ס ולמצוא את הקנה שלך מצודד ל1600 אלפיות או 4800 אלפיות (90 מעלות ימינה או שמאלה).
בבוקר כשיהיה לי כח אעלה לך כמה תמונות שלנו ממלחמת לבנון השניה שממחישות שהיה ירי שכזה. (רוב הירי שם היה כזה- אפילו שבאימונים לא אמורים להגיע למצב כזה- פה לא היתה ברירה.)

במצב שכזה, שחרור הכוון ממלאכת הכיוון (השארת המפקד לפקח על הצידוד וכדו') ושחרור איש צוות לעזרה בתחמושת הוא מבורך.

אגב, ישנה הו"ב לגבי זווית העמידה מאחורי התומ"ת של אנשי החוץ. ברגע שמכוונים לירי בזוויות כאלה, הרבה פעמים צריך להתחיל לרוץ עם הפגזים והחנו"ת כדי לשים אותם בזוית הנכונה מימין ומשמאל לקו הסדן, בכדי שחיילים לא יפגעו מרשף הירי. (אצלנו היה צוות שלא הקפיד על הנושא כמו שצריך. אחד החיילים עמד מוכן עם חנ"ה ביד שלו לקראת הפגז הבא. ברגע שהתומ"ת ירה הרשף הדליק את החנ"ה בעודו מחבק אותה. ) במקרה כזה גם, איש חוץ נוסף יגרום לקיצור ההכנות לירי בצורה משמעותית.
וכאמור, זה לא מצב הזוי בכלל.

נערך לאחרונה ע"י sza בתאריך 23-09-2011 בשעה 04:00.
ישן 22-09-2011, 13:47
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "[QUOTE=sza]השדרוגים שאלביט..."

אני לא יודע אם יש שוני במרכב ויחידת הכח בין הדוהר לרוכב העתיק, אבל ידוע כי הרוכב העתיק, קצר הקנה , לא יכול היה לעמוד בירי רציף של מטענים גבוהים, כפי שכתב חברנו ronjac :
"
" בסיני, למשך כיום, הושבתו שלושה כלים בשל תקלות מנוע שנגרמו מירי מעל לתקני היצרן (הצוותים, שהיו בעלי מיומנות גבוה בהפעלת הכלים ומוטיבציה גבוהה עוד יותר לייצר אש ירו משך שעות בקצב של כ- 4 ומעלה פגזים לדקה בעוד שהיצרן התיר 3 לדקה בדקה ראשונה ואחר כך 2 לדקה בלבד). מכיוון שהיו רק שני גדודי רוכב בצהל, היה צריך להביא את חלקי החילוף (גלים קרדניים) ממרכז הארץ ולכן הושבתו הכלים למשך כיום עד להבאת החלפים, הוצאת המנועים תיקון והרכבה מחדש. במשך שעות אלה התארגן הגדוד בשתי סוללות אך חזר לפעול במסגרת מלאה ברגע שהכלים הוחזרו לכשרות."

(http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E4#post4090930)
אם כך הם הדברים באשר לירי בקצרי קנה, לא ברור לי כיצד יעמדו המרכוב, המזקו"ם והחט"כ הקשישים בעומסים שיוצר ירי בקנים מודרניים.

ישן 24-05-2012, 12:11
צלמית המשתמש של Taurus84
  משתמש זכר Taurus84 Taurus84 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "אשכול חדש: חיל התותחנים צפוי לאשר תקציב להטמעת תותח חדש בשנה הקרובה"

Rheinmetall, IMI Team to Propose M109 SPG Upgrades for the IDF

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://defense-update.com/wp-content/uploads/2012/05/m109i7.jpg]

IMI has teamed with the German company Rheinmetall Defence to offer an upgrade package for the Israel Defense Forces M-109A5 self propelled howitzers. The modular package will enable the IDF to introduce a list of long awaited upgrades, required to maintain the M109 in service for 40 years. The upgrade, known as M109I7 ‘Spark’ comprises the introduction of a longer, modern 155/52 caliber barrel, with improved muzzle break and bore evacuator, sliding breech and automated loader or loader assist system (Automatic Munition Flow or AMF system), reducing the crew from six to only 3-4 gunners. The upgrade package will also include the Combat NG artillery C3 system and autonomous navigation and gun laying system, enabling the cannon to operate autonomously. If the IDF will deploy the new TopGun guided projectiles (currently under development at IAI), the SPG will also be able to fire such projectiles at very high accuracy.

The advanced systems enable the cannon to fire six rounds per minute. Most of the elements of the gun system have been operational and NATO type qualified with the German, Hellenic, Italian and Dutch armies.
The L52 cannon has seen extensive combat use in Afghanistan in recent years. The upgrade has been implemented with the M109L52 design back in 2002, designed to fit the requirements of armies that did not budgets complete replacement of the M109 artillery. The system employs significant elements of the German PzH2000 program, and offers 90% of its capabilities, but costs only 20% of that gun. This design has been implemented with the M109 A3GE model fielded with the reserve components of the German Army, and phased out in 2007, as these units were disbanded. These SPGs were eventually transferred to Greece.The upgrade will also include a new powerpack, comprising a 460 hp engine, replacing existing 405-440 hp Detroit Diesel types.

The M109I7 can be fitted with the L39 or L52 guns, enabling maximum firing range of 30 to 40 kilometers with standard projectile and base-bleed ammunition. The gun’s maximum effective range increases to 42 km when firing improved Extended Range Base ERFB base-bleed projectiles and exceeds 52 km when firing the rocket-assisted V-LAP projectile. Equipped with autonomous firing capability, the M109I7 can ‘shoot and scoot’ within five minutes, thus improving survivability rate in high intensity combat. A crew of 3-4 can fire three rounds in 15 seconds, or six rounds in one minute. Among the advanced firing modes enabled with this SPG are ‘multiple round simultaneous impact’ (MSRI), enabling up to five rounds to hit the target zone at the same time by firing projectiles in different trajectories at the same target, all timed to impact at the same time.

When on the move, the system can carry out a fire mission 60 seconds after coming to a halt, and can move into a new fire position just 60 seconds later. This gives the vehicle’s 3- or 4-man crew the edge in evading detection and enemy counter-battery fire.

http://defense-update.com/20120523_...i7_upgrade.html

נערך לאחרונה ע"י Taurus84 בתאריך 24-05-2012 בשעה 12:18.
ישן 06-02-2013, 22:55
  אדיר318 אדיר318 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.10
שת"פ לייצור התומ"ת הבא של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "אשכול חדש: חיל התותחנים צפוי לאשר תקציב להטמעת תותח חדש בשנה הקרובה"

חשיפה: לוקהיד מרטין מארצות הברית, חברת KMW מגרמניה והתעשייה האווירית חתמו בימים האחרונים על הסכם לשיתוף פעולה לייצור משותף של תותח עבור צה"ל, במסגרת פרויקט התותח המתנייע הבא של חיל התותחנים, שיכונה "קרדום".
ההתפתחות חלה בימים האחרונים בעקבות ההחלטה של צה"ל להכניס לשירות תותח מתנייע חדש. כיום עושה צה"ל שימוש בתותח M-109 ("דוהר") שנקלט בצה"ל כבר לפני כ-40 שנה. זרוע היבשה מעוניינת בתותח אוטונומי בעל קליבר 52, קנה של 155 מ"מ, קצב אש גבוה, וצוות קטן ככל הניתן שנדרש להפעלתו.
במסגרת ההכנות למכרז החדש יזם מטה היבשה של התעשייה האווירית את הצגת הפלטפורמה החדשה לצה"ל. על פי ההסכם, התומ"ת שמוצע לצה"ל יהיה מבוסס על התותח AGM של KMW, כשהוא מורכב על תובה של משגר רקטות MLRS מתוצרת לוקהיד מרטין. הייצור יתבצע על ידי לוקהיד מרטין על אדמת ארצות הברית, כך שניתן יהיה לממן את הפרויקט מכספי הסיוע הביטחוני האמריקאי.
חברת בת של התעשייה האווירית בארצות הברית תהיה מעורבת בפרויקט. מערכת הניווט תהיה מתוצרת התעשייה האווירית וכך גם מרכיבים נוספים בתומ"ת. התותח המוצע עומד בדרישות זרוע היבשה. הוא יהיה אוטונומי לחלוטין, ובעל טעינה אוטומאטית. קצב האש שלו יהיה כ-8 פגזים בדקה, וניתן היהי לבצע ירי באמצעות שני אנשים בלבד (אם כי צפוי שכל צוות יאויש על ידי 3-4 לוחמים, במקום 8 לוחמים ב"דוהר" כיום).
העסקה בין התעשייה האווירית לחברות מגרמניה ומארצות הברית נחתמה במהלך השבוע האחרון.
התומ"ת המוצע צפוי להתחרות במכרז של מז"י מול תומ"ת שיוצע על ידי אלביט מערכות (כנראה בשיתוף חברת BAE מארה"ב) ומול הצעה של תעש לשדרג את ה"דוהר" (בשיתוף חברת ריימנטהל מגרמניה).
גורמים ביטחוניים אישרו את פרטי הידיעה.

http://www.israeldefense.co.il/?Cat...&ArticleID=4045
וַיִּסְעוּ, מִסֻּכֹּת; וַיַּחֲנוּ בְאֵתָם, בִּקְצֵה הַמִּדְבָּר. כא וַיהוָה הֹלֵךְ לִפְנֵיהֶם יוֹמָם בְּעַמּוּד עָנָן, לַנְחֹתָם הַדֶּרֶךְ, וְלַיְלָה בְּעַמּוּד אֵשׁ, לְהָאִיר לָהֶם--לָלֶכֶת, יוֹמָם וָלָיְלָה. כב לֹא-יָמִישׁ עַמּוּד הֶעָנָן, יוֹמָם, וְעַמּוּד הָאֵשׁ, לָיְלָה--לִפְנֵי, הָעָם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:34

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר