לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2011, 10:39
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "קיצוצים בצה"ל: יותר מ-1,000 אנשי קבע יפוטרו"

כל הסיפור לא ברור לי.
א. היקף: 1000-2000 זה היקף גדול מאוד, דומה לצמצום של 2003 שנחשב חמור וכמעט חסר תקדים בעיני מי ששירת אז בקבע (טוב, אני מניח שקיצוצי שנות ה-80' היו גדולים ממנו), וכלל סגירת יחידות. עכשיו צה"ל נמצא בהתרחבות תקציבית גדולה, כולל פרויקטים חדשים (כיפת ברזל, מעיל רוח, צוללות, מל"טים, גדר הגבול עם מצריים, היערכות לפעולה באיראן, חיזוק העורף) שבסופו של דבר יחייבו אנשי קבע נוספים. למרות המעבר לפנסיה צוברת, מי שכיום בקבע מובהק נמצא עדיין במסלול פנסיה תקציבית וייפגע מאוד מפיטורין. תמיד יש מקום להתייעלות, אבל מוזר לי שגוף שלפני כעשור נאבק כארי נגד צמצום מוכן כעת למהלך דומה תחת לחץ קטן, אם בכלל.

ב. נסיבות: לא זכורים לי פירסומים בעבר בנושא. בכותרת ב-"ואלה" מוזכרת "חברת ייעוץ חיצונית"- האם זו מקנזי (שבדקה את הנושא לאחר התנגדות ראשונית של צה"ל)? לא התפרסמו מסקנות של מקנזי בנושא, בניגוד לנושא מערך האחזקה. עיניין "חברת הייעוץ" גם אינו מוזכר בכתבה עצמה או בויינט.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2011, 20:18
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "כל הסיפור לא ברור לי. א...."

אכן, הקיצוץ של 2003-2004 היה חסר תקדים ופגע מאוד בצבא, למרות כל מה שיאמרו על התייעלות. פיטורים של כל כך הרבה אנשים בכל כך מעט זמן זה דבר שאף מערכת לא יכולה לעבור בלי נזקים.

מעבר לדמגוגיה על כל אותם "אוכלי החינם" שיושבים בקריה או בתל השומר, ועל הנגד בימ"ח שלא בא לעבודה אחרי שעבר ניתוח לכריתת אשכים כי כבר לא היה לו במה לגרד כל היום...

כל מי שמכיר את הלך הרוחות בקרב הנגדים המקצועיים יודע על מה אני מדבר - המצב היום כל כך גרוע שפשוט אין בעלי מקצוע - וזה כמעט בכל תחום.
גם בחלק מהמפקדות שהיו גופים מקצועיים המצב היום הוא של הרבה "מנהלים" - קצינים שאין להם זמן או אופק להתמחות בעבודה שלהם, ומעט אנשים שבאמת מומחים בתחומם, ובשביל לעשות את העבודה הם מתקשרים עם "יועצים" ב 300 שקל לשעה שבמקרים רבים אלו אותם הקצינים ששוחררו אז.

וכל זה קרה בשביל לתת מענה לאיזו היסטריה ציבורית של התייעלות בצבא - ממש כמו היום.
אז נגרמו נזקים אדירים בגלל השיטה בה הדברים בוצעו, ובעיקר בגלל החיפזון. אני מאוד מקווה שהיום ידעו להפיק לקחים מהמהלך של אז.

(ולשם ההגינות - אני אחד מאותם אלפים שפוטרו ב 2003-2004 )

אסף.

נערך לאחרונה ע"י asafk.asafk בתאריך 21-11-2011 בשעה 20:25.
ישן 22-11-2011, 19:30
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "כל הסיפור לא ברור לי. א...."

אני מגיב גם למה שכתב פסטן למעלה:
אני מסופק האם מישהו יקבל מכתב פיטורין שלא בתקופה שהיה יכול לקבל גם ככה - דהיינו סוף חתימת קבע ראשוני (5-9 שנים מכניסתו לקבע, תלוי בכל מיני דברים) או סוף קבע קצר טווח (שנתיים בקבע).
לדעתי מרבית התקנים יקוצצו עם פרישת נגדים וקצינים שפשוט לא יוחלפו.

מצד הצבא מדובר בתהליך התייעלות קשה ומכאיב מאוד, מבחינת אנשי הקבע מדובר באירוע שידעו שיכול לקרות (סוף תקופת הקבע הראשוני, ללא קביעות, או פרישה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר