לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2013, 10:22
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
המזרחן ד"ר מרדכי קידר: "אירופה איבדה את הרצון לחיות כאירופה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4384914,00.html
"אירופה איבדה את הרצון לחיות כאירופה", אומר ל-ynet המזרחן ד"ר מרדכי קידר. "היא מתכנסת לתוך המוזיאונים, אל ההיסטוריה. אם מנהיגיה לא ישימו סוף להגירה, נשמע בקרוב את פרפורי הגסיסה של היבשת כפי שהכרנו אותה".

הדמוגרפיה, שמחקרים רבים עוסקים בה, היא הנורה האדומה לדעת רבים. היא שמצביעה על המגמה שאליה צועדת היבשת - הילודה האירופית נמצאת בבלימה מתמשכת ונשים נמנעות מלהביא ילדים לעולם, בעוד שהמהגרים המוסלמים מכפילים את שיעורם. "אילו היו רוצים להיטמע בחברה, כפי שקיוו מנהיגי אירופה, זו לא היתה סוגיה", טוען קידר. "אבל מאחר שהם רוצים לשמור על זהותם ולשנות את אירופה, ברור שזו בעיה גדולה. כל שנה נולדים בצרפת יותר מוסלמים מאשר לא מוסלמים. בכל פעם אנחנו נשמע איזו מרין לה פן או חירט וילדרס זועקים סיסמאות של ימין קיצוני לאוויר, אבל זה רק סיסמאות. בדיבורים אין שינוי דמוגרפי. ביפן אין מוסלמים כי לא נותנים להם להיכנס. גזענות? אולי. תחושת עליונות? אולי. לא אכפת להם. הם רוצים לשמור על יפן ומסתכלים מגבוה על כולם".

נשמע מפחיד. אבל גם אצלנו, אם לא הייתה עליה הגדולה מרוסיה, ואם לא היו לנו את הדתיים, המתנחלים והחרדים היינו צועדים ממש לאותו כוון. ועדיין אנחנו זקוקים להרבה רחמי שמיים, והדרך לזה היא המון המון אהבה בינינו ואחדות ישראל, שנרגיש שכולנו משפחה אחת.

עוד..
אחי החרדי, אחותי החרדית, אתם הכי הכי קרביים, ואני גאה בכם!
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=574065

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 28-05-2013 בשעה 10:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2013, 10:37

יש לך 4 ברירות:
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "זה נכון שחשוב לשמור על הרוב..."

אתה יכול לבחור מתוך אחת מהם:
  1. להביא הרבה ילדים, יותר מאשר המוסלמים ויותר מאשר החרדים.
  2. לעודד הגירה של ערבים מארצנו על ידי מתן מענקים למהגרים לא יהודים שיעזבו את המדינה, כמו שהעניקו מענקים לעולים יהודים שהגיעו לארצנו.
  3. לעשות שלום עם החרדים, כי שלום עושים גם עם אויבים, ובטח שאפשר לעשות שלום עם אחים.
  4. לצפות לבאות: להתכונן לחיות במוקדם או במאוחר תחת שלטון איסלמי.
אם אתה רואה עוד ברירות נא שתף אותנו.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 28-05-2013 בשעה 11:01.
ישן 28-05-2013, 15:12
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "יש לך 4 ברירות:"

1. להביא הרבה ילדים, זאת אינה חוכמה גדולה. מה שחשוב להביא ילדים שניתן לפרנסם ולא על חשבון הציבור. לתת להם השכלה מתאימה, שבבוא היום יהיו אזרחים התורמים למדינה ולא כנטל עליה.
  2. לעודד הגירה של ערבים מארצנו זה חלום באספמיה. מרבית הערבים דבקים באדמתם ולא יתנו אותה בעבור כל הון שבעולם. על ה"מתנדנדים" יופעל לחץ כבד - להזכירך מענקי ה"השארות" עשויים להיות גבוהים בהרבה ממענקי הגירוש בהסכמה.
  3. מה שחשוב לעודד קליטת יהודים גם אלו שאינם מוכרים ע"י הרבנות האורטודוקסית. כל מי שמגדיר עצמו יהודי - יבחן על פי תנאי קבלה שיבטיחו את הישרשותו בארץ כאזרח מועיל ותורם.
  4. החרדים הם חלק מבשרינו - רק שלא יחיו על חשבוננו וינקו את לשדינו. שילמדו תורה כמה שיחפצו - אבל שיתרמו למדינה כנדרש מאזרחיה.
  5. אם נכלכל דרכינו בתבונה ונדע לשים גבולות על פי יכולתנו מדינת ישראל תשרוד ושלטון איסלמי לא יקום . לישראלים לא יהיו חיים תחת שלטון איסלמי - אולי דוקא לחרדים תצמח ישוע ויוכלו לדבוק באל ללא כל הפרעה של הציונים ימח שמם וזיכרם.
ישן 28-05-2013, 16:00
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]לעודד הגירה של ערבים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
יסכים להגר למדינה מערבית תמורת סכום עתק.
גם אם יסתבר שמדובר במיעוט יחסי שיסכים לכך מתוך הכלל, עדיין יהיה מדובר בהישג משמעותי עבורנו.

נניח שהצעת 10 מיליון דולר לכל משפחה ערבית בת 6 נפשות שתסכים להגר מישראל. נניח ש-1,000 משפחות הסכימו לעזוב בתמורה לסכום הזה.
מה הפסדת:
- שילמת 10 מיליארד דולר מכספי משלם המיסים (זה הרבה מאוד כסף).
- חוקקת חוק גזעני ביותר שמסמן את ישראל כמדינה גזענית שמפלה בין אזרחיה על בסיס לאום.
- הרחבת עוד יותר את תחושת האפליה והשנאה בקרב אזרחי המדינה הערבים.
מה הרווחת:
- צמצמת את אוכלוסיית ערביי ישראל בפחות מחצי אחוז.

אכן הישג משמעותי ביותר!

ישן 29-05-2013, 09:50

אתה פשוט מתפרץ לדלת פתוחה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ושוב חזרנו אל ההגדרה שלך של..."

חלק נכבד משטחה של מדינת ישראל הוא שטח כבוש. חלקו נכבש במהלך מלחמת השחרור (כלל השטח שלא היה כלול בשטח המדינה בעת הכרזתה) וחלק "נכבש" מאז "שיבת ציון" המחודשת ועד להכרזתה של המדינה.
גם עזיבת ערבים את השטחים שנכבשו הייתה גם הייתה - חלקם עזבו "מרצון" (רצון הכנופיות שעודדו אותם), חלקם עזבו מפחד המלחמה ולאחריה לא ניתן להם לחזור אפילו אם נשארו בתוך שטחה של המדינה (נוכחים - נפקדים) וחלקם "טרונספרו" ע"י כוחות הכיבוש.

אז מה? - כל השוואה מאז ועד היום נטולת כל תוקף ובנסיבות שונות לחלוטין. "דיסקסנו" על זאת רבות בעבר ואין לי כל כוונה לחזור שוב על אותו דיון.
מילא שאוייבינו מזכירים זאת חדשות לבקרים ומטילים את מלא האשמה עלינו, אני מבין. אבל שהדבר יבוא מתוכנו ויאשש את טעוניהם ובמיוחד ממי שמגדיר עצמו ציוני נאמן למדינתו ולארצו - נבצר מבינתי.
ישן 31-05-2013, 11:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה פשוט מתפרץ לדלת פתוחה"

לא ברור למה נבצר מבינתך להבין שאוייבינו (אלה שאתה רוצה לתת להם עוד שטח, עוד רובים, ולהפקיר לידיהם מאות אלפי יהודים - והכל בתמורה לפיסת נייר) לא ממש צריכים שיזכירו להם מה הם רוצים. לא ברור למה נבצר מבינתך להבין, שצריך להזכיר ל-ך, ולא להם, למה אין טעם במסירת שטחים שלא ישביעו את רצונם, ורק יחזקו את יכולתם להמשיך לפגוע בנו. לא ברור למה נבצר מבינתך להבין שהכרת העמדות של האוייב, מסייעת להתמודדות מולו, ולא בדיוק מעידה על אימוץ עמדותיו.

בקיצור, כל הדברים הללו לא אמורים להיות נשגבים מדעתך, ואני מעריך שהם אכן לא נשגבים מדעתך, אלא שאמונה דתית יוקדת בשלומיזם, גורמת לך פשוט להדחיק אותם...
ישן 31-05-2013, 14:00

דנו בנושא זה רבות בעבר ואין טעם ב"שידור חוזר"
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, אתה מצטט קטע שכולל משפט..."

בקיצור נמרץ:
בעקבות מלחמת העצמאות שלנו נוצרו עובדות בשטח ונקבעו גבולות הפסקת האש.
לא קל היה למדינת ישראל לקבל הכרה בינלאומית לפחות דה-פקטו, לשנוי שנוצר בעקבות המלחמה. על מנת למנוע ממך לזות שפתיים - לא אנחנו פתחנו במלחמה, לא אנחנו הפעלנו כנופיות מיד לאחר החלטת האו"מ ולא אנחנו פלשנו למדינות ערב, מיד עם יציאת הבריטים מן הארץ.

באותו שטח בגדה המערבית, שהיה בכיבושה של ירדן וברצועת עזה בכבושה של מצרים - התרכזו הערבים שחיו בתוככי מדינת ישראל. אלו שברחו מפחד המלחמה, אלו שהוסתו ע"י הכנופיות ואלו שגורשו בפועל.
במלחמת 1967 שנכפתה עלינו נכבשו כל שטחי הגדה ורצועת עזה ונוצר מצב חדש בשטח.

קיים סיכון גדול למדינת ישראל להכיל בתוכה מיעוט גדול המצפה בכל מאודו להשתלט על המדינה. לפיכך, מתוך הדאגה הבלעדית לקיומנו אין מנוס מלקבע את גבולותינו, שיקבלו הכרה בינלאומית ( המבוססים על קווי שביתת הנשק והתאמתן למצב החדש שנוצר) ולאפשר למדינה פלסטינאית לקום לצידנו.

זהו מהות ההבדל להיות פרגמטי, לחוש את השטח ולהבין את המציאות.
ישן 31-05-2013, 21:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "דנו בנושא זה רבות בעבר ואין טעם ב"שידור חוזר""

"במלחמת 1967"? למה שלא תקרא לה "הנכסה", אם כבר אתה משתמש בשמות שלהם למלחמת ששת הימים?...
בכל מקרה, בשטח נוצר מצב חדש ב1949, ונוצר מצב חדש שוב בשנת 1967, בדיוק כפי שציינת. משום-מה אתה סבור שהמצב שנוצר ב1949 הוא סופי יותר וחשוב יותר מזה שנוצר כעבור 19 שנים, למרות שהמצב שנוצר ב1967, מתקיים במשך זמן ארוך יותר פי שניים וחצי...

לו תמכת בהרחקת המיעוט הערבי מקרב אזרחי מדינת ישראל, היה מקום לדוגמאות המצוצות-מהאבצע על סכנה דמוגרפית בקרב ערבים נטולי-אזרחות. אלא מה? אתה חסיד גדול של "אינטלקטואלים מובהקים" בקרב אנשי המגזר, אזרחי המדינה - מה שהופך את האיומים שלך בדבר סכנה דמוגרפית שקיימת לכאורה מצידם של כאלה שאין להם זכות בחירה פה, ואיש לא שוקל אפילו להציע אותה להם (מלבד קיצוני שמאל סהרוריים במיוחד), לנטולי אמינות במיוחד. מותר לך להודות באמת הפשוטה: לא סכנה דמוגרפית גורמת לך לרצות בנסיגה, אלא אמונה דתית, שאם ניסוג מספיק, מתישהו הערבים יסכימו לחבק אותנו ולתת לנו לנגב חומוס טעים מבלי לנסות לעשות בנו לינץ'. העובדה שאתה מכנה את האמונה הדתית שלך בשם "פרגמטיזם" היא סוג של הומור עצמי-לא-מודע, שהופך את קריאת ההודעה הזו לתענוג...
ישן 02-06-2013, 12:19

תסכים אתי שתקון טעות היא מטלה מורכבת ועשויה לעלות בדם ודמים
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, מחמאות זה תמיד דבר חביב -..."

הקמת ההתנחלויות בכיכובם העיקרי של שמעון פרס ואריאל שרון ובמיוחד פיזורם במרחב - הם כמו אבן שהושלך לבאר ע"י טיפש אחד ואלף חכמים מתקשים להוציאה. מה גם שהחילוץ עשוי לתבוע קורבנות מהמחלצים.

התעקשותו של משה דיין שלא לסגת מסיני - עלתה לנו במלחמת יום כיפור על קורבנותיה ובסופו של דבר לחתימת הסכם השלום של מנחם בגין.

אותו בגין לא השכיל ולא התכוון בכלל להגיע להסדר עם כלל המקיפים את מדינת ישראל

הגדיל לעשות או נכון יותר שלא לעשות, הבא בעקבותיו, יצחק שמיר. שדחה הסכם עם חוסין מלך ירדן שהיה פותר אותנו מ"הבעיה הפלסטינאים"

לימים שמעון פרס ואריאל שרון התחילו ל"עשות תיקון" - תיקון שמטבעו הוא ארוך וממושך וכיום עדין קשה לקבוע את מועד סיומו.
היום נשאר "לשים מבטחינו" בבנימין נתניהו, שאם יממש הכרזותיו הפומביות ויפחית מהכרזות אודות מעשים הנעשים בשטח שאינם מסיעים למימושן - עשויים להצעידנו צעד נוסף לקראת קיומה של מדינת ישראל בבטחון מרבי ובשגשוג כלכלי.
ישן 02-06-2013, 12:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תסכים אתי שתקון טעות היא מטלה מורכבת ועשויה לעלות בדם ודמים"

הקמת ההתנחלויות פ"ת, ראשל"צ, ראש פינה, גדרה, נס ציונה ורחובותבכיכובם של יואל משה סלומון, יהושע שטמפפר, ראובן לרר - שפיזרו את ההתנחלויות בכל המרחב - הן כמו אבן שטיפש אחד זרק למים ואלף חכמים מתקשים להוציא.

התעקשות לא לסגת מסיני, הביאה לכך שמלחמת יוה"כ נוהלה במרחק 300 ק"מ מגבולות ישראל, ולא בלב הנגב...
האגדות על כך ש"החמיצו הסדר מדיני עם סאדאת", כבר הופרכו (ועדיין מופרכות כל הזמן, רק שבקרב השלומיסטים לא אוהבים לקרוא מסמכים שמקלקלים אגדות שמציגות את הישראלים כצד הטוב ואת הערבים כצד הרע...).

לטעון שההסכם עם חוסיין היה פותר את הבעייה הפלסטינית, תוך שאתה לא מפסיק לקשקש כאן על "הבעייה הדמוגרפית ממערב לירדן", זה סוג של סתירה מונומנטאלית שאין דרך להתעלם ממנה (וניסיתי...). אתה חושב שבמסגרת הסדר עם חוסיין, ערביי איו"ש היו מתאדים להם? אתה חושב שאש"ף היה מתאדה לו?

פרס לימים החל להגדיל נזקיו מהעבר, ושרון (מבועת מאישומים פליליים נגדו ונגד בניו) הצטרף למהלכי הנסיגה המזיקים ומקיזי-הדם. להסתמך על הדוגמא של שני אלה (דווקא ברגעי השפל שלהם), זה בערך כמו להגיע למסקנה שהדרך היחידה להביא את ישראל למונדיאל, זה רק אם יחזירו את שפיגל לנבחרת בכושרו נוכחי...

הניסיון להציג את ההתיישבות כמשהו שמנע/מונע/ימנע שלום עם הערבים, זה סוג של טמינת חול באדמה, שההבדל היחיד בינה לבין אמונה בכך שהרבי מלובביץ' לא מת ושהוא המשיח, זה עניין גיאוגרפי. גם אצלך וגם אצל המשיחיסטים של חב"ד, כבר הופרכה התקווה, ובכ"ז אתם מתעקשים להתלות בה. הקדושים שלך, אגב, מחזיקים באינטרס מובהק בקיומו של משיח-השקר של "תהליך השלום" - הם עושים ים כסף (ואתה הולך אחריהם כסומא)...
ישן 02-06-2013, 14:19

אתה ממשיך לחבור אל החפצים לכלותנו בהשוואות שאינן מן הענין
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הקמת ההתנחלויות פ"ת, ראשל"צ,..."

ההתנחלויות הספורדיות כולל השעטנז שיצרנו בירושלים מקשות עלינו לבצע את הכרזות ממשלותינו ( האחרונות מהן - כולל זו הנוכחית בראשות השמאלאן הידוע וחבר שותפיו), שחובה להפרד מהפלסטינאים ושמדינת ישראל, אם חפצת חיים היא איננה מסוגלת להכיל ולשלוט על כלל השטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים, בגדה המערבית וחבל עזה.
רצוי מאד וחשוב לקבע את גבולותינו הסופיים והיציבים, תוך כדי הסכמה/הסכם עם אלו שישארו מחוץ לגבולותינו. אבל המטרה הסופית והמוחלטת היא הבטחת עתידה ובטחונה של מדינת ישראל - אשר בשום פנים ואופן לא יהיה מובטח אם נמשיך לשלוט על כל הגדה המערבית (יש הגורסים אפילו להחזיר את רצועת עזה לידנו), בכל שיטת שלטון שתהיה. לא זאת הקיימת ולא זאת שתתן זכויות שוות לפלסטינאים כמו לאזרחי מדינת ישראל כולם.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 02-06-2013 בשעה 14:25.
ישן 02-06-2013, 17:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה ממשיך לחבור אל החפצים לכלותנו בהשוואות שאינן מן הענין"

מעניין, אתה תומך במסירת נשק והפקרת יהודים לידיהם של החפצים לכלותנו, ובכ"ז טוען שאני זה שחובר אליהם...

ההתייחסות ל"שעטנז שיצרנו בירושלים" מלמדת שאין לך מושג לגבי העיר (וכבר הוכחת זאת בעבר כשהצעת להסתמך על מפות הסכם ז'נבה ביחס לעיר...), ו"ההתנחלויות הספוראדיות" בסה"כ מלמדת שלמדלנו נולדת 60 שנה מאוחר מדי, אחרת היית מזדעק נגד העליות הראשונות ונגד חומה ומגדל ש"הלכו לגור בלב הערבים"...
אני אגלה לך סוד - אם תסתכל על מפה של המזה"ת, תגלה שכל א"י היא "התנחלות ספוראדית בלב הערבים"...

אני שמח שאתה בעד לקבע את גבולותינו הסופיים, ומאוכזב, כרגיל, ששוב אינך מוכן לספר לנו מהם הקווים האדוחמים שלך לגבי גבולות אלה...
ישן 28-05-2013, 17:05
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=liorif] יסכים להגר..."

ציטוט:
נניח שהצעת 10 מיליון דולר לכל משפחה ערבית בת 6 נפשות שתסכים להגר מישראל

כפי שציינתי באשכול שפתחתי בזמנו על הנושא (לאור הצעתו של פייגלין)
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...402#post4384513

מדובר על:
1) פלסטינים ולא ערבי ישראל.
2) חצי מיליון דולר למשפחה שיגוייסו בין השאר באמצעות תרומות מיהודי התפוצות.

ציטוט:
נניח ש-1,000 משפחות הסכימו לעזוב בתמורה לסכום הזה. - צמצמת את אוכלוסיית ערביי ישראל בפחות מחצי אחוז.

'במיעוט יחסי' כוונתי הייתה ל 100,000 - 500,000
אם אתה חושב שרק אלף או אלפים בודדים יקפוץ על המציאה אז דעתי היא שכנראה בדומה ל'ישראל היפה' גם אתה שבוי בתפיסת "הפרא האציל".

ציטוט:
חוקקת חוק גזעני ביותר שמסמן את ישראל כמדינה גזענית שמפלה בין אזרחיה על בסיס לאום.

1) מה גזעני בהצעת סכום עתק לפלסטינים תמורת הגירה ?
2) אהה...על 'חוק השבות' שמעת ? עד כמה שזכור לי ישראל היא מדינת הלאום היהודי ומכורח עובדה זו מתחייבת אפליה מסוימת כלפי הלא-יהודים בה.

ציטוט:
הרחבת עוד יותר את תחושת האפליה והשנאה בקרב אזרחי המדינה הערבים.

כפי שציינתי כבר לעיל, לא רלוונטי לערביי ישראל.
וגם אם הדבר ילבה את הרוחות, הפחתת מספר הערבים בכלל והפלסטינים בפרט היא אינטרס אסטרטגי ברור של מדינת ישראל.
ישן 29-05-2013, 10:38

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]נניח שהצעת 10 מיליון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
כפי שציינתי באשכול שפתחתי בזמנו על הנושא (לאור הצעתו של פייגלין)
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...402#post4384513

מדובר על:
1) פלסטינים ולא ערבי ישראל.

זה הופך את ההצעה לפחות בעייתית מבחינה מוסרית, אך יותר בעייתית מבחינה פרקטית ומבחינת התועלות שיצמחו ממנה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
2) חצי מיליון דולר למשפחה שיגוייסו בין השאר באמצעות תרומות מיהודי התפוצות.

זה ממש לא הון עתק. בהנחה שאלו שירצו להגר, יעדיפו להגר למדינות מערביות כדי להבטיח למשפחותיהם חיים טובים, הרי שבכסף הזה בקושי בונים בית נורמאלי. אני לא חושב שזה ישכנע יותר מדי אנשים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
'במיעוט יחסי' כוונתי הייתה ל 100,000 - 500,000

לשלם 100,000 פעם 500,000$, זה סכום שקרוב לתקציב מדינת ישראל. אם אתה חושב שנצליח להשיג סכום כזה מתרומות של יהודי התפוצות, נראה לי שאתה קצת אופטימי.
חוץ מזה, אתה עדין נשאר אם בערך 3 מיליון פלסטינים בשטחים, אז מה בדיוק הרווח כאן?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
מה גזעני בהצעת סכום עתק לפלסטינים תמורת הגירה ?

אם מדובר בפלסטינים שאינם אזרחי המדינה, אז זה בהחלט פחות גזעני ממה שחשבתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
2) אהה...על 'חוק השבות' שמעת ? עד כמה שזכור לי ישראל היא מדינת הלאום היהודי ומכורח עובדה זו מתחייבת אפליה מסוימת כלפי הלא-יהודים בה.

מסכים.

ישן 30-05-2013, 00:17
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]כפי שציינתי..."

ציטוט:
זה הופך את ההצעה לפחות בעייתית מבחינה מוסרית, אך יותר בעייתית מבחינה פרקטית ומבחינת התועלות שיצמחו ממנה.

1) אני לא רואה שום מצב שבו הצעת סכום כסף לאדם תמורת מעברו לכתובת אחרת היא בעייתית מבחינה מוסרית. אדרבה, אלה שצריכים לעשות חשבון נפש הם אותם אנשים שבשם הזיות השלום שבמוחם מוכנים להנציח את המשך נחשלותם של הפלסטינים ואת ההרג והשכול בשני הצדדים.

2) אין ספק שמדובר באתגר עצום, אבל אני סבור שהתועלת שתתקבל תצדיק זאת, ובעניין זה ראה את דוגמת חברון שמצוינת בהמשך.

ציטוט:
זה ממש לא הון עתק. בהנחה שאלו שירצו להגר, יעדיפו להגר למדינות מערביות כדי להבטיח למשפחותיהם חיים טובים, הרי שבכסף הזה בקושי בונים בית נורמאלי. אני לא חושב שזה ישכנע יותר מדי אנשים.

עד כמה שידוע לי, במערב וצפון אירופה הנורמה היא מגורים בשכירות.

ציטוט:
לשלם 100,000 פעם 500,000$, זה סכום שקרוב לתקציב מדינת ישראל. אם אתה חושב שנצליח להשיג סכום כזה מתרומות של יהודי התפוצות, נראה לי שאתה קצת אופטימי.

"אם תרצו אין זו אגדה".
ציטוט:
חוץ מזה, אתה עדין נשאר אם בערך 3 מיליון פלסטינים בשטחים, אז מה בדיוק הרווח כאן?

בשביל לקבל קצת פרופורציה, בחברון גרים משהו כמו 163,000 פלסטינים.

ציטוט:
אם מדובר בפלסטינים שאינם אזרחי המדינה, אז זה בהחלט פחות גזעני ממה שחשבתי.

גם במידה והייתי כולל את הערבים אזרחי המדינה, אני לא רואה מה גזעני כאן; הרי אין בהצעה שלי שום אלמנט של כפייה, מי שרוצה יהגר, מי שלא רוצה שיישאר (רק שכאזרח מדינת הלאום היהודי הוא יצטרך להיות מודע, בנוסף לזכויותיו, גם לחובותיו).
זה נכון שיצא לי להכיר כמה ערבים שדווקא הייתי שמח אם יום אחד היינו יכולים לשבת זה בביתו של זה כמו חברים ולשתות קפה ביחד, אבל יחד עם זה אני לא משלה את עצמי שמדובר במדגם מייצג למה שרוב הערבים כאן חושבים עלי כיהודי, ולכן אני סבור שלטובת שני העמים עדיף שכמה שיותר ערבים יהגרו מכאן, ואני מדגיש פעם נוספת, מרצונם החופשי.
ישן 30-05-2013, 08:27

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]זה הופך את ההצעה לפחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
בשביל לקבל קצת פרופורציה, בחברון גרים משהו כמו 163,000 פלסטינים.

למה אתה מניח שכל אותם 100-500 אלף שיעזבו יהיו תושבי עיר אחת, ולא כמה מאות מכל עיר? זאת נשמעת לי הנחה קצת לא מבוססת.
ואפילו אם כן, אז שיחררת מערבים עיר אחד, שהיא עכשיו מובלעת בתוך שטח פלסטיני. לא שיניתי את תמונת המצ האסטרטגית כלל, וכל מה שזה עלה לך, זה כמה עשרות מיליארדי דולרים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
גם במידה והייתי כולל את הערבים אזרחי המדינה, אני לא רואה מה גזעני כאן; הרי אין בהצעה שלי שום אלמנט של כפייה, מי שרוצה יהגר, מי שלא רוצה שיישאר

חוק לא חייב להיות כופה כדי להיות גזעני.
נניח שמחר יחליטו בארה"ב שרוצים לחזור לקטע הזה של הפרדה באוטובוסים בין שחורים ללבנים, ויחוקקו חוק שאומר שכל אזרח שחור שמתחייב לשבת רק בספסל האחורי, יזכה להנחה של 50% בתחבורה הציבורית. השחורים שירצו לשבת מקדימה, עדין יוכלו לעשות זאת, במידה וישמלו 100% ממחיר הנסיעה, ולכן אין כאן כפיה, אבל בהחלט יש כאן גזענות.

ישן 30-05-2013, 09:01

אפשר לעשות את זה מספיק חכם ושפוי שזה לא יהיה מוצג כגזעני
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=liorif] בשביל לקבל קצת..."

דוגמה: ברית המועצות בשעתה, המון אזרחים רצו לברוח משם. אבל השלטונות הרשו לצאת משם רק ליהודים לנסוע לארץ ישראל. בהתחלה זה היה רק לאלו שטענו "איחוד משפחות", ואחר כך הם הסתפקו גם עם קרובי משפחה מאוד רחוקים וגם מבויימים, ואחר כך כבר לא שאלו כלל על קרובי משפחה. האם זה היה גזעני? ואם כן, האם זה היה בעד היהודים או נגד היהודים?

ובארה"ב יש גם חוקים מסויימים שמיטיבים עם אינדיאנים. ואף אחד אינו זועק שזה גזעני.

בפולניה הם העבירו חוק שמרשה לצאצאים יהודים של פולניה לחזור לפולניה ולקבל אשרחות. ובגרמניה הם נותנים אשרחות ומעניקים הטבות ליהודים שירצו להתיישב שם.

גם בישראל, יש נוהל או חוק מפורש שערבי ישראלי יכול לנסוע חופשי לרמאללה או שכם, ואילו יהודי ישראלי אינו מורשה לנסוע לשם רק ברשיון צבאי, ואם יסע ללא תיאום זאת תהיה עבירה פלילית.

על אותו משקל אפשר לעשות הלוואות בריבית סבירה עבור צעירים ערבים שיסעו ללמוד לחו"ל, ואם הם נשארים שם, אז המלגה נהפכת למענק. אפשר לנמק את זה שהצעירים שיוצאים למדינות ערב יכולים לחלוק איתם את החוויה הדמוקרטית (יחסית), והסבלנות (היחסית) שיש בישראל, ולהעניק את זה גם לכל שאר הארצות של המזרח התיכון.

אבל כמו שכתבתי למטה, הכול תלוי ברצון. אם היה רצון היו ממציאים גם נימוקים ומוצאים דרכים, ובדרכי נועם ושלום ומקובלים בעולם כולו.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 30-05-2013 בשעה 09:11.
ישן 30-05-2013, 23:42
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=liorif] בשביל לקבל קצת..."

ציטוט:
למה אתה מניח שכל אותם 100-500 אלף שיעזבו יהיו תושבי עיר אחת, ולא כמה מאות מכל עיר? זאת נשמעת לי הנחה קצת לא מבוססת.

אני לא מניח שכולם יהיו תושבי עיר אחת, אלא לשם פרופורציה הבאתי את מספר האוכלוסיה בעיר הפלסטינית הגדולה ביותר ביו"ש. ברוב הערים הפלסטיניות האחרות המספרים קטנים משמעותית.

ציטוט:
ואפילו אם כן, אז שיחררת מערבים עיר אחד, שהיא עכשיו מובלעת בתוך שטח פלסטיני. לא שיניתי את תמונת המצ האסטרטגית כלל, וכל מה שזה עלה לך, זה כמה עשרות מיליארדי דולרים...

לא שיניתי כלל ? הפחתה משמעותית במספר האנשים העוסקים בפעילות עוינת כנגד צה"ל, הפחתת הצפיפות, הגדלת זמינות המשאבים (ובכך שיפור רמת החיים הפלסטינית), כל אלה לא משנים את תמונת המצב האסטרטגית ?

ציטוט:
חוק לא חייב להיות כופה כדי להיות גזעני. נניח שמחר יחליטו בארה"ב שרוצים לחזור לקטע הזה של הפרדה באוטובוסים בין שחורים ללבנים, ויחוקקו חוק שאומר שכל אזרח שחור שמתחייב לשבת רק בספסל האחורי, יזכה להנחה של 50% בתחבורה הציבורית. השחורים שירצו לשבת מקדימה, עדין יוכלו לעשות זאת, במידה וישמלו 100% ממחיר הנסיעה, ולכן אין כאן כפיה, אבל בהחלט יש כאן גזענות.

השאלה היא מה הסיבה שעומדת מאחורי היוזמה. אם אני דוגל בהגירה ערבית משום שאני סבור שהערבי נחות ממני ולכן אינני רוצה שהוא יגור איתי באותה ארץ, אז אין ספק שמדובר בגזענות לשמה.
אבל אם אינני רוצה שהוא יגור בארץ משום שמדובר (לפחות לגבי הרוב) בגיס חמישי בפוטנציה שעלול לסכן את חיי בעתיד, אין כאן שום דבר גזעני, אלא מדובר בחשש לגיטימי ביותר המתבסס על המציאות במדינת ישראל.
ישן 31-05-2013, 00:28

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]למה אתה מניח שכל אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
אני לא מניח שכולם יהיו תושבי עיר אחת, אלא לשם פרופורציה הבאתי את מספר האוכלוסיה בעיר הפלסטינית הגדולה ביותר ביו"ש. ברוב הערים הפלסטיניות האחרות המספרים קטנים משמעותית.

כן, אבל יש שם הרבה מאוד ערים. בשורה התחתונה זה אחוז יחסית זניח מכלל האוכלוסיה, ולכן לא תהיה השפעה משמעותית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
לא שיניתי כלל ? הפחתה משמעותית במספר האנשים העוסקים בפעילות עוינת כנגד צה"ל, הפחתת הצפיפות, הגדלת זמינות המשאבים (ובכך שיפור רמת החיים הפלסטינית), כל אלה לא משנים את תמונת המצב האסטרטגית ?

סביר שלא הפחתת את מספר האנשים שעוסקים בפעילות עויינת. אלה שיעזבו לא יהיו האידיאליסטים שנמסים לשחרר את פלסתין מהכובש הציוני, אלא דווקא אלא שבסך הכל מחפשים חיים שקטים. את הקיצוניים הפעולה הזו דווקא תעודד.
ולגבי שאר הדברים - לא, שינוי של 10% אמנם אינו זניח, אך אינו מאוד משמעותי מבחינה אסטרטגית. עם קצב הילודה של הפלסטינים המספר יחזור לקדמותו תוך כמה שנים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
השאלה היא מה הסיבה שעומדת מאחורי היוזמה. אם אני דוגל בהגירה ערבית משום שאני סבור שהערבי נחות ממני ולכן אינני רוצה שהוא יגור איתי באותה ארץ, אז אין ספק שמדובר בגזענות לשמה.
אבל אם אינני רוצה שהוא יגור בארץ משום שמדובר (לפחות לגבי הרוב) בגיס חמישי בפוטנציה שעלול לסכן את חיי בעתיד, אין כאן שום דבר גזעני, אלא מדובר בחשש לגיטימי ביותר המתבסס על המציאות במדינת ישראל.

אז להגיד שהשחורים הם נחותים זו גזענות, אבל שהערבים הם בוגדים זו לא גזענות... מעניין. ולגבי זה ש"זה נכון ולכן זה לא גזעני", גם ה-KKK בטוחים שזה שהשחורים נחותים זה נכון.

ישן 31-05-2013, 14:36
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]אני לא מניח..."

ציטוט:
כן, אבל יש שם הרבה מאוד ערים. בשורה התחתונה זה אחוז יחסית זניח מכלל האוכלוסיה, ולכן לא תהיה השפעה משמעותית.

מה עם כל הכפרים שלא עוברים את ה2,000 נפש (בילעין למשל) ? זה לא משמעותי בעיניך ?

ציטוט:
סביר שלא הפחתת את מספר האנשים שעוסקים בפעילות עויינת. אלה שיעזבו לא יהיו האידיאליסטים שנמסים לשחרר את פלסתין מהכובש הציוני, אלא דווקא אלא שבסך הכל מחפשים חיים שקטים. את הקיצוניים הפעולה הזו דווקא תעודד. ולגבי שאר הדברים - לא, שינוי של 10% אמנם אינו זניח, אך אינו מאוד משמעותי מבחינה אסטרטגית. עם קצב הילודה של הפלסטינים המספר יחזור לקדמותו תוך כמה שנים.

המספר יחזור לקדמותו אבל מצד שני הצד היהודי יקבל פור דמוגרפי משמעותי ביותר.
אבל מכיוון שפה אנחנו כבר גולשים לתחום הספק היפוטתי ספק נבואי, כשלכל אחד מאיתנו יש את התסריט שלו בראש, ייתכן שלפחות את הנקודה הזו כדאי להשאיר בצד בינתיים.

ציטוט:
אז להגיד שהשחורים הם נחותים זו גזענות, אבל שהערבים הם בוגדים זו לא גזענות... מעניין. ולגבי זה ש"זה נכון ולכן זה לא גזעני", גם ה-KKK בטוחים שזה שהשחורים נחותים זה נכון.

אתה נותן לי תחושה שאני משוחח עם סקנדינבי...
שכחת לציין שרוב השחורים בארה"ב אינם שוללים את הלגיטימיות של המדינה שבה הם חיים מחד, ומאידך אינם תומכים מורלית בארגוני טרור שמטרתם המוצהרת היא להביא לחורבנה.
מציע לך לצפות בסרט "בני דודים לנשק" (http://www.bsheepfilms.com/he-il/fi...eer-got-his-gun). זה יתן לך קצת מושג על היחס של ערבי ישראל לאותו מיעוט מזערי מתוכם שהחליט להתגייס לצה"ל.
ישן 29-05-2013, 07:24

כמו שרשום בכותרת, הכול תלוי ברצון, ואם אין רצון...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=liorif] יסכים להגר..."

אם אין רצון, במיוחד שיש רצון הפוך, שום עצות לא יעזרו.

והדרך היחידה שיהיה רצון פרו-יהודי בעד ההתיישבות היהודית בארץ ישראל זו חזרה לשורשים.

ללא היהודת אין גם את הזכות על ארץ ישראל

מה המשותף בין יהודי שהגיע מפולני, מרוקו, תימן או עיראק?

השפה? במשך 2000 שנות גולה הייתה שונה בארצות שונות.

ארץ מוצא, גם זה ארצות שונות. אפילו צבע העור.

אז מה המשותף בדיוק?

רק זה שהיטלר ימח שמו וזכרו ושאר שונאי ישראל רצו להשמיד אותנו?

עם ישראל זה עם ייחודי, שרק היהדות התורה והמצוות זה מה שמחזיק אותו כעם, וזה גם מה שמגדיר אותו כעם לאורך ההיסטוריה.

אם מוחקים את הזהות היהודית, בעצם מוחקים את כל הענף עליו נשענת כל תורת הציונות.

ערבי בא לתל-אביב לחפש בחורות על שפת הים. הוא שואל במה הוא שונה מיהודי. הוא רואה כל כך הרבה אנשים שלא אכפת להם כלל מתורה ומצות וגם לא הזדהות עם העם היהודי כעם, רק לחפש בחורות על שפת הים. הערבי טוען שבזה הוא מתמחה יותר, הוא יודע לכבוש את לב הבחורה יותר טוב מהיהודי. רק מה? יש גברים יהודים שעומדים לו בדרך, אז הוא יבעוט בהם וינטרל אותם, כמו שהם עשו רחמנא ליצלן לאריק קארפ.

אם נחזור כולנו לשורשים, לתורה ומצוות, זה יוריד את מפלסי השנאה, ויביא תבונה בקרב הערבים המוסלמים שאכן ארץ ישראל שייכת לעם ישראל על פי תורת ישראל, וניתנה מה' א-לוהי ישראל.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 29-05-2013 בשעה 07:44.
ישן 02-06-2013, 08:13

לא כתבתי על מחבלים רוצחים צמאי דם, אלא על ערבים מתונים עם חברה יהודית שנדבקה להם
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז אתה טוען שאריק קרפ נרצח..."

ערבים מתונים לכאורה שגם השתלבו כאילו בחברה הישראלית,

מה היה המניע שלהם לרצוח את אריק קארפ?

המניע שלהם היה כמו שכתבתי. וזה לא קשור עם דתיותו של האיש הפרטי שהתקיפו רחמנא ליצלן, אלא באווירה הכללית.

הם חושבים שלא נותנים להם את הבנות היהודית ש"מגיעות" להם. ולמה הם חושבים שמגיע להם? כי למה? הם מפנטזים שהיהודים מקבלים את הבנות היפות ומתקשים להבין למה ליהודי מגיע ולערבי לא, ובצירוף האגרסיביות והאלימות שלהם, ושנאת ישראל התהומית המובנית בהם.

לפני המון שנים, כשהייתה הגלות האיומה של ימי הביניים, היו זמנים שהיהודים חיו בקרב עמים פרימיטיביים מאוד שהחזקים שבהם חשבו ש"מגיע להם" לבחור כל בת יהודית שהם ימצאו. מה היו עושים היהודים? היו מארסים את הבנות בגיל 5 או מייד עם הוולדה, וגם הפריטיביים של הזמנים ההם ידעו שאם אשה היא מאורסת או נשואה לא נוגעים בה. כל זה בזמנים "כתיקונם", אבל אם היה פורץ פוגרום, שום דבר כבר לא היה עוזר. זאת אומרת שיש שני מצבים: מצב של סתם שונא ישראל שפוי לכאורה בזמנים "רגילים", ומצב של שונא ישראל בעת שיש פוגרום.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 02-06-2013 בשעה 08:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:26

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר