לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2013, 21:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "שוב הדמגוגיה בגרוש הזאת , אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
ועכשיו קצת עובדות , כשהצבא נדרש השנה לקצץ לא יעזור אם תחליט לסגור את אגף השיקום ולהעביר אותו מצה"ל זה הרי תהליך שיקח יותר מחצי שנה.
לא יעזור לך לפטר את כל אנשי הקבע בקריה (זה הרי המשפט הדמגוגי שבא בדרך כלל ביחד עם אגף השיקום) נהפוך הוא לטווח הקצר תשלם יותר (פיצויים בעיקר).
מה נשאר לך (במסגרת מדינה דמוקרטית ) זה לקץ בימי מילואים (אימונים) בשעות טיסה ובימי אימונים בכלל כך אתה יכול להראות קיצוץ מידי.
זה בדיוק העניין. שמכריחים את הצבא לעבוד בצורה מטומטמת כי אומרים לו ״תקצץ, ואני רוצה לראות את זה עכשיו״ ובדיוק ההפך מהפיטורים ההמוניים - בטווח הקצר זה מראה קיצוץ; בטווח הארוך זה שורף כסף על מראית עין מטופשת. איך הצבא אמור לייצר תוכנית חומש מועילה, כשבזמן הזה יהיו לפחות 2 כנסות, 2 ממשלות (במקרה הטוב), ואינספור קומבינות ושינויים בתקציב.

כמובן שזה מקרה פרטי של העיקרון שתקציבי המדינה הם שנתיים, וזו סוגיה שכבר חורגת מנושאי הפורום.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2013, 21:51
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "שוב הדמגוגיה בגרוש הזאת , אם..."

תתפלא, אבל האמת רחוקה ממך. עלות נכה צה"ל גבוה מעלות נכה שנסמך על ביטוח לאומי. ולגבי הדמגוגיה בגרוש, כדבריך, מאז שהעליתי את זה באחד האשכולות פה, זה דווקא צבר תאוצה בעיתונות.

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3604872,00.html

"הקריטריונים הנדרשים לקבלת טיפול או קצבה מאגף השיקום מקלים משמעותית בהשוואה לקריטריונים של הביטוח הלאומי (שיעור נכות של 20% לעומת שיעור נכות של 50%), ועם זאת, היקף ההטבות והפיצויים של אגף השיקום יכול להגיע לפי ארבעה מהיקפו בביטוח הלאומי."

מניח שזה סוגר את הפינה לגבי האמירה שלך על "מעט עובדות"?

לגבי טווח זמן- לו היו מטפלים במפלצת הזאת לפני כמה שנים, היום היית קוטף את הפירות. אבל כשראשי המערכת מתנהגים כמו נציגי ועד עובדים זאת התוצאה.

וזה כמובן מבלי לגעת בעניין ההפרשות לפנסיה תקציבית, שניתן להטיל מהיום להיום, אם אתה כל כך דואג לטווחי זמן. אפשר בקלות להורות על הפרשה ממשכורת העובד כדי להקטין את הנטל על המדינה.
ישן 09-07-2013, 22:00
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "תתפלא, אבל האמת רחוקה ממך...."

הנה הדמגוגיה נמשכת , הפנסיה התקציבית כבר לא קיימת בצבא מספר שנים גדול למדי ,
היום אנשי קבע מפרישים לפנסיה צוברת , אבל למה לבלבל אותך עם העובדות.
לגבי השיקום , כל עוד השרות הוא חובה ואיש בן 18 במקום להתחיל ללמוד באוניברסטה או לרכוש מקצוע בחיים צריך ללכת לצבא ולקבל משכורת רעב המינמום שהצבא יכול לעשות בשבילו זה לטפל בו , כן גם אם הוא החליק במקלחת.
הרי אין לזה סוף , אני יכול לטעון שיש חיילים שנפצעו בתאונה בחופשה שלהם , כי היו עייפים מידי , כי הם יוצאים פעם בשבועיים ולא רוצים לבזבז שניה , אותו דבר אני יכול לטעון לגבי החלקה במקלחת (גם אני יכול להיות דמגוג בגרוש).
בשורה התחתונה , רוצה להפסיק שיקום לחיילים שנפגעו בתאונות בחופשה שלהם , תעשה להם ביטוח תאונות נורמלי (לא הציקמוק שניסו לעשות פעם בעבר) כזה שמכסה את כל המיקרים. אבל אז פתאום חיילים יהיו לך יקרים ותלונן על הביזבוז הנוראי בצבא.

אגב גם בכתבה שהבאת מדברים אך ורק להחמיר עם אנשי הקבע
ציטוט:
ל כן החליטה הוועדה כי כל פגיעה בחיילי החובה והמילואים בזמן השירות הצבאי, ואפילו בזמן חופשה ממנו, תזכה את החיילים בטיפול במסגרת האגף. זאת למעט מקרים שבהם חיילים ששהו בחופשה גרמו לעצמם נזק בעקבות התנהגות "רעה ופזיזה", כמו תאונה בשל נהיגה בשכרות

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 09-07-2013 בשעה 22:07.
ישן 09-07-2013, 22:07
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "הנה הדמגוגיה נמשכת , הפנסיה..."

אז התעלמת מכך שצדקתי לגבי עלות הנכים? הרי הטענה המקורית שלך היתה שאין הבדל בעלות. אפשר לעבור הלאה? אחלה. אין סיבה שמי שהחליק במקלחת יקבל יותר ממי שהחליק במקלחת של המפעל שלו, מכון הכושר או הבית. גם אם תנסה לטעון שההחלקה קשורה ישירות לזה שהוא עייף ממארב. פעילות מבצעית, תאונת אימונים- כן. פעולה שגרתית אחרת- לא.
וזה לא שמפקירים אותם, כן? הם יקבלו מה שמקבל כל אזרח אחר. לכן אין מה לטעון כי המינימום הוא לטפל בהם.

לגבי הפנסיה התקציבית- אנא, בפעם השניה- בדוק את עצמך לפני שאתה כותב. המעבר לצוברת רלוונטי למתחיילים בתחילת שנות ה-2000, מרבית הנטל הכספי הוא מאנשי הקבע שבתקציבית עכשיו. אתה שוב מדבר על עובדות כאילו אתה באמת בקיא בהן.
ישן 09-07-2013, 22:14
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אז התעלמת מכך שצדקתי לגבי..."

א. אני בקיא בעובדות (למרות שאני אינני פנסיונר של הצבא , הייתי בקבע די הרבה שנים).
ב. אתה לא יכול לשנות לאנשים בדיעבד את התנאים שלהם בלי לתת להם לפרוש עם פיצויים מתאימים , או לחלופין להמיר להם את כל מה שמגיע להם בפנסיה התקצבית לפנסיה צוברת על חשבון הצבא (אלה אם כן אתה חושב שהם אמורים לקבץ נדבות ביצאה לפנסיה) אחרת זה לא יעמוד בשום מבחן של בג"ץ (ויתקן אותי פסטן שבקיא בחוקים האלה הרבה יותר ממני) שוב אתה מדבר על הוצאה חד פעמית ענקית , לא אל קיצוץ
ג. גם הועדה שהבאת כדוגמא ממליצה להמשיך ולטפל באותם חיילים במסגרת השיקום הצה"לי גם אם החליקו במקלחת השינוי הייחדי הוא לגבי אנשי הקבע שאיתו אני מסכים , קבע זה לא חובה.
ישן 09-07-2013, 22:30
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
סתם הערה: למיטב זכרוני, בפנסיה תקציבית מפרישים 2% מהשכר.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "א. אני בקיא בעובדות (למרות..."

אני מעריך בזהירות שהשוואת ההפרשות (לא פגיעה בתנאים, השוואת *אחוז ההפרשות השוטף*) לאנשים 'רגילים' עם פנסיה צוברת, יכולה להצטבר על פני שירות המדינה כולו (ולא רק צה"ל) לסכום לא מבוטל.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 10-07-2013, 12:43
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
קצת סדר:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אם אני לא טועה זה לא שמפרישים..."

משנת 2004 מנכים ממשכורת של עובד עם פנסיה תקציבית 2% בחודש.
לעומת זאת, ככלל אצבע, עובד 'רגיל' מפריש 5% ממשכורתו, ועל זה המעסיק מוסיף הפרשה של 10% - 5% פנסיה ו-5% פיצויים.
נעזוב כרגע את חלק המעסיק, כי מן הסתם צריך לחשב את עלות ההפרשה כיום מול עלות ההתחייבות לפנסיה תקציבית,

אבל בעינה עומדת העובדה שעובד בפנסיה תקציבית מפריש 40% מעובד בפנסיה צוברת עם אותו שכר. אם תשנה את זה, למשל - ויש עוד כמה דברים - אתה לא תפגע בזכויות הפורשים; אתה תצמצם את החוב במשהו לפחות, על ידי ביטול הטבה שוטפת מסויימת.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-07-2013, 22:50
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "א. אני בקיא בעובדות (למרות..."

ציטוט:
אתה לא יכול לשנות לאנשים בדיעבד את התנאים שלהם בלי לתת להם לפרוש עם פיצויים מתאימים , או לחלופין להמיר להם את כל מה שמגיע להם בפנסיה התקצבית לפנסיה צוברת על חשבון הצבא (אלה אם כן אתה חושב שהם אמורים לקבץ נדבות ביצאה לפנסיה) אחרת זה לא יעמוד בשום מבחן של בג"ץ

המדינה כל הזמן משנה לאנשים את הערך של מה שהם חושבים שעומד לרשותם.
מה ההבדל העקרוני בין קצין שחתם קבע בידיעה שיצבור 3% פנסיה לשנה (נניח), ואחרי עשור מורידים לו ל-2% צבירה או מעבירים אותו לפנסיה צוברת או מטילים מס על הקצבה שלו או מבטלים למעשה את ההצמדה של הקיצבה שלו
ובין מי ששם 200,000 ש"ח על דירה או מניית טבע, ואז המדינה החליטה לשנות את המס בתחום?

זה יפגע באמון של אנשי הקבע בצבא; אבל לדעתי זה אפשרי.
ישן 10-07-2013, 10:42
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]אתה לא יכול לשנות..."

אולי זה אכזרי, אבל צה"ל צריך להטיל קיצוצי שכר על השכבה שיש לה הכי פחות סיכוי למצוא עבודה בחוץ, כלומר נגדים / קצינים / אזרחים עובדי צה"ל ותיקים בשנים האחרונות לפני פרישה. בנוסף, יש צורך בקיצוץ, לפחות זמני, בגובה הפנסיה התקציבית המשולמת לפורשים ותיקים, שגם הם לא יכולים להתפטר, לכל הפחות למקבלי פנסיה מעל תקרה מסויימת (ובאופן דומה גם לעובדי מדינה אחרים)

כל אפשרות אחרת משמעה שהדור הצעיר מסבסד את הפנסיות של הותיקים, כאשר ברור שהדור הצעיר לא יזכה לתנאים כאלו בעתיד, ובנוסף נפגעים נושאי בטחון משמעותיים (אימוני מילואים, בתור דוגמא בולטת), בעוד נושאים שאינם משפיעים ישירות על הבטחון (פנסיות לפורשים ותיקים), לא נפגעות כלל, וזה אבסורד.
ישן 12-08-2013, 12:33
  OINT OINT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
טלטלה בקורס טיס: חניכים הודחו בעקבות הקיצוץ בתקציב הביטחון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הושבתה טייסת מבצעית בגלל הקיצוץ בתקציב הביטחון"

הקיצוץ בתקציב הביטחון פוגע גם בבטן הרכה של חיל האוויר ולאחרונה מספר חניכים בקורס טיס התבשרו על הדחתם, זאת למרות שהיה להם סיכוי לסיים בהצלחה ולהפוך לטייסים. אחד החניכים: "זה נפל עליי בבום. זה היה חלום ילדות והתחושה קשה". צה"ל: "בקורס טיס בוצעו ההתאמות הנדרשות. החניכים יעברו למערכים אחרים בחיל"

הדחה כואבת מקורס טיס: אחרי שהתבשרנו על קיצוץ במספר מטוסים וסגירת טייסות בחיל האוויר, התבשרו חניכים בקורס טיס על הפסקת השתתפותם בקורס. כפי שנודע לאתר פז"ם ההדחה היא על רקע הקיצוצים בתקציב הביטחון ולדברי גורם בחיל האוויר, "גם בגלל פקק שנוצר בדרגות הסרן ורס"ן מאז שהאריכו את קורס הטיס והקבע".

"התקבלה החלטה מאוד קשה ולא פשוטה, החלום שלהם ברור לי, אבל בסופו של דבר אנחנו במערכת צבאית שיש לה את הדרישות שלה", מסר גורם באקדמיה לטיס. "חשוב להגיד שלא כל מי שהודח היה מסיים את הקורס אבל כן מאוד ייתכן שאם היינו שנה או שנתיים אחורה אותם חניכים היו מסיימים. אבל עדיין בסופו של דבר חשוב להדגיש, וזה צריך להיות ברור, שהשארנו את הטובים ביותר".

עוד מוסיף הגורם, טייס בעצמו: "הסברנו לחניכים את סיבת ההפסקה של השתתפותם ובשום שלב הם לא נשארו בערפל. כל אחד מהחניכים האלה קיבל הספר פרטני ופרטי ומי יודע אולי תהיה לחלק מהם הזדמנות לחזור בקורס הבא. מבלי להיכנס לסד"כ מהקורסים הבאים יהיו פחות חניכים ופחות מסיימים, אני מניח על פי דרישות הצבא".

מנגד, החניכים שהודחו מספרים שהרגישו שמתחמקים מהם. "זה נפל עליי בבום. אני חושב שהייתי טוב אבל לך תדע", סיפר אחד החניכים שהודחו בעקבות הקיצוץ. "למרות השיחה אני לא חשבתי ואף אחד לא אמר לי שזה בגלל הקיצוץ. אני חייב להגיד שהרגשתי שלא נוח להם והייתה סוג של התחמקות". עוד אמר החניך המודח, "ברור שזה היה חלום ילדות שלי והתחושה מאוד קשה. אני מקווה לחזור איכשהו ולסיים, דווקא שם לימדו אותי לא לוותר ולא להתייאש אז אני אדאג לזה".

זה לא נכון שהסבירו לנו שזה בגלל הקיצוץ ואם כן אז זה עוד יותר מבאס", מוסר חניך נוסף שהתבשר על הפסקת השתתפותו בקורס. "אני לא רוצה להתבכיין אחרי מה שקרה אבל אני חושב שכן הייתי מצליח לסיים. זה לא נעים אבל להגיד את האמת גם לא סוף העולם. אם אני לא מצליח לחזור לקורס אז ננסה ללכת למקום איכותי ותורם".

דבר נוסף שעלה בעקבות ההדחה המדוברת זה שבחיל האוויר נוצר פקק של דרגות זוטרות. "בעקבות הארכה של הקורס וגם שרות הקבע נוצר פקק של סרני ורבי סרנים", הסביר גורם בחיל האוויר. "מדובר בבעלי דרגות שאין להם לאן להתקדם ואני בטוח שזה גם משפיע על האדם. המצב הזה יחד עם הקיצוץ הביא להחלטה הזו שהתקבלה אחרי עבודת מטה מאוד מסודרת".

טייס ותיק: "זו טעות גדולה. אנחנו עלולים להישאר בלי טייסים"
נזכיר שבמסגרת תכנית תעוזה הוחלט על קיצוץ של ארבעה מיליארד שקלים. הקיצוץ לא פסח על החיל האסטרטגי של צה"ל, שנאלץ לסגור טייסות מטוסים ישנים ולאחד טייסות אחרות. בין הטייסות שאוחדו היו טייסות הקוברה וטייסות ההרקולס. בנוסף חיל האוויר הוציא משרות מטוסי קרב בהם 20 מטוסי F-16A אותם תנסה ישראל למכור יחד עם פלטפורמות נוספות. נראה שהקיצוץ במספר טייסי העתיד לא יהיה הבשורה האחרונה שנקבל במסגרת תכנית תעוזה של צה"ל.

טייס ותיק בחיל האוויר שמשרת כיום בתפקיד מטה ביקש להזהיר מפני המהלך. הוא הסביר כי "לוקח זמן להכשיר טייס. אז עכשיו יש קיצוץ אבל בשנים הקרובות ייכנסו לחיל מספר פלטפורמות חדשות וצוות אוויר לא בונים ביום אחד. כל המהלך הזה זה טעות אחד גדולה ואתה יודע מה, אני לא בטוח שבאמת הייתה חשיבה עמוקה ומסודרת לפני ההחלטה. ה F-35 צריך להגיע, מטוסי תובלה חדשים והמטוס-מסוק (ה-V-22, ש.ל.). מי שיטיס אותם יהיו טייסים ותיקים אבל מי יהיה בטייסות מהם יבואו אותם אלה שיעברו הסבה? במידה, וזה אולי, אבל במידה ויהיו חסרים טייסים אז זה יהיה לשנים ארוכות כי טייס צריך לעבור לא מעט הכשרות עד שהוא הופך מבצעי".

תגובת דובר צה"ל: "בעקבות היערכות לתכנית הרב שנתית "תעוזה", ממנה נגזרו התאמות נדרשות בהיקפי כוח אדם בחיל, גם בקורס הטיס בוצעו ההתאמות הנדרשות שכללו צמצום במספר החניכים והסתה של חלקם למערכים אחרים בחיל".

http://www.mako.co.il/pzm-soldiers/...73fe6041006.htm
ישן 25-04-2014, 15:07
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
סגירת חטיבת יפתח - כתבה מבמחנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הושבתה טייסת מבצעית בגלל הקיצוץ בתקציב הביטחון"

על פי מתווה התוכנית שהוכרזה בזמנו נסגרו עד כה

1. לפחות 4 חטיבות שריון מילואים ובהן מחץ ויפתח המוזכרות לעיל, חטיבה 600 וכן חטיבה 27 (שוב באותה כתבה).

2. אגד תותחנים נגררים מילואים בפד"ם

3. לפחות 3 טייסות מבצעיות בח"א (

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן., ניצים וקרנף) וכן לצמצום בקורס טיס

2. לפחות 2 ספינות טילים (נצחון ועצמאות)

כמו כן מתבצע קיטון משמעותי בסד"כ חש"ן סדיר.

מאידך הגידול הצפוי בהיקפי הגיוס של חרדים , נשים וערבים נוצרים וכן עיבוי הכוחות בגבול סוריה ומצרים מביא דווקא לפתיחת מסגרות סדירות חדשות ברמה הפלוגתית והגדודית. גם קליטת אמל"ח חדש בח"א (שמשון, אדיר, שרביט קסמים ועוד) תביא לפתיחת מסגרות נוספות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 25-04-2014 בשעה 15:09.
ישן 26-05-2014, 16:47

"כל שקל שתוסיף לתקציב הביטחון זה כמו לשפוך מים"

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3632020,00.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.calcalist.co.il/PicServer2/20122005/420026/infoL.jpg]

כחבר ועדת החוץ והביטחון והוועדה המשותפת לוועדת הכספים ולוועדת החוץ והביטחון, שמאשרת את תקציב הביטחון בכנסת, שלח מכיר את המספרים שאינם חשופים לציבור הרחב. "הדבר העיקרי שהוביל לקריסה במערכת הביטחון הוא תנועת המספריים. בקרוב יותר מ־55% מתקציב הביטחון בכלל לא ילכו לביטחון, אלא לענייני כוח אדם - שכר, פנסיות, שיקום, מילואים וכיוצא באלה. רק 45% יוקדשו לקיום הצבא ולהתעצמות. ותנועת המספריים הזו רק מחריפה. לפני חמש שנים היינו ביחס הפוך בדיוק. ומה שהציבור לא יודע הוא שגם בתוך תקציב צה"ל עצמו, יותר ממחצית מהתקציב מוקדשת לעלות השכר. לכן כל מיליארד נוסף שתשפוך לתוך תקציב הביטחון, זה כאילו שפכת מים לאדמה. אם לא תעשה שינוי מבני ומהותי בתקציב הביטחון, כל הכסף שתוסיף לא יועיל לקיום צה"ל ולהתעצמותו", הוא אומר.
ישן 26-05-2014, 16:51

מתקוטטים על גב המשרתים

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000940689

7.4 מיליארד שקל זה תקציב הגמלאות ("פנסיה תקציבית") ששילם הצבא ב-2014 לגימלאיו, כולל גמלאי משרד הביטחון. התקציב הזה הולך וגדל מדי שנה ומכביד על שאר רכיבי התקציב. שימו לב: ב-2009 היה תקציב הגמלאות 8.4% בלבד מהתקציב וב-2014 הוא כבר צמח ל-12.7%. והוא ימשיך לצמוח מדי שנה. רק ב-2010 הוא עמד על כ-5 מיליארד ש' והצמיחה שלו לא תלויה בצבא, אלא היא תוצאה של הסכמים חתומים, הן על הפנסיה והן על הצמדתה. כלומר, אין ברירה, צריך לשלם.

הפנסיה התקציבית כיכבה בטור הזה לא מעט, ונדמה לנו שכבר כולם מסכימים, אפילו בצבא ובוודאי באוצר, שצריך לטפל בה. אבל צריך לטפל בה בחוכמה ולא לחתוך אותה באופן רוחבי. תתפלאו, אפילו בצבא מוכנים לקצץ בתנאי השכר ובתנאי הפנסיות של העשירונים העליונים בו, בתנאי שזה יהיה גורף ויכלול את כל הסקטור הציבורי. העובדה שיש מערך עורפי שפרש בגיל 46 מהצבא ויקבל עד סוף ימיו פנסיה מהמדינה איננה הגיוני ואיננה הוגנת. ללוחמים מגיע הכול, אבל לא לאלה ששירתו ככלכלנים או כבעלי מקצוע אחרים ויוצאים לאזרחות עם פנסיה יפה לכל החיים וגם עם אופציה להמשיך לעבוד.

פנסיית גישור פנסיית גישור היא חלק מהדיל בין האוצר למשרד הביטחון בעקבות המעבר לפנסיה צוברת בצבא מתחילת 2004. בהסכם נקבע שמשרתי הקבע שחוסכים לעת זקנה באמצעות פנסיה צוברת (אגב, קרן הפנסיה של הראל נבחרה לנהל את כספיהם של המשרתים בצבא בדמי ניהול אפסיים, והחברה מאפשרת לעצמה דמי ניהול כאלה כי היא בונה מאוד על מה שהיא תוכל לעשות עם עשרות אלפי המשרתים עם פרישתם) ייהנו מפנסיית גישור תקציבית מרגע פרישתם בפועל משירות הקבע ועד גיל הפרישה בהתאם לכללי קרן הפנסיה (67 לגברים). כזכור, גיל הפרישה בצבא עומד בממוצע על 46, ובהתאם לסיכום עם האוצר, הגיל הזה יעלה ב-2030 ל-50 בממוצע. כלומר, מה שקורה בפועל הוא שיש פה סוג של פנסיה תקציבית בתחפושת.

משרתי הקבע החדשים יכולים לפרוש בגיל 50 ולקבל "פנסיית גישור" מתקציב המדינה עד לגיל הפרישה הרשמי ורק אז לקבל פנסיה מהקרן. בפועל, משרת הקבע ה"חדש" נהנה מפנסיה שממומנת מתקציב המדינה למשך 17 שנים, אף שהוא חוסך באמצעות פנסיה צוברת - דיל שלא קיים באף סקטור במשק, לא ציבורי ובוודאי לא פרטי. נכון שפנסיית הגישור אינה דומה לפנסיה התקציבית כי היא מחושבת בהתאם לגובה הפנסיה הצפויה להתקבל מקרן הפנסיה בגיל הפר ישה (כלומר, לא על בסיס השכר האחרון ובכפוף לתנודות השוק), אבל זו עדיין פנסיה יפה שיושבת כולה על תקציב המדינה.

5.0 מיליארד שקל - זה תקציב אגף השיקום במשרד הביטחון, והתקציב הזה גדל מרמה של כ-2.3 מיליארד שקל ב-94' לרמתו הנוכחית. התקציב הזה, שיושב על משרד הביטחון, כולל גם מוסדות אחרים. לבד מחיילי החובה, המילואים ומשרתי הקבע, הוא משרת את השב"ס, המוסד, השב"כ, משטרת ישראל, מג"ב, שוחרים, משמר הכנסת, לוחמי צד"ל, נפגעי טרור בשליחות המדינה ונפגעי המתחרות שלחמו לעצמאות המדינה. כלומר, הצבא צודק בטענה שחלק מסעיפי ההוצאה הללו אינם שייכים בכלל לו.
ישן 26-05-2014, 16:56

תא"ל עמינח: "צריך להוסיף לתקציב הביטחון 10 מיליארד שקל

היועץ הכספי לרמטכ"ל מדבר לראשונה על הפנסיה התקציבית ("המעבר לפנסיה צוברת עולה מאות מיליונים בשנה"), על גיוס חרדים ועל אשתו, מנכ"לית בנק לאומי ("אנחנו עובדים קשה במשך השבוע ומבלים המון בסופ"ש")

http://www.globes.co.il/news/articl...917099&fid=3729

"בתפקיד הזה אני דווקא חובש שלושה כובעים: פעם זה היה שניים, אך קודמי החרוץ והחכם, תא"ל (במיל') מהרן פרוזנפר, דאג להוסיף לי עוד אחד - ראש המערך התקציבי של הצבא, שבמסגרתו אני גם אחראי ליותר מ-500 קציני התקציבים ביחידות השונות. זה כמו להיות קצין חיל ראשי: להיות אחראי לקריירה של אותם קצינים, לראיין אותם, לשבץ ולנייד אותם בין היחידות השונות וגם להביט קדימה כדי לבנות את היועכ"ל שיישב כאן בעוד 15 שנה, כדי שלא יצטרכו, שוב, להביא מישהו מבחוץ".

"כיועץ כספי לרמטכ"ל אני בעצם עובד מול הרמטכ"ל, יושב איתו ומייעץ לו, יושב בפורום מטכ"ל, מבין את הצרכים של הצבא ומכיר את התהליכים שנעשים בו. כראש אגף התקציבים במשרד הביטחון, הפעילות שלי מופנית יותר החוצה: זה לשבת בוועדת החוץ והביטחון ובוועדת הכספים של הכנסת, בקבינט, בממשלה".

אף שתא"ל עמינח הוא היועכ"ל וראש את"ק הראשון שבא לתפקיד מחוץ למערכת הצבאית, הדרגות שלו לגמרי אמיתיות, כלומר לא דרגות ייצוג. מאז 1982, כשסיים את שירותו הצבאי, הקפיד לציית לצווי המילואים שקיבל. היו תקופות שעשה גם כ-100 ימי מילואים בשנה. בשירות המילואים הגיע לדרגת אלוף משנה, בתפקידיו האחרונים היה מפקד נפה בפיקוד העורף. "אף תפקיד במילואים שעשיתי לא היה ביחידה הזאת, של היועכ"ל", הוא אומר, "לא ידעתי שיש בכלל חיה כזאת. גיליתי שהיא קיימת רק כשפנו אליי והציעו לי לפקד על היחידה. אודי שני, מנכ"ל משרד הביטחון אז, התחיל להסביר לי על התפקיד. אחד הדברים שהוא אמר באופן מאוד ברור ומאוד חד זה שמערכות היחסים בין משרדי הביטחון והאוצר היו במשך תקופות ארוכות לא טובות בלשון המעטה ושיש בעיית אמון. הוא חשב שנכון לטפל במערכות היחסים האלה ולשקם אותן".

עמינח לא מראה כעס ותמיהה אבל זה בהחלט ישנו. "ספינה של חיל הים שעושה פעילות מבצעית מול חופי מדינת אויב - משרד הביטחון משלם בלו על הדלק שלה. בזמן שאוניות אחרות פטורות מתשלום מס - אנחנו משלמים. עוד מיליארד שקל ויותר יחזרו למדינה כמע"מ על רכש שאנחנו עושים בדולר סיוע. למה? ככה. כי משרד האוצר קבע מראש מה שער הדולר, על בסיס הערכה של 4.4 שקל. אם הוא פוגע אז הוא פוגע. ואם לא...".

- שער דולר של 4.4 לשקל? זה לא קרה כבר שנים.

"כן, כך זה מופיע בספר התקציב של החשבת הכללית. שער הדולר התקציבי הרשום הוא 4.4 לשקל, בזמן שהוא למעשה 3.4 לשקל. אז לי זה עולה בשנה 1.1 מיליארד שקל".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.globes.co.il/Images/NewGlobes/Misc_2/2014/tak-550.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.globes.co.il/Images/NewGlobes/Misc_2/2014/miv-550.2014213T152930.jpg]
ישן 26-05-2014, 16:57

עוד השנה: תקציב הביטחון צפוי לתפוח ליותר מ-60 מיליארד שקל

בניגוד לכל המשרדים האחרים, משרד הביטחון שומר לעצמו את התמורה ממכירות ציוד, קרקעות או תדרים שהיו שייכים למדינה - ומקבל גם הרשאה להתחייב להוצאות עתידיות בסכום עתק של 32 מיליארד שקל בשנה

http://www.themarker.com/news/1.2045255

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.themarker.com/polopoly_fs/1.2045256.1371096143!/image/2366146936.jpg]

4. הסיוע האמריקאי - הוצאה מותנית

בתקציב הביטחון כלולים כספי הסיוע האמריקאי השנתי הקבוע לישראל, בסך 2.94 מיליארד דולר ב–2013 ‏(12.64 מיליארד שקל‏) ו–3.1 מיליארד דולר ב–2014 ‏(13.35 מיליארד שקל‏). ישראל מחויבת, לפי ההסכמים שלה עם ארה"ב, להוציא 73.7% מהסיוע האמריקאי בארה"ב. בנוסף לסכום הסיוע הביטחוני השנתי הקבוע, ארה"ב מעבירה לישראל כספי סיוע ביטחוני אד־הוק לפיתוח והצטיידות בפרויקטים ייעודיים שונים, בעיקר בתחום ההגנה האקטיבית ‏(חץ, כיפת ברזל וכדומה‏). הסיוע האמריקאי הייעודי נכלל במסגרת ההוצאה המותנית בהכנסה - 480 מיליון דולר השנה ו–489 מיליון דולר בשנה הבאה.
ישן 01-06-2014, 20:26

קרב התקציב ממריא: טיסות אימון מקורקעות

המלחמה על תקציב הביטחון עולה לשמיים: מהבוקר יקורקעו רוב טיסות האימון. השר שטייניץ האשים את מערכת הביטחון בתרגילים "לא קבילים". מקורבי יעלון: "שיבדוק את הנסיעות שלו לחו"ל". בבסיסי האימונים כבר שואלים מה יעשו מאות חיילים וקצינים בסדיר ובקבע ללא תעסוקה?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4525426,00.html

מעדויות של חיילים שמשרתים במרכז האימונים הלאומי בצאלים, עולה כי הבסיס הענק ושטחי האש שלו נותרו נטושים ברוב חלקיהם. "הבסיס רגיל לתת כל שבוע שירות ומעטפת לאלפי חיילי מילואים שמגיעים להתאמן, אבל עכשיו אין את מי להדריך ולמי להעניק חניכה. התחושה היא של עוצר אימונים", סיפר ל-ynet קצין שמשרת בבסיס שנחשב לבסיס האימונים המרכזי של מערך המילואים. "יש עדיין בבסיס, בעיקר בשוליים שלו, יחידות סדירות שמתאמנות. ביום כמו חמישי היית רגיל לראות מאות חיילי מילואים חוזרים מאובקים מהשטח, מצחצחים את הנשקים והמקלעים לפני ההזדכות בנשקייה ויוצאים הביתה. היום כמעט ולא תראה תמונה כזו בבסיס", סיפר הקצין. לא מן הנמנע שתמונה דומה תעלה גם בבסיסים נוספים שמשרתים לרוב חיילי מילואים, כמו בשלושת בסיסי האימונים הפיקודיים באליקים, בחבל לכיש ובבסיס הסמוך לצאלים.

ללא קשר לנאמר לעיל הרי שעצם סגירת שווה ערך לשתי אוגדות על ארבעת חטיבות השריון שלהן, שני אגדי הארטילריה, שני אגדי התחזוקה שלהם ויחידות כפיפות אחרות (סה"כ כ 25~ גדודים מסוגים שונים) בתוך חודשים ספורים אמורה להוביל בין כה וכה לצמצום משמעותי בנפח הפעילות התומכת במל"י וביתר הבסיסים.
ישן 26-03-2015, 18:43
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14

1000 אנשי קבע = 200 מש"ח בשנה נראה לי קצת נמוך - עלות מעביד של 200 אש"ח בשנה - 16,500 ש"ח ~ 12 אש"ח ברוטו שכר , בלי לקחת בחשבון מרכיבי עלות נוספים:

1. שירותי בריאות רחבים
2. פנסיית גישור עד גיל 67
3. לימודים ע"ח הצבא
4רכב

אומנם לא לכולם יש רכב או יוצאים ללימודים אך מדובר בממוצע אנשי קבע.

פיטורים של אנשי קבע הם לא פיטורים , הם העברת כ"א מלייצר ביטחון שזה תרומה 0 בתל"ג לייצור מוצרים / שרותים שתורמים לתל"ג .

לא צריך להתרגש מזה שפה ושם מפטרים פועלים ויש קצת הפגנות - הם עושים מה שצריך ואנחנו רואים זאת בטלויזיה כי אין חדשות מעניינות יותר...
האמת היא שהאבטלה בישראל נמוכה מאוד - 5.3% - זה אומר שכל מי שרוצה לעבוד - ימצא עבודה.

הקיצוץ של 2000 אנשי הקבע הבאים צריך לבוא מהמטות המנופחים ע"י איחוד פונקציות וקיצוץ אמיתי בשכבות הגבוהות של הצבא - מרמת הסא"ל עד אלוף. לתת לקצינים להשתחרר ולבטל תקני מטה באגרסיביות.
ישן 30-03-2015, 08:51
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי asafk.asafk שמתחילה ב "[QUOTE=tby] 1 פיטורים של..."

"אני אזכור לנחם בזה כמה נגדים שגרים בפריפריה והמקצועות שלהם לא נדרשים לחלוטין באזרחות"

באמת נגדים מאוד מסכנים. מה בדיוק הם עשו בצבא והמקצוע לא נדרש לחלוטין באזרחות? רס"ר משמעת? - בענף המלונאות משוועים לכ"א שיודע לשמור על סדר ומשמעת.

יש דבר כזה באזרחות שנקרא - הסבה / הכשרה מקצועית - ויש שורה של עיסוקים שיש בהם הרבה מה לעשות - ובצה"ל יש מחלקת פרישה שמתמחה בנושא.

הנקודה הנוספת היא "גרים הפריפריה" - אם אין עבודה ליד הבית - לפעמים צריך לעבור דירה או לעלות על הרכב ולנסוע גם שעה לעבודה - דווקא "במרכז" זה עניין מקובל.

אני מבין בהחלט שנגדים אלו היו מעדיפים להישאר בצבא ליד הבית עד גיל 45 ואח"כ לקבל פנסיה לכל החיים - השאלה היא מי בדיוק יממן את זה? הזקנה ששוכבת במסדרון בבית חולים או אני ואתה שמשלמים מיסוי רכב אבסורדי ?

מקצצים אנשי קבע צעירים בני 32-25 שרק התחילו את חייהם המקצועיים - הם יגלו שבאזרחות יותר קשה מאשר בצבא ולמרות כל הקיטורים - מצבא מרוויחים בכלל לא רע - והם יסתגלו.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 30-03-2015 בשעה 08:54.
ישן 31-03-2015, 18:38
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב ""אני אזכור לנחם בזה כמה נגדים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby
באמת נגדים מאוד מסכנים. מה בדיוק הם עשו בצבא והמקצוע לא נדרש לחלוטין באזרחות? רס"ר משמעת? - .

נגיד... מכונאי טנקים. או אחראי הח"י, אתה יודע, מהמקצועות היותר אפורים, משעממים, מקצועיים ומאוד ממוקדים מצד אחד, אבל לחלוטין חסרי דרישה באזרחות מצד שני.
אחד כזה, שגר, נגיד, באופקים - יעשה הסבה מקצועית ויתחיל לעבוד בעבודה אחרת... איפה?
לא שאני אומר שהם מסכנים וצריכים ליילל. אבל כשזה אחד או שניים שמשתחררים ומתחרים על מעט מקומות העבודה הפנויים, זה דבר אחד. כשמדובר על כמה אלפים בשנה, מתחרים על אותם מקומות עבודה - זה כבר דבר אחר.
ולא, אני לא טוען שצריך להשאיר את מי שאין לו מה לעשות. רק מבקש שכל מי שמזיל דמעות תנין על 100 מפוטרים ממפעל זה או אחר, לא יהיה צבוע כשהוא צוהל צהלות שמחה על 2000 מפוטרים.

אסף.

ישן 27-04-2015, 08:34

גיא צור לכלכליסט: המצאנו פטנט איך לפרוס את הכסף עד אינסוף

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3657681,00.html

איך אייזנקוט מבטיח להפוך את האקסיומה של קודמיו ולקיים אימונים גם כשיש קיצוץ תקציבי?

ציטוט:
אבל אז הוא מגיע לפאנץ' ליין המהמם - המיליארדים שהוזרמו לתקציב הביטחון בסוף השנה שעברה לכיסוי עלויות צוק איתן לא רק כיסו את עלויות המלחמה, כי צה"ל השתמש בכסף הזה למטרות נוספות, תוך כדי שהוא פשוט פורס אותו. בעצם, הכסף הזה שהיה אמור לממן את עלויות המלחמה נתן לצה"ל אורך נשימה תקציבי גם לשנה הזו: "ב־2014 לא היתה לנו שום דלתא (מרווח) תקציבית. אבל אז היה צוק איתן. אירוע שעלה המון כסף, ויצר מצב שהיינו צריכים לקבל כסף גדול בשביל לחדש מלאים ולקנות אמל"ח שהבנו שחסר לנו. וכשאתה מקבל כסף, זה נותן לך עוד קצת נשימה. כשאתה מקבל כסף לתחמושת, אתה יכול לפרוס חלק מהתשלומים. זה פטנט שהמצאנו שהוא ממש שיא גינס. איך פורסים את המימון עד אינסוף בשביל לקיים את הצבא בשוטף".

אם אני מבין נכון, צה"ל אמר לממשלה שהוא חייב לחדש תחמושת ב- X ש"ח מיד; ואז הוא פשוט החליט שאת התחמושת הזו הוא יקנה בפועל ב- 5 שנים (נניח), בכל שנה X/5, כשגם הם בחוזים שנחתמים בסוף השנה אם הכסף לא נלקח תו"כ השנה לאימונים.

אם זה כך, זה לא "שיא גינס" ולא "פטנט" אלא מעילה.
ישן 02-05-2015, 20:07

דה מרקר: קצין תקציבים בצבא: "רק חיפשנו איפה לדחוף את הכסף"
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "גיא צור לכלכליסט: המצאנו פטנט איך לפרוס את הכסף עד אינסוף"

http://www.themarker.com/news/1.2626795

גיא רולניק מצטט "פוסט בפייסבוק של קצין תקציבים":

ציטוט:
הראיון הזה מלא בזחיחות מעוררת בחילה של הקצין, שמנסה לדחוף שוב את אותם שקרים ואיומים על כך שאם לא ניתן לצבא עוד ועוד מיליארדים, הוא ייאלץ בלית ברירה להרוג חיילים. ככה זה, לא תשלמו, תקברו.

"בעקיפין כמובן, בגלל שאין כסף נהיה חייבים לשלוח שוב חיילים בקופסת שימורים לתוך עזה, אבל הסאבטקסט ברור.

"אבל בין כל האיומים הרגילים, הוא מדבר על כך שהתקציב שצה"ל דרש עבור צוק איתן משמש גם לקיום השוטף של צה"ל. את שאול אמסטרדמסקי זה הפתיע, אותי פחות...

"בתור קצין תקציבים, מלחמות, מבצעים, אירועים מיוחדים, היו הדרך שלנו לסגור את פערי התקציב ואפילו לשמור רזרבות לשנים הבאות.
"בהתנתקות לדוגמא, צה"ל הצליח לסחוט כל כך הרבה כסף מהמדינה, שכבר ביולי סגרנו את כל החוזים שלנו קדימה ורק חיפשנו איפה לדחוף את הכסף שנשאר. כל מיני פרויקטים שלא אושרו בעבר, בניית אודיטוריומים, חדרי כושר, משרדים, כל דבר שדורש כסף והרבה ממנו.

"קשה לי להסביר את ההתרגשות שהיה אפשר לחוש במסדרונות מחלקת התקציב, בכל פעם שהתחיל אירוע שכזה. טפטוף קל של קסאמים, גרם לכולם לעלות על מדי ב' ולהוציא מהבוידעם את המצגות והקבצים שמראים, בניפוח חסר פרופורציות, כמה כסף הוצאנו כבר על המבצע הזה, שאנחנו דורשים שיוחזר בהקדם, אחרת צה"ל קורס.

"על כל עשרה חיילים ששמו לשמור על עמדה, דרשנו תקציב עבור המדים שלהם, האוכל, התחמושת שהם עשויים להשתמש בה, ציוד לחימה כבד, פחת על טנקים שאולי יוצאו מהמחסן, זקיפת זכויות לפנסיה של החיילים האלה על היום הזה וכל דבר שאפשר לכתוב במצגת עם מספר לידו. נכון, הצבא אמור לממן את הקיום השוטף של החיילים האלה מהתקציב שלו, כי אם לא היה מבצע הם היו אוכלים בכל מקרה, אבל עובדות זה לבוגדים שמסיתים נגד צה"ל והמדינה.

"לפעמים הרגשתי שהפיקוד הבכיר כל כך התרגש מהררי הכסף שצפויים להגיע, שהייתה לי תחושה, חס וחלילה זו רק תחושה כמובן, שאולי הם קצת דחפו להסלמה. רק תחושה...״.

קיום פעילות שוטפת/התעצמות על חשבון פעילות מבצעית זו פרקטיקה שאני מכיר בדרג נמוך (פלוגה שמדווחת על צריכת תחמושת אדירה בהיתקלות ואז יורדת לאימון עם מלאי גדול שצץ משום מקום, יחידה מיוחדת שמקבלת אישור מיוחד למשוך ציוד כראות עיניה למבצע דחוף בקיץ ולוקחת מהמחסן שרשראות שלג). אני לא יודע אם להיות מופתע או לא מכך שזו הנורמה גם בין צה"ל לאוצר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר