לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2011, 22:41
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
סקר ערוץ 2: 39 מנדטים צפים, ליכוד 22, קדימה 14, עבודה 11, מרצ 4

http://digital-edition.israelhayom....F2011%2F08%2F05

סקר של הליכוד שמפורסם בישראל היום:

ליכוד 32, קדימה 22, ליברמן 16, עבודה 11, מרצ 6

* תוצאות הסקר די דומות לאלה של ערוץ 2 מתוך הנחה שהסוקרים חילקו את 'הקולות הצפים' בין המפלגות עפ"י התמיכה היחסית בהן.

54% רואים בנתניהו את המנהיג המיטבי, 25% לא הביעו דעה, 21% רואים מנהיג טוב יותר.

כמובן שאלו בסה"כ סקרים ואחד מהם של הליכוד ומקום הפרסום הוא ישראל היום שמקורב לליכוד ולא גלובס, ידיעות, הארץ, מעריב, ערוץ 2 או ערוץ 10 שמקורבים למפלגות אחרות.

ובכל זאת - הסקרים מעוררים תמיהה. מדוע שקמפיין שלילי ועבודת תעמולה כה נרחבת במשך שבועיים יצרו החלשות של מי שאינו במרכז הבקורת ואף תכנן להבנות ממנה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2011, 01:20
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אין כאן שום דרמה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני מבין שאין לך תשובה לטענה..."

הדעה הזו שלי, שאנשי הימין בפורום הזה הם קיצוניים מדי ושמרבית החברים פה רואים במאבק הזה כמאבק שאינו צודק וכל כולו פוליטי זו דעה שרווחת בין גולשי האתר. שמעתי את זה לא פעם ולא פעמיים.

אני מציע לכל בר דעת, להסתכל באשכולות הראשונים בפורום הזה, לתגובות, להשמצות, לטענות שהממשלה הזו עושה מעל ומעבר ושכל המאבק הזה הוא פוליטי, כל אותם אשכולות מהשבוע הראשון למאבק ולראות מה אמרו אז כל אותם יפי נפש בפורום שעתה טוענים שאף אחד לא אמר שהמאבק הוא פוליטי ואף אחד לא חושב שהמאבק לא צודק.

אפשר להתחיל לקרוא מכאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=546529

או מכאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=546500

ואפשר גם לנסות מכאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=546797
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-08-2011, 01:54
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בקיצור מי שלא חושב כמוך הוא..."

ביקשת? קיבלת:

דוגמא אחת:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...797#post4048507

ציטוט:

לא רק תומכת אלא מארגנת ומממנת

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אהההה זהו!!!!! אם היא תומכת זה ישר פוסל את כווווווווולם!!!!"
וזה לא פוסל את האנשים שהצטרפו למחאה כי חשבו שהיא עוסקת במחירי הדיור, זה רק מסביר למה למחאה אין מטרות שקשורות למחירי הדיור , למה יש לה תוצאות אלימות, מהי מטרתה האמיתית (הפלת הממשלה) ולמה כדאי להתנתק ממנה ולפעול בנפרד.

דוגמא נוספת:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=547505#post4056647

ציטוט:

להפיל ממשלה? אבל זה הרי 'לא מאבק פוליטי'

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "דמגוגיה בגרוש"
רק כזה שממומן קצת ע"י קדימה ומנוהל קצת ע,י רשת של פעילי חד"ש ואנרכיסטים בשגרה וממונף קצת ע"י טייקונים בעלי עיתונים...

ואם נודה על האמת - הרי שמלכתחילה גם אתה וגם הם לא רציתם את הממשלה הזו. ואם ננבור עוד קצת באמת הרי ש'הדיור' דגל ה'מאבק' הזה הוא בדיוק מתנת הממשלה שאותה אתה רוצה להביא במקום הנוכחית. ודווקא אותו ביבי נורא יחד עם נגידו החלו לדחוף להגדלת היצע וצמצום ביקוש ע"י משקיעים - הרבה טרם היום בו נתקבלה ההחלטה לצאת ל'מאבק' חברתי בחסות אלה מהצד השמאלי/שמאלי קיצון של המפה. אותם אלה ש'החברה' מענינת את קצה אגודלם אבל למרבה צערם האג'נדה המדינית בטחונית שלהם וגם מסעות השיווק הקודמים שלהם ['שחרר מחבל ויאהבוך בתבל' 'מסודן לגוש דן' 'שנא מתנחל והאשם חרדי ותחשב צודק באופן מיידי' ]לא הצליחו לחדור את דעת הקהל.

ודוגמא שלישית:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...534#post4043944

ציטוט:
מה שהם רוצים זה להפיל את הממשלה, וכל האמצעים כשרים- החל מהשריפה בכרמל, דרך הקוטג' וכלה בדיור

לילה טוב
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-08-2011, 10:32

לא.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "זה לא הבעיה"

[1] לא. כי הענות לדרישות האנרכיסטים ותמימיהם והתערבות יתרה של המדינה בשוק החופשי תערער את היציבות הכלכלית במדינה בתקופה הסוערת הזו בעולם ותביא לאינפלציה בארצנו ולעליית מיסים ישירים ובטווח הרחוק שוב לעליית מיסים עקיפים

[2] לא. כי במצוקת דיור החלו הממשלה והנגיד לטפל עוד לפני שהחבר'ה קיבלו דף הוראות ממי שנותן גם דפי הוראות לעדאללה ולשת"יל. תוצאות בבניה אין כאן ועכשיו כי הזנחת בנייה של 6 שנים אי אפשר לתקן ברגע. אובר-שוטינג של בניה תפגע במשק ולא רק בבנקים למשכנתאות ובניה ציבורית היא מתכון לאסון סלאמסי ולפרזיטים שיתנחלו בדירות הללו בדיוק כשהילד שלך יגיע לגיל האוניברסיטה

[3] לא. כי 'המאבק' הינו פוליטי ומטרתו לערער יציבות ממשלה שאני תומך במדיניותה הבטחוני-מדינית והפעלת לחץ על רכיביה ע"י גיוס במרמה של ציבור מצביעים מרכזי ושימוש בו לבטוי מסריהם של קיצוניים ומאוסים.

[4] לא. כי מאחרי המאבק טייקונים שרואים רק רווחים וכשהם יגזרו את הקופון שלהם ממי שינסו להביא לשלטון - אני אשלם את המחיר

[5] לא. כי כשכלב השמירה של הדמוקרטיה מעביר את המפתחות לידי טיפוסים כחגי מטר ובמקום תחקירים ודיווח יש תעמולה ושיתוף פעולה עם שקרים גלויים - אני רואה סכנה לאחד מצדדיה החשובים של דמוקרטיה ומתרחק משם

עניתי לך גם למטה.

מה יקרה עכשיו? הפוליטבירו יעניש אותי או שתתארגן עצומה בפייסבוק להחרימני ואתה תצדד בה?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-08-2011 בשעה 10:56.
ישן 06-08-2011, 07:28

בודאי שאנשי הפורום הם קיצוניים. לא רק שהם 'קיצוניים' הם גם 'מסיתים' ו'מתלהמים'
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אין כאן שום דרמה"

ורק סגמני שיוצא אחרי מובילי המאבק סתיו שפיר, דפני ניפ, חגי מטר, בשור, ברדה והפוליטיקאים הבלתי שנויים במחלוקת חנין ומרזל - הוא אדם מתון. לא כזה שחוסם צמתים, מקבל איומי החרמה על אנשים שמעזים לומר בראיון רדיו משהו שאינו תואם לרוח חד"ש השולטת ברוטשילד, מקבל הטפה של שחקנים כלפי קהלם השבוי ששילם בעבור משהו אחר, אינו בוחל בשימוש בכספי חוץ כדי ליצור פוטש תקשורתי מתואם, מיתמם במשך שבועיים לגבי מימון ותאום הקמפיין ומתעלם מים הדגלים האדומים וגם דגלי אש"פ שמופיעים בתמונות בעיתונים ומה שהם מסמלים.

בודאי שאנו קיצוניים. הרי אנו רצחנו את רבין משיח צדקנו הסוציאליסט הצנוע ששנא טייקונים ובזמנו המשכורות היו גבוהות פי 10, קוטג' חולק חינם ודירות נמכרו במרכול. קיצוניים שלא כמוך שנושא את תפילת 'איכסא ביבי' שלוש פעמים ביום בין העלאת אשכול ממוחזר לרעהו. 'קיצוניים', שלא כמוך שנצמד ל3% 'האיכותיים' שלא שמים עליך קצוץ ושוכח כי בתור בוגר אריאל אתה אפילו פסול חיתון במחוזותיהם.

מזה שבועיים אתה מעלה באובססיביות אשכולות מעיתונות מגוייסת ומקבל תשובות מסודרות. ממאיר, משרוקי, מבני, ממני, מאורי ומהברווז. אני יכול לדבר בשם עצמי אבל מניח שכולנו מקדישים זמן כדי לענות לך לא מתוך הערכה לתוכן האינטלקטואלי המובא ברשימות 'איכסה ביבי בא לי קוטג' אלא בכדי שלא להשאיר את הבמה הצנועה שלנו עם 'מראית העין' של 'יש רק דעה נכונה אחת'. זו שאתה כל כך מאוהב בה ושיכלה לעזור לך להסתדר מצויין בברה"מ של פעם. די מזכיר את השכן הנאמן למפלגה אך ביש המזל של וינסטון סמית ב1984 או לפחות את החרטטן שחסם לי את צומת יוקנעם במוצ"ש הקודם יחד עם 30 מגוייסים והרעים את סיסמאותיו לכל הנהגים במגאפון קולני שבודאי נתרם ע"י נדבן רחמן או נרכש בפרוטותיה האחרונות של מיליצית פועלים מקומית.

מציגים בפניך נתונים השוואתיים, מעלים תמיהות על העיתוי, ועל תמיכת וגיוס טייקונים מובהקים כמוזס ופישמן. מראים לך מי הם מובילי ודוברי 'המחאה' ואילו אמירות הם נוהגים לומר כשאינם עושים כאילו הם גרים באוהל סטנדרטי אפור וגם קצת תוך כדי. ואתה? כמעט ולעולם אינך מתייחס עינינית.

דווקא אתה שציפית שנתניהו יבחין ממרומי המרפסת בככר ציון בסוכן השב"כ המחזיק תמונה שייצר על דף של רבין במדי נאצי אינך מבחין מי הם 'מנהיגיך' לדרך שבחרת למרות שהם צצים על כל מסך ושעקבותיהם חשופים לכל משתמש בסיסי של גוגל. אפילו עיני - אותו סוציאליסט צנוע ועדין שגר עד לאחרונה בדירה צנע וסוציאליסטית שהחזיקה בעבורו ההסתדרות ב'כוכב הצפון' ורכש לאחרונה בכספו הוא דירה ב3000000 ש"ח ברעננה http://www.mako.co.il/news-money/ec...50af9d21004.htm
אומר לך למקרה ולא הבנת: דפני היא המנהיגה! דפני. לא ירון, לא ראשי אגודות הסטודנטים, לא עופר עיני או מישהו נבחר אחר. ואם עיני מפקיד בידי דפני את כל צבאותיו ובכללם אנשי חברת החשמל ומקורות הסוציאליסטים, אלפי חברי קיבוצים שהם נטולי אינטרס פוליטי כלכלי בחילופי שלטון, אלפי ערבים שיובאו באוטובוסים ברגע שיסיימו להתפקד לשלוש המפלגות הגדולות ואלפי חניכי תנועות נוער שיגדשו מחר את הכיכר - מה לך כי תתווכח עימו?
דפני היא מנהיגתך! היא תוביל אותך לדרך השדות בכפר שמריהו בכדי לטפל בקפיטליזם החזירי של ביבי, היא תגלה לך איך לא עושים מילואים ואולי גם תכבד אותך בסיגריה.

מה שעצוב הוא שאני די בטוח שבבסיס עוורונך לא עומדת רק שנאה לרוה"מ ונסיון מגוחך להתרומם מעל רוב הבוחרים והדבר המשונה הזה הקרוי בחירות ודמוקרטיה - אלא שעומדת שם אפילו מידה של 'תום לב'. לך להבדיל ממנהיגיך לא יחכה בית בכפר שמריהו ואפילו לא צ'ק צנוע של עבדאאלה, שאנטי"ל או מי מעמותות הNIF.

אם 'כולך דפני' הרי שאלו הם מנהיגיך ירון 'הבלתי קיצוני':
[לקוח מבלוג 'הקפיטליסט היומי' בNRG]

* עמית אדלר: איש "הבנ"ה" הנתמכת על-ידי הקרן החדשה לישראל. אינו ארגון שמאל.
* ג'קי אדרי: קשור בשמאל הלאומי ועובד במכללה החברתית כלכלית הנתמכת על ידי קח"ל
* ברוך אורן: יו"ר "שישה צבעים". לא ידוע על קשר ארגוני או אידאולוגי אחר.
* יהודית אילני: חברת בל"ד.
* יעל ברדה: אשת שמאל (בעיקר בעבר). יעל ברדה משתייכת לארגון "האומץ לסרב" הקורא לחיילים לסרב לשרת בצה"ל. היא מספר חמישים בעצומה:
http://bit.ly/mWgGlN יעל ברדה תומכת במדינה דו-לאומית, ונגד מדינה יהודית. http://bit.ly/p7Pix6
יעל ברדה תוקפת את ממשלת ישראל בעת מלחמת המגן ב"עופרת יצוקה" - ראו את נאומה: http://bit.ly/oXMpvU
עובדה רביעית
* צביקה בשור: יחצ"ן, איש "עיר לכולנו"/חד"ש. פעיל חד"ש וותיק, מבעליה של חברת שיווק המתמחה במדיה חברתית

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.לראשות עירית תל אביב.
* שלי דביר: אשת "עיר לכולנו"/חד"ש.
* אדם דובז'ינסקי: פעיל אנרכיסטי-שמאל, "גרילה תרבות."
* אורלי וייסלברג: פעילת שמאל, ארגון "ישראל חופשית" במימון הקח"ל, מרצ.
* אלה ידעיה: פעילת שמאל. שירתה ב"רופאים לזכויות אדם" שבמימון הקח"ל.
* אלדד יניב: "השמאל הלאומי."
* יונתן לוי: לא ידוע קישור לארגון קודם כלשהו.
* אלון לי-גרין: חבר חד"ש. פעיל שמאל מוכר.
* דפני ליף: עורכת סרטי קח"ל.
* חגי מטר: פעיל שמאל. ]אנרכיסט שרק לפני חודש צולם כשהוא משתתף בפעולות 'השיבה הפלשתינית' בנמל התעופה בן גוריון וחוסה תחת תפקיד 'עיתונאי' בעיתון יומי ]
* יונתן מילר: לא ידוע קישור לארגון קודם כלשהו.
* אילת מעוז: פעילת שמאל. "קואליצית נשים לשלום" במימון הקח"ל.
* רועי נוימן: לא ידוע קישור לארגון קודם כלשהו.
* לוני נתנזון: ארגונים ירוקים, גם במימון הקח"ל.
* ג'וליאן פדר: אנרכו-סינדיקליסט.
* רגב קונטס:

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן., יחצ"נות עצמית.
* נגה קלינגר: לא ידוע קישור קודם לארגון כלשהו.
* מתן קמינר: פעיל חד"ש.
* ענת רוזיליו: שיווק, אשת שמאל, יחצ"נית ארגוני שמאל. תומכת בחד"ש ומבקרת את מר"צ על שלא גינתה את עופרת יצוקה (!)
http://bit.ly/quCVTu
* יגאל רמבם: שכיר חרב של "השמאל הלאומי," חבר "מאבק סוציאליסטי" שבמימון הקח"ל.
* איה שושן: פעילת שמאל.
* סתיו שפיר: שמאל אנרכיסטי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-08-2011 בשעה 07:57.
ישן 06-08-2011, 08:10

עד כאן בפן ה'ויכוחי-תעמולתי'. אני רוצה להוסיף משהו בפן האישי:
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בודאי שאנשי הפורום הם קיצוניים. לא רק שהם 'קיצוניים' הם גם 'מסיתים' ו'מתלהמים'"

בעוד עשר שנים מהיום, כשביבי יהיה היסטוריה ואפילו פרס ישקול אתנחתא מהחיים הפוליטיים - אתה תהיה ד"ר להנדסה או מהנדס עם תואר שני וגם בעל משפחה שמרוויח טוב יותר מסטודנט ושיש לו קשת הוצאות שונה.

מתוך הנחה כי גם אז לא תחולק פרנסת בני האדם באופן שונה משחולקה בעשורים האחרונים [כלומר הרבה יזע ודאגה] ודירות תעלנה בטווח של 15% מעלה מטה ומע"מ ינוע בטווח של 1-2% מעלה מטה - אני מניח כי תעריך הרבה יותר את המשמעות של סביבה כלכלית יציבה ללא אינפלציה מאיימת ותתייחס בחשדנות רבה יותר למי שמרשה לעצמו להשתרע באמצע החיים באוהל בשדרה ולאפשרות שמישהו יעלה לך את מס ההכנסה בכדי להוריד לך את המע"מ.
ישן 06-08-2011, 10:30

לא. 'המאבק הפוליטי' 'שלך' אינו צודק גם אם אתה מסווה אותו כ'מאבק צרכני'
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "זאת אומרת"

למרות שכולנו שואפים בכל עת לסביבת חיים טובה ונוחה יותר - הרי שזה ילדותי למדי לסמן מטרה אקראית בזמן ולדרוש ממנה כי תממן לנו חלומות.

עיין בנתוני הלמ"ס וראה כי השנוי בנטל המס העקיף לא היה מהותי בעשור האחרון. עליית מחירי הדיור מחציתה תיקון 'מדדי' אחרי דריכה במקום של שנים ומחציתה תוצאה זמנית של הזנחת הבניה של הממשלות שהיו חביבות עליך ולא מחית נגדן. מחירי השכירות עלו ב3%-5% ריאלית. לא נחמד אבל לא ממש ממלא זעם מהפכני.
במקביל נשמרה סביבת אינפלציה יציבה, החוב הלאומי יציב והמשק עודנו מושך משקיעים. זה קשור ישירות לאיכות חייך ולכלכלת ביתך.

קשה ומצריך מאמץ היה לחיות כסטודנט או כזוג צעיר לפני שני עשורים וקשה ומצריך מאמץ לעשות זאת היום [אלא אם כן יש לך הורים בכפר שמריהו].

עליית המחירים הייתה אמורה ליצור מאבק צרכני כנגד רשתות שיווק ובעליהן אך זה ממש לא מה שקורה כאן. נהפוך הוא. טייקונים משתתפים ב'מחאה' הזו כדי לנגח ממשלה שלא מכבר קיצצה ברווחיו של אחד מהם ושדלתה כנראה אינה פתוחה להם כמו דלתו של אולמרט או כדלתו של רבין להם בעת פרשת מסוי רווחי בורסה. האש בה אתה משתמש היא אש זרה של שונאי ארצך פעילי חד"ש. לסטודנטים הוצעו פתרונות ולמען איזון שוק הדיור פועלת הממשלה הזו מזה כשנתיים.

אתה מתיימר להציג בפנינו מאבק 'צרכני' אך מקיים מאבק פוליטי לכל דבר עם שותפים ומנהיגים שאין דבר משותף בינך לבינם.

אם היה תום לב במחאה אזי אנשים כמו שלמה ארצי היו מתבקשים למשל להודיע על מחיר שווה לכל נפש להופעותיהם בעתיד בטרם יורשו לשיר בפניך. [שלמה ארצי יכול להיות משל לעוד כמה צדדים המגחיכים את השימוש דווקא בו אבל לא נסטה מהעיקר]. אם היה תום לב במחאה אז היא הייתה מתקיימת בפני משרדי פישמן בדרישה להורדת מחירי נדל"ן ושאר קיזוזי רווחים. אם היה תום לב במחאה אך בראיונות היו הדפניפניקים למינהם שואלים את שליח מוזס/קשת/רשת מדוע לא מוזלות העלויות לצרכן של המדיה ומדוע לא מקוצצות משכורות העתק של כל המגישים הסוציאליסטים מסוגה של יונית לוי הממומנות מכספם ישירות ובעקיפין.

אבל לא. המחאה בקריצה בתחילה וכיום בגלוי יוצאת מבית המדרש של חד"ש כנגד ממשלת ישראל. זה נוח לך אז אתה מתעלם.

כשתסלק מעל הבמה את שונאי ישראל מניפי דגלי אש"פ ומשבשי ההמנון וכשתתהה מדוע כאלה שיצאו נגד צה"ל בעופרת יצוקה הם דוברי 'המאבק' - ניתן יהיה להתייחס למחאתך ברצינות רבה יותר. כשתקיים מאבק צרכני ולא שילוב של בכיינות, תרבות שקר וחסימת צמתים - יתכן ואפילו אאמין לכוונותיך.

בסובסידיה ופיקוח על מוצרי יסוד ושיפור התשתית מהפריפריה למרכז עם מתן הטבות לפריפריה - אני תומך גם בלי עזרת מפוטמי הניפ ושאר פסאודוסוציאליסטים. עבדתי בחיי ושילמתי שכר דירה יותר מרובם. להרס מדינתי ע"י תומכי החמאס בעופרת יצוקה - אני מתנגד. כזה אני - 'קיצוני'.

**

תקרא שוב את 'המגילה שרשמתי' - תראה מי הם שותפיך ומנהיגיך לדרך. אני חושב שאפילו משיח צדקנו רבין הסוציאל-דמוקראט היה מקיא מעצם הרעיון להשתמש בשרותיהם למטרות פוליטיות.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-08-2011 בשעה 10:59.
ישן 06-08-2011, 16:08
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אולי כי רק בפורום הזה אנשים חושבים שזה מאבק פוליטי"

הוא היה יכול להיות מאבק חברתי, אלמלא כשל מחשבתי אחד קטן (קטנטן) שכל אותם הולכים-כעיוורים מפספסים:
הממשלה לא מוכרת לנו קוטג'. היא גם לא משכירה לנו בתים. מי שאחראים לדברים אלו הם כל מיני טייקונים, שלאנשים כמוך נוח להתעלם מקיומם (כי הם נגד ביבי, והאויב של האויב שלי וגו'), המעלים את המחירים - כי הם יכולים. כי תמיד יבוא הפראייר (אתה) שישלם. לו המחאה הייתה אמיתית, והמוחים המסכנים היו פוקחים עיניהם לרגע, הם היו מפנים את הזעם שלהם אל עבר אותם 'דופקי מחירים'. אלא מאי, שאותו ציבור ממילא לא מסוגל לשמור על חרם צרכנים, אז הוא נותן לדפני ושות. להוליך אותו כרצונם. אל תשכח, שיש סיבה שדברים כאן עולים יותר - והסיבה היא, כאמור, אינה הממשלה. הסיבה היא אתה ואחרים, המעדיפים שהכל יוגש להם לצלחת, מבלי שיצטרכו לטרוח ולעמול על דבר. פקח את עיניך, ותגלה שהסיבה שהמחירים כאן גבוהים יותר, היא מכיוון שאתה מוכן לשלם אותם. ואם אתה מוכן לשלם אותם, איזו סיבה בעולם יש לאותם טייקונים להוריד מחירים? צר לי, באמת שצר לי על אותם אנשים, התומכים במחאה באמת ותמים. אנשים שמרגישים שיקר להם לחיות, ושקשה להם לגמור ת'חודש. אבל אני, ככלל, מעריך את קולי בדמוקרטיה קצת יותר מהם, ואני לא מוכן שמאן-דהו יעשה בו שימוש ציני וקר לצרכי הפלת ממשלה, אשר אינה מוסכמת על כל מיני ליפים וניפים.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 06-08-2011 בשעה 16:28.
ישן 06-08-2011, 19:55

חבל רק שהחבר'ה שכחו למחות כשהוסר הפיקוח על הקוטג' בימי ממשלת קדימה
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=metooshelah]הממשלה לא..."

אני אישית סבור שצריך להיות סל מוצרי יסוד בפקוח ואף בסובסידיה והקוטג' בתוכם.

וסבור שצריך לבנות מעונות רבים יותר לסטודנטים ולשפר תשתיות תחבורה לתוך המרכז וברחבי הארץ בכדי להגדיל את אפשרויות הדיור ברדיוס מכובד יותר מת"א בלי לפגוע בתעסוקת הרוכשים.

אילו הייתי יו"ר אגודת הסטודנטים הייתי מרחיק ממני את דפני ליף ודומיה, מזכיר לציפי לבני כי מדיניותה הכלכלית לא הייתה שונה ואולי אף גרועה יותר ורק אז אומר את שאמר: "אנחנו לא מדברים על שינוי פרסונאלי בהנהגה. אנחנו לא דורשים שינוי קואליציוני בפרלמנט שבחר העם. אנו הצעירים דורשים שינוי בשיטה הכלכלית האכזרית. אנו תובעים כלכלה אנושית ולא דורסנית, אנו דורשים כלכלה המבחינה במצוקות האנשים ולא בכזו העוסקת רק בחישוב המספרים. אנו דורשים איזון נכון יותר בין כלכלה חופשית וכלכלה אנושית, אנו דורשים התמודדות רצינית יותר בצמצום הפערים החברתיים, אנו דורשים מתן מענה רחב יותר לצרכי היסוד של האזרחים ובמיוחד של האוכלוסיות המוחלשות במדינה ברוח חמשת הממ"מים שתבע אחד מאבותיך הרוחניים: מזון, מעון, מלבוש, מורה ומרפא, אנו דורשים השקעה מאסיבית יותר בפריפריה".

ואילו הייתי ראש מערך ההסברה בלשכת ראש הממשלה הייתי עונה לו כדברי שמרלינג: "ראש הממשלה עוסק באיך לפתור את המצוקות, אנו לא מתעסקים במאהל ובאיך לפנות אותו. המטרה לא לעצור את המחאה, המטרה באמת היא למצוא פתרונות אמיתיים. אנו חושבים שיש הזדמנות לשינוי של סדר יום חברתי וחבל לפספס זאת. גם ראש הממשלה רואה בכך הזדמנות ואנו מקווים שנצליח לקדם כמה נושאים שחשובים לו כמו הגברת התחרות ומלחמה בקרטלים, אלו דברים שיביאו לירידה משמעותית במחירים ובעלות המחיה של כל אחד מאיתנו".

אילו הייתי אחד הטייקונים שרכבו על גב הנמר הקומוניסטי וחשבו שהם אוטוטוטו נפטרים מההוא שדפק את תשובה - הייתי מודאג מאוד מהחלק השני של תשובת הלשכה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-08-2011 בשעה 20:07.
ישן 06-08-2011, 20:40
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אולי כי רק בפורום הזה אנשים חושבים שזה מאבק פוליטי"

אפשר לענות לך בקצרה, כסיכום של כל מה שאני כתבתי ואני מאמין שגם מה שאחרים חשבו-
יש בעיה ביוקר המחיה בישראל. החיים פה לא מושלמים. אין פה אחד שלא יסכים.
מובילי המאבק הם אנשי שמאל קיצוני, פוליטיקאים וואנביז וטרמפיסטים פוליטיים. גם אתה תסכים.
לא מעט אנשים הצטרפו כי באמת יש להם בעיה. הבעיה כנראה מפריעה להם כל כך שהם מוכנים להתעלם מכך ש:
1. מובילי המאבק נעים בין שמאל לא מתון לאנטי ציונות.
2. רשימת הדרישות נראית מגוחכת למדי.
3. ישראל לא היתה ולא תהיה לעולם במצב לכאורה מושלם כמו מדינות צפון אירופה (ולא ארחיב בנושא ה"לכאורה" כי המצב שם רחוק מלהיות מושלם) בין היתר כי אנחנו מוקפים בפסיכים רצחניים.
4. ההתערבות של הטייקונים בין אם דרך התקשורת ובין אם המכתב המפורסם היא מגוחכת, בין היתר כי הם מחוברים הרבה יותר לעטיני השלטון הלא ליכודניקי, וכי הם אחראים בין היתר ליוקר המחיה פה.

מאמין שתבין מפה את הביקורת שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:42

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר